elektrická píla MakitaMakita píly sú považované za elektrické náradie, určené pre profesionálov, rovnako ako pre náročnejších domácich majstrov. Elektrická píla Makita odlišuje presnosť práce, trvanlivosť, je vykonávaná pri dodržiavaní starostlivosti o najmenšie detaily.

Spoločnosť Makita vytvára vlastné náradie, náhradné diely pre píly Makita vrátane okružných píli s bezúspešným myslením pre užívateľa aj pre samotný nástroj. Zjednodušenia a doplnky, ktoré sú vybavené pílami Makita, umožňujú pracovať s týmito nástrojmi pohodlne a efektívne. V súčasnosti sú elektrické píly jedným z najobľúbenejších elektrických nástrojov na trhu. V závislosti od modelu ponúkajú píly tejto značky:

 • nastavenie uhla rezu;
 • systém na fúkanie čipov;
 • osvetlenie pracovnej plochy alebo možnosť práce s vodiacou koľajnicou.

História spoločnosti

elektrická píla spoločnosť MakitaHistória spoločnosti Makita sa začala v Japonsku takmer pred storočím. Jeho meno pochádza od Mosaburo Makita, ktorý bol iniciátorom a majiteľom továrne. Spoločnosť začala svoju činnosť s výrobou prvého elektrického náradia, ktoré bolo drevené lietadlo. Potom spoločnosť začala predávať a opravovať elektromotory. Prelom v spoločnosti prebehol v 70-tych rokoch, kedy spoločnosť začala medzinárodnú expanziu a začala vyrábať, predávať a distribuovať elektrické náradie.

Na konci roka 2000 sa spoločnosť tešila predajom v 100 krajinách a 39 dcérskych spoločnostiach. Spoločnosť veľmi účinne pracuje a pracuje pre svoju značku. Z toho vyplýva, že produkty s návratovou adresou a značkou Makita sa nachádzajú na celom svete. Široká škála výrobkov, vysoko kvalitné nástroje na vykonávanie viedli podnik k vrcholu. Dnes je značka nesporným lídrom vo výrobe nástrojov vo svete.

Elektrická píla Makita UC3520A, cena

elektrická píla Makita UC3520AVďaka svojmu tvaru a konštrukcii poskytuje užívateľovi pohodlné ovládanie. Medzi jeho výhody stojí za zmienku, že zmena a napnutie rezacieho reťaze sa vykonáva bez použitia nástrojov. Navyše, optimálne umiestnená rukoväť poskytuje mimoriadne pohodlie aj počas vykonávania vertikálnych rezov.

Reťazová píla Makita UC3520A, vybavená automatickým mazaním reťaze a veľkým reflektorom umiestneným v olejovej nádrži, aby sa zabezpečila ľahká kontrola jeho úrovne. Píla je tiež vybavená brzdou “Safety-Matic”, ktorá sa začína zotrvačnosťou. Medzi hlavné technické parametre zariadenia patrí jeho výkon 1800 W. Dĺžka reznej časti je 35 cm, rozstup reťazca je 3/8 “, 1,1 mm. Zariadenie váži 3,7 kg. Cena za elektrické píly Makita UC3520A je najdostupnejšia z celej škály modelov tejto značky.

Výhody nástroja:

 1. Tvar a konštrukcia poskytujú pohodlie ovládania.
 2. Výmena a napínanie reťaze sa vykonáva bez použitia rezných nástrojov.
 3. Ideálna poloha rukoväte zaisťuje vynikajúcu prenosnosť a vytvára vertikálne plátky.
 4. Protišmykové uchytenie pokryté gumou.
 5. Automatické mazanie reťaze.
 6. Kovové zuby zabezpečujú presné spracovanie počas rezania.
 7. Veľké kontrolné okno v olejovej nádrži, ktoré uľahčuje ovládanie jeho úrovne.

Related  Reťazová píla “Partner” 350 spoľahlivý asistent s náležitou starostlivosťou

Makita UC4030A

Makita UC4030AProfesionálna elektrická píla Makita 4030a je určená pre náročné rezy, napríklad pri stavbe dreva. Vyvážené rozloženie hmotnosti a dokonalé polohovanie rukoväte zaisťujú maximálny komfort a presnú kontrolu počas rezania. Píla je vybavená zotrvačným štartom a brzda Safety-Matic, ktorá je schopná zastaviť reťaz v priebehu 1/10 sekundy. Vysoko kvalitné uzavreté ložiská a kontinuálne mazaný reduktor zaručujú dlhú životnosť bez ďalšej údržby. Je potrebné iba doplniť olej pre elektrický stroj Makita. Výhody píly 4030a sú:

 • spojkový systém z preťaženia;
 • ergonomický dizajn;
 • Údržba reznej časti bez použitia nástrojov.

