Na uľahčenie ťažkej práce letného obyvateľstva pomôže motorku NevaŤažká poľnohospodárska práca môže výrazne uľahčiť motorový blok spoločnosti Neva. Mechanizmus kolies pre kultiváciu pôdy je vybavený len kultivátorom. Ale prístroj s výkonným motorom je prispôsobený na prácu s namontovanými nástrojmi na pestovanie zeme, kosenie trávy a dokonca aj vozík na prepravu.

Výhody motoblok

Neva Motoblock možno doplniť prílohamiJarná pracovná doba v sedliackom statku je takmer nepretržite. Ťažká manuálna práca na kopaní poľa na siatie trvá väčšinu času. Mimochodom boli mechanické kone – Mole, Neva a podobne. Po dobu 2 hodín na motorovom bloku môže spoločnosť Neva vykopať 10 akrov pôdy, uvoľniť 3 dni na iné jarné alebo jesenné práce. Krtek je malý a rýchly, dokonca aj ženy sú schopné, ale nízke sily, skôr slabé trakcie. Darček pre dedinčanov sa stal silnejšou univerzálnou jednotkou.

Motoblok Neva, je duchovným dieťaťom staviteľov strojov v Petrohrade. Bola vytvorená v podniku Red October-Neva. Výrobcovia vytvorili jednoduché nenáročné celoročné auto pre prácu na vidieku. Výkon motora 5,5-7,5 litra. a. je zabezpečená spoľahlivými motormi

 • Americký model “BriggsStratton”;
 • «Honda»;
 • «Subaru».

Motoblok Neva s adaptéromMotoblok je vybavený dvojitým vzduchovým filtrom, ktorý robí prácu stabilnejšou. Pri otáčaní pohonu je jedno koleso vypnuté a rozvinuté “na päte”. Schopnosť používať iné nástroje na poľnohospodársku prácu robí motoblok univerzálnym asistentom dedinčanov.

Jednotku môžete kúpiť a opraviť v najodľahlejších oblastiach. Cena motocykla Neva je k dispozícii aj pre ľudí s nízkymi príjmami. V krajine sa nachádza 250 predajní poľnohospodárskych strojov a 160 servisných centier. Online obchody prinášajú nakúpené tovary do akejkoľvek časti krajiny pomocou mailing listov. Výrobcovia vyrábajú stroje so zárukou, ale 1% manželstva je nevyhnutné, potom sa technológia nahradí alebo jednotka sa posiela na inštaláciu. Neexistujú žiadne problémy s nákupom potrebných náhradných dielov pre motorový blok Neva.

Modely motoblokov

Motoblok Neva MB-1Prvá jednotka bola zostavená s domácim modelom motorov DM-1K. Podložkou valca motora bola liatina, čo značne predĺžilo životnosť motora. Rozvoj ťažkých pôd a dokonca aj panenskej pôdy bol pevnosťou prístroja. Až doteraz sa môžete v dedine dediny stretnúť s motorovým blokom Neva MB-1.

Modernizovaný model motobloku je veľmi potrebný. zmeny:

 • je nainštalovaný prevodový reťazový reduktor;
 • použitý importovaný motor;
 • možnosť odomknutia ľavého kolesa pre jednoduché zapínanie na malú plošinu;
 • rýchlosť voľnobehu sa zvýši na 12 km / h.

Motoblok Neva MB-2Nosnosť motocykla Neva MB-2 bola 300 kg, čo umožnilo použitie prívesného vozíka. Po modernizácii sa motoblok začal tešiť zvýšeného dopytu, a to aj napriek výraznému nárastu nákladov. Odborníci hodnotili zvýšenie výkonnosti modelu:

 • Zvýšte šírku spracovania pásov v jednom priechode;
 • prevodovka s posunom rýchlosti – 4 dopredu, 2 späť;
 • kladka na prenos prídavných zariadení;
 • prítomnosť volantu;
 • Zvýšenie nosnosti na nečistej ceste až do poludníka.

Koreňový nástroj, ktorý je dodávaný s frézami na uvoľnenie hornej vrstvy pôdy. S rastúcim výkonom sa ich uchopenie zdvojnásobí hĺbkou uvoľňovacej vrstvy o 35 cm. Pozrite sa, ako ľahko nefunguje motív Nevy na video:

Related  Benzín 128R značky Husqvarna si zaslúži vašu pozornosť

Existujú modely MB-23 a MB-3. Model 23 má rovnaké funkcie ako MB-2, ale motor má kapacitu 10 litrov. a. a prípad sa stal ťažším. MB-3 ľahký kultivátor bez prídavných zariadení.

Motoblok Neva MB-3Prvý model je prerušený. Ktorý z navrhovaných asistentov na výber farmára závisí od oblasti krajiny a charakteru práce.

Rôzne prídavné zariadenia pre motoblok Neva

Pôvodný produkt je štruktúra rámu. Je vybavená gumovými kolesami s hlbokým a tvarovaným vlnitým behúňom, ktoré zabezpečujú dobrú priľnavosť na klzkom povrchu. Súprava zahŕňa šijacie nože na osi, ktoré nahradia kolesá počas kultivácie. Pre celoročné použitie, pre motoblok Neva sú ponúkané rôzne výklopné zariadenia.

