Bitininkystės darbas bityneGalite išmokti pradedantiesiems bitininkystę vadovais, patyrusiais specialistais ir vizualinėmis pamokomis. Reikalavimai dėl bityno sukūrimo apima priemones, skirtas apsaugoti nuo užsikimšusių vabzdžių iš aplinkinių gyventojų. Nepaisant taisyklių, bitynai negali būti įrengti.

Bitininkystės bruožai ir kur pradėti pradedantiesiems

Patikrinti avilįŽinoma, kad medus yra labiausiai naudingas ir gydomasis produktas. Vabzdžių darbuotojai, bitės sezonui suteiks bityno savininkui medaus, pergoju, propolio. Tačiau norint gauti kyšį dėl gaminio ir sudaryti sąlygas stiprios šeimos vystymuisi, bitininkų, žinančių vabzdžių turinio ypatumus, gali sukurti patogias sąlygas darbuotojams. Jei priimamas sprendimas sukurti savo bityną, turėsite atitikti tam tikras sąlygas:

 • Suraskite avilių, atitinkančių reikalavimus, vietą;
 • paruošti reikalingą inventorių ir organizuoti žiemojimo vietą;
 • pasirinkti bičių veislę, tinkamą klimato sąlygoms ir produktyvumui;
 • Sužinok bitininkystes pradedantiesiems.

Norint gauti saldųjį produktą iš skraidančių vabzdžių, reikės žinių. Galite išmokti išmokos teoriją arba pasimokyti į patyrusį meistriškumą. Be aiškaus techninio aptarnavimo, aviliai yra būtini. Nenuostolinga pagalba bus pateikta pradedančiųjų bitininkystės vaizdo įraše:

Taisyklės, kaip įrengti bityną

Pastatyti bitynąJei esate pradedantysis bitininkas, tuomet reikia mokytis nedaugelis bičių kolonijų. Teisėkūros lygmeniu “Bičių kolonijų priežiūros instrukcija” buvo panaikinta, o nuo 2013 m. Šis klausimas buvo perkeltas į regioninį reguliavimą. Optimalus bitininkystės vystymas nuo nulio pradedamas trimis aviliais. Tačiau tuo pačiu metu turi būti laikomasi saugos standartų. Jei aviliai yra įrengti gyvenvietėje, tai turėtų būti susitarta su kaimynais. Jie turi žinoti, kaip išvengti bičių nykimo. Arbatą įkandęs kaimynas visada laimės bandymą su bitininku.

Bičių nameliai yra numatyti 10 metrų iki nuosavybės sienos ir 50 metrų nuo gyvenamųjų patalpų. Siekiant užkirsti kelią vabzdžių skrydžiui į gretimąsias vietas, yra numatyta įrengti tvorą išilgai 2 m aukščio perimetro. Jei sklypo dydis neleidžia jums išlaikyti atstumo nuo avilių iki korpuso ir tvoros, bitininkystė draudžiama.

Related  Renkantis karvę sodybai, svarbu žinoti, kiek pieno jis duoda per dieną

Kaip organizuoti bitininkystę pradedantiesiems, kur pradėti, jei sklypo dydis neleidžia statyti bityno? Būtina rasti vietą biriam įrenginiui gyvenamajame ar apleistame gyvenvietėje. Galite rasti svetainę be pastatų, kurioje yra daugybė žydinčių augalų ir nėra oro teršalų. Išleisti žemės sklypą nuomai ar turtui, norint sukurti bityną.

Žemės registravimas tuo pačiu metu yra sudarytas sanitarijos ir veterinarijos pasas bitynei. Svetainė turi atitikti pastovaus kyšio reikalavimus nuo medaus augalų 2 km spinduliu. Tuo pačiu metu neįtraukiamos sankryžos su greitkeliu ir upe. Galite pasirinkti veislę bites, kurios padidina skrydį, o pėstieji netaps kliūtimi darbuotojų bitėms.

Rinkti medaus 400 bičių šaukštą. Pusiau surinkti žiedadulkes, o kitas – medus. Norėdami gauti kilogramą medaus 4500 lėktuvų. Per dieną didelė šeima renka iki 20 kg nektaro, iš kurių gaunama 10 kg medaus.

Pradedančiųjų bitininkystės sėkmė priklauso nuo pirmųjų bitynų kūrimo žingsnių. Phelopaketas, ragas ar šeima yra pagrindinė medžiaga, nupirkta tolesniam bitėms veisti. Pchelopaket suformuojamas tik pagal užsakymą, jie parduodami rudenį.

