Suaugę kalakutaiTarp Rusijos sodybose auginamų naminių paukščių, kalakutai neturi konkurentų svorio padidėjimo ir dydžio požiūriu. Todėl veisimą, kalakutų priežiūrą ir priežiūrą namuose pasirenka vis daugiau naminių paukščių entuziastų.

Galima lengviau paaiškinti kalakutų pasirinkimą. Šeši mėnesiai tinkamai parinkta dieta, sulaikymo sąlygų laikymasis ir tinkamas dėmesys, maža višta virsta milžinišku paukščiu. Suaugusio kalakuto svoris, priklausomai nuo veislės, gali svyruoti nuo 8 iki 30 kg. Ir nors kalakutai yra šiek tiek mažesni, jie taip pat sveria bent 6-8 kg iki šešių mėnesių amžiaus. Patrauklumas papildomas faktu, kad Rusijoje yra keletas gerai išbandytų veislių, tinkamų net naminių paukščių augintojams naminiams veisliniams kalakutams.

Ir dar ne visi gali gauti tikrai didelę sveiką paukštį? Kodėl ūkininkai ir sodybų savininkai kartais susiduria su dideliu jaunų gyvūnų mirtingumu, prasta svorio augimu ar ligomis?

Tik su tinkamai organizuota priežiūra gali augti didelis paukštisDaugumos problemų priežastis yra trūkstama arba netinkamai organizuota viščiukų ir augančių paukščių priežiūra.

Pradedančiųjų veislinių kalakutų savybės namuose

Daugeliu atvejų kalakutai yra veisiami, kad gautų konkuringą mitybą. Jei perkate jauną pavasarį ir vasarą, tada rudenį jūs galite valgyti kalakutienos iš savo ūkio. Asmeniniams poreikiams taip pat naudojami kiaušiniai, kurių maistinė vertė yra ne mažesnė nei vištienos.

Baltos kalakutienos kalakutienaPagrindinis rūpestis dėl kalakutų namuose yra tuo metu, kai yra mažų kalakutų. Pirmosiomis gyvenimo dienomis ir savaitėmis jos reikalauja nuolatinio dėmesio ir specialaus maitinimo iki 10 kartų per dieną. Pasibaigus mėnesiui, kalakutiena auga stipresnei ir pereina į mišrius pašarus ir grūdų mišinius. Jie gali ir turėtų būti išleidžiami ant pakrančių, taigi jie taupo žalią pašarą ir neleidžia paukščiai kauptis perteklinių riebalų.

Namuose, norint veisti kalakutus, pakanka, kad pradedantiesiems paukštininkystės ūkininkams būtų galima įsigyti vieną šeimą iš vyriškos ir 4-5 kalakutų, kurioms paruošta viena lizdas.

Related  Žinant medaus žolę bitėms, jūs galite nuolat gauti gerą kyšį

Turkijos kalakutiena su kalakutaisKalakutai pradeda kultivuoti maždaug aštuonis mėnesius, per metus išleidžiami kelios dešimtys kiaušinių. Paimkite paukščių palikuonis gali būti per inkubaciją. Jauniesiems buvo tokio pat amžiaus, kiaušiniai iš lizdo pašalinami ir laikomi vertikalioje padėtyje 10-15 ° C temperatūroje. Tuo pat metu ilgalaikis saugojimas neigiamai veikia embrionų kokybę.

Slaugos mažų kalakutųIšsami informacija apie kalakutų auginimą namuose ir inkubacijos ypatybes galima rasti specializuotoje literatūroje ir kituose portalo straipsniuose. Jei palikuonių inkubacija nuspręsta patikėti kalakutine, paukščiai bus pastatyta didelė, auganti lizdas. Konstrukcija yra apsupta apvado, apačioje – minkšta laisva tarša. Po 26-28 dienų nuo momento, kai sluoksnis nusėda ant mūro, yra kalakutų.

Iš pradžių kalakutai laikomi po papildomo apšvietimo ir aukštoje temperatūroje:

 • per pirmas penkias dienas oras turi būti pašildomas iki +33 ° C;
 • kitą savaitę viščiukai yra +27 ° C;
 • nuo vienuoliktos dienos kambario temperatūra nukrinta iki + 23 ° C.

Tinkamai pasirūpinant kalakutais, jų veisimas ir priežiūra namuose bus sunku net ir paukštininkystės ūkininkams, turintiems mažai praktinės patirties. Be palaikomos reikiamos temperatūros, kalakutai, kol jie yra stipresni, yra apsaugoti nuo traukos ir drėgmės, taip pat nuo infekcinių ligų. Tam reikia:

 • Labai atidžiai vėdinkite paukštyną;
 • Būtina valyti šiukšliadėžes ir išvalyti nesuvartotą maistą;
 • įrengti vietą, kurioje viščiukai būtų saugūs su vandeniu.

Turkijai reikia sauso ir šilto kambarioNuo pirmosios gyvenimo dienos kalakutai gauna subalansuotą maistą, kurį sudaro šlapios lazdos ir vitamino žalieji maisto papildai. Kai auginate dietą, įvedami džiovinti grūdų mišiniai arba specializuoti kombinuotieji pašarai.

Vaizdo įrašai apie veislinių kalakutų namuose ypatumų bus puikus pagalbininkas pradedantiesiems ir naminių paukščių augintojams ir tiems, kurie turi patirties išlaikant kitus naminius paukščius bei kalakutų tiesiog nusižiūrėjo.