Technika sa preto nazýva blok, pomocou markízy nahrádza senochak a hiller, vozík na prepravu na polovicu rubľa odpadu a v zime sa mení na sneh. Kúpiť ďalšie vrchnáky môžu byť jeden po druhom alebo zviazané.

Kosačky a kosačky na trávu

Žací stroj na motorovom bloku NevaPoužitie namiesto ručného kábla pripojeného nástroja šetrí silu a čas. V závislosti od profilu a rovnomernosti lokality sa vyberie segment alebo rotačná kosačka.

Segmentová kosačka pre motorový blok Neva predstavuje rám vybavený reznými nožmi. Nože v tvare dvoch dosiek so zubami dostávajú oscilačný pohyb z pohonu a pracujú ako nožnice, trávu rozrezávajú v horizontálnej časti. Šírka uchopenia je 110 cm, rýchlosť kosačky je 4 km / h. Pri starostlivosti o trávnik poskytne technik neoceniteľnú pomoc

Zariadenie má zuby vyrobené z tvrdej zliatiny a občerstvenie, dokonca aj príležitostne chytené vetvičky do prierezu do 1 cm. Z bezpečnostných dôvodov je prístrojový pás pokrytý krytom. Odstránenie a umiestňovanie ochranného krytu môže byť rýchlo a pri zničení rezného zariadenia nebude ťažké vymeniť dosku za zuby.

Je dôležité poznamenať, že sklon je kvalitatívny aj na nerovných miestach, pretože čistenie poľa je vykonávané v dvoch priechodoch. Na konci konzoly je sánka, ktorá neumožňuje mechanizmus spadnúť na zem. Rotačné kosačky na motoblok vyrábajú niekoľko tovární v krajine, typu KN 1.1.

Segmentová kosačka pre motoblokRotačná kosačka pre motorový blok Neva vo vidieckych oblastiach sa rozšírila. Zariadenie predstavuje disk alebo dva, upevnené na ráme v strede. Keď sa rezné plochy disku otáčajú, všetko, čo padá na cestu, je zničené. Zariadenie je určené pre:

 • vedie hustú trávnu kačicu;
 • pracovať na nerovnom povrchu;
 • kosiť, zarastené kríky, nepríjemnosti.

Rezací mechanizmus predstavuje 4 nože, upevnené na disku pomocou závlačiek. Nože vychádzajú zo zárezu disku pod pôsobením krútiaceho momentu, sú pri zastavení odstránené na miesto. Tráva je položená v hladkých valcoch. Kosačka na motorový blok Neva typ Zarya je vybavená dvoma kotúčmi, ktoré sa otáčajú smerom k sebe. Výška riadku je nastaviteľná. Ale nože sú rýchlo ztiahnuté alebo lietajú v kolízii s reliéfom. Produktivita rotorových nástrojov je nižšia, šírka pásky je 80 cm.

Related  Reťazová píla Stihl mc 180 – rýchly prehľad spoľahlivého nástroja

Rotačná kosačka na motoblokPre aplikáciu v prímestskej oblasti v preplnených podmienkach je vhodnejšia rotačná kosačka namontovaná pre motorový blok Neva-KR-05. Zariadenie pre vlastný motoblok vyrába závod Krasny Oktyabr. Šírka stehu je iba 56 cm, čo vám umožní dať do poriadku hranice a zamiesť stonky stromov.

Použitie akéhokoľvek druhu kosenia ukladá dodávateľovi zodpovednosť za bezpečnosť iných a ich vlastných. Preto je potrebné nielen skontrolovať pevnosť upevnenia rezného nástroja a úsek pása, ale aj stav poľa, ktoré sa má vyrezať.

Plechovky, kamene a iné cudzie predmety môžu poškodiť nože a poškodiť kosu. Je potrebné dbať na odobratie detí a zvierat z rizikovej zóny. Pracujte v uzavretých šatách a okuliaroch.

Počas práce je potrebné pravidelne kontrolovať stav upevňovania a napínania pásov. Ak je potrebné opraviť alebo vymeniť čepel, nôž, motoblok musí byť odpojený.

Prečo potrebujete adaptér pre motoblok?

Adaptér na motoblokAdaptér pre motorový blok Neva predstavuje rámovú konštrukciu s vlečným mechanizmom. Na vrchu je možné namontovať sedadlo pre zamestnanca alebo krabicu na prepravu tovaru. S prednými hnacími gumovými kolesami a zadnými zadnými kolesami sa na 4 kolesách vyrába riadiaci samohybný mechanizmus. Minitraktor môže byť použitý pre rôzne práce.

Pretože motorový blok Neva má 2 spojky, jeden z nich je pripojený k sedadlu vodiča. Iný uzol môže byť vybavený kopírovacím zariadením alebo iným podobným nástrojom. Záhradné práce možno vykonávať za výhodnejších podmienok.

Adaptér model AM-2Model AM-2 je vybavený špeciálnym rámom a mechanizmom pre markízy so zdvíhacou pákou. Výsledkom je mechanizmus s vodičom, pri voľnobehu pri rýchlosti do 10, v pracovnej polohe – 3 km / h.

