Bitės yra jautrūs įvairioms ligomsBitės, kaip ir kiti vabzdžiai, yra jautrūs įvairioms ligoms. Be neigiamo aplinkos poveikio, šalčio, didelio drėgnumo ir kitų veiksnių, yra pavojingų infekcinių bičių ligų. Jei neužkrečiamųjų ligų priežastis dažniausiai yra bitininkų priežiūra, infekcijų šaltinis yra bakterijos, virusai, patogeniniai grybai, pirmuonys, skirtingų rūšių erkės ir vabzdžių parazitai.

Tai yra nuo infekcinių ligų plitimo nuo vabzdžių iki ligų vabzdžių, daugiausiai suaugusių bites ir broliams miršta. Siekiant laiku imtis gydymo priemonių ir, jei įmanoma, užkirsti kelią problemai, svarbu žinoti esamas bičių ligas ir jų požymius.

Bičių varroatozė

Bitė užmušė erkęSukėlėjas yra varozė bitės parazituojantis vabzdžių ir erkių į avilį, ant lervų ir lėliukių ir bitės darbininkės ir tranai veisimui, o tada po vabzdžių valgymo ir gyvenimo į bičių sąskaita. Kai rimtas laipsnis užsikrėtimo erkių galite lengvai pamatyti ir ant avilio gyventojų, ir perų, ​​taip pat ląstelių bites atliekomis.

Vabzdžiai, užkrėtiti erkėmis, susilpnėja ir miršta, tačiau bičių variatozės šaltinis dažniausiai tampa:

 • užsikrėtusius asmenis, sugautus avilyje, kai vabzdžiai yra pasodinti susilpnėjusiai šeimai arba kai bityna yra perkelta į vietoves, kuriose infekcija plinta;
 • Gyvūninės lervos arba paukščiai yra medus.

Norėdami išvengti plėtrą ligos bityno, svarbu prisiimti atsakomybę už naujų šeimų, motinėlių ir perų pirkimo stebėti epidemiologinę situaciją rasti ūkių srityje ir stebėti dilgėlinė ir korių švarą.

Bičių varroatozėVarroa bitė – karantino liga ne pirmas požymis, kurios reikalauja griežtų sanitarijos ir ribojančių priemonių priėmimą, taip pat turi keletą sesijų fumigacija su šių preparatų, skirtų bičių kaip folbeks ir fenotiazinais. Kaip terapinę priemonę, avilius ir jų turinį apdoroja grynoji siera ir varroatinas.

Bičių gydymui naudojami akaricidiniai ir antibakteriniai vaistaiPagal “ApiMax” instrukcijas bitėms naudingos kenksmingų erkių išsiuntimui. Natūralus preparatas turi ne tik akaricidinį, bet ir antibakterinį, stimuliuojantį poveikį. Po jo taikymo šeima atsikuria parazitų ir gauna biologiškai aktyvių medžiagų natūralų saugų pašarą.

Bičių nosematozė

Bičių nosematozėBūdingas bičių ligos simptomas yra viduriavimas. Dėmės iš skystų išmatų su nosematozu yra lengvai pastebimos visose vabzdžių buvimo vietose. Be to, liga, kurią sukelia paprasčiausias organizmas, pasireiškia gausiai nusileidžiant ir netgi mirus berniukams.

Būsto nosematozės pagrindinė priežastis kartais tampa prasta priežiūra vabzdžių nepriimtinų priemaišų pašaruose, prastos žiemos kokybės ar per mažai jaunų aitvarų.

Visi šie veiksniai susilpnina šeimą, o patogenai, prasiskverbę į avilį vandenyje, į avilį patenka į maistinių medžiagų dirvožemį ir pradeda savo destrukcinę veiklą. Pacientą gali atpažinti žymiai padidėjęs pilvas. Jei nebus imtasi skubių priemonių, bičių liga grasina prarasti daugumą septynių ir silpninti likusius vabzdžius.

Nocematosis gydomas cukraus sirupu su fumagilinuKaip ligos gydymo būdas bitėms siūloma cukraus sirupo, sumaišyto su fumagilinu. Dėl 25 litrų sirupo turėtų būti 20 gramų vaisto. Šiam narkotikų kiekiui bitėms pakanka penkioms šeimoms.

Related  Triušių poravimosi ypatumai

Ne mažiau kaip gydymas, svarbu užkirsti kelią ligoms. Dėl Nosema rūpintis turi nustatyti vabzdžius, ir kai įtariama, atliko nuodugnius Mechaninis valymas dilgėlinė, rėmai, bendras inventorius baigti dezinfekciją visi, kas bitės turi kontaktą.

Bičių akaripidozė

Bičių akaripidozė - naikinimas nuo erkiųKenkėjiškų erkių sukelta liga yra bičių akaripidozė. Parazitai veikia vabzdžių kvėpavimo takus, o dėl laipsniško problemos, susijusios su bičių blyksčių ligos aptikimu ir jos požymių atsiradimu, sunkumas yra sunkus.

