sodinukaiAuginant daržoves sodinukuose, sodinukams reikia naudoti trąšas. Pašarai daro didžiulį poveikį augalų augimui, tačiau papildomų maistinių medžiagų pridėjimas reikalauja žinoti iš daržovių augintojų.

Augantis daržovių daigai metodas yra labai svarbu pasirinkti ne tik aukštos kokybės sėklos ir dirvos, bet ir padaryti reikiamą trąšų sodinukai plėtros procese. Patyrę augintojai žino, kad šėrimas daro didelį poveikį augalų augimui. Tačiau šis procesas turi atitikti. Todėl, prieš tręstant sodinukus, reikia pasirinkti maistinių medžiagų mišinio tipą, formą ir sudėtį.

Mineralinės trąšos daržovių sodinukams

Šios rūšies top dressing susideda iš neorganinių junginių, daugiausia mineralinių druskų. Priklausomai nuo užpildymo tipo trąšos sodinukams yra paprastos, turintys vieną pėdsaką ar kompleksą, kuriame yra keli mineralai.

Pagrindinės mineralinės medžiagos, reikalingos pilnam augalo vystymuisi:

  • Azotas: Amonio nitratas (35% azoto), karbamido (46% azoto), amonio sulfato (20% N), amoniakinis vanduo (20-25% azoto).
  • Fosforas: superfosfatas (20% fosforas) arba dvigubas superfosfatas (40-50% fosforo).
  • Kalis: Kalio chloridas (50-60% kalio oksido), kalio druska (30-40% K20), kalio sulfatas (45-50% K20).

Jei trūksta mineralinių medžiagų, sodinukų augimas labai sulėtėja. Jo lapai gauna šviesiai žalią spalvą, tampa seklūs ir pradeda kristi. Su per dideliu mineralinių trąšų suvartojimu, augalas gali sudegti ir mirti. Todėl prieš sodmenų tręšimą būtina atidžiai išnagrinėti instrukcijas ir, vadovaujantis nurodytomis normomis, taikyti tręšimą.

Organinės trąšos daržovių sodinukams

sodinukai į puodąŠio tipo trąšų sudėtis apima organines medžiagas. Pagrindinis patobulinimų privalumas yra tai, kad jame yra ne tik vienos rūšies mineralų, bet ir beveik visos būtinos maistinės medžiagos. Tokios organinės trąšos negali būti priskirtos vienai rūšiai, nes jame jau yra pagrindinių mineralinių elementų. Be to, skirtingomis proporcijomis yra kitų mineralų: kobalto, boro, vario, mangano ir kt.

Organinės trąšos daržovių sodinukams:

  • Dung. Mėšlo naudojimo privalumas – tai visas reikalingas medžiagas. Be to, po jo papildymo pagerėja biologinės ir fizinės dirvožemio savybės. Jame anglies dvideginis, kuris yra būtinas augalo anglies mitybai, pradeda gausiai išleisti.
  • Vištienos mėšlas. Jo išskirtinis bruožas yra didžiulis našumas. Tai apima daug azoto, kalio fosforo.
  • Kompostas. Tokio tipo trąšos lengvai paruošiamos priemiesčio zonoje. Jos paruošimui naudokite lapus, šiaudus, žolę nuo piktžolių, bulvių viršūnes, įvairius virtuvės šiukšles ir tt

Organinių trąšų įvedimas sodinukams suteikia gerų rezultatų, tačiau naujokui sunku nustatyti reikiamas proporcijas. Todėl prieš maitinimą geriau gauti papildomą specialisto patarimą.

Trąšos kopūstų sodinukams

Norint gauti gerą kopūstų sėklą, tręšimas prasideda po to, kai pasirodo 1-2 lapai. Kaip pirmasis tręšimas rekomenduojama naudoti karbamido. Šiuo tikslu 30 g medžiagos ištirpinama 10 litrų vandens. Gaunamas tirpalas pakaks 2,3 m² apdirbimui. Prieš dėdami trąšas kopūstai dygsta, dirva turi būti laistoma.

Antrą kartą trąšos įvedamos prieš dvi savaites prieš jaunų sodinukų iškrovimą atvirame lauke. Norėdami tai padaryti, nuo 15 iki 25 gramų kalio sulfato ir kalio chlorido praskieskite vandens kibire (10 litrų). Taip pat galite pridėti karbamido į šią sumą. Gautas maistinių medžiagų mišinys šiltoje formoje yra taikomas kiekvienam augalui, esant 1 litro greičiui 5 augalams.

Mineralines trąšas kopūstų sodinukams galima pakeisti organinėmis trąšomis. Gyvus augalus parodo kopūstų sodinukai po įvežimo iš putpelių.

Viena šiukšlių dalis užpildyta 2-3 dalimis šilto vandens ir paliekama keletą dienų infuzijai. Gautas tirpalas praskiedžiamas vandeniu 1:10 ir apvaisinamas.

Trąšas agurkų sodinukams

Net jei sėjos būtų sėjamos gerai paruoštuose dirvožemiuose, augimo procese augalui vis dar reikalingas papildomas maistas. Visame agurkų sodinukų auginimo laikotarpyje tręšimas vyksta maždaug du kartus.

Didžiausią augalų maistinių medžiagų įsisavinamumą galima pasiekti, jei trąšos agurkų sėjinukams gaminti anksti ryte šiltoje saulėtoje dieną.

Agurkų sodinukaiSu pirmųjų tikrųjų lapų atsiradimu pradedama atlikti pirmąjį tręšimą. Labai mažiems agurkų sodinukams geriau naudoti trąšas skystoje formoje. Į šį tirpalą Deviņvīru jėga praskiestas vandeniu (1: 8), ir po to įpilti pasiunčia maistinių medžiagų mišinį iki kambario temperatūros. Jei kaip trąša už agurkų daigų vidaus vištų mėšlas naudojamas sprendimas, tada jis yra skiedžiamas vandeniu santykiu 1:10.

Antras maitinimas atliekamas kelias dienas prieš jaunų augalų sodinimą atvirame lauke. Šiuo atveju būtina paruošti maistinių medžiagų mišinyje, sudarytame iš 10 litrų Skystas karbamidas 10-15 g, 15-20 g chlorido arba kalio sulfatu ir 35-40 g superfosfato (Naudojimo sode) tirpalas.

Trąšos pomidorų sodinukams

Augant pomidorų sodinukams, maistinė virimo padažo taikoma kelis kartus. Pirmą kartą trąšos pomidorų sodinukams naudojamos tik po 10 dienų. Rekomenduojama sodinti augalus organinėmis trąšomis, o tai padidins silpnųjų šakų augimą. Mėsos formulės iš Mullein arba paukščių dedeklių paruošimo principas aprašytas aukščiau.

Pomidorų sėjinukams trąšose yra gerai žinomi medžio pelenai, kuriuose yra daug įvairių mikroelementų.

pomidorų sodinukaiDėl 2-3 m² ploto pasėlių, reikia 8-10 litrų skysčio, 70-80 g pelenų ir 15-25 mg amonio nitrato. Šis maistinių medžiagų mišinys gali būti naudojamas praėjus 10-13 dienų po pirmojo trąšų naudojimo.

Kiekvieną bet kokio augalo tręšimą reikia užpildyti drėkinimu šiltu vandeniu. Jei naudojate trąšas, neturėtumėte tręšti lapų masės. Siekiant užkirsti kelią nudegimų atsiradimui lapuose po laistymo, rekomenduojama visais augalais apibarstyti vandeniu.

Vaizdo įrašai: trąšos sodinukams arba kodėl lapai geltonai