Dekoratyvinis triušisDekoratyviniai triušiai yra mažo dydžio gyvūnas, sveriantis iki 3 kg. Jie vedė aktyvų gyvenimo būdą ir juos lengva rūpintis, todėl jie dažnai perkami vaikams. Populiariausi raukšlių ir nykštukų rūšių triušiai.

Kaip ilgai gyvena dekoratyviniai triušiai

Mažas Furry Pet

Gauti pūkuotą naminį gyvūnėlį geriausia specializuotose naminių gyvūnėlių parduotuvėse. Jie išsamiai pasakys ne tik apie vakcinas, bet ir apie tinkamą priežiūrą, taip pat rekomenduos tam tikrą veislę priklausomai nuo pirkėjo pageidavimų.

Prieš pradedant naminį gyvūnėlį turėtumėte žinoti, kiek metų dekoratyvinis triušis gyvena namuose. Iš esmės gyvenimo trukmė priklauso nuo slaugos ir maitinimo. Taigi, jei gyvūnas nuolat susiduria su stresinėmis situacijomis, jis gali susirgti. Nutukimas ar persivalgymas taip pat sukelia daug sveikatos problemų, todėl jo gyvenimas yra žymiai sutrumpintas. Vidutinė gyvenimo trukmė yra nuo 5 iki 8 metų.

Dekoratyviniai triušiai gyvena iki 8 metųTai, kiek metų dekoratyvinis triušis gyvens, įtakoja jo veislę. Lop-eared juokingi ir žaismingi gyvūnai. Jie gyvena vidutiniškai iki 8 metų, šiek tiek ilgiau nei triušiai su staigiais ausimis. Tačiau tinkamai ir atsargiai jie gali gyventi iki 13 metų. Nykštukai yra lengvai apmokyti, jie gali vaikščioti gatvėje. Maksimalus tokio triušio svoris yra 1,5 kg. Jie vidutiniškai gyvena 5-7 metams, tačiau taip pat yra ir ilgaplaukių, kurie išgyveno iki 15 metų.

Geros priežiūros atveju mažas triušis gali gyventi iki 15 metųVeiksniai, turintys įtakos gyvenimo trukmei:

  • genetinė paveldimumas, kuo sveikesni ankstesnės kartos, tuo ilgesnis bus dabartinis;
  • infekcijos, parazitai ir traumos;
  • maistas;
  • priežiūros ir priežiūros sąlygos;
  • stresas;
  • kastracija.

Tranzistoriniai šių gyvūnų kaulai yra labai trapūs. Negalima leisti triušiams nukristi nuo didelio aukščio arba mesti jį, nes tai gali sulaužyti žandikaulį ar kaulą. Buvo atvejų, kai gyvūnai patyrė sužalojimą dėl pernelyg didelio šuolio, kurį sukėlė netikėta siaubo.

Kaip padidinti gyvenimo trukmę

Kad triušis galėtų gyventi kuo ilgiau, geriau jį sterilizuoti. Tai sumažina organizmo naštą ir sumažina gimdos kaklelio sistemos ligų tikimybę.

Prieš įsigydami ilgaplaukį naminį gyvūnėlį, turite sužinoti, ar jis turi genetinių ligų. Jei taip, turėtumėte sužinoti, kaip rūpintis tokiu dekoratyviniu triušiu ir kokias prevencines priemones reikėtų naudoti. Šie gyvūnai vedė aktyvų gyvenimo būdą, todėl jiems reikia laisvos vietos. Jei jie mažai judės, jie greitai gaus svorio, o nutukimas sukels kepenų ir širdies ligas. Bent jau valandą per dieną triušis turi būti paleistas iš narvo pėsčiomis, o geriausia jį išvesti į gryną orą.Gyvūnams reikia lauko žygių ir žalia žolė

Šie gyvūnai bijo skersvėjų, didelio drėgnumo, karščio ir šalčio, todėl jų narvą nedėkite šalia baterijos ar lango. Jie taip pat nemėgsta televizoriaus, muzikos centro ar kito tokio prietaiso triukšmo. Galite išvalyti ausų galvijus tik tada, kai to reikia.

Siekiant sumažinti infekcijos ir kitų pavojingų triušių pavojų keliamą riziką, skiepai ir skiepijimas turi būti atliekami laiku.

