Reťazová píla Stihl mc 180Reťazová píla Stihl mc 180 je nástroj na rezanie dreva v priečnom smere. Zariadenie patrí do kategórie zariadení pre domáce použitie. Model sa líši od profesionálnych nástrojov s materiálom pracovných telies a je určený na pravidelné používanie, nie viac ako 40 minút na pracovný cyklus.

Druh píly a technické charakteristiky

Reťazová píla v rozobratom staveDopyt po reťazových pílach Stihl mc 180 medzi amatérmi je určený pohodlnosťou práce a spoľahlivosťou. Základný model váži len 3, 9 kg. Šavle, dĺžka plátna 35 cm umožňuje vidieť guľatinu alebo spadnúť stromy s úsekom do 30 cm. Výkonný 2-taktný motor 2 litre. s ktorou môžete vykonávať všetky práce v domácnosti spojené s prierezom dosiek a dokonca aj palivové drevo z akýchkoľvek druhov stromov. Kapacita palivovej nádrže je len 0,25 litra, čo vám však umožňuje pracovať bez zastavenia počas 45-55 minút.

Použiť pre nabíjanie zmesi, skladajúce sa z odporúčaných alebo nie prevodového oleja olovnatý benzín AI-92 a AI-95 pomere – 25 ml prísady na liter benzínu.

Reťaz pre reťazovú pílu Pokoj 180 predstavuje nekonečnú uzavretú pásku s 50 článkami. Ďalšie parametre:

 • rozteč reťazca – 3/8 palcov;
 • šírka drážky je 1,3 cm;
 • materiál výroby ocele s vysokým obsahom uhlíka, chrómovaná oceľ, výherné kohútiky.

Reťazová reťaz 180Pracovný mechanizmus, píla, obsahuje pneumatiku, hviezdičku a automatický systém mazania.

Systém napnutia reťaze je umiestnený na strane, čo je výhodné. Pre reťaz je vybavené brzdové zariadenie.

Systém napnutia reťaze je umiestnený na bokuV závislosti od dĺžky pneumatiky a modernizácie reťazovej píly KS 180 existuje niekoľko úprav. Šable píly s dĺžkou 35 cm sú modely, v ktorých označenie 14 prítomné, ich dĺžka v palcoch – 14. Rovnaké zariadenie motora a jeho parametre, ale s dĺžkou 40 cm, pneumatiky, tzv MS 180 16 180 Reťazová píla Stihl mc C Nástroj BE nad triedou. V ňom je obojstranná vložka s rozmermi 40 cm, svetelný štartovací systém a rýchly systém napínania reťaze. Ľahký prístup k filtru nasávania vzduchu, v ktorom je predĺžená životnosť nástroja.

Systém ľahkého štartu

Dodržiavanie pokynov je základom dlhej prevádzky mechanizmu

Na akýkoľvek nástroj je zložitejšia ako reťazová píla Windshield 180 návod na obsluhu. Pred prvým spustením musíte preskúmať technickú príručku. To je ešte dôležitejšie, ak už máte skúsenosti s prácou s pílou Druzhba. Ďalšia konfigurácia, systém napnutia reťaze, podmienky na spustenie a nastavenie nástroja vyžadujú predbežný kontakt. Na fórach sú správy, že píla zaplavila sviečku pri prvom štarte – štartér vytiahol mnohokrát, je potrebné:

 • Páku presuňte do koncovej polohy;
 • pomaly ťahajte štartér – 2 krát;
 • vytiahnite niekoľkokrát prudko a rýchlo.

To, že neexistujú žiadne problémy, je potrebné vyvinúť benzín až do konca, neopúšťať v nádrži “na kysnutie” niekoľko dní.

Vzduchový filter a zapaľovacia sviečkaNávod na obsluhu poskytuje verbálnu definíciu značiek na telese náradia. Existuje tiež charakteristika častí, poradie demontáže reťazovej píly 180 na nahradenie uzlov, zaostrenie reťaze.

Upozornenia týkajúce sa poradia práce s nástrojom zvýšeného nebezpečenstva, o bezpečnom prijímaní pomôžu vyhnúť sa traume. Pri zmene reťaze je dôležité skontrolovať, či je odporúčaný výrobcom. Nekonzistencia uzlov môže viesť k zlyhaniu, nedodržaniu záručných podmienok.

Opravte svoju pílu vlastnými rukami

Opravy reťazových pílS príchodom ľahké a pohodlné pílou Stihl MS 180 v domácnosti, ona nahradí dvojručné, lúk tvar a dokonca aj píla. V priebehu času reťazy sú matné, reťazové kolesá sú opotrebované, systém na dodávku oleja je poškodený. Niektoré problémy môžete odstrániť sami. Ostatné vyžadujú opravy v špeciálnych servisných strediskách.

Skontrolujte, či v nádrži nie je mazivo a či ide o reťaz, môžete použiť čistý list papiera. Na odoslanie pneumatiky na list papiera by mala mať charakteristickú stopu vo forme olejového pásu.

