Chokeberry aronia name nameŠiluminis ar gurmaniškasis aronia – gerai žinomas daugelyje Rusijos ir už jos ribų augalų. Nepakylingas krūmas naudojamas ne tik derliaus nuėmimo naudingų ir skanių vaisių, bet ir sodininkystės. Vasarą žalia lapija švelnina visus geltonos, auksinės, raudonos spalvos atspalvius, vienkartines plantacijas arba gyvą sieną, puikiai dekoruojančią sklypą.

Chokeberry aronia aprašymas

vaismedžiai sūdytiMetų lapuočių krūmų gimtoji į Šiaurės Amerikos žemyno, po persikėlimo į Europą ir Rusiją, pasirodė esąs labai atkaklus, smulkmeniškas ir greitai išplito kaip dekoratyvinis ar laukinių kultūrų.

Dėka I.V. atrankos darbui Mičurinas ir jo partneriai, kurie gavo didžiąsias veislių šilkmedžių veisles, patraukė namų sodininkų dėmesį.

Giliavandenių aronų sodinimas ir priežiūra reikalauja minimalių žinių ir jėgos panaudojimo. Nepretenzingas krūmas:

 • toleruoja žiemą be žalos;
 • jau 3 metus po sodinimo pradeda vaisius, derlius yra stabilus ir metinis;
 • lengvai patenkina karūnos formavimu.

Pagal apibūdinim, gamtoje dygliuotos aronijos aukštis yra nuo 2 iki 3 metrų. Iš pradžių krūmo vainikas yra gana kompaktiškas, bet augdamas jis tampa vis labiau šakotas, plinta. Suaugusio krūmo skersmuo siekia du metrus, todėl sodininkai praktikuoja metinį genėjimo ir augalų formavimąsi. Norint atskirti daugiamečius ūglius nuo naujo augimo, paprasta žievės spalva.

Kuo vyresnis yra filialas, tuo pilkas jo paviršius tampa. Vieno ar dvejų metų mediena žievė turi rausvą arba rusvai rudą atspalvį.

Nors kultūrą dažnai vadina aronia, augalai nėra glaudžiai susiję. Tai aiškiai matoma, jei pažvelgsite į dygliuotojo aronijos lapiją. Skirtingai nuo padalintų griežlių lapų, 5-8 cm ilgio lapo plokštės yra ovalios arba obovados, paprastos. Jie turi lygų veidą ir nupjautą nugarą ir dantytą kraštą. “Petiole” yra trumpas, tankus.

Kai krūmo lapai rudenį pasikeičia nuo tamsiai žalios iki geltonos ir violetinės spalvos, pasikeičia augalo išvaizda. Tokiame šviesiame fone, violetinė su mėlyna prinokusių vaisių tepalo nutekėjimas yra neįtikėtinai graži.

žiedai aronia juodaaronijos Aronia žydėjimo prasideda gegužės antroje pusėje ir tęsiasi iki pirmųjų vasaros dienų, tada vietoj baltos arba šviesiai rausvos gėlės surinktų corymbose žiedynas, kiaušidžių rodomas žaliai. Rudens rudenį beveik juodi vaisiai sunaikinami ir gali likti šakose be kokybės nuostolių iki spalio vidurio. Pasėlius lengvai paima paukščiai.

Česnakų aronijos sodinimas

dykumoje nusileidimo vietaKalbant apie visus vaisių krūmus, juodųjų garbanų yra du sodinimo laikotarpiai. Rudenį sėjinukai perkelti į žemę nuo rugsėjo vidurio iki lapkričio. Pavasario krūmai dažniausiai sodinami balandžio mėnesį, prasideda augmenija, tačiau lapų pumpurai dar nėra pabudę.

Sėjant dygliuotą aroniją būtina atsižvelgti į regiono klimato ypatumus. Svarbu, kad sėjinukai būtų laiko aklimatizuoti iki rudens kritimo, o pavasarį jis neatsidurdavo žlugdančiam šalčiui, kad prabudo vainiką.

Kultūra yra nepretenzinga ir gali augti įvairiais dirvožemio tipais, įskaitant neturtingus maistinių medžiagų smėlingus dirvožemius. Šaknų sistema yra esant ne daugiau nei 60 cm gylio, todėl aronijos nebijo prigludusiais požeminio ir pavasario potvynių dėl sparčiai tirpstančio sniego. Tokiame gylyje dirvožemis ilgai nesikaupia drėgmės, o šaknys neturi laiko sulenkti.

Augalas yra geriausiai pasodintas ant laisvų derlingų dirvožemių, kuris lengvai absorbuoja ir atpalia drėgmę. Tokiu atveju nusileidimo vieta turėtų būti saulėje, esanti šone apsaugota nuo šalto vėjo. Tai padės sėjiniui įsišaknėti ir greitai augti.

dygliuotųjų sodinukųSodinimo skylės yra paruošiamos iš anksto, kad šaknų sistema sodinukai būtų patogiai įdėti į jį. Vidutiniškai, gylis ir plotis ateities buveinių augalų yra 50-60 cm žaizda. Jei turite pasodinti keletą krūmų, atsižvelgti į jų platinimo ir lazdas intervalą 3 metrų už visą plėtros karūną ir apšvietimas.

Iš duobės pašalintas dirvožemis sumaišomas:

 • su 8-10 kg pasirinkto humuso;
 • du stiklai iš asfalto;
 • 150 g superfosfato.

