Jednoduchá praktická reťazová pílaAko pochopiť neskúseného vývojára v rôznych modeloch reťazí, z ktorých jeden potrebujete kúpiť. Reťazová píla Carver alebo Calm pre neho je len meno. Pri revízii nástrojov budeme zdôrazňovať hlavné spotrebiteľské kvality každej z príslušných značiek a zameriavame sa na používanie modelov za rôznych okolností.

Základné kritériá pre výber píly

Pri výbere reťazových píl sa zohľadňuje povaha dielaV závislosti od charakteru práce sa nástroj vyberá podľa kapacity. Existuje rozdiel v technických parametroch píly:

 • profesionálne;
 • polotovary;
 • amatér.

Vyberte zariadenie, ktoré potrebujete pre konkrétnu prácu. Hmotnosť, rozmery nástroja závisia od výkonu. A nie ruka sa bude rovnať živému plotu, ktorý sa zvýši na úroveň ramien monstra s hmotnosťou 13 kg.

Každý výrobca vyvíja bezpečnostné systémy pre fungovanie nástroja. Ale nemôže zabezpečiť všetky prípady odrazu a odpadových produktov pílenia. Povinnosťou pílového mlyna poskytovať ochranné opatrenia pre seba. Body, topánky, rukavice a uzavreté oblečenie by mali byť základom tolerancie s nástrojom zvýšeného nebezpečenstva.

Pre hospodárne využívanie optimálne malého elektrického náradia pre voľbu veľkosti pneumatiky na 40 cm. U si profesionáli rezné dĺžky čepele dosahujú 70 cm. Motorová píla Cena je závislá nielen značku, ale aj cieľ. Ak chcete pracovať v dacha, vyberte si ľahké a lacné výrobky. Revízia zahŕňa ruské značky, vrátane vzoriek z Južnej Kórey a Ameriky vrátane Číny.

 Charakteristika pílového kotúča Carver

Reťazová pílaZnačka bola vyvinutá v Rusku firmou OOO Uraloptinstrument, výroba bola prevedená do Číny. Možnosti použité v tomto nástroji sú:

 • zlepšená rukoväť píly;
 • čerpadlo na systéme prívodu paliva;
 • systém antivibrácie s použitím viacbodového profilu;
 • dobrý začiatok pri mínusovej teplote;
 • úspora paliva a zvýšený výkon s After Charge, Cleane 2;
 • jednoduché spustenie rýchleho spustenia;
 • Valec je vyrobený s použitím technológie porózneho chrómovania.
 • vzduchový chladiaci systém.

V ponuke výrobcu sú modely od 2500 do 10000 rubľov v závislosti od triedy reťazovej píly Carver. Svetlé amatérske modely zahŕňajú model RSG-25-12, ťažký profesionál považuje model Carver RSG 72-20. Nástroj je požadovaný s ekonomickými vedúcimi pracovníkmi.

 Prezentácia reťazovej píly Bison

Reťazová píla BisonOchranná známka patrí ruskému CJSC Zubr OVK so špecializáciou na vývoj a výrobu strojov a ručných nástrojov pre amatérov a profesionálov. Spoločnosť vyvinula reťaz reťazovej píly pre poľnohospodárstvo a profesionálne použitie. Aj v amatérskej verzii používajú:

 • elektronický zapaľovací systém;
 • ľahký štart s palivovým čerpadlom;
 • inerciálna a pomocná brzda;
 • nastaviteľné automatické mazanie reťazí;
 • zvýšená ochrana proti vibráciám;
 • reťazová násypka a kovový ťahový zub;
 • predbežný čistič vzduchu.

Related  Kde sa používa rohatka

S výkonom 1,2 kW je dĺžka pneumatiky 35 cm a hmotnosť reťazovej píly Zubr ZCsPB-370 bez kĺbových častí 4,7 kg. Nástroj je schopný vykonávať ekonomickú prácu v plnom rozsahu. Môže byť použitý pri stavbe domu a pri rezaní starého stromu. Profesionálne modely sú vybavené pílou na 50 cm. Náklady na výrobky je od 6,8 ​​do 12 tisíc rubľov.

Po zakúpení novej píly je najprv potrebné pred spustením pri voľnobežných otáčkach preskúmať návod na obsluhu reťazovej píly.

