Dierovač Bosch v práciAk ste pán, viete, že dobrý nástroj robí zázraky. Modrá perforácia BOSH sa stane spoľahlivým pokračovaním rúk počas domácej opravy alebo profesionálnej činnosti. Zelení punchers v nižšie uvedenej triede a cena, ktorú majú demokratickejšie, ale s príležitostnou pracovnou záťažou bude dlhá. V sortimente zbraní neexistuje spoľahlivejší a funkčnejší nástroj, než produkty spoločnosti Bosh.

Parametre punchers a skratky

Puncher je vybraný podľa charakteru diela. Preto sú všetky jednotky rozdelené do tried:

 • pľúca;
 • médium;
 • ťažký.

Odľahčené kladivá Bosch majú hmotnosť do 3 kg a sú navrhnuté tak, aby vytvorili otvory malého priemeru vŕtaním s nárazom, nárazom a dokonca aj s jedným vŕtaním. Prístroje s hmotnosťou do 5 kg sa odvolávajú na strednú triedu, pracujú na ťažkých značkách betónu a železobetónu.

Modely domácnosti majú ľahké dierovače s výkonom 0,5 kW a vykonávajú ľahké stavebné práce spojené s vrtnými otvormi bez toho, aby zničili steny a stropy. Rýchlosť otáčok 2000-2800 otáčok za minútu a 5 800 zdvihov umožňujú otvory v konštrukciách s priemerom do 20 mm.

Pre amatérske nástroj priemerný výkon dierovače zahŕňajú Bosch 2400, 2600, 2800. Sú 0,72 kW motor, odraziť a – 2,6 J, čo dokonca umožňuje vykonávať práce spojené s deštrukciou nenosných betónové steny.

Označenie perforátorov spoločnosťou BoschVýrobky záujmu sú označené, pochopiteľné osvieteným. Poďme sa pozrieť na príklad perforátora, pretože bez toho, aby sme sa pozreli na pas, určili základné funkcie perforátora Bosch.

Obraz v zelenej farbe značky znamená, že uvažujete o domácom spotrebiči. Modrá je výzva venovať pozornosť profesionálovi. Prvé písmeno “G” znamená, že model je profesionálny, “P” je amatérsky. “BH” je znamenie, že ide o puncher, nie vrták alebo skrutkovač. Je to pre profesionálny nástroj, že ďalší údaj znamená jeho váhu. Pomocou pomlčky sa uvádza, ktorá maximálna časť otvoru v betóne môže byť vykonaná týmto modelom. Ďalšie písmená znamenajú, ktoré funkcie sú obsiahnuté v tomto modeli nástrojov:

 • C – konštantný výkon s rôznym zaťažením;
 • E – riadenie rýchlosti;
 • D – blokovanie otáčania;
 • F – rýchloupínacia upínacia kazeta SDS plus;
 • R – reverzný zdvih;
 • A – systém odsávania prachu.

Pri novom značení sa z označenia odstránia písmená E, R, pretože funkcie, ktoré označili, sa stanú štandardnými pre všetky vyrábané perforovače Bosch.

Perforátor BBos GBH 2-26 DRE

Dierovač Bosch GBH 2- 26 DREDávkovač Bosch, profesionálny, ľahký s reguláciou rýchlosti a funkciou uzamknutia – tak sa dešifruje prístroj, ktorý je predložený na posúdenie. Je spoľahlivý a podľa recenzií je profesionálne od roku 2007 bez opravy. Funkcie a špecifikácie:

 • výkon – 800 W;
 • sila nárazu – 2,7 J;
 • frekvencia – 4000 úderov za minútu;
 • rýchlosť otáčania – 900 otáčok za minútu;
 • hmotnosť – 2,7 kg;
 • hĺbkový doraz;
 • reverzný režim;
 • Špeciálna SDS plus kazeta;
 • bezpečnostná spojka proti nárazu.

Dierovač Bosch GBH 2-26 DRE je vyrobený z plastu, rukoväte s gumovými podložkami. Nástroj podporuje 3 funkcie. V rezerve existuje režim pre otáčanie špičiek typu špičky a sekáča, ale je príležitostne používaný. Pracuje stabilne. Ďalšie pohodlie – kábel s dĺžkou 5 metrov zaisťuje voľný pohyb.