Prvky rukoväte sú zakryté protisklzovým materiálom. Šírka drážky je 1,3 mm, olejová nádrž má objem 0,14 l. Zahŕňa meč, retiazku, nôž, ochranný kryt pre reznú časť a univerzálny kľúč SW13.

Čo videl Makita vybrať?

Aký je rozdiel medzi modelmi reťazových elektropilónov, ktoré ponúka jeden výrobca – Makita. Porovnajte nasledujúce modely:

 • reťazová píla Makita DCS230T;
 • reťazová elektrická píla Makita UC3530A;
 • elektrická píla Makita UC4020A.

Reťazová reťazová reťaz DCS230T

Začnime s reťazovými pílami DCS230T. Toto zariadenie je určené pre domáce použitie, ideálne na zber v záhrade, záhrade alebo príprave dreva na krb. Nepochybnou výhodou reťazovej píly je jej ľahkosť a malé rozmery, ktoré zaisťujú nepretržitú prevádzku zariadenia a prácu v ťažko dostupných miestach. Navyše, údržba píly DCS230T nie je problémom, operátor má ľahký prístup k zapaľovaciemu sviečku a vzduchovému filtru.

Pre niektorých to je cnosť, pre ostatných nevýhodu – v závislosti od očakávaní používateľa je reťazová píla vybavená spaľovacím motorom. Vďaka tomuto riešeniu dosiahne operátor absolútnu mobilitu a musí sa obávať vzdialenosti od zdroja energie. Na druhej strane nezabudnite pripraviť vhodnú palivovú zmes. Okrem toho je spaľovacie zariadenie silnejšie a vytvára nepríjemný zápach.

Elektrická reťazová píla UC3530A

reťazovú pílu UC3530AReťazová píla Makita UC3530A je obľúbená nielen pre amatérov. Výhodou píly UC3530A boli aj odborníci. S radosťou pracovať s ňou, tesári, pokrývači a špecialisti, ktorí sa podieľajú na stavbe domov z dreva.

Model UC3530A sa vyznačuje dlhým vedením – 40 cm, ktorý umožňuje rezanie guľatiny veľkého priemeru.

Výhodou píly je aj inštalácia obvodu a účinná regulácia jeho napätia bez použitia prídavných nástrojov. Rovnako ako v predchádzajúcom modeli sa výrobca postaral o to, aby prevádzkovateľ sám mohol vykonávať údržbu. Jedinou nevýhodou zariadenia UC3530A je závislosť od napájania.

Related  Mini vŕtačka pomáha majstrom a kreatívnym osobnostiam

Elektrické reťazové píly UC4020A

reťazová píla elektrická UC4020AElektrická píla Makita UC4020A, podobne ako predchádzajúci model, je napájaná elektrickým prúdom. Nepochybnou výhodou píly je aj výmena reťaze bez náradia. Priečne umiestnenie motorov rozlišuje UC4020A od pozadia dvoch predchádzajúcich modelov značky Makita. Táto inovácia znižuje stratu výkonu, zjednodušuje montáž a demontáž píly a tiež umožňuje pracovať vo vertikálnej polohe. Treba však poznamenať, že toto riešenie rozlišuje model so širším telom v porovnaní s modelmi DCS230T a UC3530A, čo obmedzuje schopnosť manévrovania zariadenia.

Opäť platí, že výrobca vynaložil maximálne úsilie, aby prevádzkovateľ mohol nezávisle vykonať akékoľvek postupy údržby, napríklad čistenie a ostrenie píly. Je škoda, že sa reťazové píly nepredávajú spolu so súbormi na brúsenie reťazí pre elektrické píly Makita a olej na mazanie ložísk.

záver

praktický praktický nástrojReťazová reťazová píla DCS230T je určená zástancom bezplatnej a neobmedzenej práce vďaka motoru s vnútorným spaľovaním. To však ovplyvňuje jeho cenu, zložitejší spôsob jej použitia, potrebu pripraviť palivovú zmes a také nevýhody ako: hluk, emisie výfukových plynov.

Na druhej strane model UC3530A sa vyznačuje dlhým vedením, ktoré umožňuje rezanie hrubých stromov. Koniec koncov, obmedzená práca s predlžovacou šnúrou má aj svoje nevýhody. V prípade modelu UC4020A sa uplatňuje inovácia – priečne pripojenie motora, čo zvyšuje výkon píly, ale nepriaznivo ovplyvňuje ergonómiu.

Pri výbere vhodného modelu pre seba stačí odpovedať na otázky, pre čo funguje píla? Čo sú najdôležitejšie? Reťazová píla alebo elektrický model? Menšia sila a väčšia manévrovateľnosť? Alebo veľa síl, ale obmedzené pracovné príležitosti na ťažko dostupných miestach?

Jedna vec je zrejmá – značka Makita sa ubezpečila, že užívateľ sám ľahko nájde najvhodnejšiu možnosť. Parametre elektropilu Makita sú špecifikované v návode na použitie.

Prehliadka videa elektrickej Makita