Ak chcete realizovať tento skutočne úžasný dizajnový nápad, trvá to trochu: túžba, starostlivosť a samozrejme fantázia. A ak má majster talent sochára, potom z jeho rúk môže vystupovať skutočné umelecké dielo.

Sochy pre záhradu

Tekvice z betónu

Záhradné plastiky

Hroch z betónu

Hojdací kôň

Príprava malty na plastiky

Ak chcete vyrobiť sochy, použite sadry alebo betón. Betón sa vyrába nasledovne: miešajte cement a piesok v pomere 1 ku 3. Potom sa v malých častiach pridáva voda, čo je približne polovica objemu cementu. Proces miesenia sa podobá príprave cesta.

Roztok cementu

Ak je plasticita betónu vyššia, PVA sa pridáva do bežného zloženia. Odolnosť hotového výrobku pred vlhkosťou sa zvyšuje pridaním kvapalných nechtov do zmesi.

Pripravenosť roztoku je kontrolovaná nasledovne: malá zmes je stlačená v päste, dlaň sa otvára a niečo urobí drážka. Ak je v jamke voda, existujú prebytky betónu. V tomto prípade pridajte zmes cementu.

Príprava cementovej malty

Niekedy sa kúsok okamžite začne rozpadávať. To znamená, že do roztoku je potrebné pridať vodu.

Forma spôsobu výroby figúr

Dokonca aj najzkušenější ľudia môžu vyrobiť z betónu alebo sadry húbovú škvrnu alebo veselý les v hubovej čiapke, lienka alebo korytnačka, ktorá kráča po ceste. Použitím lisovacej metódy je ľahké vyrábať konkrétnu hemisféru. Po malej práci na obrobku, pridaní detailov a farbenia, bude pán získať roztomilú postavu, ktorá zdobí jeho miesto.

Huby z tvarovania betónu

Ladybug z betónu

Fungi-lesoviki z betónu

Betónová korytnačka

Ako forma získania pologule môžete použiť polovicu guličkového guličky. Aby ste to dosiahli, mali by byť rezané na polovicu a vložené do piesku. Len potom môžete začať odlievať formu betónom alebo sadrou. Ak položíte gumovú pologuľu na podlahu alebo na zem, potom zo spodku vysušenej časti dostanete zárez.

Do formy vylejte betón

Na vytvorenie plášťa korytnačky a niektorých druhov húb môžete použiť misku. Pre pohodlie pri odstraňovaní častí je však najlepšie umiestniť polyetylén na dno formy.

Výroba húb

Po vyplnení formulára hemisféry pre hubu je potrebné v betóne vložiť a mierne utopiť plastovú fľašu s rezaným krkom.

Vytvára zárez v hubovej čiapke

Lahôdka je tiež naplnená hmotnosťou. Ale najprv by mala byť inštalovaná kovová tyč tak, aby vyčnievala mierne nad rezom. Potom bude vhodné nastaviť obrázok vertikálne a zasunúť ho do zeme.

Naplnenie nohy huby

Po chvíli, keď betón v polkruhovom tvare uchopí, musí byť fľaša vytiahnutá – musí to byť zárez. Guľa sa odstráni z betónového uzáveru. Ak sa na povrchu budúceho klobúka objavia praskliny alebo dutiny, môžu byť pokryté maltou alebo tmelom. Časť je stále mierne vysušená na absolútnu tvrdosť.

Príprava figurín húb

Aj z nohy musíte odstrániť fľašu. Môže byť rezané ostrým nožom. Tiež by mali byť trhliny a dutiny.

Betónové húbové skulptúry

Keďže huby väčšinou rastú v rodinách, je možné urobiť niekoľko výplní rôznych veľkostí naraz. Budete potrebovať gule s mierne menším priemerom. Alebo bude treba nalievať betón do druhej polovice tesne pod predchádzajúcou úrovňou. Ako formu pre nohu je možné použiť jednorázové polotučné sklo.

Sklo ako forma

Keď sú diely získané potrebnou tvrdosťou, sú pokryté základným náterom a kombinované do spoločného čísla. Potom, niekedy za hodinu, môžete začať maľovať. Ak chcete dať lesklé postavu majster môže pokrývať s lakom.