Ďalšie parametre:

 • rozmery v zostave – 1600 * 750 * 1270 mm:
 • hmotnosť adaptéra je 55 kg;
 • koleso – 65 cm;
 • lúmen je 27,5 cm.

Model APM-350-1 sa používa ako sedadlo alebo namiesto stoličky je nainštalovaná iná súprava vybavenia. A potom môže byť kultivácia pôdy vykonaná súčasne dvoma kolíčkami, dvoma pluhmi. Na tomto adaptéri je teleso upevnené na prepravu ťažkých kompaktných jednotiek.

Kliešte používané v boxoch na blok motora

Ploughshare hillerNajpracovnejšou prácou je krájanie brázok na výsadbu a vyklíčenie rastúcich rastlín. Krájanie v rukách záhradníka je univerzálnym nástrojom. Zariadenie pre motorový blok Neva bolo vytvorené pred inými nástrojmi. Rozdiel medzi diskom a reliéfmi používanými v ochrannom kryte je princíp ich fungovania. Kopačka, vytvorená z tvarovaných častí, spojená spolu ako šípka, umožňuje rozbiť pôdu na oboch stranách ostrým koncom s oválom pomocou zakriveného profilu. K dispozícii sú zariadenia:

 • neregulované;
 • nastaviteľný;
 • Dutch.

Related  Ktoré ohrievače vody sú najlepšie pre dacha?

Neregulovaný kolískNeregulovaný kopírovací stroj je konštrukcia s pevnou šírkou. Jedná sa o najjednoduchšie zariadenie, ktoré vytvára pri práci rovnomernú klenbu kvôli pevným krídlam. Takýto kopáčik môže pracovať na brázdách, kde sa pristátie uskutočnilo s jeho profilom profilu. Takýto nástroj pracuje v drážkach až do šírky 30 cm a nedokáže naraziť na rady zemiakov. Použite ochranné brány s ľahkými kultivormi, na tyči s hrúbkou až 12 mm. Prístroj je energeticky náročný z dôvodu jeho profilu, ktorý sa používa na mierne vlhkej pôde. Na silnom motobloku je jeho použitie neoprávnené.

Kliešte s premenlivou priľnavosťou sú najčastejšie sa vyskytujúce nástroje na osobných farmách, pretože princíp jeho prevádzky sa podobá na chvost. Tento nástroj môže byť prestavaný na ľubovoľný riadok. Použite aj dvojitý kolísk. S priechodom prechádza časť pôdy opäť do brázdy, čím sa hrebeň znižuje. Nielenže reguluje rozpad, ale aj hĺbku hluku.

DiskotékaHolandský typ hillhead je kompromis medzi prvým a druhým variantom. Výška zdvihu a úzkej brázdy sa dosiahne zdvihnutím chlopní do požadovanej výšky. Sklopené, sú takmer dvojité. Lopatka sa zdvihla ako krídla motýľa. Kvôli vysokému krídlu nezasahuje zem do brázdy, hrebeň je vysoký.

Pre motorový blok Neva bol diskový otvor považovaný za najlepší baldachýň. Dva disky inštalované v určitej vzdialenosti sú nastavené v požadovanom uhle úniku. Upevňovací systém je zosúladený a tvorí potrebnú veľkosť radu a výšku zdvihu. Takéto zariadenia sú niekoľkonásobne drahšie ako okrídlené, ale pracujú efektívnejšie a zaťaženie bloku motora je menšie.

Pri práci s kopačkou by sa mala používať znížená rýchlosť a nahradiť gumové kolesá kovom za účelom lepšej priľnavosti k pôde. Po práci vyčistite všetky upevňovacie diely od zeminy a namažte ich hrubým tukom – litolom alebo tuhou.

Použitie bramboráka s motorovým blokom

Zemiakový bager na bloku NevaPrincíp zariadenia na zber zemiakov je založený na extrakcii hľúz od zeme a preosievaní. Zber sa vykonáva ručne. Pre každý prechod motobloku sa zemiaky extrahujú z jedného radu.

Bramborový kombajn pre vibračný typ KKM-1 sa používa na ľahké suché pôdy s nízkou vlhkosťou. V tomto prípade by v krajine mali byť menej kameňov než 9 ton na hektár. Zariadenie sa skladá z podrezaného šindla a mriežky, na ktorej sa zem oddeľuje a zemiaky zostávajú na povrchu. Zariadenie je jednoradové s kapacitou až do 0,2 ha / h. Pruh so šírkou 37 cm, hĺbkou 20 cm, je rezaný, rezaný a prechádzajúci cez rošt. Existujú ďalšie úpravy založené na rovnakom princípe vibračného preosievania orezaného pádla.

Motoblok je vybavený zemiakovým bageromPodobný účinok ako vibračné zariadenie, tzv. Poltavchanka. Zemiakový bager má väčšiu priľnavosť, ale menšiu depresiu. Zariadenie je navrhnuté tak, aby pracovalo v strednej vlhkosti a zložení, v pôde.

Prehľad motorového bloku Neva – video