Kiaušinių dedeklės inkubacijaiNamų inkubatoriaus buvimas yra reali galimybė gauti stiprią sveiką naminių paukščių gyvulių. Tačiau viščiukų kokybė ir skaičius daugeliu atžvilgių lemia tinkamą kiaušinių įdėjimą inkubatoriuje namuose. Prieš šią svarbią procedūrą reikia griežtai atšaukti kiaušinį, skirtą pašalinti, taip pat konkrečios paukščių rūšies inkubacijos ypatumų tyrimas.

Kadangi žymė ir visi tolesni procesai imituoja natūralią inkubaciją, pastaroji aplinkybė yra svarbiausia. Priklausomai nuo to, kuris paukščio kiaušinis turi patekti į inkubatorių, tai priklauso nuo:

 • temperatūra ir drėgmė inkubatoriuje;
 • inkubacijos ir slydimo sąlygos;
 • ventiliacijos ir aušinimo savybės;
 • Maketavimo metodai;
 • papildomų permatomų kiaušinių embrionui laikas.

Didžiausias dėmesys skiriamas aukštos kokybės kiaušinių parinkimui, todėl būtina kontroliuoti embrionų augimą ir formavimą ne tik pradiniame etape, bet ir inkubavimo procese. Pašalinti kiaušiniai be vystymosi požymių, kad būtų išvengta patogeniškos mikrofloros augimo ir nekiltų pavojaus likusiems kiaušiniams.Paskutinis inkubacijos etapas yra viščiukų pašalinimas

Kokius kiaušinius galima įdėti į inkubatorių? Kaip identifikuoti negyvybingus kiaušinius išvaizdą ir kitus ženklus ir laiku pašalinti juos iš inkubatoriaus?

Kaip patikrinti vaisiaus inkubatoriaus kiaušinius?

Pradiniame etape kiaušinių parinkimas atliekamas išoriniais požymiais. Prieš dedant kiaušinius į inkubatorių, jie yra rūšiuojami pagal kiaušinių formą, dydį ir kokybę.

Korpusas turi būti sveikas, lygus, be ryškių pailgėjimo ar neformalių sričių. Kiaušiniai su mikrokrekiais arba neįprastais, ant paviršiaus išsiskyrusiomis marmurinėmis medžiagomis neturėtų patekti į inkubatorių.

Kiaušinių tyrimas prieš inkubacijąDažniausiai tokius defektus yra sunku aptikti vizualiai, taigi ir kiaušinių išpjaustymui naudojant ovokopiją ar buitinį žibintą. Kiaušinių apšvietimas, kol jie dedami į inkubatorių, leidžia:

 • Nustatykite nevaisingus, ilgapusius ir jau negyvybingus kiaušinius;
 • pamatyti visus mažiausius korpuso defektus;
 • Nustatykite oro kameros padėtį ir matmenis, reikalingus viščiukui paskutinėmis dienomis prieš spąstais.

Kiaušiniams, tinkamiems veisti, aiškiai matomas gerai formuotas trynys skaidriai, be išorinių intarpų, tamsesnių arba drumzlių baltymų dėmių fone. Triuksis yra kiaušinio centre, o jo drebulys ir sukimas šiek tiek pasikeitė iš jo vietos.

Related  Kokia yra būtinybė pavasarį maitinti bites?

Kiaušinių tyrimas naudojant ovokopąKai vizualiai patikrinama ir apvalkalo liumenai neturėtų būti jokių defektų. Marmuravimas yra ypač pavojingas, nes patogeninės bakterijos, virusai ir pelėsiai gali prasiskverbti per blogai suformuotus pleistrus.

Oro kamera yra ties šlaunies kupolu centre arba šiek tiek žemiau. Jei oro tūris viduje yra didelis, tai gali būti ženklas, kad kiaušinis pernelyg ilgai laukė, kad būtų išsiųstas į inkubatorių, ir jo turinys turėjo laiko išdžiūti. Tokie kiaušiniai yra atmesti vienodai su nevaisingais ir su neryškiu tryniu.

Kiaušinis yra apvaisintas ir vystosi embrionasKaip patikrinti embrionų kiaušinius inkubatoriuje? Be pirminės kiaušinių kokybės kontrolės, dar 1-2 tokios procedūros atliekamos per visą inkubacijos laikotarpį, kurio trukmė yra maždaug savaitė. Per 5-6 dienas po padėjimo vežami inkubatoriaus kiaušinių, namuose naudojant peršvietimo lempa ar įprasta galingas galite pamatyti kraujagysles, kad prasiskverbtų baltą ir tamsiai embrionų vietoje tinklą.