Kalakutienos turinys namuose pradedantiesiems

Turkijos viščiukai yra laikomi erdviuose kambariuoseNamelyje kalakutų veisimui ir priežiūrai kertinis akmuo – tai paukščio priežiūra, jo šėrimo organizavimas ir apgyvendinimas. Būti švariuose sausuose paukštininkystės namuose, gauti pakankamai maistingų pašarų ir turėti galimybę vaikščioti, kalakutai auga labai gerai.

Labai svarbu palaikyti patogią temperatūrą, gerą apšvietimą ir galvų skaičių viename plote. Kramtomose sąlygose, net ir likusios priežiūros kalakutai atrodo prislėgta, yra labiau linkę į ligas, blogiau auga.

Vidutiniškai vieno kvadratinio metro paukščio sodinimo tankis neturėtų viršyti:

 • 15 galvijų jauniklių iki 5 dienų amžiaus;
 • 10 galvų jauniems, 1-2 mėnesių amžiaus;
 • 5 galvos kalakutams iki 4 mėnesių imtinai;
 • 1-2 suaugusių paukščių asmenys, priklausomai nuo veislės ir svorio.

Related  Pelningi arba ne veisiantys triušiai kaip namų verslas

Turkija į narvąSudaryti sąlygas išlaikyti kalakutų namuose, jaunieji paukštienos ūkininkams reikia rūpintis vėdinimo įrenginių, pašalinus drėgmę ir neišvengiama kokybės, kai esate namuose didelė gyventojų, taip pat tinka temperatūros vasarą ir žiemą:

 1. Oro drėgnumas turėtų būti 65-70%.
 2. Šiltuoju metų laiku namuose neturėtų būti karštesnis už aukščiau nurodytas plius 18-20 ° C.
 3. Žiemą įsitikinkite, kad paukštynas nesušalė ir jo temperatūra nesiekia -5 ° C.

Jei temperatūra sąlyga netenkinama, vekselius vaikščioti visame name, paukštis jaučiasi blogai, drėgnas vėsus arba atvirkščiai kenčia nuo perkaitimo. Dėl šios priežasties kalakutai smarkiai skuba, jaunasis augimas beveik nepasiekia svorio.

Turkija su Turkija pėsčiomisKalbant apie kalakutienos laikymą ir veisimą namie, priežiūra apima privalomą valymą ar pakaitos pakeitimą, pasirūpinant, kad jis visada būtų sausas. Drėgnas sluoksnis pasikeičia, o jei kalakutai laikomi gilioje lovoje, išsidėstoje per nulukštentą kalkę, ji tik išpilama. Pakeisti tokią dangą turėtų būti pavasarį ir rudenį, kartu atliekant visišką patalpų valymą ir dezinfekavimą.

Naminio veisimo metu paukštis dažnai kenčia dėl judėjimo stokos. Kalakutai turi problemų su sąnariais, oda neapsaugo mėsos, o riebalai. Išvengti šių problemų gali būti, jei kalakutų namuose priežiūra apima paukščio pėdą. Tuo tikslu teritorijoje arba už jos ribų įrengiamos aptvertos teritorijos su šėrimo ir laistymo skardais.

Nestlings turėtų būti daugiau laukeBūdami lauke, kartu su valgymo Juicy žaliųjų pašarų derlius gerų rezultatų, atsispindi sparti jauna ir padidinti kiaušinių gamybą suaugusiųjų kalakutų.

Veisiantys kalakutai kaip verslas: pelninga ar ne?

Pagrindinis kalakutų veisimo ir laikymo tikslas yra gauti skanu ir sveiką mėsą. Per šešis mėnesius skerdenoje, kuri pasiekia naminių paukščių skerdimo svorį, yra iki 80% šio vertingo maisto produkto, daugelyje rodiklių, geresnių už viščiuką ir triušieną. Ir tikrai dietinė balta mėsa kalakutiene yra daugiau nei raudona.

Related  Kaip tinkamai auginti broilerius narvuose ar kokiomis sąlygomis būtina kurti viščiukus

Mažose ūkiuose, kuriuose auginami kalakutai asmeniniam naudojimui, šio paukščio kiaušinis taip pat naudojamas maistui. Per vienerius metus nuo vištos-vištos galima gauti iki 100 didelių kiaušinių, kurie pagal skonį ir maistinę vertę ne mažesni nei vištienos kiaušiniai, tačiau jie yra geriau laikomi.

Suaugusiųjų Turkija specialiose ląstelėseSu tinkamai priežiūrai namuose kalakutų auga ir priauga svorio daug aktyvesni nei žąsys, vištos ir antys, tai yra, iš tiesų, yra naminių paukščių lyderiai. Priklausomai nuo veislės, suaugusio vyro svoris gali siekti 8-30 kg, o kalakutus – iki 12 kg.

Rimčiausios investicijos į priemones ir darbą kalakutų populiacijoje yra kiaušinių pirkimas, inkubacija ir pirmasis viščiukų gyvenimo mėnuo. Tada sąnaudos sumažės dėl to, kad įtraukiamos į pigesnį grūdų pašarą ir nemokamą ganymą.

Ar tai yra pelninga ar negalima veisti kalakutų kaip verslo? Vis daugiau sodybų, iš kurių girdimas didelio paukščių būdingasis šauksmas, įrodo, kad kalakutai turi puikią ateitį žemės ūkio ir namų ūkio srityse.

Kaip auginti kalakutus – video