šťavu z granátového jablka pomocou odšťavovačaŠpeciálny odšťavovač pre granátové jablko poskytne rodine dostatočné množstvo užitočných a opevnených osviežení. Hoci tieto druhy ovocia obsahujú veľa šťavy, nie je to také ľahké. Problém spočíva v nespočetnom množstve kostí. V závislosti od odrody a veľkosti v jednom bobule je z 370 až 620 zŕn. Takmer toľko dní ako rok. Preto nie sú tu žiadne špeciálne domáce spotrebiče.

druh

mechanický a elektrický odšťavovačCena otázky je prvým kritériom pri výbere odšťavovača. Súbežne s tým je dôležité okamžite určiť, koľko šťavy má rodina plánovať na konzumáciu, a tiež ako často. Od odpovedí na tieto otázky musíte stavať na výber konkrétneho modelu. Výrobcovia ponúkajú rôznorodú zbierku zariadení. Všetky z nich je možné rozdeliť do troch veľkých tried:

 • manuálna;
 • mechanická;
 • el.

Po zvážení každého z nich oddelene je možné pochopiť výhody a nevýhody každého z nich. Funkcie jedného modelu tiež ukazujú, ako získať maximálne množstvo šťavy z granátov doma. V tomto prípade môžete experimentovať s rôznymi plodmi alebo dokonca s kosťami.

Oddiely bobuľovitých plodov obsahujú horkú a výdatnú látku – tanín. Ak chcete zachovať originálnu chuť granátového jablka, je najlepšie použiť ručné odšťavovače. Koniec koncov, netierajú tieto žily.

je potrebné odstrániť fetálnu septum

ručné

jednoduchý ručný odšťavovačPre každodenné použitie je lepšie vybrať si kompaktné a ľahko použiteľné modely. Čím je zariadenie jednoduchšie, tým je jednoduchšie umyť a sušiť. Výsledkom je, že pohár aromatických fraškov bude vždy dokonalým doplnkom raňajok. Zároveň nikdy nebude túžba vytlačiť džús týmto spôsobom. Koniec koncov, nemusíte vyčistiť ovocie a samotný postup trvá len pár minút. Stačí stačiť tieto procesy:

 • znížiť ovocie na polovicu;
 • položte polovicu na zúženú časť ručne ovládaného odšťavovača na granátové jablko;
 • čo najviac rozdrviť bobule pri rolovaní.

model ručné odšťavovač pre granátové jablkoVýsledok tejto akcie závisí vo veľkej miere od sily mužských alebo ženských rúk. Je tiež dôležité vziať do úvahy, že spotreba produktu bude slušná a výstup šťavy sa neukazuje veľmi.

Stlačte džús na ručnom modeli mimo stien a predmetov. Počas procedúry môže byť veľa striekajúcej vody.

mechanický

stlačením džúsu mechanickým odšťavovačomVeľmi často milenky chcú zásobovať s takými užitočnými vitamínmi. Preto, aby sa dostatočné množstvo šťavy, potrebujú špeciálny lis na granáty a citrusy. V týchto zariadeniach sa používajú dva typy mechanizmov:

 1. Páka. Stlačením páky pôsobí na kužeľové trysky olúpané ovocie, ktorý je upevnený k spodnej základni, a vylisované šťavy z neho. Ako filter sa nachádza mriežka, ktorá oddeľuje celulózu. Čistá šťava vyteká do nádrže, ktorá je umiestnená v spodnej časti. Aby ste na výstupe dostali sklenenú frašku, stačí len 1-2 pohyby.mechanické pákové odšťavovače
 2. Skrutkový dopravník. Tento model sa podobá bežnej sovietskej mlynčeke na mäso. Telo prístroja je špirálový šnek, ktorý pozostáva z ostrých čepelí. Otáčanie bočnej rukoväti poháňa základňu skrutiek, čo tlačí buničinu na otvor pre dort. Čerstvo vylisovaná šťava prechádza mriežkou a prúdi do špeciálneho kontajnera. Táto technika je schopná pretrhnúť aj kosti, a tým prináša zlomok jemnú pachuť. Niektoré odrody vín sa vyrábajú špecificky s týmito semenami.skrutkový mechanický odšťavovač

Pri výbere pákovitej štruktúry by ste mali dôkladne zvážiť montážny mechanizmus zariadenia. Spoľahlivosť pripojenia častí závisí od životnosti zariadenia.

Pretože v zrnách granátových jabĺk sú kyseliny, musí to byť z nehrdzavejúcej ocele. Páka, ako aj modely rackov a pastoriek navyše robia dosť vysokú úroveň. Pri nákupe je preto potrebné skontrolovať stabilitu zariadenia. rôzne modely odšťavovačovŠpeciálne gumové podložky pod nohy alebo prísavkou na dne, aby pomohol bezpečne pripojiť mechanický odšťavovač granátové jablko na stole. Alternatívne môžu byť jednoduché zámky s vhodným upínacím systémom.

Related  Vybavíme domácu dielňu – inštalujeme pásovú pílu na drevo

elektrický

elektrický odšťavovač na granátové jablkoVysoký výkon a funkčnosť majú elektrické (automatické) modely. Na rozdiel od ručných a mechanických zariadení je to motor, nie ľudská sila, ktorá poháňa tlač. Vďaka tomu môžete na krátky čas spracovať maximálny počet bobúľ a bez veľkého úsilia. Rýchlosť zariadenia závisí priamo od výkonu motora. Čím viac wattov pod “kapucou” tejto techniky, tým skôr majitelia budú mať šťavu.

modely elektrických odšťavovačovRovnako ako u bežných modelov, elektrické odšťavovače majú kužeľovitú dýzu. Pred stlačením džúsu z granátového jablka sa doporučuje, aby sa plody očistili a nakrájali na 4 plátky. Lepšie je odstrániť žily, aby sa roztrhnutie nevzdávalo horkosti a horkosti. Potom nasleduje:

 • striedavo položili polovicu;
 • stlačte ich dýzou v podobe kužeľa, čím spustíte držiak;
 • spustite zariadenie.

Výrobcovia moderných technológií vyrábajú modely, ktoré majú zabudovanú reverznú funkciu. To umožňuje otáčanie trysky v rôznych smeroch, čo zabraňuje upchávaniu dôležitých častí. V súprave na odšťavovač z granátového jablka sa nachádzajú špeciálne meracie šálky, rovnako ako kefy na čistenie filtračnej siete. vitamínový nápojJe potrebné pamätať na to, že životnosť domácich spotrebičov závisí vo veľkej miere na správnom používaní. Vždy je dôležité zariadenie vyčistiť a vysušiť. Potom rodina môže pravidelne doplňovať zásoby vitamínov a živín.

Video o troch spôsoboch získania šťavy z granátového jablka