Kaip tinkamai ir kaip tiekti dekoratyvinių uolų triušius

Dekoratyviniai triušiai, kaip šienas iš pievų žoliųŠių gyvūnų mitybos pagrindas yra šiurkščiavilnių pašarų ar gana šviežių šienas, geriausiai, jei jis susideda iš pievų žolių. Prieš valgydami juos dekoratyvinį triušį, jis turi būti šiek tiek išdžiovintas. Šienas turi turėti malonų kvapą, be pelėsių ir drėgmės. Labiausiai naudinga šienis nuo dilgėlių, nes joje yra daugiau vitaminų nei daugelyje koncentruotų maisto produktų, ypač baltymų. Norėdami sumalti dantis, galite suteikti obuolių, aviečių, aspenų, akacijų, vyšnių ar serbentų šakeles.

Sultingi žolės ir daržovės išsiskleidžia palaipsniui ir mažai šiek tiek, tarsi perpjaudami, gali pasireikšti žarnyno ir pilvo pūtimas. Jei ši problema kyla namuose, dekoratyviniai triušiai, dvi ar tris dienas valgoma tik su šia. Jei viduriavimas neišnyksta, turite kreiptis pagalbos į veterinarą.

Jūs negalite valgyti triušių su mėsa, šokoladu, riešutais, keptais ar riebiais maisto produktais.

Koncentruotuose maisto produktuose yra daug baltymų ir angliavandenių, todėl rekomenduojama duoti ne daugiau kaip du šaukštus. Priešingu atveju dekoratyvinis triušis pradės kenčia nuo nutukimo ir gali sutrikti organizmo metabolizmas. Kad nebūtų vitaminų trūkumo, gyvūnai šeriami laukinių rožių ir kalnų pelenų uogomis arba jie prideda vitaminų preparatus prie dietos. Taip pat pageidautina, kad triušiai būtų vieta, kur jie gali saulės. Tai yra būtina vitamino D kūno formavimui.

Triušis buvo sveikas, nusipirk jam druskos akmenįRiebalų dietoje turi būti druska. Šiuo tikslu įsigyjami mineraliniai druskos akmenys. Jie pritvirtinti narvelyje ir, jei reikia, gyvūnas jį gruzins. Maistui skirtą dubenėlį geriau pasirinkti metalą, nes gleznas iš plastiko dekoratyvinis triušis. Eared bučiniai nemėgsta gerti vandens iš įprastų dubenėlių, vietoj to jie nustato buteliuką.

Triušiams nerekomenduojama duoti žalio vandens, nes jame gali būti pavojingų mikroorganizmų.

Koks turėtų būti narvas ir kiek yra dekoratyvinių uolų triušiai

Pūkuotas stebuklas mėgsta švarąŠie ausų jaunikis myli gyventi vieni, taigi, jei planuojate įsigyti du, tuomet turėtų būti dvi ląstelės. Dekoratyvinių triušių narvelio dydis parenkamas taip, kad gyvūnas galėtų stovėti ant jo visą aukštį ir judėti taikiai. Turi būti atskiras šieno šienelis. Tualeto užpildas parinktas natūraliai, be skonių, pavyzdžiui, pjuvenų. Krosnelė turi būti keičiama kasdien, kaip vanduo. Triušiui buvo smagiau, narvuose pakabinti žaislai, kuriuos galite nugriauti. Kartą per mėnesį ląsteles reikia dezinfekuoti.

Iš dekoratyvinio triušio kaina svyruoja nuo 400 iki 4000 rubliųDekoratyvinio triušio kaina priklauso nuo jo veislės, dydžio, klasės (augintiniai, veislės, šou) ir kilmės. Ir taip pat dėl ​​vaikų darželių auginamų jėgų ir priemonių skaičiaus. Jei jis turi dokumentus ir yra vakcinuotas, kaina gali pakilti keletą kartų. Taigi be dokumentų, išlaidos bus 400-800 rublių, o jei jos bus prieinamos, tai gali siekti 3500-4000 rublių. Todėl rekomenduojama nusipirkti dekoratyvinių rūšių triušius tik specializuotose naminių gyvūnėlių parduotuvėse, nes savininkai galės patvirtinti savo kilmę.

Ką reikia žinoti perkant dekoratyvinį triušį – video