Įvairios žaliosios pupelėsVisi šiuolaikiniai žaliųjų pupelių tipai ir veislės yra augalai, priklausantys tai pačiai ankštinių šeimos daliai, bet priklauso skirtingoms genetoms: Vigna ir Phaseolus. Viena ir kita rūšis žmonės jau daugelį tūkstančių metų naudojo, tačiau visiškų ankščių suvartojimo augimas pieniško vaško brandinimo laikotarpiu pasaulyje prasidėjo tik prieš kelis šimtmečius.

Pirmasis paminėjimas apie žaliąją pupelių istoriką randamas Kinijos rašytiniuose šaltiniuose, susijusiuose su II tūkstantmečiu iki naujos eros. Tačiau seniausi materialūs artefaktai buvo rasti kitoje pasaulio pusėje – Pietų Amerikoje. Čia pupelių augalus augino inkų ir azecų gentys, o tai liudija ir apleistos sėklos.

Pirmasis žaliųjų pupelių sodinimas pasirodė Italijos laukuoseEuropos kulinarijos tradicijoje sultingų pupelių peiliukų naudojimas atsirado ne anksčiau kaip 18 a., O iki tol augalai, atvežti iš Naujojo pasaulio, dažniau būdavo gulbėse.

Pirmoji veislių veislių žalia pupelių pradėjo italai. Tada mėsa patiekalams iš storosios sultingos lopta nuėjo į Prancūziją ir išplito visame Senajame pasaulyje.

Moderni pupelių veislių sistema

Ant kotedžų lovos auginamos krūmo ir garbanojimo pupelėsTiesa, jei gausus pupelių sėklų patiekalas pradėjo netrukus būti laikomas maistu paprastų žmonių, obuoliai su storomis sultingomis sienomis ir vos susiformavusiomis sėklomis pasirodė esanti maistą bajorams. Faktas yra tas, kad konkurso peiliukai išliko labai trumpą laiką, o tada sėklų vystymosi ir brendimo pradžioje vidinis paviršius vožtuvų buvo padengtas kietu pergamento sluoksniu. Ne visada įmanoma surinkti pieno nokinimo pupeles su minkštais ankštimis iš lovos.

Laikui bėgant, atsiradus naujoms veislėms, pasidalijimas į:

  • pupelių cukraus arba šparagų veislės, neturinčios pluoštinės nevalgomos lapų dangos, o sėklos yra valgomos, bet mažos;
  • pusiau saldžių ar visuotinių veislių, pirmiausia suteikiant labai tankus, skanius ankščius ir tada formuojant gerą sėklų derlių;
  • lushchilnye arba grūdų veislių, pagrindinis tikslas auginti, kurie – gausiai derlius sėklų.

Pagal augalų formą, klasifikuojant veisles, pupelės yra suskirstytos į krūmą ir garbanotas.

Garbanos pupelės ant stiprių atramųMechanizuotas ir rankinis derliaus nuėmimo būdas yra mažas vertikaliai ar šiek tiek atsilikusių augalų nuo 40 iki 60 cm aukščio. Toks derlius pradeda vaisius anksčiau, yra labiau atsparus šalčiui ir nepretenzingas.

Garbanotieji pupelės, priklausomai nuo veislės, gali formuoti batus iki 5 metrų ilgio, todėl auginant juos reikia stiprių atramų ar raištelių. Atsižvelgiant į fotografijos šparagų pupeles, alpinizmo veislė yra daug darbo jėgos, o ne anksčiau kaip klasterio veislė, tačiau vegetacinis laikotarpis šiuo atveju yra ilgesnis, taip pat vienos augalo ankščių kiekis. Be to, augalai yra labai veiksmingi ir gali būti naudojami kaip dekoratyvinės pupelės, skirtos sodinti žaliąsias konstrukcijų, tvorų ir kitų vertikalių paviršių sienas.

