A viete, aké sú ľútosti letných obyvateľov, pre ktorých sa ich koníček stal významom života? Sú trápení problémom, že nie je dostatok pozemku, na ktorom môžete dať všetko, čo chcete. A vy chcete niečo veľmi rásť. Takže dnes sme už objavili spôsob získania rôznych druhov ovocia z malej oblasti! Navyše, vďaka tejto technológii je ľahké pestovať plodiny, ktoré kvôli nízkej zimnej odolnosti sa už v strednom páse nezakopávali. Ako to urobiť?

Tree Garden

Viacnásobný počet odrôd

Počuli ste o trojpodlažných stromoch?

Nie, nehovoríme o vysokých obrovských rastlinách. Podlahy v našom prípade sú rady odrôd ovocia na jednom strome. Avšak na to, aby to bolo vykonané, bude potrebné vakcinovať. Tento postup vyžaduje určité zručnosti, starostlivosť a čas.

Odštepenie odrody na strome

Ale vďaka nej môžete znížiť počet stromov na vašom webe. A prijímať medzitým väčšiu škálu ovocných plodín, 5, 10 a dokonca aj 15 rôznych odrôd a dokonca aj druhov z jednej rastliny!

Očkovanie na silne odolnom type

Otvorenie VI

Okrem toho, že jeden strom bol pripravený rôzne stupne, čo šetrí sedadlo, očkovanie môže umožniť získať ovocinárstvo, ktorý predtým nemal prežiť v strednom pásme nízkych zimných teplotách. Preto sa v druhom poschodí odporúča umiestniť stupeň s nízkou odolnosťou. A teraz aj broskyne a južné marhule dokonale ovplyvňujú našu bežnú mrazuvzdornú slivku.

Mnoho odrôd na jednej rastline

V zásade boli na vysoko odolnom jablone pestované aj termofilné odrody. Aký super užitočný objav je potom? Ale o čom!

Vyrábame novú odrodu na podnoží

VI šusovať, ctil agronóm Ruska, vedúci výskumný pracovník ICCA a kandidáta poľnohospodárskych vied, po mnoho rokov pracoval na rovnaký problém. A to bolo, že po očkovaní teplomilných odrôd na zimnom vytrvalom stromu bol ovocný strom 15 rokov plodný. A potom účinok zvýšenej odolnosti voči nízkym teplotám zanikol. Nielenže zahynuli prirouté vetvy – celý strom zomrel.

Štepené stupne

 

A Vladimir šusovať empiricky urobil objav, ktorý môžeme teraz voľne používať pre naše teplomilné odrody niesť svoje ovocie už mnoho rokov, koľko bude žiť veľmi matiek strom. Ako to dosiahnuť? Tu je návod krok za krokom, ktorý vám umožňuje implementovať objav.

Rozmanitosť čerešňa

Ako pestovať trojpodlažné stromy?

“Pestovanie sadeníc trojpodlažný shtambo- a kronoobrazovatelyami” – to je názov diela je vedec agronóm šusovať VI, ktorý robil skutočný prielom v procese očkovania stromov a kríkov. Tento proces je zdĺhavý, ale výsledok hovorí sám za seba.

Kreslenie vakcín pre Susov

  1. Po prvé sa pestuje sadenica zimnej odolnej odrody. Jeho Susov nazýva prvé poschodie. Rastú 2-3 roky, usilovne tvoria dobrú “správnu” korunu. To znamená, že je dôležité, aby uhly odchodu kostrových konárov od kmeňa boli 70-90 stupňov.
  2. Potom vo výške jeden a pol metra sa na ňu vysádza vysoko cenná odroda alebo plemeno. Tento štep sa môže líšiť už pri nízkej zimnej odolnosti. Toto je tzv. Druhé poschodie, ktoré sa nazýva agronóm od razidla.
  3. Po výsledkoch očkovania sa ukáže, že bola úspešná, môžete začať tvoriť tretiu podlahu tvoriacu korunu. Nachádza sa na privoy vo výške 2,5 metra od podlahy. Štep je vyrobený ďalšou zimnou varietou.

 

Trojprvkové stromy

Skvelý výsledok tohto objavu je založený na skutočnosti, že zimná odolnosť stromov priamo závisí od jeho koruny. Ak je kultúra je len dve poschodia, a teplo-milujúci druhov potomka je na vrchole, že kronoobrazovatelem, potom, ako bolo spomenuté vyššie, v 12-15 rokoch celý strom bude rovnako termofilné, rovnako ako potomok.

Tablety na vetvách vrúbľovaného stromu

Je dôležité zabezpečiť, aby koruna trojpodlažných stromov bola vždy dobre osvetlená. Druhou dôležitou podmienkou vynikajúceho výsledku je jeho malá veľkosť. To znamená, že koruna týchto stromov by nemala byť väčšia ako 3,5 metra.

Video o multisortovej lieske orechy (lieskové)