O tom, ako je možné vybudovať steny domu v predmestskej oblasti s minimálnymi finančnými investíciami, už bolo niekoľko článkov. Napríklad experti navrhujú používanie ekologických tehál z plastových fliaš, zeminy a palice v stavebníctve. A tento článok bude venovaný produkcii materiálu, ktorý nahradí strom.

Stôl z novín

Rada papiera – lacné a nahnevané!

Drevené dosky sú potrebné pre veľa. Z nich sú podlahy a stropy položené v dome, sú dvere, zárubne a rámy, je vyrobený nábytok. Ale taký stavebný materiál je drahý.

Ukazuje sa, že papier-mâché alebo vo francúzštine “žuť papier” je dobrou náhradou za strom. Je to úžasné! A dokáže papierové lepenky v porovnaní s prírodným drevom porovnávať?

Nábytok z papier-mache

 

Nábytok z odpadového papiera

V skutočnosti stavebný materiál papier-mâché:

  • má nižšiu váhu;
  • nepraská pri upevňovaní dosiek klincami alebo samoreznými skrutkami;
  • Nezničte sa od slnka a vody;
  • odoláva štiepaniu;
  • nátery farieb a lakov sa používajú hospodárnejšie;
  • Nekričajte.

Nábytok z papier-mache dosiek

Papierové dosky

Papier-mache vrstva podľa vrstvy

Väčšina ľudí vie, ako lepiť papierové zvyšky vo vrstvách. Týmto spôsobom môžete vyrobiť nielen malé predmety, ale aj zárubne alebo sedadlá pre stoličky. Avšak, táto metóda je dosť namáhavé ju použiť na výrobu potrebných stavebných materiálov pre výstavbu bytov v plnom rozsahu.

Vrstvené lepenie novín

Hoci sa pri lepení kúskov kraftového papiera s PVA lepidlom dosiahne veľmi pekná a odolná podlaha. Týmto spôsobom môžete aktualizovať staré poschodie.

Kraftová papierová podlaha

Vkladanie kúskov kraftového papiera na podlahu

Papierová podlaha

Papierová podlaha

Papier-mache podlaha

Ak je puzdro postavené od začiatku, je tu možnosť. Naozaj si silnú a krásnu podlahu, ak je prvá vrstva kraftového papiera kladená na kovovú sieť položenú rovnomerne na zem.

Farbenie papierovej podlahy

Krásna podlaha papiera

Na takejto podlahe je pokrytá škvrna a lak. Aj keď je možné použiť farbu alebo ju pokryť iba lakom.

Stavebný materiál z buničiny

Táto metóda je založená na odlievaní dielov z kakaa pripravenej na základe papiera. Predtým bola táto hmotnosť vyrobená výlučne zo základu. Papier bol nasiaknutý, mletý a výrobok bol stlačený z výslednej kôstky.

V súčasnosti majstri navrhujú, aby sa do kompozície papier-mâché pridávala okrem lepidla aj sadra, kriedový prášok, cement, preosiaty drevený popol. Tieto zložky zvyšujú pevnosť častí.

Pri zmiešaní papierovej buničiny s látkami, ktoré pôsobia proti vplyvu vody alebo potiahnutia vopred pripravených predmetov, je možné vyrábať nepriepustné výrobky z papier-mache.

Related  Úžasná cesta od fazule po čokoládové tyčinky je kakao

V prípade potreby vytvorte protipožiarny materiál pomocou kancelárskeho lepidla, ktoré má druhé meno – “kvapalné sklo”.

Papier-mache na Vincer

Táto metóda sa objavila už dávno. Len nedávno to bolo “objavené” znova. Môžete použiť akýkoľvek papier na výrobu papier-mache dosiek: noviny, lepenka, vajec, notebooky a podobne. Zmiešaný odpadový papier

To všetko je pomleté ​​a naliate vodou.

Pravidelné miešanie a zahrievanie hmoty urýchľuje proces namáčania odpadového papiera.

Potom sa hmota stlačí a dobre sa tretí do malty – tak to je napísané v receptúre. Dnes však majitelia dávajú prednosť použitiu mlynčeka na mäso alebo mixéra v tomto štádiu na zníženie nákladov na pracovnú silu.

Hmotnosť papiera trenie

Po stlačení hmoty dobre cez plátno plátno, suky sušené na čerstvom vzduchu alebo v rúre.

Vyčistiť vodu z buničiny

Potom sa odporúča, aby boli znova rozdrvené a trepali sa na kuchynskú brúsku. Vločky by mali pripomínať bavlnu.

Hmotnosť sa podobá na bavlnu

Teraz v hmote pridajte malú časť lepiacej základne, napríklad múku pastu, a miesiť “cesta”.

Papier-mache s pastou

Po rozšírení tejto hmotnosti na stôl s bagelom, uprostred nalejte preosievaný popol tvrdých drevín. A plnivo by sa malo použiť trikrát viac ako výsledok zmesi papiera. Popol je zvlhčený vodou a všetky znova sa dôkladne zmiešajú s rukami.

Hotová hmotnosť papier-mache

Winzer opäť odporúča, aby sa hmota rozomelila v malte a potom ihneď začala používať papier-mache. V niektorých prípadoch môžete materiál uložiť tak, že ho zložite do sklenených pohárov s tesne priliehajúcimi vekami. Riadky s hmotou sú uložené na chladnom mieste, kde slnečné lúče neprenikajú.

Papier-mache dosky

Najvhodnejšie je robiť stavebné materiály pomocou odliatkov vo foriem. Pre lepšie zachytenie je dno a steny formulára lemované suchými novinami alebo polyetylénom. Po naplnení formy je potrebné stlačiť vrchnú studňu na vrchu, aby nedošlo k vytvoreniu vzduchových dutín. Nadbytočná kvapalina, ktorá vyčnievala, sa odstránila. Potom sa obrobok odstráni a nechá sa vysušiť. Tento proces pripomína výrobu piesku kulichiki.

Dosky papier-mache nevysušte zahrievaním, pretože to môže prispieť k tvorbe trhlín v obrobku. Ak k tomu dôjde, praskliny sú opäť pokryté hmotou a opäť vysušené.

Nerovnosť po vysušení sa dá ľahko odstrániť šmýkaním alebo súborom. Doska je ľahko vyvŕtaná, rezaná, pribitá. Akýkoľvek typ laku je perfektne udržiavaný.

Related  Plastové fľaše sa používajú s výhodou

Nábytok z papiera

Pri vytváraní podlahy z tejto hmoty ju môžete ihneď dať na kovovú sieť pokrytú kartónom. To urýchli proces. Ale na vrchole stále vlhkej hmoty, musí byť starostlivo vyrovnaný stlačením niečo hladké. Odstráňte lis pred vysušením.

Kamenné múry papier-mache – video