Kalakutai dažniau patiria skirtingas ligas nei suaugusiejiJauniems paukščiams visada reikia daugiau dėmesio nei suaugusiems, o kalakutai nėra išimtis. Naminių paukščių ūkininkams svarbu žinoti kalakutų ligas, jų požymius ir gydymą, kurie greitai ir veiksmingai padidins gyvulius ant kojų.

Prevencinės priemonės yra dar svarbesnės. Jie užkirs kelią pavojingoms ligoms ir dėl to susilpnins ir mažins augantį pulkas.

Viduriavimas kalakutuose: gydymas ir profilaktika

Nevirškinimo sutrikimas kalakutuoseDėl silpnų paukščių jauniklių bet koks negalavimas kelia rimtą pavojų, todėl jauni žmonės yra atidžiai stebimi ir griežtai kontroliuojami. Per pirmąjį gyvenimo mėnesį kalakutai ne tik greitai įgauna svorį, bet ir prisitaiko prie naujų sąlygų, drėgnų pūstuvų ir sausų maisto produktų, kurie gali tapti rimtu stresu.

Dėl negalavimą viščiuko kūno signalus: letargijos, atmetimo maisto, virškinimo sutrikimai, kurių dvigubai pavojingesnės dėl išplovimo su fekalijų maistinių medžiagų ir mineralinių druskų. Šiuo atveju viduriavimas gali būti daugybė priežasčių.

Kaip sužinojote, kodėl viščiukai buvo serganti išoriniais požymiais? Kaip gydyti viduriavimą kalakutuose ir kaip nuo šiol nepripažinti?

Į jaunų kalakutų dažnai kaltų prastos kokybės ar ne amžiaus atitikimo galia, pažeidžiant kalinimo sąlygų, taip pat bakterinės ir virusinės infekcijos viduriavimas, dažnai pasitaiko kaip pirmųjų dviejų priežasčių pasekmė.

Jei yra virškinimo sutrikimo požymių, patyrusiems naminių paukščių ūkininkams patariama atkreipti dėmesį į žarnyno judesių spalvą.

Jei kalakutams būna rudos viduriavimas su blogai virškintu maistu srutose, tai rodo pašarų pusiausvyrą. Dažnai tokia reakcija nustatoma įvedus daugybę naujų maisto produktų. Tačiau tai yra įmanoma, maistas perduodamas per daug, o viščiukai maitina jau sugedusias kekes. Bet kokiu atveju reikia pakoreguoti pasiskirstymo normą ir subalansuoti maisto sudėtis. Prevencine priemone kalio permanganatas į kalnus įpilamas į vandenį, o pašaras tiekiamas biovit. Ypač sunkiais atvejais atsiranda viduriavimas kalakutuose su antibiotikais.

Related  Kokcidiozės simptomai ir gydymas broileriuose

Geltoni arba žalsni išmatos turi panašų pobūdį, o žaluma – tai užleistos ligos požymis, kuris greičiausiai nebus pašalintas, išskyrus įtartiną produktą.

Tamsios, beveik juodos spalvos, kartu su kalakutiškumo indukcija, mieguistumas ir nepaklusnumas yra pavojingas apsinuodijimo požymis. Tačiau labiausiai nerimą keliančio paukščių selekcininko simbolis yra baltieji dribsniai – pylorozės ir kitų rimtų paukščių sutrikimų simptomai.

Pulloroz ar balta viduriavimas kalakutuose: gydymas ir simptomai

Turkijos pusėjeŠi ūminė, grasinanti sparti mirties liga dažniausiai daro poveikį gyvuliams iki 20 dienų amžiaus. Palyginus su ryškiai kvapiomis baltos spalvos išmatomis, pylorozei pasireiškia anksčiau gyvenusio mobiliojo kalakuto elgesio pasikeitimas. Paukštis atsisako maisto, kenčia nuo troškulio, o beveik nekelia ir, pasisukęs kampe, sėdi, uždengdamas akis.

Kruopštaus tyrimo metu galima pastebėti, kad plunksnos ir apačioje esanti kloakos palloros išvaizda yra nelanksti ir glaistyti.

Jei nedelsdami pradedate gydyti kalaviju viduriavimu, pulorozė sukelia priepuolius, pablogėjimą ir mirtį. Netgi po išgydymo ilgą laiką viščiukai išlieka ligos nešiotojais.

Kokcidiozė kalakutuose: simptomai ir gydymas

Vištienoje yra kokcidiozėJei suaugusių gyvulių atveju ši liga gali būti beveik be asimptomumo nematoma, tada jaunam kalakutienos kokcidiozei yra didelė grėsmė gyvybei. Paukščių infekcija atsiranda naudojant paukščius, maitintuvus ir net vienus su sergančiu paukščiu. Vasarą ir kai drėgnas kalakutas šiltu vandeniu, infekcijos rizika smarkiai padidėja.

Kokie kalakutų ligos požymiai ir naminių paukščių gydymas namuose?

