Dienos viščiukaiKai naujai atsiradę viščiukai nudžiūvo, jų beveik neįmanoma atskirti vienas nuo kito. Bet kaip šiuo atveju susidoroti su labai svarbia užduotimi, kaip nustatyti viščiukų seksą?

Patirtiesiems naminių paukščių augintojams tai yra keletas sekundžių, bet tie, kurie tik pradeda veisti naminius paukščius, turės sąžiningai praktikuotis įgyti šį įgūdį.

Tiksliausias rezultatas gaunamas nustatant lytinį santykį DNR ir tyrinėjant paukščio chromosomų rinkinį. Tačiau mažai tikėtina, kad artimiausioje ateityje įprasti ūkininkai ir namų ūkio sklypų savininkai galės naudotis veiksmingais, tačiau itin brangiais ir techniškai sudėtingais metodais. Todėl savo praktikoje dauguma jų laikosi senojo, įrodyta didžiuliu skaičiumi viščiukų ir pusryčių metodų, kurie yra pagrįsti išoriniais skirtumais ir paukščių elgsenos ypatumais.

Patyrę naminių paukščių augintojai jau dvidešimtmečiui gali atskirti paukščių jaunikliusGaukite tiksliausią atsakymą į klausimą: “Kaip atskirti vištieną nuo vištienos iš vištienos?” Tai iš tiesų labai svarbu. Perkant viščiukus arba po jų gimimo inkubatoriuje, paukštininkas turi tiksliai parodyti susidariusios bandos sudėtį. Jei mes kalbame apie mėsinių veislių, vištos namai bus patenkinti pastangomis ir gauti kiaušinius – negalima išsiversti be sveikų, stiprių viščiukų.

Lengviausias būdas yra padalinti paukščių jauniklius į veislių savininkus, o jų pyragai ir vištos skiriasi spalvos. Šiuo atveju įtakoja ir tas asmuo, kuris pirmą kartą pirmą kartą mato naminius paukščius.

Bet kaip iš viščiuko išskirti guronį, jei viščiukai yra “vieno veido”?

Kaip nustatyti viščiuko lyties dydį?

Daugelis pradedančiųjų naminių paukščių ūkininkų mano, kad didesniame gaidžiai, kurie yra viščiukai, taip pat turi daugiau moterų. Iš tikrųjų šis skirtumas egzistuoja, bet tai tik 1-2 gramai, o kai kuriais atvejais taisyklė visai neveikia.

Norint žinoti, kaip nustatyti viščiuko lytį, daug veiksmingiau stebėti ne svorį, o išorinius požymius. Pavyzdžiui, vyrams jau dvidešimt keturias valandas, kojos yra stipresnės ir platesnės. Tačiau patyrę naminių paukščių augintojai labiau linkę pasitikėti tuo, kaip viščiukai atrodys kaip plaukai plunksnos ant jų sparnų.

Related  Susipažink su inkubatoriumi “Idealios vištos”

Kaip atskirti gaidį ar vištą nuo vištų sparnais?

Viščiuko lytis gali būti nustatyta sparno uodegaŠis metodas yra sėkmingas mažų privačių sodybų savininkams, taip pat didelių ūkių specialistams. Plunksnų augimas ir jo savybės jau yra matomos jau pirmąją dieną po gimimo, todėl išvadas apie seksą galima padaryti dėl sparnų atsiradimo.

Kaip šiuo metodu atskirti paukščių jauniklius nuo lyties? Vyriškosios plunksnos vyrams yra ilgesnės, o sparno plotis didesnis nei būsimose tos pačios amžiaus vištos. Moterys ant sparnų gali matyti skirtingo ilgio plunksnas. Šių funkcijų rūšiavimo tikslumas yra nuo 60 iki 80%, todėl metodas gali būti naudojamas net ir pramoninėmis sąlygomis, remdamasis rezultatais naudodamas kitas tikrinimo parinktis.

Kaip nustatyti gaidžiai ar viščiukai pagal vištienos refleksines reakcijas?

