oj MoleKultivátor Mole je známy od osemdesiatych rokov minulého storočia. Hromadná výroba modelu sa začala v roku 1983 v dvoch závodoch v Moskve a Omsku. Použitie “ľudového” kultivátora vo vidieckych chalupách a malých farmách stále prebieha. Počiatočným modelom takéhoto kultivátora bol motor s výkonom 2,6 k. Záhradný nástroj bol tiež vybavený reduktorom. Prevodovka a motor boli pripevnené k rámu pomocou konvenčných skrutiek. Model mal nízku spotrebu pre svoju hmotnosť a funkcie. Preto bola v priebehu času dokonalá výkonnosť motora.

Charakteristiky a vlastnosti kultivátora “Mole”

Moderné modely motorových blokov sú vybavené štvortaktným motorom rôznych výrobcov. K dispozícii je aj volant s ovládacími prvkami.

Prijateľná sada motorového bloku by mala obsahovať:

 • rukoväť spojky;
 • ovládanie klapky karburátora;
 • ovládacie tlačidlo škrtiacej klapky.

Pre technickú stránku motora a systému motorových blokov je prítomnosť:

 • elektronické zapaľovanie (bezkontaktné);
 • palivová nádrž na objem 1,8 a viac litrov;
 • vzduchový filter v čističi vzduchu;
 • karburátor “K-60V”;
 • štartér na ráme pre manuálny štart;
 • motor vo výške 2,6 hp s objemom 60 kubických centimetrov a 6000 otáčok.

Pre motor a jednostupňový reduktor kultivátora je M8B vhodný ako mazivo.

Návod na obsluhu motora kultivátora

Mole v práciNávod na obsluhu zahŕňa rôzne zemné práce pomocou dodatočného vybavenia:

 1. Orbové ornice vrstvy sa vykonáva pomocou špeciálnej frézy s nožmi alebo nožmi. Mlyny tlačil na hriadeľa. Počas orby oporných kolies sú zdvihnuté, a puzdro je vybavené otváračom, výkup meria požadovanej hĺbky ponorenia lopatiek alebo nožmi. S motorom rotujúce nože pracujú. Štandardné funkcie zahŕňajú vnútorné a vonkajšie Rezné 2 ks. Problematické ílovitej pôdy by sa mali používať len internými fréz. Chernozemic ľahké pôdy a šesť mlynov v čase, pretože bude musieť kúpiť iba 2 externé prídavné nože alebo nožnice.Frézy pre motorový kultivátor
 2. Ošetrenie oblastí s burinami sa vykonáva pomocou rezačky s leštičom. Polo-l tvar, ktorý je súčasťou súpravy. Samostatne si zakúpte disky na pletenie výsadby, inštalujú sa namiesto bežných rezačov.
 3. Zemiaky plačte a odstraňovanie burín je lepšie ako príloha na usmrtenie. Podľa návodu je tryska namontovaná na konektore radličiek. Humming sa robí bez vonkajších a vnútorných nožov. Na ich mieste dajte do zeme uvoľňovacie disky. Tieto disky sa musia zakúpiť samostatne, nie sú súčasťou balenia.
 4. Rýchle kopanie zemiakov. Pomocou pôdy uvoľňovanie diskov a kopárovače na vomer. Vyorávač zemiakov sa predáva samostatne.
 5. Pestovanie pôdy. Vyžaduje kotúče na uvoľnenie zeme a špeciálny pluh. Tieto prvky sa predávajú samostatne.Pripevnené príslušenstvo kultivátora
 6. Sekačka na trávu na kosenie trávy. Kúpte si prídavnú kosačku, ktorá je umiestnená vpredu pred kolieskami. Vďaka prenosovému pásu sa kosenie vykonáva spojením kosačky s kladkou.
 7. Čerpanie vody z rybníka. Špeciálne vybavenie na ráme. Pri inštalácii konštrukcie čerpadla odstráňte popruh z reduktora.
 8. Príves alebo vozík na prepravu tovaru. Špecializované prívesy pre kultivátory umožnia prepravu tovaru do 200 kilogramov.Príves pre kultivátor Krúžok na prepravu tovaru

Related  Rozdeľovač dreva na pomoc dedinčanovi

Opraviť kultivátor Mole.