Ligos sukėlėjas yra kokcidija, protozoaniniai mikroorganizmai, sukelianti niokojančią žalą mažųjų viščiukų virškinimo sistemai. Kokcidiozės simptomai kalakutuose ir ligos gydymas yra nustatomi pagal šio mikroorganizmo gyvenimo charakteristikas. Kadangi patogenevas aktyviai propaguoja palankioje aplinkoje, liga yra labai pavojinga. Neturi tinkamų gydymo priemonių per trumpą laiką, iki pusės kalakutų miršta.

Apie kokcidiozę kalakutuose sako:

  • apetito sumažėjimas ar praradimas;
  • paukščio mieguistumas, judesio stoka, mieguistumas;
  • nepagrįstas viščiukų squeak;
  • gobšus nepakeliamas gėrimas;
  • nepakartojamas vaizdas;
  • viduriavimas su kraujo pėdsakais.

Related  Kaip pašalinti viščiukus inkubatoriuje namuose

Tarp ligos paplitimo priežastys gali būti vadinamos perkrovos paukštininke, aukšta temperatūra drėgmė, kuri sukelia greitą kokciidijų ir kitų patogeninių mikroflorų dauginimąsi.

Kad kalakutai būtų mažiau veikiami ligų, jums reikia erdvių aptvarųKą daryti, jei kalakutai nusileidžia kojomis, nusižengia, atsisako valgyti ir silpnina kiekvieną dieną? Visų pirma būtina nustatyti sulaikymo sąlygas, auginti viščiukus su akivaizdžiais ligos požymiais ir pradėti gydyti gydytojo paskirtą sudėtingą gydymą.

Panašus atvejis atsiranda, kai liga yra paratyfoidinė. Tarp šios ligos simptomų – neryškus vaikščiojimas, viduriavimas, mieguistumas. Tai reiškia, kad paukštynas gali stebėti panašius požymius daugeliui ligų, tačiau kalakutų gydymas skiriamas atskirai pagal veterinarijos gydytojo tyrimo rezultatus.

Pavojingos kalakutų ligos, tokios kaip aspergiliozė, kandidamikozė, infekcinis sinusitas.

Metabolizmo ir vitaminų trūkumo sutrikimai

Tuo jauno amžiaus trūkumas vitaminų ir mineralų, medžiagų apykaitos sutrikimų, dėl nesubalansuotos dietos, arba konkretaus turinio uždaroje erdvėje kelia grėsmę viščiukai kalakutus ne tik krūminiai, bet mirtis.

Metabolizmo ir vitaminų trūkumo sutrikimaiKai sveiki viščiukai staiga pakeičia savo elgesį, paukščių veisėjas turi daug svarbių ir skubių klausimų:

  1. Ką daryti, jei dalis kalakutų kojų ir paukštis praranda mobilumą per kelias dienas, sustoja valgyti?
  2. Kodėl kalakutai kakia vienas kitą krauju?

Nors klausimai apibūdina skirtingas situacijas, neįprasto gyvūnėlių elgesio priežastys paprastai yra vienos. Be infekcinių ligų, dėl kurių kinta judesių koordinavimas, kalcio ir vitamino D trūkumo stoka lemia kritimą ir nesugebėjimą judėti.

Riketo poveikis sąnarių būklei. Štai kodėl atsiranda kalakutų kojos. Norėdamas kompensuoti mikroelementų poreikį, pica išpila plunksną ir kartais elgiasi labai agresyviai.

Norėdami šerti kalakutus, turite naudoti žalią ir mineralinę pašarąGalite pakeisti padėtį, aktyviai įvedant į maistą mineralinius pašarus ir žalumynus, o gyvuliai bando išlaikyti saulėje, taip pat pridėti vitaminų kompleksus naminiams paukščiams maitinti.

Kalakutų ligų prevencija

Kad niekada negalėtų susidurti su baisiais kalakutų ligų požymiais ir jų gydymu, nuo pirmosios viščiukų gyvenimo dienos svarbu tęsti prevenciją.

Prevencinių priemonių rinkinys apima viščiukų apsaugą vakcinuojant nuo pačių pavojingiausių, dažnai mirtinų ligų. Siekiant išlaikyti imunitetą, greitas augimas ir svorio padidėjimas dietoje, vitaminų papildai, specializuoti kompleksai ir mineraliniai papildai kreidos ir kriauklių forma.

Related  Triušių maitinimas turėtų būti laiku ir teisingas

Viščiukų vakcinacija padės išauginti sveikų paukščių skaičiųMes neturime pamiršti, kad visi maisto produktai turi būti švieži, kalakutams suteikiamas pakankamai vandens švariu vandeniu, o pašarai ir lentynos yra reguliariai nuplaunami ir dezinfekuojami. Išvalykite ir patalpas, kuriose yra paukštis. Be patalynės pakeitimo, naminiai paukščiai yra gydomi iš graužikų, helminto kiaušinių ir kenksmingų vabzdžių. Jaunimo sveikatos raktas taps vieta toli nuo suaugusiųjų, kur augantys kalakutai bus erdvūs, sausi ir šilti.

Ligos prevencija – video