Baidymo įrengimo etapai

Norint sėkmingai plėtoti verslą, svarbu pasirinkti baikinčią vietąPrieš perkant bitėms, būtina rūpintis bičių įrengimo vieta, žiemos bitėms priežiūra, įsigyti prietaisą. Viskas apie bitėms ir bitininkams pradedantiesiems turi būti išmokti, kol pirmoji bityna pasirodys ant bitynės. Tai padės nustatyti santykių pobūdį ir sumažinti klaidų skaičių.

Svetainės planavimas – išvalyti visas plantacijas ir iškirsti liekanas. Platforma turi būti švari ir netgi netgi pašalinti lapai. Įrengtas pagrindinis kelias ir keliai. Visi aviliai yra įsikūrę svetainėje, jų spalvos yra ryškios ir skirtingos, todėl bitės pripažįsta savo namus iš tolo.

Laikikliai yra parenkami priklausomai nuo vietovėje pritaikytų bičių tipo. Turėtų būti daugiau nakvynių nei šeimos, rezervas bus reikalingas norint atskyrti naują ramstį. Be avilių jums reikės:

 • vaškas;
 • izoliuojančios pagalvėlės ir drobės kiekvienam aviliui;
 • dūmai ir darbo rūbai dirbti su vabzdžiais;
 • viela, dažai ir vinys.

Related  Pekino anties veislės ypatybės ir jos veislės prabangus privačios sodybos

Hibernatorius, skirtas avilėmsRudenį taip pat reikėtų paruošti žiemos namelį, šiltą kambarį avilėms. Jei bitininkystė planuojama kaip verslas, tada bitynas bus pelningas, turintis daugiau nei penkiasdešimt šeimų. Būtina žinoti, kad bičių priežiūrą, avilių patikrinimą ir papildomas operacijas trims šeimoms reikės apie 6 valandas per savaitę. Siekiant užtikrinti kyšį daugeliui šeimų, būtina įdėti avilius į žolę arba kultivuojamų augalų žydėjimo laukų kraštus.

Kaip ir bet kuris kitas verslas, bitininkystei reikia planuoti ir plėtoti gamybą. Verslo plane turi būti numatytos palikuonių priežiūros išlaidos. Parduodant produktus jums reikės veterinarinio paso.

Nepatyręs bitininkas sunkumų

Sistemos tikrinimasJei atsakingai susisieksime su nauju verslu, ateityje galėsite išvengti nusivylimo. Tačiau už tai būtina iš anksto mokytis ir gauti informaciją apie bičių šeimos organizavimą. Pirmame etape turite žinoti:

 • teisingas bičių šeimos pasirinkimas perkant;
 • temperatūros režimas avilyje skirtingais sezonais ir kaip jį išlaikyti;
 • sveikos šeimos požymiai;
 • bičių ligų požymiai, bičių šeimų silpnėjimas;
 • gimdos mirtis ir kaip auginti naująjį žmogų avilyje;
 • kaip sugauti spiečius.

Darbo procese bus daug klausimų, padės patyręs bitininkas arba vaizdo ir literatūros studijos. Bičių bendrija neperskaito priežiūros klaidų.

Kaip pradėti berniuką pradedantiesiems ir kaip netenkinti bitės? Sting bitės tik išskirtiniais atvejais, nes tai baigiasi paties gynėjo mirtimi. Todėl dirbimas ant bityno yra būtinas be staigių judesių, šviesiuose ir švariuose drabužiuose be išorinių kvapų. Galva turi turėti skrybėlę su uodų tinklu. Nenaudokite drabužių su krūva, kad bitė negalėtų supainioti ir pikti. Ramus judesys, pokalbis žemu balsu ir dūmais nebus piktas bites. Bičių nudegimas yra skausmingas, tačiau jis turi gydomąją nuodų dozę.

Darbiniai bitės pripažįsta savo meistriškumą savo charakteringomis savybėmis. Bitininkų, ausų ir lūpų bitės yra bitėms konfigūracijos signalas. Todėl galbūt bitininkai retai šypuoja.

Bitės klijuoti medusStropai ir būtinas atsargas geriausia nusipirkti specializuotoje parduotuvėje. Kai yra patirties, namai bitėms gaminami savarankiškai. Kuo didesnė šeima, tuo daugiau medaus ir pergos jis surenka ir kuo daugiau avilys įdiegia sistemą.

Racionaliausia pajėgumų forma yra šešiakampė ląstelė. Norėdami sukurti 100 ląstelių, bitėms reikia 1.3 g vaško. Idealiai tinka laivo formos erdvumui ir stiprumui.

Stropų struktūra skiriasi nuo būdų, kaip užtvirtinti medaus korpusus su medumi. Yra vertikalios ir horizontalios struktūros ir net daro specialius dizainus ore esančiam medui. Naujokas bitininkas gali gauti reikiamą informaciją iš vaizdo įrašo.

Related  Slaugos ožkos namuose pradedantiesiems

Bitininkystė ir manekenai – video