sodo gervuogių šalyjePersikėlė į sodą nuo gervuogių miško krašto, o likusi dosniai ir prisitaikanti kultūra tapo net saldesnė, didesnė ir kvapniausia. Tačiau nesvarbu, kaip gaivus yra gėrimas, sodinti ir rūpintis savo veislėmis reikia sodininko žinios ir dėmesio.

Laukinės augalijos veislės šios daugiamečių krūmų dažnai būna besibojančios. Dėl ilgų, įtemptų ūglių, jie sudaro sudėtingą pleistrą ant senų kirtimų, erkių ar upių krantų. Augaliniai augalai ir veislės, gautos iš jų, šiandien gali būti išsilaikiusios arba tiesios, primenančios avietes.

Sodo gervuogių sodinimo ir priežiūros ypatybės priklauso nuo krūmo struktūros, taip pat nuo klimato sąlygų. Kaip ir kada geriau auginti gervuoges? Kokios yra šios rūšies uogų auginimo subtilybes skirtinguose regionuose?

Augalų sodinukų sodinimas pavasarį

vietos paruošimas gervuogių sodinimui

Jei kitose sodinamosiose kultūrose yra dvi sodinimo datos, rudenį ir pavasarį, gervuogė yra pasodinta pavasarį, kai dirvožemis gerokai sušildo ir niekas neapsaugo nuo augalų aklimatizacijos.

Nuo rudens buvo pasirinktas saulėtas, vėjo patvarus plotas su laisva, gerai nusausinta dirvožemio. Dėl galinio blackberry veislių, arba kaip jis vadinamas “rosyaniki” gali pereiti į pietus ar vakarus šlaito, kur ūgliai ir kiaušidės bus šildomi saulės. Stačias veislių mažiau nukentėjo nuo vėjo, bet taip pat, kaip ir aplinkinių sausumos augalų, ypač, kai sodinimo ir priežiūra gervuogės Sibire, o ne labai ištvermingi. Todėl iš pradžių geriau aprūpinti uogas, apsaugoti nuo šalčio.

Nors gervuogė nėra pernelyg sudėtinga dirvožemio derlingumui, dirvožemyje turintiems organiniams ir mineraliniams augalams, geriau auginti vaisius ir duoti didesnes uogas.

gervuogių veislėsTodėl sodinimo duobes ir tranšėjos yra iš anksto paruoštos, pakartotinai pripildant pagrindą ploto metrui:

  • 10 kg humuso ar pernokusio mėšlo;
  • 25 g kalio druskos;
  • 15 gramų superfosfato.

Jei reikia, gruntas pridūrė išsiskaidančių žemės smėlio ir dolomito miltų, kad pH lygį optimaliam pH 6. indekso kritimo atliekamas kovos rhizomatous daugiamečių piktžolių ir, surinktų augalų liekanų, kurios gali būti pagal žiemos kenkėjų ir ligų sukėlėjų.

Pavasarį, kai sodinamos, gervuogių sėklos, skirtos apsauginėms veislėms, yra 2-2,5 metrų atstumu vienas nuo kito, paliekant tas pačias arba daugiau tarpų tarp eilučių. Dėl gausių augalų su tankiais tiesiais stiebučiais naudokite kitą schemą. Tarp atraižų sudaro 80-100 cm intervalą, o praėjimai turi būti iki 2 metrų pločio.

juoda gervuogių krūmas svetainėjeAugimo pumpurai turėtų būti dirvos paviršiaus iki 3-6 cm gylio. Siekiant paspartinti ir supaprastinti išlikimo priežiūros gervuogės, kai sodinimo svarbu skleisti sodinukų šaknis ir apibarstyti juos laistyti. Tada dirva yra mulčiuota su durpiais, humusu, pjautine žole, šiaudais ar kita medžiaga.

Jei sėjinukai yra per ilgi, juos reikia sutrumpinti iki 20 cm. Pruntuojant šaknis, silpnina jauną augalą. Ši priemonė leis augalui netrikdyti nereikalingų jėgų, greitai prisitaikyti prie jos ir pradėti augti.

sklypas su gervuogių lovomisPavasario gervuogių priežiūra taip pat yra gėlių sodinimas, tvarkingas, ne didesnis kaip 10-12 cm gylio, atlaisvinantis dirvožemį ir plakimas. Pirmaisiais metais uogos neduos derliaus, bet visas darbas atsipirks, kai atsiras dvejų metų vaismedžių ūgliai.

Gyvūnų priežiūra lauke

Be privalomo visų žaliųjų augalų laistymo, tręšimo ir propolok, priežiūros, kai auga gervuogių, apima genėjimo ir palaikančių krūmų.

Jei sodo gervuoges sode susideda iš šėrimo augalų, jų vaisius ir aktyvus augimas reikės paramos. Uogienių gobelenai yra pagaminti iš tvirtų stulpų, tarp kurių yra keletas eilučių laidų. Viršutinis lygis yra susietas su vytelėmis, kurios jau įgauna spalvą ir šiais metais duos vaisių. Naujo augimo ar pakeitimo ūglių stiebai nukreipti į žemiau esančią griovelę, kad būtų išdėstytos visos augalo dalys, būtų gauta lengva ir oro prieiga.

rūpintis gervuogėmisKai auga gervuogės Sibiro ir kitų sunkiai pasiduoda-vaisinės sodininkystės regionai bėgikas yra valdomos per vielos, spindulius, kurios skiriasi nuo įvorės centro ir pritvirtinamas prie kietosios, bet nėra didelis polių. Tai leidžia jums paslėpti uogą nuo šalto vėjo ir netgi padengti neaustine medžiaga, kol bus užšalimo grėsmė.

