Výrobný bramborový kombajn pre motoblokNa zber brambor v malých a stredných pozemkoch sa používa motorový blok. V tomto prípade je nutnosťou bramborový bager pre motorový blok, pretože poľnohospodárske práce sú nepredstaviteľné bez špeciálneho nástroja, príslušenstva a vybavenia. Tvrdé časy manuálnej práce sú vecou minulosti.

Každý model bramboračky má rovnaký typ prevádzky. Popíšte jeho princíp nasleduje: zuby alebo prúty, ponorte sa do zeme, vyberajte hľuzy na povrchu za hľuzami. Z hniezda sa zdvíha každý zemiak, ktorý sa zhromažďuje ručne veľmi rýchlo.

Druhy zemiakového kombajnu

Konštrukcia jednoduchého bageru na zemiakyNiekoľko desiatok modelov zariadení je na trhu, ale existujú len dva z nich:

 1. Jednoduchý zemiakový bagr. Bežné pripájanie ako lopata alebo pluh so zváranými tyčami alebo zubami. Pluh – lopatka preniká do pôdy a zvyšuje dozrievané ovocie smerom von pozdĺž zubov. Ukazuje sa, že nadmerná pôda je vylúčená z koreňových plodín pri uvoľňovaní a zvyšovaní pôdy. Zostávajú všetky hľuzy z hniezda. Zvláštnosťou jednoduchého zemiakov je, že je inštalovaný na akomkoľvek motorovom motore alebo malom traktore.
 1. Vibračné zemiakové bagre. Jedná sa o dopravný bramborový kombajn pre motorový blok. Vybavené sitovým mriežkom alebo mriežkami, ktoré sú umiestnené na nosných kolesách. Tiež stavba zabezpečuje podiel. V procese rezania pôda pretína pôdu a potom stúpa spolu s koreňovými plodinami na rošte. Na rošte sa zemiaky preosievajú zo zeme a vrcholov. Ďalej, koreňové plodiny padajú na povrch lokality. Nakoniec je ľahké zberať úrody v vreciach z bramboračov.

Vibračný zemiakový kombajn

Poľnohospodárske zariadenia tohto typu sa vyrábajú pod rôznymi značkami, má niekoľko typov uzáverov. Pred zakúpením je lepšie sa uistiť, že zariadenie je vhodné pre váš model kultivátora.

Niekoľko významných populárnych modelov pre kultivujúcich:

 1. Zvyčajné “KKM-1”.
 2. Zvyčajné “KVM-3”.
 3. Obyčajný “záhradný skaut”.
 4. Vibrácie “Neva”.
 5. Vibračná “Poltavchanka”.

Cena za zemiakový kombajn pre motoblok z tohto zoznamu sa pohybuje od 7000 do 12 500 rubľov. V letných sezónach sa ceny samozrejme môžu zvýšiť.

Je dôležité, aby uvedené modely zemiakov boli presne vhodné pre typ pripevnenia k motorovým blokom:

 1. “Salute”.
 2. Neva.
 3. “MTW”.

Related  Ako vybrať puncher pre osobné použitie?

Domáce bager na zemiaky pre motoblok

Vytvorte ručné bramborové bager pre kompaktné oblasti. Priemyselné typy zariadení pre veľké plochy je lepšie nakupovať od výrobcov.

Jednoduché vibračné zariadenie sa ľahko vyrába z nasledujúcich materiálov:

 1. Iron Channel.
 2. Kus nie je tenší ako 5 milimetrov. Na akciu bude potrebná robustná oceľ. Perfektne používané odpadové plátno z kruhovej alebo akejkoľvek inej vysokorýchlostnej ocele.
 3. Kovové rohové rohy.
 4. Oceľové alebo železné tyče. Je lepšie použiť kotvu s malým priemerom.

Model vibrácií musí byť vyrobený zo základne alebo rámu. Návrh musí obsahovať:

 • základňa (nad rámom);
 • systém zavesenia;
 • tiahla na nastavenie;
 • Pohyblivé prvky (kolesá alebo svorky).

Výkres vibračných zemiakov na motoblok:Výkres vlastného vibračného zemiakového bageru

Požadované nástroje

Nemôžete robiť bez:

 • brúsky;
 • zváracie stroje;
 • rytec alebo vrták;
 • gon a úroveň;
 • montážne dosky;
 • oceľové skrutky s maticami.

Práca na vytváraní modelu vibrácií

Pravidlá pre výrobu každej časti samostatne a zostavovanie celého mechanizmu.

nadácie

Optimálne je použiť štvorcovú rúrku 40 o 40 mm. Je lepšie odobrať kus kovu vo výstupe z valcovaného kovu na 4 metre a rozdeliť ho na segmenty 120 a 80 centimetrov. Dostávame štyri nosníky.

