braškių veislė RuyanVisi mėgsta braškių – kvepiančios ir saldžios uogos. Straipsnyje pateikiamos braškės “Ruyan”, kurio veislė ir nuotrauka aprašyta, yra puikus, nes ji vaisius daro visą vasarą ir nesuteikia ūsų. Apie jos augimą iš sėklų ir priežiūros gėrybių yra naudinga žinoti, ši veislė yra labai skanu ir nusipelno sodininkų dėmesio.

Veislės aprašymas

prinokusių braškių ryanų uogosBraškės “Ruyan” – veislės, kuri gali būti vertinama perkant sėklas, aprašymas turi daug teigiamų savybių. Medeliai gali pasirodyti pirmąją vasarą po sodinimo, tačiau tikimasi, kad pagrindinis derlius bus auginamas antraisiais auginimo metais. Jo sėklos suteikia puikių sodinukų, atsparių ligoms ir kenkėjams.

“Rujanas” – tai smulkių vaisių veislės, kurios visą vasarą suteikia derlių iki šalčio. Uoga yra raudona, malonaus skonio ir aromatinio, tai primena kažką laukinių braškių. Didžiausia uogų masė yra 7 g, ji ​​turi tankų minkštimą. Derlius gerai laikomas, jis tinka transportuoti.

Braškių “Ruyan” aprašymas turi svarbų pranašumą – jo krūmynuose nėra ūsų, kurie labai palengvina priežiūrą. Atvirame lauke augalas toleruoja žiemos šalčius. Braškėse yra tvirti vazonai, kurie neatitinka žemės po svorio uogų. Per lietus derlius netenka.

Braškės, kuriomis apsodinama “Venus”, yra tam tikra Čekijos selekcija, kuri negali būti auginama iš savarankiškai paruoštų sėklų. Augalas dauginamas tik dalijant parduotuvėje nupirktą krūmą ar sėklas.

Auginimas iš sėklų

Auginant braškes “Ruyan” iš sėklų, atsižvelgiama į kai kurias savybes. Tai mažų sėklų kultūra, kuri turi būti sėjama paviršutiniškai. Jei ant sėklų yra net 2 milimetrų dirvožemio sluoksnis, jie nepasieks.

Vasarą ar kovo mėnesį sėjai namuose braškių vis dar per anksti. Bus sunku suteikti ūglių reikiamą kiekį šilumos ir šviesos. Geriausias sėjos laikas yra kovo ar balandžio pradžios pabaiga. Birželyje auginami sodinukai gali būti pasodinti atvirame lauke.

Braškių remontas “Ruyanas” – auginimas iš sėklų, veiksmų tvarka:

  • už daigumą naudokite plastikinę talpyklą su drenažo skylėmis, užpilkite lengvą gruntą, kuris gerai tinka vandeniui ir orui;
  • lenta padaryta vagose, apie 2 mm gylyje, 2,5-3 cm atstumu;
  • sėklos yra išsibarstę eilėmis;
  • purškiamas vandeniu iš purkštuvo, drėkinamas dirvožemiui iki 1 cm gylio;
  • padengti iškrovimo pajėgumus permatomu maišeliu ar stiklu;
  • įdėti į šiltą vietą, esant + 25 ° C oro temperatūrai.

sėklų daigumasŠviežios sėklos turėtų pakilti 6-7 dienas. Jei sėklos įstrigo sandėlyje ar sandėlyje, jų neišlapinimas ir mirkymas nepadės. Kiekvieną dieną konteineris atidaromas 10 minučių, todėl kaupiasi perteklinis kondensatas.

Jei reikia, purkšti nuo 25 cm atstumo, atsargiai, bandydami neplauti pastatyto sentižio.

Kai pasirodys ūgliai, oro temperatūra turi būti nuleista iki 17-18 ° C, kad sėjinukai nestumtų. Patartina sutvarkyti sodinukų sėją arba padėkite jas gerai apšviestoje palangėje.

Sėklos dygsta ir perkeliama į žemę

gilių braškių sodinukaiKai sodinukai turi 2 tikrus lapus, jie nuskendo į atskirus plastikinius puodelius arba durpių puodus. Užpildykite puodelius universaliu gruntu pirkdami durpius, chernozem ir smėlį. Transplantacija atliekama naudojant pincetų pagalba, bandant paimti kuo daugiau žemės į šaknis. Pikirovannuyu daigai laistomi “Kornevin” geriau išgyventi.

Maždaug po savaitės sėjinukai gali būti maitinami laistyti, įpilant 30 ar 40 gramų nitroamofoska į 10 litrų vandens. Per 2 ar 3 sėjinukus auga tokia tręšimas.