Tiesiogiai gervuogių krūmus lengviau rūpintis. Jų tvirtiems stiebams nereikia papildomos paramos, tačiau, norint gauti pasėlių, jauni ūgliai turi būti sugadinti. Priklausomai nuo veislės ir auginimo regiono, jie yra supjaustyti aukštyje nuo 100 iki 180 cm, todėl juos įkando. Šoniniai procesai, pasiekę 50 cm ilgio, taip pat yra nutraukti.

genėjimo gervuogių rudenįNepaisant atrodo paprastumo palikti, sodinant gervuoges Urals ir rytus, sodininkai susiduria su tuo, kad labai sunku padengti tokius augalus žiemai. Norėdami susidoroti su krūmu:

  • iš anksto apkrovos pakabos ant ūglių, “pripratindamos” juos sulenkti žemyn;
  • kasti šiek tiek krūmo ir priverstinai jį padėkite iki pavasario.

Šioje formoje augalas gali būti padengtas bet kokia turimomis dirbtinėmis ar natūraliomis medžiagomis. Kultūra labai retai neleidžia, todėl, sodinant gervuoges Leningrado srityje ir rūpindamiesi ja, nebijokite žalos stiebams po lapnika ar šiaudais. Bet atsirandantis sunkus namas arba sniego nebuvimas šaltyje gali sukelti apčiuopiamą žalą sodinimui.

Neaustine medžiaga, kuri buvo naudojama šaltame ore, kad būtų apsaugota nuo šalčio, vasarą sutaupys uogas nuo nudegimų ir išsaugos jų saldus, rūstų skonį.

Drėkinimas ir gervuogių auginimas po sodinimo

gervuogė ant groteliųDėl panašumo į avietes prie gervuogių, dalys naudoja tokius pat priežiūros metodus. Tačiau kultūros turi didelių skirtumų. Pavyzdžiui, sodo gervuogių šaknys yra gilesnės, todėl krūmai mažiau kenčia nuo sausros, o palankiomis klimato sąlygomis gali būti vaisių net ir be laistymo. Tačiau mažai tikėtina, kad leisdamas sau rūpintis krūmu, galite gauti didelių puikių skonio uogų.

Gervuoges, ypač jauni, turi būti laistomi auginimo sezono metu. Dauguma augalų reikalauja vandens, kai susidaro atsodinimo ūgliai ir užpildo uogas.

Augantys gervuogės neįmanomi be maitinimo. Alaus trąšų taikymas 20 gramų kvadratiniam metrui ir 4 kg organinių priedų norma yra įtraukta į gervuogių priežiūra pavasarį. Tuo pačiu metu arba pirmąjį vasaros pusmetį uogą apvaisina kaliu, po 40 g, fosforo – 50 g / m. Mineraliniai papildai naudojami, jei nenaudojamas mėšlas ar humusas. Granuliuotos trąšos įterptos į drėgną dirvą, o skystieji preparatai įvedami kartu su drėkinimu.

gervuogių mulčiavimasIšsaugoti drėgmę ir apsaugoti dirvožemį nuo plutos formavimo padės mulčiuoti. Tai padės sutaupyti vasaros gyventojai, pakeisdami keletą propolokų ir atpalaiduos dirvą.

“Blackberry” apdaila, sodinant ir prižiūrint atvirame lauke

gervuogių reikia reguliaraus genėjimoGenėjimo gervuogių krūmai atliekami keliais etapais, o jo technologijos skiriasi priklausomai nuo kultivuojamos veislės. Pavasarį rūpinantis gervuogėmis reikia pašalinti negyvus, sutrumpintus arba supjaustytus šalčiui atsparius stiebus.

Jauni, dar vaisingi gervuogių krūmai iškirsti:

  • gegužės mėnesį keletą centimetrų sutrumpinus ūglių antgalius;
  • vasaros viduryje, pašalinus šoninius ūglius viršūnių, siekiančių 40-50 cm ilgio;
  • vasarą, po šaknimis, visi silpni ūgliai, išskyrus 5-10 stipriausių, suformuoti stiebai, kurie kitais metais duos pirmąjį derlių.

Prieš pasimaudant žiemą, būtina toliau pašalinti naujai atsirandančius šakninius ūglius. Jie neturės laiko brandinti, bet tik paimkite iš krūmo jėgas, būtinas žiemojimui.

gervuogių augalai šiauriniuose regionuoseŠiauriniuose regionuose, pavyzdžiui, Sibire, Baškirijos, o Uralo ir šiaurės vakarus nuo šalies sodinimo ir priežiūra gervuogės atvirame lauke yra genėjimas padeda augalas su ilga auginimo sezoną suformuoti kiaušidžių ir duoti derlių.

Dėl šios priežasties vaismedžių ūgliai pastatytuose augaluose yra nukirstyti virš pirmojo sveiko inksto, o šlaunų veislėse liko tik 3-4 pumpurų. Būtinai atlikite sanitarinį krūmų genėjimą ir visam laikui pašalinkite šakninius ūglius. Uogienų sėjos laukas pašalina vaismedžių ūgliai, o žiemos palikimui – ne daugiau kaip 4 stačiakampiai ir 3 atsikabinimo stiebai. Nuo rugsėjo pradžioje pradeda sulenkti ūgliai, kurie su žiemos atsiradimu ne tik šilta, bet ir apima sniegą.

Vaizdo įrašas apie gervuogių sodinimą atvirame lauke