Laipiojimo veislėms būdingas didesnis derliusPagal pupelių formą ir rūšį, esamos veislės pupelių taip pat yra įvairios ir nėra labai panašios viena į kitos.

  • Paprastųjų, dažniausiai paplitusių Europos ir Rusijos soduose ankštinių daržovių, ilgis siekia tik 6-20 cm, o kiekviename iš jų trunka nuo 3 iki 8 sėklų.
  • Azijos Cowpea ankštose gali būti skaičiuojamas keliasdešimt sėklų, o peiliai auga metrų ilgio.

Related  Insekticidas Nurell D naudojimas

Žalių pupelių spalvos pupelės, kaip ir nuotraukoje, priklausomai nuo veislės, yra baltos, gelsvos, šviesios arba ryškiai žalios, rausvos, violetinės ir net beveik juodos. Tokia pati sėklų įvairovė ir spalva, kurios rudenį nokyla į ankštesnes.

Šis klasifikavimas yra tikras tiek Amerikos genties Phaseolus, tiek Azijos Vigna atžvilgiu, nors ir ryškiai skiriasi.

Žuvies pupelių rūšių ir veislių aprašymas ir nuotraukos

Pupos VignaBiologijos požiūriu Vigna yra gentis, susidedanti iš kelių dešimčių žolinių augalų porūšių, glaudžiai susijusi su paprasta pupelėmis.

Tačiau kartu su išoriniu panašumu tarp Azijos ir Amerikos kilmės žaliųjų pupelių rūšių ir veislių yra daug skirtumų. Pagrindinis:

  • ankščių ilgis ir struktūra, kurios žymiai ilgiau ir plonesnės cowpea;
  • visiškas lapelių sluoksnio trūkumas;
  • gana mažos sėklos, kurių nereikia mirkyti gaminant.

Auga ant pupelių stygosKultūroje labiausiai paplitusi Azijos pupelė vadinama karvių ar gyvatės tipo žirgais.

Šiandien visame pasaulyje yra daug veislių šios rūšies žaliųjų pupelių, o nuotraukoje yra vienas iš labiausiai mylimųjų JAV. Tai Yardlong pupelės, seniai tapo ekvivalentišku įprastų žaliųjų pupelių pakaitalu ir suteikia miksto ilgio subtilumo ankščių. Tokia kultūra gali suteikti ne tik tradicinės žaliosios spalvos, bet ir bordo ar violetinės spalvos. Raudonųjų pupelių vigna yra ne mažiau populiarus ir įdomus augant.

Vigna gentis apima Azijos pupelių rūšis – mung pupeles, urdus, adzuki.

Skrudintos pupelėsMango pupelės arba mung beans yra vienas iš seniausių, prijaukintų Vigna genties augalų. Kultūra vertinama mažų ovalios žaliosios sėklos ir yra tradicinė Indijai, Pakistane ir kitoms regiono šalims.

Žaliosios pupelėsAzuki, kitos rūšies cowpea, auga įvairiuose Pietryčių Azijos regionuose ir pirmą kartą įvežama į Himalajų kultūrą. Taigi pupelės su raudonomis mažomis sėklomis nukrito į Kiniją, Korėją ir Japoniją.

Adzuki pupelėsŠiandien šios neįprastos pupelių veislės pasirodė su baltos, pilkosios, juodos spalvos sėklomis. Ir Kylančios saulės žemėje šis pupelių tipas yra vertinamas beveik lyginant su sojos pupelėmis.

Juodoji pupelėUrdas taip pat vadinamas “juodu žygiu” dėl mažų sėklų spalvos, tačiau kultūroje jis žinomas apie 4 tūkstančius metų. Šis juodųjų pupelių tipas yra plačiai paplitęs pietuose ir pietryčių Azijoje.

Derliaus rūšisAugalas – tai vienerių metų žolinis krūmas, kurio aukštis siekia nuo 20 iki 80 cm. Susidariusios ankštinės yra gana mažos, tik 4-7 cm ilgio, padengtos kietu nosiu. Maiste vartojami jauni lopai ir brandžios sėklos.