Nevýhodou je plastové puzdro, ktoré je od prvých dní práce pokryté škrabancami. Technologická chyba – s dlhým vrtákom, v nábojnici je vôľa, poznámka od viacerých používateľov.

Profesionálny svetelný lapač Bosch

Dierovač Bosch GBH 2 24 D v rukách kapitánaBosch GBH 2-24 D je špičkový nástroj. Má vysokú energiu ničenia a tri spôsoby prevádzky. Prítomnosť reverznej funkcie umožňuje použitie perforátora na skrutkovanie spojovacích prvkov. Pri vŕtaní otvorov do konštrukcií sa používa hĺbkový doraz.

Rýchlosť otáčania vŕtačky je regulovaná silou stlačenia štartovacieho tlačidla. Plochý sekáč je inštalovaný v rôznych uhloch sklonu reznej plochy vďaka špeciálnej funkcii. Reverzný zdvih je súčasťou držiaka kefky. Pri výmene zariadenia je zariadenie Bosch GBH 2-24 D vybavené kazetou SDS plus. Vetranie s núteným vzduchom chráni motor pred prehriatím. Ochrana pred vibráciami je zabezpečená použitím pružného gumového úchytu vhodného na uchopenie. K dispozícii je bezpečnostná spojka, ochrana pri uviaznutí alebo zlomení vŕtačky. Aby ste zabezpečili, že napájací kábel nefunguje na zlomenine, použije sa záves.

Pri kúpe zelenej techniky od firmy Bosch si musíte pamätať na šetriace podmienky jeho prevádzky. Spočiatku sú profesionálne modely doplnené o spoľahlivejšie časti. Dokonca aj dĺžka kábla pre amatérske modely je menšia.

Pozorné vybavenie a ochranné systémy predlžujú životnosť nástroja. Výrobca sa spolieha na kompetentnú prevádzku, požaduje životnosť bez údržby dostatočná na vytvorenie 75 000 otvorov. Prístroj sa osvedčil v režime nárazu. Otočenie kief pri zmene smeru otáčania umožňuje opačne jazdiť s rovnakou rýchlosťou ako priamy zdvih.

Hlavné charakteristiky perforátora:

 • výkon – 790 W;
 • sila nárazu – 2,7 J;
 • frekvencia úderov – až 4700;
 • rýchlosť otáčok – až 1300;
 • maximálny priemer vŕtania – betón 24 mm, oceľ 13 mm;
 • hmotnosť – 2,8 kg.

Cena perforátor Bosch tento model v priemere asi 8 tisíc rubľov, ktoré pre kvalitný nástroj nie je drahé.

Základné informácie o Bosch Hammer GBH 2-26 DFR professional

Dierovač Bosch GBH 2 26 DFR profesionálnyPoužitie tohto modelu perforátorov ako univerzálneho nástroja na prácu s pevnými stavebnými materiálmi je odôvodnené. Tri pracovné režimy robia nástroj univerzálny pre prácu s keramikou, tehál, betónom. Nemôže nielen vytvárať návrhy, ale aj ich zničiť.

Profesionálny profesionál DFR GBH 2-26 vopred vopred upozorňuje na konkrétny účel. V súprave je dodatočná kazeta na inštalovanú kartu SDS +.

Vlastnosti a funkcie prístroja sú pôsobivé:

 1. Prepínač režimov má uzamknuté tlačidlo pre zvolený parameter.
 2. Ak chcete použiť pracovný režim bez stláčania bez nástrojov, používa sa skľučovadlo s rýchlou akciou.
 3. Nárazové vŕtanie sa vykonáva iba na náplň, prispôsobenú na upevnenie stopiek.

Dierovač pracuje dlhý čas v prašných podmienkach kvôli špeciálnej konštrukcii chladenia motora. Po oboznámení sa s mnohými recenziami je jasné, že zariadenia s neznámou krajinou nefungujú dobre. Tento model sa používa v Nemecku.

