pistacijų skerdimasŠvelnus saulė ir nepakeliama sausra yra puiki galimybė auginti pistacijų medį savo dachoje. Rytuose – šių žaliųjų riešutų namai – jų garbei yra įvardyti keli miestai. Be to, šis daugiametis augalas tarnauja kaip simbolis Baku – miestas, kuris derina kultūrą kelių Rytų tautybių. Šiose vietose ir visame pasaulyje žaliame migdole (tris kartus vardas) vertinama dėl jų neprilygstamo skonio. Gurmanams, be kreminio poskonio, yra gausu “maistinių medžiagų ir maistinių medžiagų” puokštės.

Pistacijos taip pat paminėtos Šventojo Rašto puslapiuose. Patriarchas Jokūbas įsakė savo sūnams pristatyti faraonui puikią dovaną, surinkdamas geriausius kanaaniečių žemės darbus, tarp kurių buvo ir šie riešutai.

“Cradle” iš pistacijų medžių

subrandinti pistacijasKai kurie Sumahovo šeimos nariai sulaukė 400 metų. Vis dėlto rasti gamtos išaugintų giraites ar miškus yra iš fantazijos karalystės. Vieni egzemplioriai randami kalnuotose arba kalnuotose Vidurio ar Pietvakarių Azijos šlaituose. Tai yra daugiausia tokios šalys kaip:

 • Irakas;
 • Azerbaidžanas;
 • Sirija;
 • Iranas;
 • Turkmėnistanas.

pistacijų plantacijaAuginti šiuos augalus prasidėjo XIX a. Pabaigoje. Jungtinės Valstijos vis dar sodina kilometrų plantacijas, o tada parduoda saldžiųjų riešutų visame pasaulyje. Kalifornijos pusiasalis tapo naujojo pasaulio “žaliu migdolų” lopšiu. Dabar JAV kovoja su Iranu dėl didžiausio pistacijų produktų gamintojo vietos. Teritorijose, kuriose auga pistacija, netoliese yra gaminami augalai, kuriuose gaminami miltai, eteriniai aliejai, taip pat medicinos ir kosmetikos gaminiai iš jų vaisių.

pistacijų plantacijos JAVAfrikos šiaurės vakaruose taip pat yra dauginamos šios veislės. Kryme ir Kaukaze medžiai auginami tik kraštovaizdžio apdailai. Išskirtiniai krūmai vilioja lankytojus į parką, botanikos sodus ir praeivius savo miestų alėjose. pistacijų medis kurorteTačiau vietovėse, kuriose yra ilgesnės ir šaltos žiemos, pasėlių derlius sumažėja 5 kartus. Šiuo metu pasaulyje yra daugiau kaip 20 rūšių kultūrų, kurios yra aptinkamos visuose penkiuose žemynuose. Kai kurie iš jų gali prisitaikyti prie skirtingų klimato sąlygų (nešioti iki -20 ° C šalčio).

Per neoninės riešutų branduolių yra kalio, kalcio, geležies, baltymų ir vitaminų B ir E daug Todėl jie rekomenduojama valgyti tiems, kurie turi problemų su kraujo spaudimo ir širdies būklę. Be to, jie yra daug antioksidantų, kurie pašalina radioaktyvius junginius iš organizmo.

Vizualiai su pistacijų medžiu

Norėdami pamatyti viską šiame pasaulyje yra keletas, bet tik elito turtas. Todėl nuostabi pistacijų medžio nuotrauka bus puikus būdas susipažinti su juo. Atvaizdus galima atidžiai apsvarstyti, taip pat mokytis:

 1. Lapai. Tai yra tankūs ir dideli peiliukai, tarsi poliruoti vašku. Blizgūs lapai nuostabiai atspindi karščiojo saulės paviršiaus spindulius.pistacijų lapai
 2. Kronas. Jį sudaro chaotiškai susipynę filialai. Pusiau apvalios sultingos karūna formos sukuria tam tikrą megztą skrybėlę. Šio efekto priežastis yra “daugiapakopis” bagažas, kurį sudaro daugybė atskirų dalių. Todėl “jaunais metais” ši kultūra labiau tinka krūmams.karūnos forma
 3. Gėlės. Pirmąsias žiedynus galima pamatyti balandžio mėn. Kažkas panašus į vynuogių šepečius. Šie “rausvi” šakeliai gali būti raudonai raudonos ar itin rausvos spalvos.pistacijos žydėjimas
 4. Vaisiai. Jie yra surinkti didelėse grupinėse grupėse. Iš pradžių kiaušidės rausvos spalvos, o laikui bėgant jie tampa raudoni. Džiovinant, žievė švytėja iki smėlio spalvos ir atsiveria iš vienos pusės kaip apvalkalas. vaisiaiIš šio plyšio pamatysite gana šviesiai žalios spalvos šerdį, kurio dydis yra šiek tiek daugiau nei 2 cm. Rugpjūčio pradžioje derlius jau pradedamas derlių.