Related  Su nuotraukomis ir aprašymais susipažįstame su populiariomis vyšnių slyvų rūšimis

Dekoratyvinis pupelių vigna caracalYra šios žaliosios pupos rūšių ir veislių, kaip nuotraukoje, augalai yra labai įspūdingi. Tai karnavalas vigna, kilęs iš Pietų Amerikos ir Europos dalyje, išaugintas kaip kambarys ar sodas, dekoratyvinės pupelės.

Žydinčių augalų, kurių aukštis iki 7 metrų, metu yra padengtos racemozės žiedynai iš keista košejų gėlių, todėl ši įvyniojimo pupelių įvairovė labai patraukli sodininkystės mėgėjams.

Jei norite patekti į savo svetainę be šiurkščio sluoksnio ir valgyti be žalos, net žaliavoje ilgų cowpea ankščių nėra sunku. Rusijos veisėjai jau siūlo sunkvežimių ūkininkams pirmuosius šios rūšies žaliąsias pupeles, kurių nuotraukos ir skoniai nesiskiria, o ištvermė net pranašesnė už Kinijos ir Japonijos augalus.

Žaliosios pupelės Vigna Liana

Žaliosios pupelės Vigna LianaApvijos pupelės yra gana stiprios. Šūvis pakyla iki 3 metrų aukščio, todėl jums reikia paramos, kad augtų. Kojelės yra šviesiai žalios, švelnios, tankios, tuo metu, kai pieno vaško brandos, jie neturi storių pluoštų. Pasibaigus vegetacijai, po 55-60 dienų sėklos yra apvalios-ovalios, mažos, rusvos-violetinės.

Šis žalias pupelis turi puikių skoninių savybių tiek žaliavoje, tiek gatavoje formoje. Jaunas pupeles galima naudoti įvairių patiekalų gamybai ir pasirengti būsimam naudojimui, šaldymui ir konservavimui.

Nuotrauka ir aprašymas įvairių žaliųjų pupelių Vigna Macaretti

Stringa pupelės Vigna MacarettiTokios žaliosios pupelės, kaip ir nuotraukoje, obuolių ilgis siekia 30-35 cm. Pupelės su šiek tiek sulenktomis, šviesiai žalios spalvos lapais ir rudos sėklos, nokinančios po 60-65 dienų.

Tai tam tikras garbanotas pupelis su stipriu augimu ir puikia skonio savybėmis peiliai, kurie išsaugo skonį ir spalvą, ir kai jie yra užšaldyti. Naudojimo universalumas, nepasitenkinimas auginimo sąlygomis ir deramas produktyvumas. Be veislių su žaliais ankštimis, yra raudonos ir violetinės vignos pupelės, kurių pečių peiliai yra dažyti skirtingais atspalviais purpurinio.

Žuvies pupelių rūšių ir veislių aprašymas ir nuotraukos

Stringa pupelėsAmerikos ar bendros pupelės, susipažinusios su Rusijos ir Europos šalių vartotojais, pupelės pasižymi platesnėmis ir trumpesnėmis uždangomis. Tokie ankštys dažnai turi smailų snapelį, ir jie patys gali būti cilindriniai, bet suplakti.

Tarp žaliųjų pupelių veislių labiausiai vertinami tie, kurie sudaro net tankias cilindrinės formos angas su storomis sienomis. Tai yra žalios šparaginės pupelės be pergamento įskiepimų į apatinę dalį ir mažos sėklų kiaušidės. Be šių veislių, sodininkams siūlomi universalūs augalai, kurių vožtuvai būdingi skirtingų spalvų ir formų maistingų sėklų subrendimui. Paprastųjų pupelių dubenys gali būti žalios arba baltos, margintos, geltonos arba violetinės spalvos. Violetinės ir raudonos pupelės šiuo atveju praranda šilumą karščio metu, o peiliai tampa žalūs.