Z nich je potrebné zvarenie podkladu v pravom uhle vo forme obdĺžnika. Jeho rozmery budú 120 x 80 centimetrov.

Upevnenie pre trakciu

Vybudovanie vlastnej štruktúryJe potrebné zvárať prepojky nie v strede rámčeka (obdĺžnik), ale na štvrtinu svojej dĺžky.

Na spodnej strane základne zváraním pripevníme štvorcové trubice vo vzpriamenej polohe. Sú umiestnené mimo základ pre inštaláciu osi. Na nápravu sa kolesá následne inštalujú.

Pomocou vŕtačky alebo rytca urobte otvor na 1 cm na vhodnom mieste na upevnenie.

Vertikálne regály

Zostávame 5 centimetrov od okraja rámu a zváraním fixujeme štvorcový profil. Jeho dĺžka nie je väčšia ako 50 centimetrov. Po 15-20 cm tiež fixujeme štvorcový profil zváraním, ale už 40 centimetrov. Po druhom stojane už merame 40 centimetrov a fixujeme zvarový profil o 30 centimetrov.

Related  Ponorné čerpadlo pre studne – špeciálne požiadavky, typy zariadení

V dôsledku toho je dizajn podobný kovovému páru, ktorý spadá do zostupného rebríka.

Pevnosť pre regály

Je potrebné upevniť stĺpiky v dolnej časti konštrukcie. Na tento účel sa používa kovový pás o veľkosti 0,4 až 0,5 mm. Pripojenie stojanov pomocou zvárania nasleduje pod 45 stupňov, okrem zváracích pásov medzi sebou.

Lamech alebo Ralo

Domáce raloVytvorenie pracovnej časti zemiakov. Domáce pluhy musia byť ponorené do pôdy, kopať zemiakové rady na zber.

Ak chcete uskutočniť rally, potrebujete kov od hrúbky 0,3 mm. Vystrihnite dve “pracovné” čepele podľa výkresu a zvárate domáci pluh. Aby ste získali trojrozmerný tvar, ktorý je vhodný na uchopenie pôdy, musíte klepnúť na stred lopatiek kladivom, najprv upevniť celú konštrukciu pomocou upevňovacej tyče.

Vytvorenie šikmej dosky

Nastavenie palubnej doskySkosená doska je pokračovaním konštrukcie brúska na zemiaky, presnejšie oceľových tyčí zváraných so základňou. Najjednoduchšie je použiť výstužné tyče s priemerom maximálne 10 mm, dĺžkou až 120 centimetrov. Každých 4-5 centimetrov musíte zvárať armatúru, ako je znázornené na fotografii.

Vyťahovaciu tyč pre nastavenie

Voliteľný prvok, pretože úprava je potrebná iba na problematickú (vodnatú) pôdu.

Koncepty ľahko upravujú požadovaný uhol sklonu výstužnej dosky (doska). Najjednoduchším spôsobom je vytvoriť mobilnú konštrukciu vo forme rámčeka, na ktorom je umiestnená šikmá doska. Rám je utiahnutý bežnými skrutkami.

Podporné kolesá

Konštrukcia výkopu pre motorizovanú jednotku, vytvorenú vlastnými rukami, je nevyhnutne vybavená pohyblivými kolesami pre ľahké ovládanie a pohyb.

Najvýhodnejšie je vybaviť kopačku kolesami zo záhradnej kolesa so širokou pneumatikou. Získame nápravy, upevnite ich na rám a namontujte kolesá. Kolesá sa ľahšie fixujú pomocou čapu (ako v zariadení záhradnej kočky).

Najjednoduchšie zemiaky na motorový blok s vlastnými rukami

Na výrobu jednoduchého zemiakového výkopu nie sú potrebné žiadne výkresyZberač zemiakov typu lancety je najjednoduchší druh prídavných zariadení pre kultivátor. Pre výrobu nie sú potrebné špeciálne materiály, komplexné výkresy a merania.

Related  Prečo sú dedinčania ochotní kúpiť kultivátor Hyundai

Potrebujete bipod, ale je ľahké ho odstrániť napríklad zo starých lopatiek. Tyče sú vyrobené z výstuže alebo zuby sú upravené zo starých vidlíc. Vynalézavý majiteľ bude vždy používať aj staré zlomené záhradné náradie.

Ak chcete úspešne používať domáce zariadenie, potrebujete poznať stupeň hustoty pôdy na lokalite. V opačnom prípade bude použitie takého zemiakového bager nepríjemné.

Stačí pripojiť k akémukoľvek modelu kultivátora alebo mini traktora. V konštrukcii sa nenachádzajú žiadne pohyblivé uzly, takže nič nie je zlomené.

Zemiakov na motoblok – video