V prevádzke je kosačka na strihanie benzínuKrovinorezy na benzín pomáhajú rýchlo zafixovať živý plot a dať krík krásny tvar. Vzhľadom na skutočnosť, že motor trimeru pracuje z benzínu, a nie z elektrickej energie, umožňuje vám kosiť nadbytok pobočiek kdekoľvek. Spodný koniec frézy je vybavený ostrým rezným kotúčom a horná časť je nastaviteľná dĺžkou rukoväťou s motorom a palivovou nádržou. Odporúčame vám čítať článok o populárnej reťazovej píly Shtil ms-180!

Krovinorez Husqvarna verzia 545FX

Krovinorez Husqvarna verzia 545FXSpoločnosť Husqvarna vyrába reťazové píly, elektrické píly, benzínové čerpadlá, elektrické autá a iné nástroje pre domáce a profesionálne použitie. Model Kustoreza 545FX bol vydaný v roku 2011 a patrí do kategórie profesionálnych nástrojov s vysokým výkonom a vyššou trvanlivosťou. Z tohto dôvodu sa počas celej pracovnej zmeny môže použiť benzínový krovinorez Husqvarna 545FX. Nástroj bol vyvinutý špeciálne pre čistenie lesov. Táto úloha je možná len s výkonným strihaním benzínu s nízkou úrovňou vibrácií a tiež vybavená vysokorýchlostnou prevodovkou.

Nástroj pre profesionálovMotor frézy 545FX je vytvorený technológiou X-Torq a má objem valcov 45,7 cm3. Výkon je 2,2 kW. Cez X-Torq technológií dvojtaktným motorom krovinorezom Husqvarna 545FX rýchlo rastie s čo najmenším množstvo výfukových plynov do životného prostredia, ale aj šetrí palivo. Uvedenie do prevádzky sa vykonáva pomocou systému Smart Start. Súčasne je potrebné minimálne úsilie, pretože odpor štartovacieho kábla sa zníži o 40%.

Charakteristickým znakom modelu je, že reduktor je umiestnený pod uhlom 24 °. Vďaka tomu sa práca stáva výrazne pohodlnejšou.

Ergonomická a nastaviteľná rukoväť bicykla frézy na benzínové kefy je tiež inštalovaná pod uhlom, aby bolo možné jednoduchšie ovládať žací proces. Rukoväte sú ozdobené mäkkými podložkami, čo úplne eliminuje možnosť skĺznutia. Antivibračný systém výrazne znižuje úroveň vibrácií a zaťaženia rúk, takže nástroj môže byť dlhší čas používaný.

Related  Makita perforátor je profesionálny nástroj

Trimer je vybavený špeciálnymi spojovacími prvkamišpecifikácie:

 • výkon – 2,2 kW alebo 3 hp;
 • tyč – rovná;
 • hmotnosť bez inštalovaných rezacích prvkov, ochranných puzdier a paliva – 8,1 kg;
 • objem palivovej nádrže je 900 ml;
 • maximálne odporúčané otáčky bez zaťaženia – 13000 ot./min.

Palivové čerpadlo pomáha rýchlo rozbehnúť krovinorezuPalivové čerpadlo pomáha rýchlo rozbehnúť nožnicu aj po dlhom období nečinnosti. Kryt filtra sa odstráni bez nástrojov, čo zjednodušuje jeho výmenu bez kľúčov. Štartovacie tlačidlo sa automaticky vráti do počiatočnej polohy, takže je pohodlnejšie a rýchlejšie opätovne povoliť rezačku kefy. Pre pohodlnú prácu s nástrojom, kompletný s popruhom, ktorý sa skladá z pásu, dvoch ramenných pásov a širokej opierky na zadnej strane. Zadnú časť je možné nastaviť.

