rožės puoduoseRose yra laikomas karališku gėlių. Ji taip pat graži ir sąmoninga. Tačiau nedaugelis pradedančiųjų floristų, drąsina tai auginti, nes ji tiesiog nežino, kaip tinkamai auginti rožių ir toliau rūpintis kultūra. Priešlaikinis prisitaikymas prie gedimo. Tačiau patyrę vasaros gyventojai sako, kad jei laikydamiesi pagrindinių rekomendacijų, jūsų rajone bus galima auginti tikrą gėlių sodą, kurį bet kuris profesionalas pavydėtų.

Sėklos rožių sėkmės paslaptis

Norėdami auginti rožių, turite atidžiai apsispręsti dėl sodinukų pasirinkimo. Tai yra sėkmės pagrindas. Jie yra dviejų tipų:

 1. Nuosavybės teisė. Jie geriausiai auga pietuose.
 2. Skiepytas. Jas rekomenduojama sodinti šiauriniuose regionuose. Šiuo atveju, rožių sodinimas tokiais sodinukais leis augti pilnaverčiai augalijai, turinčiai stiprią šaknų sistemą. Ir net nepalankiomis klimato sąlygomis tai suteiks galimybę gauti gražų gėlių sodą.

Specialistai atkreipia dėmesį, kad abiem atvejais augalų priežiūra labai nesiskirs. Vienintelis naujas niuansas prieskonių rožių atveju yra laiku pašalinti nereikalingus ūgliai.

Nepriklausomai nuo to, ar rožės bus pasodintos rudenį ar bet kuriuo metu, įsigyjant sodinukus, reikėtų labai atsargiai.

Vienareikšmiškai turėtumėte atsisakyti įsigyti, jei kopijos:

 • Jie turi džiovintų lapų;
 • Kultūra yra “suskubo”;
 • Bagažinė dengiama dėmėmis ar įtrūkimais;
 • Sėklų ūglių skaičius yra mažesnis nei trys;

Pastaba už gėlių augintoją

Visų pirma, jūs turėtumėte pasirinkti tinkamą vietą rožių sodinimui. Šis karališkasis gėlė yra gana lengvas. Tai šviesa, kuri padeda formuoti patrauklius pumpurus. Tačiau tai visai nereiškia, kad rožių sodinimas būtinai turi būti atliekamas vietoje, kurioje saulės spinduliai nukrenta visą dieną. Iš to jos žiedlapiai tuoj pat bus blyški, o kraštai bus sudeginti ir greitai žus.

Sodinti rožes žemėjeNepakankamas šviesos kiekis lemia tai, kad kultūra bus ištempta, bandoma “sugauti” saulės spindulius, dėl ko augalas taps silpnas. Be to, tokie augalai yra labai jautrūs kenkėjams ir grybelinėms ligoms.

Todėl optimalus sprendimas bus gėlių sodinimas pietrytinėje teritorijos dalyje. Tokiu atveju atsiras saulės spindulių balansas.

Taip pat svarbu pasirinkti dirvožemį. Kultūra idealiai tinka sausumoje, “oro” nuoseklumas. Bet nuo sodinti sodinuką smiltainio geriau atsisakyti. Šio tipo dirvožemiui būdingi temperatūros pokyčiai, kurie blogai veikia šaknies sistemą. Ir šiuo atveju, sodinti rožes ir toliau rūpintis, bus problemų.

Daugelis pradedančiųjų gėlių augintojų yra suinteresuotos, kai reikia auginti gėlę. Kultūrą galima sodinti pavasarį.

Tačiau tam, kad pasodinti visiškai pritaikyta, įgyti stiprybės ir laiką žydėti, patyrę sodininkai rekomenduoja sodinimo rožės rudenį atlikti optimaliai rugsėjo arba spalio pradžioje. Vėliau manipuliavimas nėra būtinas. Kultūra negali būti šalta.

Išsamus gėlių sodinimo veiksmų vadovas

Prieš atlikdami panašią veiklą, pirmiausia reikia paruošti daigas. Dėl to, reikia iškirpti skausmingas ir švelnus dalis. Šaknys neturėtų būti gailestingos. Didžiausias ilgis turi būti 20 cm. Jei reikia, pašalinami per daug ūglių. Optimalus kiekis – iki 5 vnt.

Po to skylė pagaminta žemėje, iki pusės metro pločio. Gylis turi būti iki 30 cm. Preliminariai rekomenduojama pridėti organines trąšas, mineralus.

Tuomet tu gali auginti rožes vienu iš įprastų būdų.

 1. Pirmasis yra sausas. Už tai augalas nuleistas į duobę, šaknų sistema yra pataisyta, tada pabarstyta dirva ir laistoma.
 2. Antrasis metodas numato, kad duobėje prieš tai užpilkite bent 10 litrų vandens. Po to, augalas tvarkingai dedamas į duobę ir, laikydamas jį, apibarstomas dirvožemiu. Atlikus aprašytas manipuliacijas, laistymas neturėtų būti atliekamas.

Abu pirmiau minėti metodai, teisingai sodinami rožės, yra veiksmingi. Todėl neįmanoma rekomenduoti kokių nors iš jų. Viskas yra grynai individualus.

Kaip rūpintis rožėmis

drėkinimasTaigi, išsiaiškinus klausimą, kaip tinkamai auginti rožę. Bet tai tik pusė dalyko. Kultūros augimo sėkmė tiesiogiai priklauso nuo to, kaip rūpintis roze.

Galbūt pats svarbiausias dalykas yra rožių padažas.

Šiame etape turėtumėte laikytis šių taisyklių:

 • Kaip pašarus rekomenduojama naudoti arklių mėšlą, kuris būtinai turi nusileisti anksčiau. Tada trąšos sumaišomos su dirvožemiu ir dedamos po krūmais.
 • Tabu – vištiena ir kiaulių mėšlas. Tai gali sukelti nudegimus rožėms.
 • Kai pasirodo pumpurai, būtina kultivuoti su kalcio nitratu. Po dviejų savaičių naudokite saldainių ar žolelių infuziją. Kai kultūra žydi, trąšų procesas turėtų būti nutrauktas.

Bušas pakiloSpecialus augalų tipas yra sodo tipas. Jis turi būti nukirtas, skirtingai nuo kitų veislių. Tai visiškai natūrali ir neskausminga procedūra. Vietoje senų ūglių atsiranda jaunų, šviežių, stiprių. Pjovimas turi būti šiek tiek didesnis už seną šūvį, maždaug 5 – 8 mm. Ši manipuliacija gali būti atliekama bet kuriuo metu, išskyrus žiemą. Procedūra turi būti atliekama tik aštriomis priemonėmis. Nuobodus sekatatorius išskiria tik rožių šaknį.

Kaip ir bet kuris kitas augalas, rožėms reikia laistyti. Formuojamas augalas, jį reikia dažyti retai, bet gausiai.

Dažnos ir minimalios procedūros lemia tai, kad šaknies sistema tampa paviršutiniška, o tai labai kenkia kultūrai.

Apytiksliai vandens kiekio, kuris bus reikalingas, bus mažiausiai 5 litrai krūmų ir kiaukutinių egzempliorių. Ir linų veislėms, kiekis turėtų būti padidintas iki 15 litrų.

Rožių sodinimas ir priežiūra – video