Čerpadlo AdigelZvyčajné vidiecke hospodárstvo sa postupne presúva na zariadenia, ktoré združujú fyzickú silu, ale za skromné ​​ceny. Čerpadlo Agidel slúži ako príklad uľahčenia práce roľníka pri zohľadnení špecifík. Nenáročná jednotka odoláva kolísaniu napätia v sieti, využíva sa na zvyšovanie vody z úrovne až 7 metrov a na napájanie záhrady. Súhrnný softvér Ufa vyrába iba 2 modely domácich spotrebičov – Agidel-M a Agidel-10.

Vlastnosti povrchových zariadení Agidel

princípom činnosti čerpadlaČerpadlá sú určené na čerpanie čistej vody. Sú nainštalované tak, aby ich mohli extrahovať z vrtov, od otvorených vodných nádrží po zavlažovanie. Princíp činnosti prístroja je odstredivý. Agidel čerpadla čerpajú kvapalinu s rotujúcimi obežnými kolesami v škrupine vo forme hlemýžďa. V okamihu otáčania je na odsávaní v tele vysáva vákuum, voda je odoberaná lopatkami a vďaka odstredivej sile je tlačená do vypúšťacieho potrubia. V dôsledku vypustenia voda vstupuje do komory, takže zariadenie sa nazýva samonasávacie.

Čerpadlo pozostáva zo štrukturálnych jednotiek:

 • skriňa skrutkovaná z vonkajšej strany;
 • puzdro motora;
 • kochle, ktorá tiež slúži ako trup;
 • obežné koleso na jednom hriadeli s kotvou motora;
 • elektrický motor s tesnením a tesnením na utesnenie z vodného prostredia.

Jednoduchá konštrukcia zariadenia nevyžaduje dodatočnú ochranu, tesnenie spojov, a preto je lacná, nástroj je prístupný každému používateľovi. Čerpadlá Agidel sú chránené pred prehriatím, ale používajú sa pri čerpaní vody pod 40 stupňov C. Usporiadanie produktov je odlišné. Každé z čerpadiel je inštalované na pevnom podklade s rovným spojom. Treba mať na pamäti, že každé 4 metre vodorovnej trubky sa rovnajú strate možnosti zdvíhania z hĺbky 1 m. Čerpadlo je inštalované v tesnej blízkosti studne.

Zariadenie čerpadla Agidel-M

Čerpadlo Adigel-MZariadenie je namontované na pevnej základni vertikálne. Dodávka vody zo studne a čerpanie do 35 metrov pod výkon malého motora s výkonom 0,37 kW. Ak je studňa až do hĺbky 20 metrov, použije sa vyhadzovač, diaľkový pracovný prvok. Motor motora čerpadla zostáva na povrchu.

Related  Domácu dielňu vybavíme drevoobrábacími strojmi

Pump Agidel špecifikácie:

 • výška zdvihu – 7 m;
 • produktivita – 2, 9 cu. m / h;
 • priemer – 23,8 cm;
 • dĺžka – 25,4 cm;
 • hmotnosť – 6 kg;
 • cena je 4600 rubľov.

Špeciálnym znakom čerpadla je predbežný nasávací vstup vrátane pracovnej komory. Zariadenie pracuje iba pri pozitívnej teplote alebo v teplej miestnosti. Pomocou čerpadla ľahkej vody Agidel zdvihnite vodu, umiestnite ju do hlbokej jamy alebo vybavte raft, ktorý drží čerpadlo na povrchu jamkového zrkadla, z ktorého sa zachytáva voda. Môžete plaviť iba čerpadlo Agidel-10, ktoré počas štartovania nevyžaduje vodné vypchávky.

V súlade s prevádzkovým poriadkom musí byť čerpadlo Agidel čerpané činidlom s teplotou pod 40 ° C C. Za týchto podmienok motor pracuje bez prehriatia. Pred spustením zariadenia sa voda naleje, práca “suchá” vedie k neodvratnému poškodeniu. Čerpadlo musí byť chránené pred vlhkosťou a nečistotami, a to z nižších teplôt.

návrh čerpadlaPovinne sa používa okruh čerpadla, spoľahlivá izolácia všetkých vodičov.

Čerpadlo je vybavené vodičom 1,5 m. Pre pohodlie môžete použiť predlžovací kábel alebo môžete okamžite vymeniť napájací kábel zariadenia za iný, dlhší. To nie je v rozpore s požiadavkami v návode na obsluhu.

V porovnaní s čerpadlom Agidel M je neskoršia modifikácia Agidel-10 horizontálne usporiadaná a dvakrát silnejšia. Toto zariadenie sa pred štartom nepotrebuje, poskytuje samostatné odsávanie. Čerpadlo váži 9 kg, hlava vo vzdialenosti 30 m poskytuje čerpanie vodorovne na 50 metrov. Kapacita 3,3 metrov kubických za hodinu pre potreby domácnosti je dostatočná.

Ťažkosti pri prevádzke a údržbe čerpadla

čerpadlo v prevádzkeDôvody, pre ktoré čerpadlo čerpadla zle, nie vždy závisia od prístroja. Sacia hadica musí byť vystužená, nesmie meniť prierez. Pri použití mäkkej vodovodnej rúry spôsobí výpust v systéme kontrakciu pod vplyvom atmosférického tlaku. Zaseknutá hadica neumožňuje priechod vody. Aby sa predišlo problémom, je na hadicu pripojená vystužená hadica alebo guma s hrúbkou steny väčšou ako 4 mm a vnútorným priemerom 25-30 mm.

Ak dôjde k úniku vody z odtokového otvoru, vymeňte olejové tesnenie na hriadeli motora.

Aby ste získali olejové tesnenia, musíte uvoľniť obežné koleso a odstrániť ho z kotvy. Vnútri puzdra sú 2 vycpávkové boxy cez priehradku. Oni sú starostlivo menení, septum je rekonštruované. Zber čerpadla v opačnom poradí.

Related  Preskúmanie reťazových píl z najlepších modelov značky Makita

Údržba spočíva v periodickej demontáži prístroja, čistení obežného kolesa a mazaní rotujúcich častí. Zvyčajne tieto operácie predchádza zimnej ochrane. Medzi opatrenia, ktoré predlžujú životnosť čerpadla, patrí inštalácia kvalitného spätného ventilu na napájacom vedení. Všetky prípojky musia byť zapečatené, aby sa zabránilo úniku vzduchu.

Nepoužívajte napájací kábel s mnohými zákrutami. Vadná hadica môže spôsobiť skrat.

Výhody a nevýhody čerpadiel

montáž čerpadla AdigelVýrobca určil životnosť čerpadla na 5 rokov. Po tomto období bude potrebná prvá výmena olejových tesnení pri riadnom fungovaní prístroja. Prístroj nepoužívajte na čerpanie znečistenej vody, obežné koleso sa môže opotrebovať a stroj stratí hlavu.

Výhody čerpadiel Agidel zahŕňajú:

 • jednoduchá údržba a oprava;
 • nízka cena výrobkov;
 • nízka spotreba energie;
 • dlhá životnosť a prispôsobivosť nestabilnému napätiu v sieti.

Nevýhoda je spôsobená technickými schopnosťami čerpadla. Nemôže odviezť vodu z hlbín. Potreba inštalovať zariadenie v tesnej blízkosti miesta výberu.

Treba poznamenať, že výrobok v plastovom kryte je kontrolnou položkou.

Výrobca pumpy Adigel-M – video