Vlastnosti Rališovej reťazovej píly

Reťazová píla kalibruReťazové píly Kaliber sú vyrábané rovnakým názvom ruskej spoločnosti od roku 2001. Ich charakteristickým znakom pri používaní uzlov, ktoré najviac určujú spoľahlivosť nástroja a jeho bezpečnosť. Pravítko obsahuje elektrické náradie od 1,4 do 3 kW. Použitie akéhokoľvek nástroja je možné pri individuálnej konštrukcii. Domáce a profesionálne modely sú vybavené:

 • ozubený doraz, upevnenie polohy píly vo vzťahu k miestu pílenia;
 • protišmykové ergonomické rukoväte;
 • brzda zotrvačníka, ktorá chráni proti odrazu;
 • automatické mazanie reťazí;
 • systém rýchleho spustenia.

Najčastejšie kupujú modely BP-1300, BP-2500, BP-1800. Cena strednej triedy bola 5000 rubľov.

Reťazová píla Oleo Mac

Reťazová píla Oleo MacReprezentujeme vedúcu značku svetových výrobcov. Talianska spoločnosť Emak Group je známy výrobca ručných nástrojov pre prácu na vidieku. Drahý nástroj je v prevádzke nepoškodený. Podľa výsledkov hodnotenia reťazovej píly Oleo Mak 937 35 cm zaujal druhé miesto v polroku roku 2015, keď prehral iba značku Shtil. Hlavným rozdielom medzi výrobkami boli dva krúžky na pieste, ktoré sú zriedkavé pri pohone motorov píly. A v dôsledku toho:

 • zvýšená kvalita kompresie;
 • zvýšená sila;
 • zvýšená spoľahlivosť.

Hlavnou podmienkou bezporuchovej prevádzky je použitie vysoko kvalitného paliva, prísad a mazív pre reťaz.

Všetky modely sa vyznačujú nízkymi vibráciami a spoľahlivým systémom na blokovanie odskoku alebo prerušenie obvodu. K dispozícii je špičkové vybavenie od 14,5 do 40 tisíc rubľov, v závislosti od kapacity. Modely vyrobené v Číne je možné zakúpiť za cenu vyššiu ako 6 tisíc rubľov.

Modelový sortiment reťazovej píly Taiga

Reťazová píla TaigaReťazová píla Taiga sa vyrába v rovnakej továrni v Perm ako legendárny Ural. Na výrobku je inštalovaný karburátor japonský výrobca Walbro. Sú k dispozícii pohodlné rukoväte a ochrana pred vibráciami. Je k dispozícii ochrana operátora pred závratmi a trhaním. By mali venovať pozornosť modelu motorové píly tajge TBC-4000 s výkonom 4 kW s hmotnosťou 5,5 kg a dĺžkou zbernice 45 cm. Vďaka nízkej hmotnosti, prístroj umožňuje právomoc vykonávať žiadnu prácu. V ponuke sú ťažké váhy do 9 kg, ponúkané ako poloprofesionálne. Náklady na výrobky v cenovom rozpätí 6-10 tisíc rubľov.

Related  Je možné opraviť ohrievače vody Thermex vlastnými rukami?

Reťazové reťaze od spoločnosti Hermes

Reťazové reťaze od spoločnosti HermesUniverzálne píly Spoj sa vyrába s motorom s výkonom 2,35-2,6 kW. Dôraz s zubom pri rezaní a okamžitá brzda spôsobujú, že práca s pílou je menej nebezpečná. Protišmykové rukoväte proti vibráciám, systém rýchleho štartu, všetko je prítomné. Rovnako ako všetky ruské modely v plastovom puzdre, model rýchlo stráca vonkajšiu príťažlivosť. Okrem toho venujte pozornosť hmotnosti výrobku. Je to asi 13 kg pre modely s motorom s výkonom 3,2 kW. Cena modelu 4800 rubľov pravdepodobne neospravedlňuje úsilie vynaložené na prácu s objemnými zariadeniami.