Dierovač Bosch GBH 2-28 DFV

Funkcia perforátora Bosch GBH 2-28 DFVBosch GBH 2-28 DFV je vybavený rôznymi inováciami v dobre navrhnutom prevedení od prípadu po napájací kábel. Kombinuje skrutkovač, nárazový vŕtač a razidlo. Tieto funkcie vykonáva iba s vyššou pevnosťou a intenzitou.

Model, s výkonom motora 850 wattov váži 3, 1 kg, to znamená, patrí do strednej triedy podľa hmotnosti. Rozvinutý vplyv pôsobí na objekt s deštruktívnou silou 3,2 J. Pracovník má systém tlmenia vibrácií a je znížený o 25% v porovnaní s inými modelmi tejto triedy. Napájací kábel je pevne zavesený a nefunguje pri poklese. Dobre navrhnutý systém na reguláciu rýchlosti otáčania a nárazov umožňuje prispôsobiť tempo práce charakteru materiálu.

Výkonné zariadenie je spokojné s výsledkami:

 • použitie dutých koruniek na betóne umožňuje získať priechodný otvor s prierezom 68 mm;
 • Vniknutie vŕtania je povolené 28 mm.

Rotačné kladivo je vybavené prídavnou rukoväťou, vymeniteľným skľučovadlom a obmedzením hĺbky vŕtania. Cena perforátor Bosch túto značku v priemere 13 tisíc rubľov.

Amatérske modely zbraní BOSCH

Dierovač Bosch PBH 2800 RE pre ventilátorovRotačné kladivo Bosch PBH 2800 RE sa týka amatérskych nástrojov pre rekonštrukciu budov. Univerzálne použitie perforátora ako miešača, skrutkovača a spojky je možné vďaka dostupnosti širokej funkčnosti. Jedným nástrojom, ktorý mení trysky, môžete pracovať s akýmikoľvek stavebnými materiálmi. Súprava obsahuje prídavnú rukoväť, dláto, hĺbkový doraz a puzdro.

Nezačnite pracovať bez toho, aby ste si najskôr preštudovali návod na obsluhu zariadenia Bosch PBH 2800 RE. Nástroj vyžaduje rešpekt.

Vlastnosti nástroja:

 • zaťaženie v sieti – 720 W;
 • nárazová sila je 2,6 J;
 • prierez otvorov – betón do 26 mm, kov do 13 mm, drevo do 30 mm;
 • kazeta – SDS plus.

Prístroj poskytuje reguláciu rýchlosti otáčania a frekvencie nárazov vrtáka alebo bitu. Schopnosť prepnutia do režimu spätného chodu pomôže odstrániť uviaznutý vrták alebo skrutku. Prítomnosť hĺbkového meradla neumožní vŕzanie sousedom cez stenu. Pripevnenie tlačidla na spustenie puncher umožní voľný pohyb.

Dierovač Bosch PBH 2100 RE pre domáce použitie je jednoduchý nástroj s jednou rýchlosťou a sekaním. Nemá silný úder, len 1,7 J, ale frekvencia 5800 bpm zničí akýkoľvek materiál. Rýchlosť otáčania 2300 je tiež pôsobivá. Puncher vykoná všetku prácu, ktorá má silnejšie náprotivky, len prierez otvorov je o niečo menší, kvôli nedostatočnej sile. Spotreba 550 wattov a hmotnosť 2,2 kilogramu.

Najmä je potrebné poznamenať, cena Perforator Bosch nepresahuje 5 tisíc rubľov.

Náhradné diely pre perforátory Bosch

V priebehu rokov sa technológia, ktorá pracuje v nepriaznivých podmienkach, stáva nevhodná pre použitie. Vyžaduje spotrebný materiál – bity, vŕtačky, uhlíkové kefy. Spoločnosť Bush má vybudovanú sieť servisných centier a opravu punču nie je ťažké. Nákup náhradných dielov môže byť v internetových obchodoch a na stránkach, kde sa predávajú nástroje výrobcu.

Prehľad perforátora Bosch GBH 2 24 DF – video