Vištiena pakelia kojas, o gaidys viliojaJau seniai buvo pastebėta, kad viščiukai ir pyragaičiai skirtingai reaguoja į įvairias intervencijas. Tokiu būdu, prieš nustatydami viščiuko lytį, viščiukai švelniai pakeliami kojų rankomis, apversti aukštyn kojomis galvos ar ant nugaros. Paprastos merginos paprastai ištemps savo kaklus, o ateities viščiukai, priešingai, sugrupuotos.

Panaši reakcija gali būti stebima, jei kažkas nerimauja, jaunimas bijo. Kurochki iškart sėdi ant pakratų, o vyrukai trokšta pabusti ir bando imtis grėsmingos padėties.

Japoniškas būdas atskirti viščiukus pagal lytį

Tarp didžiųjų ūkių dirbančių specialistų paplitęs vadinamasis japonų metodas nustatyti jauniklių lytį. Nors apibrėžimo tikslumas pasiekia 95%, jūs negalėsite naudoti šio metodo be pakankamo įgūdžio.

Prieš nustatydami putojimą arba vištienos vištą rankose, būtina suprasti paukščių jauniklių organų struktūrą ir žinoti jų skirtumus.

Japoniškas vištienos grindų nustatymo būdasVyrai gali būti atskirti nuo patelių, atskleidžiant išangę, lytinį vienetą, kurio ateities vištas neturi:

  1. Pirmiausia turite išvalyti kūdikio kloaką iš išmatų.
  2. Tada vištiena paimama į delną iš jūsų rankos, pasislenka ir kojos auginamos taip, kad jauniklių apsiaustasis yra mokslininko požiūriu.
  3. Skylę reikia nulenkti, nuspaudžiant pilvą, kad vidinis prietaisas būtų aiškiai matomas.

Related  Kaip ilgai reikia skirtingų veislių ančių, kad paukščių jauniklius išdalintų?

Kalbant apie vištienos kloakos išvaizdą, gaidys ar vištiena yra paukštyno rankose:

  1. Viščiukais kloakas atrodys kaip tvarkingas ryšulys, kurio matomų lankelių nėra.
  2. Vyrams daugeliu atvejų randamas seksualinis tuberkuliozė.

Kadangi dėl neapdairumo ar netinkamo gydymo šis metodas kelia grėsmę traumos ir infekcijos viščiukų genitalijoms, tik patyrę naminių paukščių augintojai gali atlikti tyrimus. Priešingu atveju negalima išvengti ligos, o dalis gyvulių gali būti prarasta.

Kaip atskirti paauglių viščiukus?

Antroje pirmojo gyvenimo mėnesio pusėje paukštis jau gali būti išskiriamas išvaizda. Pirma, jūs galite nustatyti viščiuko lytinį plunksną. Viščiukai yra formuojami anksčiau ir aktyviau nei gaidžiai, tačiau jau tokio jauno amžiaus vyrų dydis gali būti didesnis.

Mėnesio amžiaus gurmanysAntruoju ar trečiuoju mėnesiu jaučiamas gaidžio galvos apdaila: pradeda formuotis šukos – barzda. Tame pačiame amžiuje atsiranda spurgų, kurių jauni vištos nėra, uodegos forma ir ilgis pasikeičia.

Nepaisant to, kad daugelis egzistuojančių būdų, kaip nustatyti viščiukus ant grindų, šimtai procentų tikslumo garantija negali būti suteikta. Todėl žmonės, kurie gerai žino sodininkystę paukštininkystės ūkiuose, remiasi ne vien vienu metodu, bet ir palaiko pasirinkimą su kelių bandymų rezultatais.

Vaizdo įrašas, kaip nustatyti viščiuko lytį, padės rasti sau tinkamus metodus, gauti teorines žinias šiuo klausimu ir išvengti klaidų, kai juos naudosite praktikoje.

Nustatyti viščiukų seksą 24 valandų amžiaus metu – vaizdo įrašas