Sėjamoji yra užpildyta dirvožemiu trečdaliu, gerai išteka stovinčiu vandeniu ir laukia, kol drėgmė išnyks. Dabar atėjo laikas sodinti gurmanišką aroniją. Sodinukų panardintas į duobę taip, kad šaknų apykaklės buvo centimetrų virš žemės pora, pilamas paruošto pagrindo, jį užklijuoja ir vėl laistyti įvorė gerai išspręstas ant žemės. Kad būtų išvengta greito žemės ir plutos džiūvimo, prie girliandų apskritimo yra gausiai mulčiuota.

Norėdami aronijos Aronia greitai įtvirtinta, patyrę sodininkai patariama, prieš augalų Aron, sutrumpinti esamus Sėklos ūglius, paliekant ne daugiau kaip 5-6 gyvybingų inkstus.

Kruopščiai apsodinti gvazdikus po sodinimo

gudrybės aronijos sodinimo priežiūraLabai lengva rūpintis šaltais ir sausrai atspariais krūmais. Aronijai reikia reguliariai pjauti karūną, trigubai šerti, pašalinti piktžoles, prevenciniu būdu gydyti nuo kenkėjų ir retai, bet gausiai laistyti.

Genėjimo augalai atliekami:

 • rudenį, po derliaus nuėmimo ir auginimo sezono pabaigos;
 • ankstyvas pavasaris, prieš prasidedant krūmo proto procesui.

Be to, kad atsargiai supjaustyti, sausi, pažeisti ir silpni šakos, pašalinti ūgliai, užkirsti kelią skverbtis į šviesos ir Apdulkinančių vabzdžių karūną. “Chokeberry” sklandžiai toleruoja formuojantį genėjimo būdą, todėl jis gali būti auginamas kaip miniatiūrinis medis. Norėdami tai padaryti, dirvožemio lygyje nuimkite visus stiebus, išskyrus stipriausius, ir palaipsniui iš jo pagaminkite liemenį. Norėdami tai padaryti keletą metų shtambe aronijos atostogų kelias viršūniniai pumpurai, ir kai augalas pasiekia norimą aukštį, auga tašką yra pašalinami ir toliau kurti kompaktišką karūną ant koteliu.

Pavasaris prasideda nuo krūmų gydymo nuo kenkėjų ir viršutinio apsirengimo su vyraujančiu aronia harlequin derliusazoto trąšos. Kartotinis apvaisinimas turi būti atliekamas po žydėjimo, kai kiaušidės pradeda pilti, kitas maitinimas turėtų paruošti žiemą. Tai atliekama vasaros pabaigoje be azoto.

Nors gudrybės aronia gali ilgai išgyventi sausros sąlygomis, jai reikia vandens, kad gautų puikų derlių ir grožį. Laistymas yra svarbus:

 • augalijos pradžioje;
 • vasarą vaisių pripildymo ir nokinimo metu;
 • rudenį, kol krūmai palieka žiemą.

lašelinis drėkinimasKiekvienas krūmas vieną kartą turi gauti bent 20-40 litrų vandens. Siekiant maksimalaus efektyvumo paviršiaus šaknų sistemoje, laistymas atliekamas 30-40 cm atstumu nuo krūmo centro, į seklių vagas.

Vežimėliai laikomi švarioje aplinkoje, dėl kurių žemė reguliariai atsipalaiduoja arba purvina mulčias.

Giliavandenės aronijos genėjimas ir jo skilimas iš kirtimų

lignified šakniagumbių aronia auginiaiPrunija prasideda po pirmųjų gyvenimo metų. Karūną sudaro 10-12 šakų šakos, tada, kai jie auga, jie palaipsniui pakeičiami naujais ūgliais. Atjauninimas prasideda nuo 8 metų amžiaus.

Jei krūmas prasidės ir praranda savo jėgą, nespauskite jo. Pakanka visą riešutą nukirti visą karūną prie šaknies, kad pavasarį būtų galima laukti stipraus jauno augimo. Iš jo naujojo krūmo stuburas susidaro rudenį.

Stiprūs sveiki šakeliai, kurie turi būti sutrumpinti arba supjaustyti, gali būti naudojami norint gauti puikios sodinamosios medžiagos ir aronijos dauginimąsi su kirtimais.

Žaliajam auginimui neimkite lignified viršūnių arba vidurinių dalių su 5-6 gyvenimo inkstais. Visi lapai, viršutinė porų kraujas, yra išardomi, likusieji yra sutrumpinti. Šaknys yra šiltnamyje, lengvame smėlio pagrinde, iš anksto paruošiant auginius su augimo stimuliatoriumi. Po metų, iš mažo filialo, skirto sodinti dirvožemį, suformuotas pilnai išaugintas juodųjų šilkmedžių augalas.

Lignified auginiai yra gabaliukai prinokę, vienerių metų ūgliai su keliais sveikais inkstais. Jie yra supjaustyti rudenį ir įsišakniję mokykloje, kad sodinant virš dirvožemio paviršiaus yra tik du inkstai.

Jei svetainėje yra suaugusių kriaušių dygliuotojų, tai gali būti dauginamas:

 • Šakninių augalų atskyrimas ir sodinimas su savo šaknų sistema;
 • ypač nuimant metines ūglių, lenkimo ir fiksavimo ant žemės.

jauni jauni chrizantemai duoda vaisiųJauni augalai įsitvirtinti greitai, tik pirmųjų gyvenimo metų yra reikalinga pastogė žiemą, ir po poros metų, pasirengę prašome sodininkas prinokusių melsvai raudonos arba beveik juodos žaizdrai.

Vaizdo įrašas apie dygliuotojo aronijos iškrovimą