Kaip įdėti kiaušinius į inkubatorių?

Kol kiaušiniai bus įdėti į visų rūšių inkubatorių, paukščiai turėtų būti šalti. Jei jie nedelsiant perkeliami į padėklus ir įdėta į šildomą kamerą, prasidės kondensatas. Dėl to mikroklimatas sugedęs, vystysis miltligė ir embrionas gali mirti.

Todėl prieš dedant kiaušinius ar kiaušinius iš kitų naminių paukščių inkubatoriuje kambariuose, saugomose nuo juodos drožlės, jie laikomi 25 ° C temperatūroje 8-12 valandų.

Per šį laiką išorinė ir vidinė korpuso temperatūra išlyginta, o po to kiaušiniai gali būti išdėstyti ant dėklų. Kiaušinių vieta ląstelėse priklauso nuo jų dydžio, kiekio ir paukščių įvairovės.

Inkubacijos temperatūros režimo nustatymasKaip įdėti vištienos kiaušinius į inkubatorių? Viščiukai yra dažniausiai gyvenantys naminių viščiukų nameliai, todėl patyrę ir ypač pradedantys naminių paukščių augintojai visada jaudina inkubacijos niuansus.

Vištienos kiaušinis – ne didžiausias, todėl jis gali būti dedamas ant padėklų, tiek vertikalioje padėtyje, tiek horizontaliai, jei nėra laisvos vietos trūkumo. Jei reikia gauti didesnio paukščio jauniklių, ekonomiškumo dėlei patariama “įdėti” kiaušinius ant smailės galo arba šiek tiek pakreipti. Tačiau geriausi pašalinimo rezultatai yra tada, kai kiaušiniai yra horizontalūs, kurie geriau sušildo, yra mažiau žmonių ir juos lengviau sekti.

Related  Pasirinkite nuotrauką su apibūdinimu savo ūkyje pjuvenų veislę

Kiaušinių dėjimo ir priežiūros metu inkubavimo ypatumai

Paukščių pašalinimasPatyrę paukštienos augintojai vienoje padėkloje bando uždėti dydžio kiaušinius. Tuo pačiu metu nelaikykite skirtingų paukščių rūšių kiaušinių šalia kito, net jei jie yra visiškai identiški pagal svorį, dydį ir formą. Jei vienu metu pakraunami viščiukų, žąsų ir kitų naminių paukščių kiaušiniai, būtina atsižvelgti į skirtingus inkubacijos terminus ir, atitinkamai, skirtingas sąlygas kiekviename etape.

Pirma, didžiausi padėklai turėtų atvykti, tada, kai dydis mažėja, dedami vidutiniai ir maži kiaušiniai. Vidutinis intervalas tarp žymių yra keturias valandas.

Panašiai yra ir inkubuojant skirtingas paukščių rūšis. Taigi galima vadovautis vidutinėmis sąlygomis iš žymės prieš kklevadangi viščiukus:

 • 17 dienų putpelėms;
 • 21 diena viščiukams;
 • 26-28 kalakutams;
 • Skirtingų veislių naminių ančių 26-34 dienos;
 • 28-3 dienas žąsims.

Namuose kiaušiniai rankiniu būdu dedami į inkubatorių. Prietaisas pašildomas iki nustatytos temperatūros, kiaušiniai apdorojami antiseptiniu tirpalu arba ultravioletine lempa. Nuplaukite ir mechaniškai valykite kriaukles kategoriškai!

Pradžia žąsų kiaušinių produkcijaVisi kiaušiniai inkubatoriuje turi būti tolygiai šildomi ir vėdinami. Todėl kai kuriuose modeliuose yra automatinio kiaušinių keitimo mechanizmas. Jei tokia funkcija nenumatyta, paukštininkas 10-12 kartų per dieną kiaušinius pavirs inkubatoriuje savo rankomis. Šis metodas užtikrins ne tik pašildymą, bet ir teisingą embriono padėtį.

Savaitę po kiaušinių dėjimo rekomenduojama laiku patikrinti vaisius, kad pašalintų tuos, kurie nustojo vystytis, ir pašalinti bakterines infekcijas iš sugadinto kiaušinio. Po dar 6-7 dienų procedūra kartojama.

Pradedantiesiems paukštynininkams bus naudinga žiūrėti vaizdo įrašą, kaip inkubatoriuje laikyti kiaušinius. Kadangi inkubacijos sėkmė yra 80% tinkamai parinktos kiaušinių pasirinkimo ir žymos, žinios apie visas niuansų ypatybes padės išvengti daugybės klaidų, kurios kelia grėsmę viščiukų mirčiai.

Kiaušinių įdėjimas inkubatoriuje – video