Pirmosios ligos apraiškos galima pamatyti grybavimo pavasarinės apeiginės navigacijos metu, kai prie kanalo skylės yra daugybė vabzdžių, kurių nenormaliai pasisukę sparnai. Tokie bitės tik šliaužia, negali skristi. Dėl ligos plitimo didelis drėgmės lygis ir nuolatinė bitynų priežiūra trūksta, o ypatingas pavojus kyla iš klastingų ar įgytų neužtikrintoje vietoje vabzdžių.

Bičių kvėpavimo takų nugalimas - akarapidozėKad bitynai nepakenktų bičių ligai, jos gydymo metodai turėtų būti taikomi pirmaisiais akarapidozės požymiais. Norėdami tai padaryti, itin skatinamos masinės bičių blykstės. Tai galima padaryti, įvesdami avilius į pietus. Dėl to šeima atsikratys senų ir sergančiųjų. Dėl tos pačios priežasties bus gausu aukščiausios rūšies padažu jaunų bičių atsiradimo metu iki žiemos. Mes neturėtume pamiršti apie vaistinius preparatus bitėms. Iš bičių akaripidozės, naudojant folbukus ir apiMax, naudojant burokėlių pušų ekstraktą, yra veiksminga.

Bitės ascosferozė

Bitės ascosferozėBičių varroatozės pasklidimas sąlygoja tai, kad vabzdžiai tampa lengva antrine infekcija. Viena iš šių ligų, lydinčių erkių ataką, yra bičių askosenozė, kurią sukelia patogeniški grybai. Bičių ligos atsiradimas ir jo požymiai sąlygoja didelę drėgmę, lietingą kietą orą, kai patogenai išsklaidomi ir dauginasi aktyviai.

Gydyti ligą galima griežtai laikantis patyrusių bitininkų rekomendacijų:

 • vabzdžiai perkeliami į švarias avilijas, stipriai nugalėti, išleisti vašką visuose rėmuose su bičių ligos požymiais;
 • sudeginami negyvi vaisiai ir vabzdžiai;
 • vietoj senųjų karalienių sodinami jauni sveiki žmonės, nustatant sezoną be patelių, kad būtų išvengta ligos plitimo;
 • bitėms siūloma sveikas maistas, švarus vanduo, sirupas kaip virtinukas;
 • uodegos izoliuotos, valomos;
 • šeimos mažėja, o silpni, priešingai, stengiasi sustiprinti jauną augimą ir stiprius jauniklius.

Related  Kaip organizuoti bitininkystę pradedantiesiems

Ascosan ir Unisan kreipiasi dėl bičių askorbicozės gydymoGydymui naudokite tokius veiksmingus preparatus bitėms, kaip askosanas ir unisan. Be šių junginių, ApiMax naudojamas bitėms, vadovaujantis instrukcijomis, veiksmingomis kovojant su erkėmis ir padedant susidoroti su kitų rūšių parazitų sukeltomis infekcijomis. Profilaktinis vaistas, pagamintas iš natūralių augalų ekstraktų, yra naudingas ir kaip prevencinė priemonė. Šiuo atveju jis pridedamas prie “com” pavasarį, iškart po skrydžio.

Kai avilių, rūšiavimo ir sunaikinimo užkrėstų bičių ir askosfeozom sistemą atlikto gydymo, turi būti valomi, plaunami ir dezinfekuojami įranga bei darbo rūbų bitininkas.

Fulobroods ir kitos infekcinės ligos bičių

Bičių infekcinių ligų sąrašas neapsiriboja anksčiau aprašytomis ligomis. Vabzdžiais ir jų broliams ant bitynų veikia aspergiliozė, paimta iš paratifo ir viruso paralyžiaus. Pastaruoju atveju bites praranda galimybę judėti. Be tinkamo gydymo ir prevencijos šeimos susilpnėja ir gali išnykti.Bičių pralaimėjimas iš paukščių

Rimtos karantininės infekcijos apima keletą egzistuojančių paukščių rūšių pažeidimų, turinčių įtakos šermukščiams. Yra Europos ir Amerikos tipo ligos. Tačiau abiem atvejais mikroskopiniai patogenai ilgą laiką gali ilgą laiką veikti ant įrangos, inventoriaus, užkrėstoje bitynoje dirvožemyje. Infekcija kiaušialąstėje gaunama su maisto produktais, paimtais iš šerdies inseminuotais šakniavaisiais, susidūrus su sergančiais vabzdžiais, naudojant nešvarius arbūzus ir tiektuvus.

Šios ligos bičių išoriniai požymiai išreiškiami įvairiomis sėklų spalvomis, o vėlesniuose jo mirties etapuose jie tampa rudos pilkos puvinio masės su atitinkamu kvapu.

Jei veterinarijos gydytojai patvirtina, kad yra vieno ar kito tipo paukštis, bitynai deklaruojama kaip karantino zona. Teritorija uždaroma iki 15 km skersmens. Bitės perkeliamos į sveikas avilius. Jiems siūloma tešla ar sirupas, kurio vienas iš veiksmingų preparatų bitėms. Sunaikinti nukentėję pateliai, rėmai pakartotinai kaitinami iki techninio vaško.

