rastliny so žltými listami na záhradeVšetci sme zvyknutí na to, že leto oplýva zeleňou a na jeseň, vstupujúc do vlastných práv, škvrny listy sú žlté. Počas tohto obdobia sa záhrada pretvára a začína hrať so zlatými farbami, ktoré ľudia vnímajú ako prirodzený stav vecí. Keď sa v lete vyskytujú žlté listy, mnohí okamžite zazvoní a pokúsia sa vyliečiť “choré” rastliny.

slnečná krásaČasto je mylná predstava, pretože existuje mnoho okrasné rastliny so zlatými listy a ihličie, ktoré nevyzerajú menej atraktívne ako rastliny s žltými kvetmi a plodmi (ako zlatovka, Mahonia, rešetliakový, hloh).

žlté Bush v záhradeDokonca aj v zlom počasí váš web je krásna a pripomínal slnka, ktorý čoskoro nahradí zlé počasie. Dráč “Thunberga Aurea” a Philadelphus coronarius “Aurea” bude žiariť jasne žltej škvrny v dažďových kvapiek. Je to veľmi pekné.

čučoriedka Tunberga AureaAk máte živý plot z Arborvitae na západ, to môže byť jednotne riediť tusim “Semperaurea” alebo “Rheingold”, potom celá skladba bude príjemným žltozelená farba v dôsledku zlatej ihly týchto odrôd. Vhodné sú aj skaly so žltými listami, napríklad kanadský starší “Aurea” alebo zlatá oliva.

čučoriedka s ľahkou lístiouPri vytváraní al’pinariyev Ericaceae a kompozície pre použitie odrôd jačmeňa územné rozhodnutie “Hase Gold” a “Boskoop” a “spiro bumalda Fleim Gold”.Heather Gold Chasespirea z plameňom bullmud gold

Vlastnosti pestovania a používania

Kultúry so žltými listami vyžadujú určitý prístup pri pestovaní. Pozrime sa na niektoré z nich.

Kanadský starší “Aurea”

staršia hnedáTáto štyri metre ker s širokým korunou rýchlo rastie na bohaté dusíkom pôdy, bohatá zalievanie a nemiluje úzkostlivý s nedostatkom slnka. Charakteristickým znakom sú biele kruhové kvetenstvo a veľké špicaté žlté listy. Obdobie kvitnutia začína v júli a trvá až do polovice až konca augusta. Plody červenej farby sú vhodné na výživu.ovocie

Pravdepodobne sú staršie vajcia vysadené na trávniku alebo v malých skupinách. Pred dosiahnutím mladých rastlín vo veku 2 rokov musia byť na zimu pokryté lapnika. Platí to najmä pre strednú zónu našej krajiny.

Bladderfruit “Darts Gold”

bublinková šípka zlatáTento keň kvitne od júna do júla a dosahuje výšku 3 m. Krone má oválny tvar a vysokú hustotu. Kvety sú ružové aj biele, listy majú žltú farbu, ktorá sa jeseň stmavne. Ovoce môžete získať v septembri.

solárne vezikulyNa rozdiel od svojho predchodcu,, Šípky Gold ‘je veľmi náročné na svetlo a nemá rád prebytočnú vodu, dostatočné množstvo vody to niekoľkokrát za mesiac, v prípade, že udalosť dažďa, alebo 2 krát týždenne v období sucha.

Pre aktívny rast je potrebné veľa svetla. Rastlina nie je dobre tolerovaná tieňom.

jasné lístie a výhonky vesikeraBubus krovu sa ľahko reza, takže je vhodné vytvoriť z neho živé ploty.

Heather obyčajný Boscop

vresný obyčajný boskopTento ker dosahuje výšku len 30 cm, jeho fialové kvety sú zhromaždené v kvetenstvách s malou dĺžkou. Blossom “Boscop” od druhej polovice augusta do konca septembra. V lete jeho žlté listy majú zelenkastý nádych, a v zime – hnedejšie, bližšie k bronzu.

veniec kvetovStarostlivosť o vres je dosť pekná. Najlepšie zo všetkých, rastie na uvoľnenej pôde s vysokou kyslosťou s pridaním ihličiek, piesku a rašeliny. Veľmi náročné na ľahké a pravidelné zavlažovanie s vrchným obväzom. Avšak aj za ideálnych podmienok vres roste pomaly a pridáva sa 3-5 cm za rok. Ak bolo leto suché, odporúčame vysadiť vysadenie vo večerných hodinách.

Heather obyčajný “Gold Haze”

Heather Gold ChaseTrieda “Gold Haze” presahuje veľkosť “Boscop”. Jeho výška dosahuje 40 cm a zaoblenie koruny na 50 cm. Farba listov je zvyčajne tmavo žltá v lete a ľahšia v zime. Kvetenstvo je biele, až 20 cm dlhé. Doba kvitnutia je rovnaká ako obdobie “Boscopus” – od augusta do septembra. Má rád kyslú pôdu, ktorá rastie 12 cm ročne. V tomto prípade je rastlina mierne fotofilná, ale v tieni je lepšie ju nechať rastúť. Odporúča sa na jar oplodniť Kemira Universal a nie neskoro pred začiatkom kvitnutia.krásne skladbyslnečný vres v záhrade

Obidva odrody vresu tolerujú naše zimy dobre. Od novembra do stredu jari je potrebné zakryť lapnikom.

jasný dizajn pozemku

Alder šedá Aurea

jelša šedá aureaTento strom, výška v priemere o 7 metrov a priemer koruny až 5 m. V jarnej a letnej farby listov sa pohybuje od svetlo žltej až po tmavo oranžovú. Červeno-oranžové “náušnice” vyzerajú veľmi pekne v prvej polovici jari.

Strom rastie rýchlo, zatiaľ čo je pokojný až po tieňovanie. Najlepšie je pestovať na vápencom obohatenej pôde okolo rybníka ako jednotlivé exempláre, rovnako ako niekoľko kusov.

heath gardenŽltá farba pomáha zvyšovať náladu aj v tých najfrekventovanejších dňoch. Ak dôkladne pristupujete k vyzdobeniu záhrady s vložkami zo žltých plantáží, výrazne zlepšíte jej vonkajšie vnímanie. Žlté vresové odrody sú dobré ako rastliny na pokrytie pôdy pre alpské vrchy, ako aj v záhrade.

Video o žltých rastlinách pre záhradu