Hotová figurka húb

Vytvorenie korytnačky

Na škrupine korytnačky, po jej odstránení z jej formy, je potrebné kresliť kresbu s tyčinkou. Kým časť nie je úplne vysušená, je to možné. Ak je obraz nízkej kvality, môžete použiť tenkú vrstvu malty alebo tmelu a už na čerstvé šesťhrany na plášti alebo položiť s kamienkami, urobiť mozaiku kusov skla.

Korytnačky z betónu

Ak je to potrebné, môžete sa pripojiť k jej nohám, chvostom, hlavou. Ale už počas nalievania sa do roztoku vkladajú kovové kolíky. Budú neskôr prepásané končatinami a krkom s hlavou.

plastika rám

Je dosť ťažké odhodiť veľké figúrky. Čím ťažšie je nájsť ten správny tvar. Preto sa tieto skulptúry používajú na vytváranie kostrov.

Betónové kamene na záhrade

Betónová mačka

Drak betónu

Žaba z betónu

Posvätná práca z betónu

Materiály potrebné na vytvorenie rámovej sochy

Ak sa rozhodnete urobiť konkrétne postavy s vlastnými rukami, majster potrebuje zásobiť

  • betón;
  • hliníkový drôt alebo drôtené pletivo pre rám;
  • polyetylénový film;
  • pena, staré vedierka, kúpele, kovové sudy na uľahčenie hmotnosti figúry a zníženie objemu použitého betónu;
  • špachtľa;
  • sprej s vodou;
  • farby na vonkajšie práce;
  • tenké gumové rukavice;
  • Maska, ktorá chráni dýchacie cesty pred prachom z cementu a výparmi farieb;
  • Píla s diamantovými kruhmi na spracovanie hotovej figuríny.

Umelý kamenný balvan

Ak chcete urobiť takú výzdobu miesta bude prakticky akékoľvek. A balvan na mieste je skôr exotický. Obzvlášť krásne je kameň vyzerá blízko nádrže, bazéna, v rekreačnej oblasti, pozdĺž trate.

Betónový kameň pri nádrži

Kameň z betónu v blízkosti plotu

Lavičky môžu byť tiež pripojené na balvany. Môže slúžiť ako podnož stola so stolovou doskou, ktorá ako taká prekračuje jeho hornú časť.

Stôl z betónového balvana

Stôl z betónového kameňa

Stôl so stojanom z kameňov

Betónový stojan pod stolom

Stôl s kamennými nohami

Výrobný proces s drôteným rámom

Vodič je vyrobený z kamenného rámu.

Rám pre betónový kameň

Vnútorná časť rámu je naplnená obalmi z penového plastu. Môžete tiež použiť stavebné sutiny, prázdne sklenené fľaše, prázdne vedierky, umývadlá, sudy. Tým sa zníži spotreba cementovej malty a odďaľuje sa proces “zlyhania” vo vnútri rámu.

Plnenie rámu s odpadkami

Pripravte roztok cementu.

Príprava cementovej malty s pieskom

Malé koláče sú prilepené na ráme betónu.

Odstredenie kostry betónom

Po určitom čase sa prvá vrstva cementu zmocní. Potom je potrebné urobiť riešenie senescentné a po druhé k pokrytiu kameňa, vyhladzovanie nepravidelností špachtľou.

Sekundárny povlak rámu

Potom sa horná časť kameňa obalí polyetylénom a nechá sa trochu vysušiť.

Obal z kameňa s polyetylénom

Keď je horná časť kameňa zaistená, obrobok sa otočí a potiahne roztokom podošvy balvanu.

spracovanie podrážky z kameňa

Vytváranie balvana s pytlíkom

V kvapalnom roztoku betónu znížte vybitosť, stlačte. Potom sa aplikuje na rám.

Obruba zmáčaná maltou

S hrubým betónom je polotovar pokrytý. Algoritmus pre aplikáciu roztoku sa opakuje – s malými koláčiky sa obrázok prilepí na vrchol, rovnako ako na drôtený rám.

Vytváranie kameňa s obrubou

Okraje puzdra sú zasunuté dovnútra.

Betónový kameň a sušenie

Po vysušení je kameň namaľovaný a lakovaný.

Umelý kameň namaľovaný sivou farbou

Video lekcia o výrobe rámovej váhy z betónu

Zložité plastiky sú vyrobené s použitím rovnakej technológie. Iba pre prácu majstra už bude potrebovať talentovú sochu.