Reguliarus šeimos auditas ir avilio dezinfekavimas - purviniotų vabzdžių prevencijaKaip prevencinė tokios pavojingos ligos priemonė, siūloma reguliariai tikrinti šeimas, išvalyti ir dezinfekuoti avilius, rėmus ir visą naudojamą įrangą. Šiuo atveju bitės turi pasiūlyti tik kokybišką sveiką maistą, gerti geriamąjį vandenį.

Paruošimas bitėms

Iš ligų bitės gydomos aliejumiVeiksmingų kovos priemonių pavyzdį galima laikyti jau paminėtu ApiMax. Įrankių sujungia visus naudingų savybių pušies adatos ekstrakto bičių, taip pat ištraukas iš žolelių, pavyzdžiui, česnakai, ežiuolės, pipirų, eukalipto ir kartusis pelynas.

Bandydami nesinaudoti cheminėmis medžiagomis, kai kurie bitininkai kreipiasi į natūralių preparatų pagalbą, pavyzdžiui, celandino infuziją. Šis augalas pasirodė veiksmingas prieš visus paukščių rūšis, varroatozę, nosematozę ir ascospenozę. Bičių gydymas su celandine atliekamas pagal poreikį, o vasarą ir vasarą antrąjį pusmetį drėkinamas prevencinis avilys, rėmeliai su vabzdžiais ir kiaušiniais.

Related  Savo rankomis mes užsiimame putpelių gerianais

Norėdami padidinti Lozewal naudojamų bičių imunitetąGera antivirusinė, antibakterinė apsauga yra bičių bėrimas. Tai rusų vaistas, veiksmingas nuo tokių pavojingų bičių kaulų sukėlėjų, kaip:

 • imobilizuojančių darbuotojų vabzdžių filamentoviroz;
 • Europos ir amerikietiškos rūšies pažeidimai;
 • paratyfo ir kitų ligų, kurių požymis yra sunkus viduriavimas;
 • paralyžius bičių, dilgėlinė aptikti, kai dėl netinkamo forma, lydimas žūva gyvenimo ir asmenims, turintiems neužstatytas sparnų atsiradimą turinys;
 • maišeliai, kurie kelia grėsmę masinei lervų mirčiai.

Atsižvelgiant į skirtų naudoti bičių lozeval gali būti naudojami kaip gydymo ir profilaktinis agentas, kuri pagerina imuninės sistemos bičių vabzdžių instrukcijas.

Beveik neinvesticinių ligų ypatybės

Veislių laikymo taisyklių pažeidimasBiblija negali visiškai gyventi, jei vabzdžiai ant jo nepateikia reikiamų sąlygų. Bičių laikymo taisyklių pažeidimas reiškia ne tik šeimų susilpnėjimą, bet ir pirmųjų neužkrečiamųjų, o vėliau ir infekcinių ligų vystymąsi.

Neinfekcinių bičių ligų priežastys yra:

 • nesveiką maistą ir purvą, netinkamą vartoti vandeniui;
 • higienos taisyklių nesilaikymas, nepakankama avilio būklės kontrolė, rėmai ir pakenkimo dydis;
 • surinkimas pesticidais ar kitomis cheminėmis medžiagomis apdorotose teritorijose;
 • Nepakankamas stropų atšilimas arba, atvirkščiai, jų garinimas;
 • kyšio nebuvimas, kai nėra papildomo maitinimo.

Piktžolių ir cheminių medžiagų sukelti toksiškumai gali sukelti bičių mirtįTarp paplitusių vabzdžių ligų, kurias sukelia išorinės priežastys, galime vadinti žiedadulkių ir nektaro toksikozes. Šias bites ligas sukelia tai, kad surinkimas teritorijoje yra atliekamas iš pavojingų augalų. Medus vabzdžiai su apsinuodijimo simptomų yra neramus, jie pastebėjo, traukuliai ir sunkių etapų, ir mirties. Be beicininko pagalbos gali rimtai nukentėti visos šeimos. Toksiškos kultūros bitės sunaikinamos, auginami papildomi augalai, jei tai neįmanoma, aviliai turės būti vežami į kitą vietą.

Pavojingos bičių kolonijoms yra toksiškos medžiagos, kurias sukelia chemikalai ir lašas. Šiuo atveju būtina imtis visų priemonių, kad būtų pagerinta mityba ir būtų apsaugoti bitės nuo pavojų šaltinių. Kaip ligos gydymo būdas bitėms siūloma gryno cukraus sirupo ir vandens.

Mauda užpildo ląsteles su drone kiaušiniaisPradedantiesiems dažnai kyla nerimas, kai gimdoje prasideda nevaisingi kiaušiniai. Ši būklė nėra ligos požymis, tačiau tik tai reiškia, kad atėjo laikas pasirodyti aviliuose. Atsižvelgiant į parethenogenezę bitėse, vyksta vyriškos lyties formavimasis, kuris vėliau tręšia gimdą. Vis dėlto kai kuriais atvejais verta būti prikimšta. Jei gimdymas užpildo darbuotojams skirtas drąsiųjų kiaušinių ląsteles, tai gali reikšti, kad reikia jį pakeisti.

Bites ir jų ženklai – video