veislė actinidiaYra daugiau kaip dešimt veislių aktinidijų, tarp kurių Actinidia Dr. Shimanovsky tapo labai populiarus. Šios veislės aprašymas parodys, kaip tinkamai augalą auginti, rūpintis, kad gautų daug derliaus.

Aprašymas

Actinidia kolomikta daktaras Szymanowski – puošmena bet kokios svetainės, nes jos dekoratyvinis lapija. Ji išaugo augalas įgauna krūmų formą, vynmedžiai, kurie pasiekia ne mažiau kaip 2 m ilgio (esant palankioms augimo sąlygoms, jų ilgis gali siekti 5-20 m). Pagrindiniai požymiai veislių šalčio yra (iki -40 ° C), variegation, Moteris Santykių tipas augalai, savidulkių (vis dėlto, kad jis būtų turtingas derlius pasodinti ir visi vyrai atvejų).

Auginimas

Dėl savo ornamentališkumo aktinidijai dr. Szymanowskis dažniausiai apsodintas namuose, arboriose sienose, iš anksto sumontuotos atramos iš vynuogių-espaliers formos. Sodinimo metu reikia laikytis atstumo iki pastato tvorų ir sienų (atitinkamai 1,5 m ir 2 m). Tarp augalų atstumas yra 1,0-1,5 m.

keista lapų aktinidijaAugalų ornamentalumas yra dėl jo lapų, dažytos baltos-žalsvai žalios spalvos, o rudenį įgydamas geltonus, rožinius ar raudonai violetinius atspalvius. Ir kuo šviesesnis apšvietimas, tuo intensyvesnė lapų spalva. Pažymėtina, kad būdinga spalvos spalva atsiranda tik pasibaigus 2-3 metų amžiaus.

žydi aktinidijaPasak veislių Actinidia dr SZYMANOWSKI 5 metų amžiaus Aprašymas (gegužės-birželio) pradeda žydėti, gaminti mažas baltas gėlės (su grūstuvu ir geltonų kuokelių) su citrinos aromatu. žydėjimo trukmė yra 20 dienų.

Actinidia vaisiai dr. ShimanUogos pasirodo rugpjūtį (tai reikalauja 130 dienų be šaltų). Vidutinio intensyvumo derlius. Vidutinis vaisiaus dydis yra apie 2,5 cm, svoris – iki 3 g. Obuose yra padengta žalia oda, saldžiųjų rūgščių minkštimas ir kvapas, panašus į ananasą ar obuolį. Kai tik vaisiai nokyla, jie nukrinta.

Sodinimas ir priežiūra

actinidija gydytojas Shimanovas prie nameTinkamas sodinimas ir priežiūra cholomiktų aktinidijų dr. Shimanovsky yra labai svarbu, kad augalas būtų sveikas ir deramai deramas.

Augalai augalai labiausiai pusiaukelėje. Jaunesniam laikui sėjinukai atsparūs atspalviui, tačiau su augimu jiems reikia saulės spindulių.

Actinidijai nepatinka vandens ir kalkių sąstingis, taigi negalima augti vietose, kur gali kauptis drėgmė.

Actinidijų žemė turi būti šiek tiek rūgšta arba neutrali, šviesi, derlinga, maitinama organinėmis trąšomis.

Augalų šaknų sistema yra 25 cm nuo žemės. Todėl dirvožemio drėgmę reikia nuolat stebėti, išvengiant pernelyg didelės drėgmės. Nepakankamas drėkinimas sukelia lapų nykimą. Be to, svarbu, kad mulčias būtų arti baro ratas su humusu ar durpiu. Atlaisvinimas nėra būtinas.

Iš “actinidia” veislės aprašymo dr. Shimanovsky paaiškėja, kad augalas turi palaikyti 2,5 m aukščio.

Atsižvelgiant į tai, kad aktinidijos nepatinka pašalinti iš gobelenų, jas reikia pagaminti iš patvarių medžiagų, kad jos būtų naudojamos ilgiau nei vienerius metus. Geriausia iš visų, jei tai dizainas, kurį galite išsidėstyti ir suvynioti kartu su vynmedžiu ir pabarstyti žiemą.

Apkarpymo procedūra atliekama, kad pašalintų skaldytus, sergančius ūglius, taip pat išvengtų vainiko sustorėjimo, kuris sumažina augalo derlingumą. Paprastai 3 vynuogynai paliekami krūmynuose ir pasiskirstę palei grotelių.

Actinidija naudojama virimoGenėjimas atliekamas gegužės pabaigoje arba birželio pradžioje po to, kai pasibaigė pavasario sūrio potėpis, arba rudenį, padengęs sienų dangą. Pagrindinės aktinidijų vynuogynai turėtų būti atnaujinami kas 2-3 metus. Pasibaigus 7-10 metų amžiaus aktinidijai nugriauti, paliekant tik 30-40 cm pėdą.

Pavasario pradžioje genėjimas nėra atliktas, nes actinia gali sulėti ir mirti.

Actinidija naudojama tiek kepimui įvairiems saldumams gaminti, tiek dekoratyviniams augalams, skirtiems obelų, sienų, gyvatvorių sodinimui.

Augina aktinidijos dagoje – video