Benzínový rezací kľúč Stihl FS 450

Búšik Stihl FS 450Krovinorez FS 450 je spoľahlivý profesionálny benzínový trimmer s mnohými rôznymi funkciami. Určené na použitie v poľnohospodárstve, lesníctve alebo komunálnych službách. Výkon dvojtaktného motora je 2,1 kW. Pracovný objem je 44,3 cm3. Vďaka funkcii softstartu ElastoStart je možné rýchlo a ľahko spustiť frézu. Aby sa zabezpečilo, že užívateľ nekoná silné vibrácie a zaťaženie, nainštaluje systém splácania, pozostávajúci z niekoľkých gumových tlmičov.

Kliešte na rezanie karburátorov Tichá verzia FS 450 je vybavená kompenzátoromRod benzínový krovinorez verzia Stihl FS 450 je rovný, a rukoväť je vyrobená ako na bicykli alebo v podobe písmena T. To grip umožňuje oveľa lepšiu kontrolu nad pracovnom procese a pri dlhodobej prevádzke menej unavený. Tyč môžete nastaviť vo výške pomocou skrutky v tvare T bez akýchkoľvek nástrojov. Všetky ovládacie prvky sú namontované na jednej rukoväti.

V porovnaní s domácimi modelmi výčnelkov na benzín, karburátor frézy Kefa FS 450 je vybavená kompenzátorom. Výsledkom je, že aj v prípade silného znečisteného filtra bude prístroj schopný pracovať s konštantným výkonom.

Kompenzátor udrží optimálnu rýchlosť zmiešavania benzínu a vzduchu v karburátore, až kým filter úplne nevykoná. Aby sa vyhladzovacia kefa FS 450 ľahšie začala po dlhom období nečinnosti, má ručné palivové čerpadlo a dekompresný ventil. Druhý spôsob znižuje tlak vo valci. Výsledkom je, že štartovanie motora je ešte jednoduchšie a tiež znižuje opotrebenie aktivačného systému benzínového trimára. Pre pohodlnú prácu v kompletnej súprave s rezačkou kefiek je tu kľudový pás. Hmotnosť zariadenia bez paliva a rezných častí je 8 kg. Objem nádrže na benzín je 670 ml.

Related  Výber okružnej píly na drevo pre prácu v dielni

Carver GBC-043

Krovinorezová benzomotorová verzia Carver GBC-043Krovinorezová benzomotorová verzia Carver GBC-043 je určená na prácu na záhrade. Môže byť použitý na vyrovnanie trávnikov, rezov malých kríkov alebo hustých tráv. Vybavený jednoválcovými frézami s výkonom 1,7 kW. Objem valca je 43 cm3. Rovnako ako predchádzajúce modely, rukoväť je vyrobená vo forme bicykla, takže práca s ním bola výhodnejšia. Objem palivovej nádrže je 950 ml.

Hlavné znaky Carver GBE-043 Carver:

 • Linka trimera má štvorcový prierez, ktorý výrazne znižuje úroveň hluku a vibrácií;
 • chladiaci vzduch motora;
 • priama tyč;
 • Veľkokapacitná palivová nádrž umožňuje dlhšiu prácu bez doplňovania paliva;
 • Motorový valec je pokrytý chrómom, kvôli tomu bude trvať dlhšie;
 • nízka hmotnosť – 6,7 kg.

Porovnávacia tabuľka výplní závesov benzínu Husqvarna 545FX, Stihl FS 450 a Carver GBC-043:

Názov charakteristiky Husqvarna 545FX Stihl FS 450 Carver GBC-043
Výkon, kW 2.2 2.1 1.7
Pracovný objem valca, cm3 45.7 44.3 43
Kapacita nádrže, ml 900 670 950
Hmotnosť (bez inštalovaného puzdra, nožov a plneného paliva), kg 8.1 8 6.7
Rýchlosť otáčania na výstupnom hriadeli, otáčky za minútu 10100 8750-8930 7600
Šírka spracovania, cm 22.5 30 43
Hladina hluku, dB 114 100-111 110

Cena benzínových kefiek závisí predovšetkým od ich kapacityCena benzínových kefiek predovšetkým závisí od ich kapacity a účelu. Orezávače pre domácnosť sú oveľa lacnejšie než profesionálne nástroje.

Práca s benzínovým krovinorezom Stihl HS 45 – video