Aby ste sa vyhli súkromným opravám, je potrebné riadne servisovať motor, plniť palivá a mazanie podľa pokynov.

Moderné modely sa predávajú v záručnej lehote a so sebemenšou poruchou počas záručnej lehoty sú akceptované bezplatne.

Musí sa spustiť motor pre motýlik kultivujúceho. Faktom je, že prvé minúty práce sú najdôležitejšie. Počas tohto obdobia je zaťaženie komponentov motora maximálne. Pre každý model sa v pokynoch uvádza obdobie alebo obdobie zlomu motora. Je potrebné uviesť čas na brúsenie. V opačnom prípade sa nedá vyhnúť opravám.

Oprava motora vlastnými rukamiAk prišiel čas na “modernizáciu” motora, začali s výmenou motora. Zariadenie akéhokoľvek modelu kultivátora na benzín je jednoduché, výmena, oprava alebo údržba nebude trvať veľa času. Za týmto účelom postačuje dodržiavať pokyny a spĺňať podmienky, ktoré sú v ňom špecifikované, na výmenu motora v motore kultivátora.

Výmena motoraNahradenie starého motora je stále čoraz viac na čínskych náprotivkoch, všetko je zrozumiteľné a jednoduché:

 1. Vypustite olej.
 2. Odpojte plynový kábel.
 3. Motor sa demontuje otočením štyroch spodných matiek.
 4. Skúste na nový motor na správne pripojenie.
 5. Ak sa montážne otvory nezhodujú, urobte nové.
 6. Namontujte motor.
 7. Nastavte prevodový pás pre mlynček a ovládacie prvky kultivátora.

So zmenami v práci, je žiaduce stanoviť svoj vlastný nástroj. Je výhodnejšie nastaviť a opraviť vlastnými silami, pretože pusté plochy pár by sa dohodli na pomoci s opravou kultivátor počas obdobia výsadby alebo zberu.

Zapálenie motora kultivátora zo sviečky. Veľmi často tento prvok vyžaduje preventívnu prácu. Ak chcete opraviť problém, ktorý potrebujete:

 1. Vykonajte kontrolu sviečky a položte novú.
 2. Kontrola inhibičnej odolnosti pri poruche.
 3. Po dokončení krokov 1 a 2 skontrolujte vodiče vysokého napätia.
 4. Potom skontrolujte palivovú hadicu.
 5. Skontrolujte stav karburátora.

Ak sa kultivátor motora nespustí, ale je tam iskra, potom riešenie problému v tomto videu:

Related  Vybavíme domácu dielňu – inštalujeme pásovú pílu na drevo

Samozrejme, je lepšie zveriť komplexnejšiu opravu motorového bloku profesionálovi. Moderné modely kultivátorov sú vybavené štvortaktnými motormi na šetrenie paliva. Aj tento typ motorov je opravený omnoho menej často s náležitou starostlivosťou.

Ako udržiavať záhradnú techniku

Náhradné diely a prídavné zariadenia pre kultiváciu motora potrebujú údržbu. Záhradné zariadenia majú pokyny na správne skladovanie a pravidelnú údržbu. Podľa pokynov vykonajte nasledujúce kroky:

 1. Vykonajte čistenie hlavy valca od prvkov zeme a vegetácie. Hlava valca sa umyje a vysuší.
 2. Odstráňte vytvorené usadeniny vo valci motora.
 3. Palivová zmes sa umyje kanálmi dodávajúcimi karburátor.
 4. Vyčistite filter a tlmič výfuku.
 5. S dlhou prácou potrebuje Mole opravu alebo výmenu kľukovej skrine. Po čiastočnej demontáži prevodovky vymeňte kľukovú skriňu.
 6. Odstráňte nahromadenú uhlíkovú vrstvu na tlmiči výfuku. Za týmto účelom odstráňte skrutky a podložky. Dostatečná obrúska, impregnovaná benzínom, ale dôkladne očistite.

