bananų medisKai lentynose pasirodo tropiniai vaisiai, Europos šalių gyventojai nori juos valgyti. Pasirodo, kad kai kurie iš jų, pavyzdžiui, bananų medis, gali būti auginami jų sodyboje ir kambarinių augalų pavidalu. Pakanka pasimokyti apie augančių tokių augalų paslaptis, jas pritaikyti praktikoje ir sunkiai dirbti. Atlygis labiausiai atsparaus sodininkui bus gausus egzotinis derlius savo sode. Koks yra bananų medžio auginimo paslaptys Vidurio Europos platumose? Viskas yra daug lengviau nei daugelis nenusakančių sodininkų mintis.

Malonus susipažinimas su augalija iš atogrąžų

azimine atvirame laukeKaip būtų malonu valgyti šviežių atogrąžų vaisių, juos išardydami tiesiai iš medžio. Tiek daug sodininkų, kurie gyvena klimato svajonių zonoje. Tačiau gamta užtikrino, kad visi žmonės planetoje galėtų mėgautis savo kūriniais. Todėl kai kurie atogrąžų medžiai stebuklingai įsiterpia vėsioje platumoje. Tai apima bananų medį – aziminas, kaip dažnai vadinamas.

Šį šilumą mylinantis augalas pirmą kartą buvo pastebėtas Šiaurės Amerikoje, bet galiausiai plinta visoje žemėje. Ji lengvai perkelta į Europą, ji yra žinoma Azijoje, Afrikoje ir Japonijoje. Augalas auginamas ne tik priemiesčiuose, bet ir uždarose gyvenamosiose patalpose.

Nepaisant kilmės, šis unikalus medis gali atlaikyti iki -30 ° C šalčių, neprarandant vaisių.

Iš esmės, ji teikia pirmenybę drėgnam dirvožemiui, todėl jis atsiranda šalia didelių vandens telkinių. Augalas gavo pavadinimą dėl to, kad vaisiai panašūs į mėgstamą bananą, egzotinį mangų ar ananasų. bananų medis tinka drėgnam dirvui

Natūraliomis sąlygomis, jis gali užaugti iki 9 metrų aukščio. Ji yra plati karūna piramidės forma, kuri auga pailgos blizgus lapai yra ovalus. Žydėjimo laikotarpiu ant medžio atsiranda varpelio spalvos varpelio formos pumpurai. azimino žydėjimasJie yra kaip ryškios šviesos prieš sultingą žalumą, kuri pritraukia įvairias vabzdes. Būtent dėl ​​šių puikių žiedynų bananų medis auginamas namuose kaip dekoratyvinis augalas.

bananų medžio vaisiaiVaisiaus vaisius paprastai yra pailgos formos. Jie yra nudažyti žalia spalva, kuri pasibaigia geltona. Pagal ploną odą yra lengvas balkšvas mėsa, turtingas sacharozės ir fruktozės. Dėl to vaisiaus skonis yra labai saldus. Be to, jis išsiskiria aromatu, panašiu į ananasų kvapą.

bananų medžio vaisius su sėklomisSultinga bananų medžio masė yra daugybė mikroelementų, reikalingų stiprinti kūno apsaugą. Vaisiai auga su mažais kiekvieno 9 vienetų obuoliais, kurie atrodo labai kvapūs. Kas nenori augti tokiu stebuklu savo sklype ar sode? Atsisakyti tik tingus ir abejingus žaliams žmonėms.

Azimino auginimo paslaptys namuose

subrendęs aziminą sodeIki šiol sodininkai klasifikuojasi apie 60 tipų bananų medžio, daugiausia veisiantys amerikiečių augintojų. Norėčiau paminėti tik keletą iš jų:

  • “Martin” (šaltai atspari versija);
  • “Davis”;
  • Perdangos;
  • “Rebekos auksas”;
  • Žalioji upė.

Tokios veislės kaip “Nepadorumas Desertas” ir “Sočis 11” buvo veisiami sovietmečiu, bet vis dar ieškoma po sodininkams. Dėl šios bananų medžio auga Krasnodaro teritorijoje įvairovės, Stavropolis regionas ir Kryme buvo ypatingas įvykis. Šioje teritorijoje augalas stebuklingai toleruoja žiemą, net ir be papildomos prieglaudos. azimutas trilobatasGeriausiai pritaikytos rūšys, puikiai tinka šioje teritorijoje – “Azimina Trehlopastnaya”.

Galėsite mėgautis egzotiniais bananų medaus vaisiais ir šiauriniuose platumose. Dėl to augalas auginamas trimačiu puodžiu, kurį galima laikyti gatvėje nuo kovo iki spalio. Tik šaltojo oro atsiradimo metu į kambarį nukeliama nuo šalčio.