Sodinti sodą centrinėje Rusijos juostoje pasirinkti gerai apšviestą vietą, o pietuose – šviesos pilka.

Sėjinukai yra pasodinti 25 cm atstumu vienas nuo kito ir 60 cm tarp eilučių. Gal kita sodinimo schema, braškių nesuteikia ūsų, todėl neplinta per svetainę. Sode įdedamas mėšlas, kuris buvo išplitęs per arimą. Sodinant skylėse, iš sėklų auginamų braškių “Ruyan” nėra labai palaidotas.

braškių lovosGalite padengti žemę tarp jaunų žemuogių krūmų su agrofiber ir padengti šiaudais, kad apsaugotumėte nuo piktžolių ir išdžiūtų.

Braškių priežiūra

lašinamas drėkinimasNorėdami rūpintis uogų, jums reikia žinoti kai kurias jo savybes, kad gautumėte gerą derlių. Braškių remontantas “Ruyan” nuolat augina visą vasarą iki rudens šalčių. Siekiant išlaikyti derliaus kokybę ir kiekį, kasmet turi būti tręšiamos lovos.

Braškės taip pat reikalauja nuolatinio laistymo, taisant veisles, reikalaujantis drėgmės per visą auginimo sezoną. “Ruyan” turi paviršinę šaknų sistemą, kai dirvožemis išdžiūsta, uogos auga mažesnės, derliaus kiekis mažėja. Bet drėgmės perviršis taip pat yra nepriimtinas, šaknys gali vybret, o augalas mirs. Geriausias drėkinimo variantas yra lašelių drėkinimo sistemų montavimas.

Pavasario darbas ir kenkėjų kontrolė

trąšų naudojimasPavasarį reikalingas ypatingas dėmesys primintojui “Ruyan”. Veiksmingiau augti, lovos turėtų būti tvarkingos. Pašalinkite išdžiūvusią ir pažeistą lapiją, atskleiskite eilutes tarp eilučių. Neišsiskirti reikia ne daugiau kaip 5 cm gylio, nes augalas turi paviršių šaknis. Įpilkite šiek tiek šilto vandens, šildomas dieną saulėje. Įpilkite 1 g vario sulfato į 10 litrų vandens. Praėjus savaitę po kelis kartus laistyti, išpilant 10 litrų vandens 1 g kalio permanganato.

Pradėjus pasirodyti pirmieji kiaušidės, galite užpilti krūmus boro rūgšties tirpalu – santykiu 10 g iki 20 litrų vandens. Braškės ir laistymas gaus maistą, reikalingą mikroelementų.

Pavasarį ir vasarą braškės “Ruyan”, kurio įvairovė ir nuotraukos yra labai patrauklios, reikia tiekti kompleksines trąšas, vandeninį tirpimą iš kepinių ar paukščių išmatų. Kukurūzų ir skysčių santykis turėtų būti 1-10, o paukščių mėšlas – 1 litras 20 litrų vandens. Iš ekologiškos braškės pavasarį gausite azotą, o kai jis pradės žydėti, trąšoms reikia kalio fosforo. Jas galima pakeisti medienos pelenais (2 pelenai 1 kibiras vandens).

Norėdami pagerinti braškių, patartina sudaryti sudėtingą virtinę 2 kartus per mėnesį visą vasarą.

Iš braškių, braškių ir daržovių dažnai atakuoja braškes. Ankstyvą pavasarį kovai su vabzdžiais braškių lovelės gali būti purškiamos “Carbophos” tirpalu, įpilant 75 g vaisto į 10 litrų vandens. Galite naudoti liaudies vaistus, pavyzdžiui, praskiesti 10 litrų vandens 200 gramų garstyčių.

Šlapio oro sąlygomis braškių pūslelyje paveikia pilkas puvinys, lapai pradeda geltonos spalvos. Prieš žydėjimo pradžią, lovas galima apibarstyti mediena pelenais arba apdoroti “Hom”.

genėjimo dviejų metų krūmaiPo derliaus nuėmimo rudenį supjaustomi visi gėlių stiebai. Dvejų metų braškių krūmų, kurie yra pažeisti ligų ir kenkėjų, galite iškirpti visus lapus ir gydyti lovos su vario sulfatu ar kitais fungicidais. Prieš gydant ligas, braškės šeriamos trąšomis kalio.

Pasodinti rudeniniai krūmai turėtų būti paslėpti žiemą lapkričio viduryje. Prieglobstyje naudojamas mulčiuoti dirvožemis, tada spygliuočių šakos dedamos į braškių lakus ir padengtos spunbondu.

Auginti braškių veislę “Ruyan” ant palangės – vaizdo įrašas