Po systematickom čistení týchto prvkov technológie je reálne očakávať, že ani jeden desať rokov prevádzky bez väčších opráv.

Kultivátor (motoblok) KROT-2

Molekulárne kultivátory 2Jeden z najspoľahlivejších kultivátorov pre rôzne druhy pestovania ornej pôdy.

S týmto modelom známe pre väčšinu záhradkárov. 2016 Mole 2 – najpredávanejším kultivátor v Ruskej federácii. Spracovanie pôdy je jedným z mála vlastností tohto typu technológie. “Mole” model je dobre etablovala ako spoľahlivé zariadenie, ale jeho dvojtaktný motor je slabá aj pre sezónne použitie.

Vďaka dostupnosti importovaných široko vyrábaných motorov je aktuálny model kultivátora opäť v trende. Motory už majú kapacitu od 3,5 do 6,5 koní. Mole 2 je vybavený motormi od spoločnosti Honda, Lifan, Subaru a ďalších výrobcov. Pre kvalitu a spoľahlivosť týchto značiek by ste nemali mať obavy. Pri použití podľa pokynov bude všetko fungovať ako nové dlhé roky.

Mole 2 je vybavený niekoľkými typmi prídavných zariadení, ktoré sú vhodné na spracovanie aj ťažkých hlinených pôd.

Related  Vyberte čerpadlo pre špinavú vodu

Vlastnosti modelu:

 1. Nastaviteľné rukoväte.
 2. Pohodlné pri preprave, celkový dizajn.
 3. Objem motora je 196 centimetrov.
 4. Olejová nádoba v objeme 0,6 litra.
 5. Trysky na spracovanie až do 100 centimetrov.
 6. Hĺbka ošetreného povrchu je až 30 cm.
 7. 1 predný a 1 zadný prevodový stupeň.
 8. Presné rozmery: 1100x550x1300 mm.
 9. Hmotnosť 70 kilogramov.

Cena za kultivujúceho krtka 2 začína od 19 500 rubľov.

Prílohy a prílohy

Zmena prílohPráca pestovateľa je nemysliteľná bez špecifického vybavenia:

 1. Mlyny kultivátora. Hlavný “pracovný” nástroj pre záhradné zariadenia tohto typu. Pracujú len ako súprava s radličkou.
 2. Pluh. Používa sa na spracovanie panenských pozemkov. Tam, kde nie sú prijateľné reverzné frézovacie nože, použije sa pluh podobný traktoru alebo traktoru traktora.
 3. Oborávač. Tento klinovitý pluh, vybavený zdvihom. Pestovatelia kopcov vytvárajú rovné hrebene alebo hlboké brázdy na zemiaky, fazuľa, hrášok a cibuľu. Po výsadbe sa tieto plodiny vylúhujú týmto pripojeným zariadením.
 4. Pluh na zemiaky. Umožňuje zber, zachovanie koreňových plodín.
 5. Rotačné kosačky. Malé a manévrovacie kosačky. Obchádzajte kríky a stromy.
 6. Rotačné kefy. Pripevnené zariadenie na čistenie územia.
 7. Buldozér (lopatka). Vykonáva drobné zemné práce, podobné práci buldozéra.
 8. Rotačný snehový pluh. Zaobchádza s veľkými a ľadovými snežienkami a sneží 20 metrov.
 9. Trailer. Hnací modul pre prepravu tovaru alebo viacerých osôb.
 10. Kolieska, ktoré zaberajú pôdu. Používa sa pri práci s pluhom.
 11. Váženia. Pri manipulácii s problematickými oblasťami zeme sú kladené na prípad.

Toto je hlavný zoznam závesných modulov používaných v záhrade a na súkromných pozemkoch.

Prehľad kultivátorov Mole – video