Zostava uzla nástrojaOpravu píly sami môžete nájsť na uzloch zariadenia a postupnosť operácií na odstránenie a obnovenie alebo nahradenie uzla. Príručka pre prevádzku reťazovej píly Pokoj 180 sa stane spoľahlivým pomocníkom. V ňom nájdete spôsoby inštalácie a poradie operácií na opravu:

 • systémy zásobovania ropou;
 • uvedenie karburátora do prevádzky;
 • opravu alebo výmenu olejového čerpadla.

Ostrenie reťaze vlastnými rukamiOkrem toho domáci majster môže skrátiť roztiahnutý reťaz a zaostriť ho.

V prípade, že pílový reťaz počas prevádzky, zostáva suchým alebo olejové toky, a preto vyžaduje odstránenie poruchy a opraviť Stihl reťazová píla mazací systém 180. V tomto prípade, skontrolujte olejové potrubie a hustotu spojenie s kovaním. Olejový filter sa musí čistiť. Ak na hadiciach vzniknú mierne mechanické poškodenia, tesnenie sa môže obnoviť tesnením.

Opravy karburátorovKarburátor sa pri naštartovaní píly cíti ťažko, bežiaci nástroj nezískal hybnosť, pri stláčaní stál. Príčinou môže byť opotrebenie manžety na pieste, v dôsledku čoho dochádza k vyčerpaniu vzduchu po vypustení. Ak chcete opraviť karburátor, odstráňte a dostaňte sa na manžetu na pedál plynu, analyzujte uzol v poradí:

 • Odskrutkujte kryt skrutkou s membránou;
 • vyberte poistný krúžok;
 • odpojte vzduchovú klapku, vyberte škrtiacu klapku;
 • vytiahnite plynový pedál s pružinou;
 • vymeňte malý piest manžetou a namontujte karburátor v opačnom poradí.

Kontrola pracovnej kapacity zapaľovacích sviečokPorucha môže byť spôsobená zapaľovacím systémom. Po kontrole účinnosti sviečok a čistení uhlíka vykonajte nastavenie karburátora, systém podávania a vyčistite injekcie. Karburátor je zložitý uzol a podvozok závisí od jeho nastavenia. Ak nie je žiadna dôvera a zručnosť, je lepšie využiť služby špecialistu. Často je práca na nekvalitnom benzíne, s neodporúčaným olejom, je hlavnou príčinou všetkých problémov.

Ak chcete pomôcť hlavnému zdrojovi, informácie o tom, ako opraviť reťazovú pílu Steel 180 s vlastnými rukami, napríklad video zobrazí postupnosť demontáže.

Na diagnostiku mazacieho systému nájdete:

Charakteristiky pílových reťazí

Reťazový reťazPracovný mechanizmus píly je reťaz. Výroba pílových reťazí sa realizuje podľa špeciálnej technológie:

 1. Rezací prvok je vyrobený z vysoko uhlíkovej ocele a použitie chrómu alebo aplikácie na rezač víťaznej vrstvy. Čím zložitejšia je výrobná technológia, tým vyššie náklady na reťazec.
 2. Otvory závesov sú uzemnené, aby sa znížilo trenie a predĺžila sa životnosť.
 3. Nity sú tvrdené len špeciálnou technológiou.
 4. Na zuboch sú označené, na ktorých môžete určiť opotrebenie a dosiahnuť rovnomerné ostrenie.
 5. Po spájaní spojov do reťaze sa produkt roztiahne, aby sa zaistila stabilita rozmerov počas prevádzky.

Chain LinkDobre vyvinutý automatický mazací systém reťazí zvyšuje životnosť. Nové píly by sa mali vyberať podľa charakteristík špecifikovaných v návode na použitie reťazovej píly 180.

Je potrebné vedieť, že reťaze s výherným povrchom stáli 3-5 krát viac ako zvyčajne, ale pri opravách reťazových píli je nemožné ich ostrihať vlastnými rukami. Zamestnaní takýmto nástrojom častejšie zamestnanci ministerstva pre mimoriadne situácie.

Pri dlhšej dobe bez údržby je potrebné použiť olej odporúčaný výrobcom náradia. Používa sa špeciálna minerálna kompozícia, ktorá bráni brúseniu reťaze. Je neprípustné používať olej, určený pre prísadu v benzíne pre píly Stil.

Olej na mazanie reťazeČasto sa pýta, či je možné vykonať pozdĺžne rezy pílou. Sila píly umožňuje pracovať na rezaní dreva iba cez vlákna.

V miere svojich recenzií na píly sú pokojné. Vyskytujú sa sťažnosti na nedostatočnú silu nástroja. Je potrebné vybrať si asistenta pre úlohy. Jednoduchá a cenovo dostupná reťazová píla 180 je určená na pravidelné používanie. Pre prácu na ťažbe a rezaní dreva sú špeciálne výrobky. V domácnosti nie je takáto možnosť opodstatnená. Náradie je oveľa ťažšie a pílené malými doskami, ktoré nie sú s rukou.

Cena reťazovej píly Stihl MS 180 je úplne odlišná. Najlacnejší základný model bežnej kompletnej sady. Náklady na zariadenie závisia od krajiny výrobcu. Nemecký alebo americký produkt je zo známych dôvodov drahší ako čínsky.

Preskúmanie kľuky reťazovej píly 180