Spoločnosť “Forester” ponúka dobrú reťazovú pílu

Reťazová pílaRuská reťazová píla Lesník postupne dobýva svetové trhy. Politikou spoločnosti je neustále zlepšovať model. Model domácnosti Lesník RT 3816 má nasledujúce možnosti:

 • výkon 1,5 kW;
 • Zmes vzduch-palivo je pripravená karburátorom Valbro;
 • Uvedenie do prevádzky s palivovým čerpadlom a systémom s ľahkým štartom;
 • dĺžka pneumatiky je 40 cm.

Spoľahlivé upevnenie pneumatiky na špeciálnej konzole zaručuje bezpečnosť obsluhy. Zúbkovaný stabilizátor polohy píly, bloky proti odrazu a prerušenie reťaze, pružiny a tlmiče vibrácií – všetko podlieha komfortu obsluhy píly. Je dôležité, že hmotnosť zariadenia je 4,9 kg. Cena modelu deklarovaného výrobcom je 4230 rubľov. Výkonná profesionálna reťazová píla Forester 4518 stojí 7600 rubľov.

Modely sú sprevádzané podrobnými pokynmi, na ktorých je možné v teréne opraviť a nastaviť pílu.

Reťazová píla a jej charakteristiky

Reťazová píla SturmZariadenie je vyvinuté v Nemecku. Oficiálne vykonaná skrutková montáž modelu v Číne z dodávaných komponentov umožňuje získať kvalitné píly s prijateľnou cenou. Na všetkých motorových pílach poskytuje výrobca garanciu pre profesionálny nástroj 25, domácnosť 14 mesiacov. Pri výrobe reťazovej píly Sturm používajte chrómované valce, čím zvyšujete životnosť motora. Motor je vybavený vyhrievaným štartovacím systémom a môže byť prevádzkovaný pri -30 C. Na zamedzenie aktivácie zariadenia je k dispozícii tlačidlo uzamknutia. Ďalšie bezpečnostné systémy, mazivá sú dodávané ako vo vyšších modeloch. Modelová kapacita 1,8 kW, dĺžka autobusu 46 cm váži iba 4,2 kg. Náklady na modely pre letných obyvateľov je asi 6 tisíc rubľov.

Related  Vŕtajte spoľahlivý nástroj Interskol za prijateľnú cenu

Americký výrobca reťazových píli Poulan

Reťazová píla PoulanPoulanové reťazové píly môžu byť opísané ako zásady zriaďovateľa značky, ktorá poskytuje svetovému obyvateľstvu lacný model s minimálnymi funkciami. Pokračujú v politike tvorby produktov vysokej kvality za prijateľné ceny. V Amerike je len jedna továreň, ale produkuje viac ako milión pílových píly ročne. Plastové puzdro robí výrobok lacnejším. Malá váha zjednodušuje rezanie. Vedúcou spoločnosťou v oblasti predaja vo svete je model reťazovej píly Poulan 2150. Špecifikácie:

 • dĺžka pneumatiky 40 cm;
 • výkon motora 1,7 kW;
 • objem palivovej nádrže je 0,36 l;
 • hmotnosť výrobku bez náhlavnej súpravy 4,7 kg.

Bolo to asi 7 tisíc rubľov.

Dôstojná voľba – reťazová píla Hyundai

Reťazová píla HyundaiZnačka juhokórejských výrobcov je v dopyte medzi znalcami technológie. Ak zoberiete pomer ceny, kvality a výkonu, reťazové píly domácnosti Hyundai môžu byť umiestnené na vedúcich pozíciách.

Profesionálne aj domáce píly sú vybavené spoľahlivými dvojtaktnými motormi. Profesionálny nástroj však môže pracovať niekoľko hodín bez prehriatia.

Výhody nástroja zahŕňajú:

 • jednoduchý štart;
 • použitie pneumatík so zvýšenou spoľahlivosťou;
 • komplexný systém bezpečnosti a ochrany piliere pred poraneniami;
 • pomer správnej hmotnosti k zariadeniu.

Cena modelu zodpovedá kvalite.

Výber modelov na preskúmanie poskytne iba všeobecnú predstavu o desiatich najlepších modeloch. Vyberte si reťazovú pílu rezbára, alebo Henday môže držať nástroj v rukách. Iba môj vlastný pocit pohodlia sa rozhodne.

Prehliadať reťazovú pílu Taiga BP 3900-R – video