Norint sėkmingai auginti egzotišką medį kaime, reikia pasirinkti tinkamą dirvožemio vietą ir sudėtį. Ideali alternatyva yra gerai apšviestos, saugomos nuo vėjo zonos ir priemolio dirvožemio, esant drenažui.

Sodinti medį kalvotoje vietovėje patartina statyti drenažo kanalus. Jie apsaugins Azimin nuo liūčių srautų ir šaltinio atšildytų vandenų.

Puikus būdas gauti atogrąžų medį – pasinaudoti didžiulėmis sėklomis. sėklosSkersmuo siekia 2,5 cm. Spalva – tamsiai ruda. Prieš iškraunant, jie yra stratifikuojami 3 mėnesius, esant 4 laipsnių temperatūrai. Galutinė sodinimo medžiaga nuleidžiama į žemę iki apie 3 cm gylio. Žalieji atsiranda po 30 dienų. Kadangi jis yra labai švelnus ir šaknys vis dar yra labai silpnos, per šį laikotarpį augalas negali būti persodintas. Jei bananų medis įpratęs, tada per 4 metus iš tiesų išbandykite pirmą vaisių.

pagrindinis procesasKitas būdas auginti azimieną – naudoti šakniastiebius. Už tai, prieš sodinant augalų vietoje, į duobę įdėti kompostas, šiek tiek humuso ir smėlio. Sėjamosios nuleidžiamos į priemolio dirvožemį iki 7 cm gylio. Jei dirvožemis yra lengvas, jis yra 12 cm. Tada augalas gausiai laistomas. Kai dirvožemis pasirodo, bananų medyje išpilama reikiama žemės dalis. Galite būti tikri – augalas įpratins ir suberamai įdarbins skanius vaisius. Galų gale “darbuotojas yra vertas maisto”, kaip sakoma vienoje senovinėje knygoje.

patalpų bananų medisBe to, sunku auginti bananų medį, kuris taip pat gali būti vaisių. Norėdami tai padaryti, svarbu jį patalpinti kambaryje, kur yra daug šviesos. Ir temperatūra ne mažėja žemiau 16 ° C. Siekiant užtikrinti augalui optimalią drėgmę, purškiama kiekvieną dieną, sukuria tropinį lietų. Tokiomis sąlygomis medis stebuklingai įsišaknija ir duoda gerą derlių.

Kompetentinga priežiūra yra sėkmės pagrindas

suteikti tinkamą priežiūrąKad azimina jaustųsi namie priemiesčio zonoje, svarbu tai suteikti kompetentingai globai. Ji apima šias procedūras:

  • tinkamas laistymas;
  • nuolatinis dirvožemio atsiliejimas;
  • mulčiavimas;
  • virdulys;
  • metinis genėjimas.

Normaliai besivystančiam egzotiniam medžiui svarbu įsitikinti, kad visada jo drėgmė. Tai skatina neatsižvelgti į aziminu, bet reguliariai vandenį. Sumažinkite pageidaujamą poilsio laiką – vėlyvą rudenį ir žiemą.

Reguliariai atliekamas dirvožemio atsipalaidavimas. Po kelių dienų po kito laistymo žemė švelniai suarta. Šiuo atveju atsilaisvinimo gylis yra ne didesnis kaip 1 cm. Mulčiavimui naudokite šienaujamą žolę, kuri yra paskleista aplink bananų medžio kamieną.

mes pristatome trąšasAzitimą tiekiami antrus metus po sodinimo auginimo sezono metu kas 7 dienas. Žiemą – kartą per mėnesį. Norėdami tai padaryti, naudokite dviejų tipų trąšas: mineralą (turtingą fosforą ir azotą) ir organinį (mėšlą ar pelenus).

Genėjimas atliekamas ankstyvą pavasarį, kad pašalintų užšalusius šakos ar sergančius. Dėl to medis sėkmingai auga ir puoselėja geriau nustatytu laiku. Vietoj mielių pumpurų šakose atsiranda pailgos cilindrinės formos vaisiai. Jie surenkami mažose kekėse, panašios į bananų šakas.prinokusių bananų vaisių

Matyt, auginant egzotišką medį svetainėje nėra problemų, svarbiausia klausytis patyrusių sodininkų patarimų. Pasiekti tikslą padės nepaprastos savybės – kantrybė, stebėjimas ir kruopštumas. Todėl kiekvienais metais ant stalo pasirodys apelsinas bananų medžio vaisius.

Kaip auginti bananų medį atšiauriame klimatyve – video