Įdomu tai, kad Kinijos pavadino “pistacijos” keistą vardą – “laimingus riešutus”. Kadangi, kai vaisiai yra prinokę, apvalkalas šiek tiek atsidaro, taigi primena azijietiškus vaiduoklius žavios šypsenos.

Labai retai tokie medžiai siekia 10 m aukščio, 6-8 metrų – tai yra jų didžiausias našumas. Jie puikiai toleruoja sausus laikotarpius. subrendusios pistacijosAtsižvelgiant į unikalią šaknų sistemos struktūrą, priepuoliai prasiskverbia pro kietos uolienos akmenis. Taigi jie sėkmingai įsiskverbia į drėgmę, kuri gali guli 15 metrų gylyje. Tuo pačiu metu šaknys neauga per plati, neleidžiant augalams formuotis griuvėsių. Didžiausias plotas, kurį šakniastiebis užima ant kamieno, yra 40 cm.pasėlių

Vienu iš pistacijų medžių gerai pasirūpindamas, ūkininkas gali gauti daugiau kaip 23 kg derliaus. Kepti, žaliaviniai ir net užšaldyti branduoliai yra nepakartojami kaip daugelio alkoholinių gėrimų užkandžiai. Tuo pat metu žemės riešutai naudojami konditerijos versle.

Pastatyk namą, augink medelį

pistacijų sodinimo vietaTai yra kiekvieno žmogaus misija žemėje. Bent jau taip daugelis tiki. Jei šeimos nariai išsiskiria kūrybingu, net egzotinio pobūdžio, tuomet geriausia auginti pistacijų medžius namuose. Tačiau verta prisiminti, kad sodinukai yra labai skausmingi toleruoti transplantaciją. Todėl, kol jie perims, sodininkas turės apkabinti aplink ir podnapryachsya. Visi šio meno subtilumai yra susiaurinti iki šių darbo etapų.

Svetainės pasirinkimas

atviras plotasTai liūdna, bet šiam daugiamečiam augalui vidutinių platumų aplinka netinka. Sausra, šventoji vasara ir “trumpalaikis” žiemos sezonas – tai jo partija. Jei šie parametrai bus įvykdyti, verta pasirinkti atvirą, net ir gerai apšviestą reljefą. Jei norite patalpų veislių, turite pasirinkti sausą ir ryškią vietą, geriausia pietinėje namo pusėje.

Sėjinukai ar riešutai?

pistacijosJūs galite paplitinti kultūrą šiais dviem būdais. Antrasis yra pats sudėtingiausias ir daug ilgesnis už pirmąjį. Vaisius kartu su apvalkalu turėtų būti dedamas į talpyklą su vandeniu. Kai pasirodo daigas (3-5 mm), jį galima sodinti smiltoje. Po gausiai laistyti, dirva turi būti padengta pluoštu, naudojamu šiltnamiuose. Galite jį pašalinti, kai atsiranda pirmosios daigai.

auginimas iš graikinių riešutųIeškodami sodinukų, turėtumėte nedelsdami įsigyti dviejų skirtingų procesų: moteriškos, taip pat vyriškos. Prieš sodinimą patartina kruopščiai apžiūrėti šakniastiebius ir atidžiai sulaužyti sugadintus šaknys. Tolimesniam sodinimui pateikiami keli reikalavimai:

 • duobės gylis yra vienas metras;kasti skylę
 • kelis egzempliorius turi būti sodinami 3 m atstumu;atstumas tarp medžių
 • užpildykite šaknis 80% smėlio ir 20% dirvožemio substratu, kuris anksčiau drenažo duobės dugne;drenažas duobės apačioje
 • sodinimo proceso pabaigoje priveržkite žemę ir užpilkite sėjamąja mažu vandens kibiru.mes sutankiname dirvą

Kiekvienas šaknų pjūvis turi būti apdorotas pelenais, kad gyvenamasis plotas nebūtų pradeda pūsti.

Rūpinimasis pistacijų medžiu yra piktžolių pašalinimas ir reguliarus laistymas – kartą per 14 dienų. Rudenį ir žiemą augalas patenka į miego stadiją, todėl nereikia drėgmės. Tačiau svarbu stebėti asbesto ir dirvožemio būklę. trąšų naudojimasTrąšos turi būti įvestos jau antrus gyvenimo metus. Tam galima pasirinkti kalio, fosforo ar azoto maistinių medžiagų bazes.

pirmas derliusPirmasis šeimos derlius, gaunamas, kai medis pasiekia 5 metų amžiaus. Tačiau auginant augalą nuo riešutų, šį stebuklą galima tikėtis tik po 12 metų. Bet kokiu atveju, pistacijų medis duoda labai skanius ir naudingus vaisius. Jie stimuliuoja nervų sistemos, širdies, kepenų, taip pat lytinių organų darbą. Kasdienis vartojimo greitis yra 15-20 šerdžių per dieną. Jis apskaičiuojamas pagal asmens svorį.

Vaizdo įrašas apie augančią pistaciją