Related  Norint pasiekti puikų aktinidijų derlių, mes išmokti tinkamai pasirūpinti

Žaliosios pupelės stiebeliai “Zhuravuška”

Žaliosios pupelės stiebeliai Išaugintos krūmų pupos yra nedidelės. Aukščio krūmas vos pasiekia 50 cm. Tačiau augalas visada suteikia daug kokybiškų skonio pupelių, esančių arti cilindrinės formos. Laikiklio ilgis yra nuo 12 iki 15 cm, lapelių spalva yra žalia. Skubėkite per 48-50 dienų nuo augalijos pradžios.

Šios pupos sėklos yra baltos, pailgos ir ovalios formos. Universalios pupos, tinkamos konservavimui ir užšaldymui.

Bluhilda: garbanoti pupelės daržovių reikmėms

Bluhilda - garbanoti pupelės daržovių reikmėmsAnkstyvoji žaliųjų ir žalių pupelių įvairovė pasižymi dideliu derlingumu ir geru ryškių ankščių skoniu. Universalios paskirties augalas yra tiek dietinių peiliukų, tiek brandžių baltųjų pupelių sėklų šaltinis.

Pupos violetinės karalienės

Vidutinio nokinimo krūmo pupelių įvairovė su tamsiais, beveik juodais ankščiais, iki 15-17 cm ilgio. Ašmenys yra kramtyti, traškūs, be šiurkščiavilnių pluoštų. Krūmo pupelė yra atspari, gerai toleruoja sausus laikotarpius ir laikiną šaltą snapą.Pupos violetinės karalienės

Flamingo: įvairios žaliosios pupelės su marginomis pupelėmis

Šios veislės “Hardy” krūmai gali atlaikyti 50-60 auginamų pupelių, kurių sudėtyje yra neįprastos spalvingos spalvos, apkrovą. Sėklos vynuogėse taip pat yra įvairios, turi deramą kokybę ir maistinę vertę. Jauni mentelės yra švelnios, pilkos spalvos ir juose yra daug baltymų ir skaidulų. Visuotinės paskirties kukurūzų pupelių veislė yra nepretenzinga ir išskiriama puikiu derlingumu.

Žaliosios pupelės žalios ežero mėlyna ežero

Žaliosios pupelės žalios ežero mėlyna ežeroLabai anksti įvairovė su konkurso pupelės vynioti ant cilindrinių ankščių iki 16 cm. Viduje pupelių tuo auginimo sezono pabaigos bręsta baltos pupelės mažo dydžio, taip pat tinka maisto. Aukščio augalas, reikalauja, kad šviesos sąlygomis, girdymo ir šėrimo. Noriai reaguoja rūpintis gausaus derliaus.

Lauros žalios šparaginės pupelės

Lauros žalios šparaginės pupelėsŠios veislės sėklų terminas yra 55-65 dienos. Šių pupelių kultūrų krūmais formuojasi daug šviesiai geltonų pupelių, kurių ilgis yra iki 14 cm. Šaukštai yra cilindriniai, su smailiu galu ir be jokio pluošto ir pergamento intarpų. Klasterinės formos augalai, kompaktiški, noriai ir harmoningai vaismedžiai.

Enchantress – juodos pupelės baltųjų ankščių viduje

Enchantress - juodos pupelės baltųjų ankščių vidujeŠio tipo krūmų pupelių būdingas bruožas yra juodumas ir juodos blizgančios sėklos, sudarančios geltonos ar vaško spalvos apvalių pupelių spalvą. Delikateso skonio ančių ilgis yra 14-16 cm. Juodosios pupelės, kaip ir jauni, yra virti, skanu ir sudaryti daug vertingų maistinių medžiagų. Augalai atsparūs įprastoms ligoms, atsparios ir produktyvioms.

Vaizdo įrašas apie pupeles