drvenie zrna drvičomOdborníci v oblasti chovu zvierat tvrdia, že je lepšie dať obilniny dobytkom v drvenej forme. Pripravte kvalitné kŕmne zmesi, ktoré rýchlo pomôžu drviča obilia. Toto jednoduché zariadenie je úsporné, pretože spotrebuje minimálne množstvo elektrickej energie. Hlavná vec je vybrať model kvality, ktorý bude trvať dlhšie ako jeden rok.

Prečítajte si o: záhradné elektrické chopper pobočiek!

Princíp sekačky

drvič obiliaFungovanie drviča obilia je založené na princípe brúsky. Zrno sa naleje do násypky. Prechádza pracovnou časťou, v ktorej prebieha spracovanie. Produkt sa potom presunie do výstupnej priehradky. Kvalita spracovania bude závisieť od typu pracovnej časti. K dispozícii sú nasledujúce možnosti:

 1. Líca. Konštrukcia sekačky zabezpečuje prítomnosť dvoch dosiek. Jedna z nich je pevná a druhá rotujú. Zrno sa rozdrví počas prechodu medzi doskami.
 2. Rotary. Pracovná časť takéhoto zariadenia pozostáva z pripojených rotorov a kladív.
 3. Cone. Pri brúsení sa obilie otáča pozdĺž kužeľa.
 4. Hammer. V pracovnej časti je namontovaný systém kladivov upevnených na závesoch. Keď zasiahnu, rozdelia zrno.
 5. Roll. Zrno sa pri prechode cez hriadeľ rozdrví.

malý drvič na obilniny pre súkromné ​​farmyV závislosti od typu konštrukcie a rýchlosti spracovania sa podiel hotového výrobku mení. Na výstupe je inštalovaná špeciálna obrazovka, ktorá umožňuje iba prechádzanie častíc určitej veľkosti. Niektoré modely umožňujú regulovať stupeň rozdrvenia.

Najobľúbenejšie modely

Pri nákupe hotového drviča na obilniny je potrebné venovať pozornosť jeho technickým vlastnostiam: kapacita, kapacita, rozmery. Medzi najobľúbenejšie modely patria:

 1. Prasiatko. Zariadenie je vyrobené v Rusku. Rýchlo a kvalitatívne spracováva pohánku, pšenicu, raž, kukuricu, strukoviny a iné krmivá. Kovové súčasti konštrukcie sú práškované, čo zabraňuje korózii. Veľkosť častíc na výstupe je 5 mm. Brúsne zrno Prasa môže spracovať až 300 kg obilia za hodinu. Zásobník je určený pre 10 kg surovín. Výkon motora 1,9 kW. Výhody tohto modelu sú: stabilita, malé rozmery a hmotnosť, spoľahlivosť a odolnosť, ľahké štartovanie, ako aj hladká zastávka motora. drvič na zrno Pig
 2. Drvič na obilie IZ-05M. Tento model je vybavený výkonom 800 wattov. Vďaka tomu dokáže spracovať až 170 kg obilia za hodinu. To je dostatočné pre farma s priemernou veľkosťou stáda. Hmotnosť konštrukcie je iba 6 kg, takže sa dá ľahko premiestniť z jedného miesta na druhé. Zber odpadového produktu v nádobe, ktorá nie je súčasťou súpravy. Na tento účel je možné použiť jednoduchý kovový vedierko. Objem dávkovacej násypky je 5 litrov.drvič obilia IZ-05M
 3. Drvič obilia Farmár IEE-25M. Výkon motora – 1300 W, čo vám umožní dosiahnuť výkon až do 400 kg za hodinu. Tento model sa stane nepostrádateľným asistentom na malej súkromnej farme. Jeho hmotnosť je len 7,3 kg, čo umožňuje voľne meniť jeho polohu. Jednotka je inštalovaná na ľubovoľnú kapacitu vhodnú na zber obilia s kapacitou od 12 do 40 litrov. Umožňuje vám nastaviť stupeň brúsenia.drvič na zrno Farmer IZE-25M
 4. Drvič na zrno TermMiks. Tento model je charakterizovaný zníženou spotrebou energie. S výkonom motora 500 kW spotrebuje 1,3 kWh. Frekvencia otáčania hriadeľa je až 17000 ot / min. Umožňuje spracovať až 500 kg výrobkov za hodinu. Výrobca poskytuje záruku na tovar po dobu 3 rokov. Hmotnosť zariadenia je približne 10 kg. Na rozdiel od ostatných jednotiek má veľkú nástennú násypku – 35 hárkov.drvič na zrno TermMiks
 5. Drvič na obilie Niva. Jeho výhody sú ľahké a ergonomické. Zariadenie nemá zložité uzly, vďaka čomu jeho opravu nemôže robiť ani odborník. Medzi nedostatky, odborníci poznamenať príliš tenký kov, ktorý sa používa na vytvorenie akceptačnej násypky. Pri nepresnom zaobchádzaní s ním môže dôjsť k poškodeniu. Výkon motora 1,5 kW umožňuje spracovanie až 250 kg výrobku.  zberač obilia Niva
 6. Drvič na zrno Electromash. Výkon motora 1,9 kg. Stroj umožňuje spracovanie až 400 kg obilia za hodinu. Môže pracovať nepretržite až 6 hodín. Návrh je jednoduchý a spoľahlivý, nevyžaduje špeciálnu starostlivosť.Drvič na zrno Electromash

Related  Ako vybrať puncher pre osobné použitie?

Pri výbere konkrétneho modelu venujte pozornosť výkonu. Čím viac je vaša farma, tým silnejšia bude jednotka potrebovať. Ak je počet hospodárskych zvierat malý, potom nepreplatajte.

Počas zakúpenia skontrolujte dostupnosť záručnej karty. Bez neho dať drvič na zrno pre bezplatné opravy bude nemožné.

Ako urobiť drvič na obilniny vlastnými rukami?

domáce drviče obiliaAk nemusíte rozmiešať veľké množstvo surovín denne, môžete si s vlastnými rukami urobiť drvič obilia. Postupujte podľa nasledujúcich pokynov:

 1. Pripravte list preglejky s hrúbkou najmenej 10 mm. Dajte motor na ňu tak, aby jeho hriadeľ prešiel listom a vyčnieval niekoľko centimetrov.
 2. Na konci hriadeľa upevnite platinu vyrobenú zo silnej nástrojovej ocele. Jeho veľkosť by mala byť 15 * 210. Brúsiť okraje na stranu otáčania.
 3. Na vytvorenie pracovnej komory zložte tenkú vrstvu kovu tak, aby bol dosiahnutý valec s priemerom 220 mm. Výška by nemala presiahnuť 40 cm. Pri šírke 10 mm ohýbajte okraj výsledného krúžku smerom von. Pomôže to pripojiť k bunkru.
 4. Ak chcete vytvoriť sito, použite mriežku s požadovanou veľkosťou buniek.
 5. Napájacia násypka môže mať kónický alebo kruhový tvar. Je umiestnená v hornej časti konštrukcie tak, že zrno voľne vstupuje do pracovnej časti.
 6. Veľká nádoba sa môže použiť ako kontajner na zber odpadu.

Drvič na obilie je ľahko použiteľná jednotka, ktorá veľmi uľahčuje život dobytka. Pri výbere správneho modelu môžete počas niekoľkých minút pripraviť veľké množstvo krmív.

Video o výrobe vlastných rúk drviča obilia