záhrada v high-tech štýleNázov hi-tech pochádza z anglického výrazu “high technology” alebo “high technology”. Táto fráza sa nazýva moderný smer dizajnu a architektúry, charakterizovaný detailným minimalizmom a duchom industrializácie. Tento štýl je dnes jedným z najobľúbenejších a dizajn objektov v ňom zahŕňal tisíce dizajnérov po celom svete.

rovných hrubých tvarovModerný štýl nemožno zamieňať s ostatnými. Vyznačuje sa prítomnosťou priamych línií, hrubých tvarov a diskrétnych farieb. Chromovaný kov, káble, rôzne geometrické vzory, vertikálne podpery pre rastliny – to všetko vytvára vlastnú špeciálnu atmosféru

Záhrada v high-tech štýle

veľa voľného miestaPrvá vec, ktorá zachytilo vaše oko, je veľké množstvo voľného miesta. Existuje niekoľko farebných postelí, väčšinou kríkov a nízkych stromov. Stopy sú zvyčajne kachľové alebo kamenné. Obrátia ostré uhly a vytvárajú prísne geometrické tvary.

Okrem trate sú ostatné prvky záhrady (napríklad rybníky, parcely, lôžka) tiež vo forme trojuholníka, kruhu, štvorca, špirály a iných postáv.

rastliny

použitie homogénnej vegetácieVegetácia sa odlišuje homogenitou. Tu nenájdete množstvo odrôd a výsadby. Kvetnaté krovy prevažujú, trávniky na šikmých rovinách a rozsiahle dláždené plochy.

dláždené pozemkySpolu s trávnikmi, aby sa záhradné plochy stali geometrickým tvarom a jednotnosťou, sa používajú rastliny na ochranu pôdy. Vďaka kompetentnému usporiadaniu existujú rôzne farebné plochy, dokonca plochy povrchu. Varianty takýchto rastlín:

  • pahizandra;
  • manžeta;
  • Asarum;
  • verbaine mint aurea.

Môžu byť prítomné veľké stromy, ale ich umiestnenie by malo byť starostlivo naplánované. Rovnako ako všetko ostatné, podliehajú jedinému plánu a nemôžu byť umiestnené chaoticky.

starostlivé plánovanie výsadbyNiektorí dizajnéri vytvárajú celé steny nízkych kríkov, rezané vlnami a cesty medzi nimi sú položené s dlaždicami. Tento nápad vyzerá svieži a krásny, ale prináša zbytočné práce na prerezávanie.steny nízkych kríkov

farba

diskrétna farebná paletaNajpoužívanejšou farbou palety sú diskrétne biele, šedé a zelené farby, niekedy modré. Zriedkavo sa používajú čierne a oranžové vložky na zdôraznenie špecifických oblastí.

postavený v high-tech štýleBudovy sú prevažne slonovinou a kávou s mliekom bez nadbytočnej farby. Ako ste si už všimli, rozmanitosť odtieňov a jasných farieb vôbec nie je charakteristická pre high-tech štýl.

Related  Je zaujímavé poznať – očakávanú dĺžku života stromov

materiály

mestské predmety v krajinnom dizajnePre rastliny, často inštalované pozinkované kontajnery, ktoré sa nachádzajú v jasnom poradí. záhradné plochy môžu byť oddelené od kovových lán a nosníkov, na ktorých sú mestské objekty, ako sú veľké fanúšikov.

zdroj vody v high-tech štýleMateriály pre technosader sú moderné, niektoré môžu stáť majetok, ale sú odolné voči opotrebovaniu a budú slúžiť dlhé roky. Hlavný druh je iba 4:

  • stone;
  • sklo:
  • cenné druhy drevín;
  • metal.

prísne formy

Často kladené kovové stoličky a stoly, alebo z dokonale plochých drevených panelov. Krásne vyzeralo skryté osvetlenie širokých schodov, rovnako ako vykopané v zemných lampách z hrubého skla.

skryté podsvietenieZónovanie sa často vykonáva zmenou úrovne. Napríklad veľký byt dlaždice položené “podlahy” z buše s vôľou na oboch stranách, a vedúci pódium na vyššej úrovni, kde existuje len málo stromov.viacúrovňový dizajn

príslušenstvo

Okrem moderných materiálov, minimalistického dizajnu a striktne vybranej vegetácie hrajú dôležitú úlohu príslušenstvo. Vzhľadom na to, že záhrada “high-tech” znamená použitie najmodernejších technológií, je potrebné venovať maximálnu pozornosť výberu príslušenstva.

využívanie moderných technológiíMyslite na osvetlenie. Veľké okrúhle lampy, vyrobené z matného bieleho skla, vyzerajú veľmi výhodne.pôvodné záhradné osvetlenie

Nábytok vyrobený z ocele je jednou z najznámejších vlastností štýlu high-tech.

používanie oceľového nábytkuHlavné pravidlo pre všetky príslušenstvo – musia byť moderné a módne. Čím viac gadgetov obsahuje váš technosad, tým lepšie. Napríklad systém “inteligentného domu” alebo inteligentné osvetlenie. Creative altánok zo vzácneho dreva alebo betónu, bazénov a fontán – to všetko bude klásť dôraz na jedinečnosť a stav vášho webu.

TechnoGardenAk nemáte skúsenosti s dizajnom krajiny, potom vytvoriť projekt technologickej záhrady, je najlepšie obrátiť sa na profesionála. Vzhľadom na zložitosť dizajnu, potrebu zamyslieť sa nad každým detailom a sledovať geometriu všetkých foriem, bude pre začiatočníka problematické zohľadniť všetky aspekty. Avšak investovaný čas a finančné prostriedky nakoniec vám umožnia vytvoriť skutočné majstrovské dielo inžinierskeho a technického myslenia na vašom mieste na vidieku.

Related  Všetci okolo vás čudujete – kiwi v domácej rastline!

Nápady na vytvorenie moderného záhradného dizajnu – video