arbata pakeltaAristokratyviai grazios arbatos rožės (žiūrėkite nuotrauką) su išskirtiniu aromatu, grakščios spalvotos žalios spalvos gali papuošti bet kokį namelio plotą ir miesto veją. Tai ne tik malonina akis, bet ir turi unikalių gydomųjų savybių. Todėl auganti arbatos rožė yra labai dėkingas ir naudingas dalykas.

Arbatos rožių kilmės istorija

Rose arbata, ji taip pat yra kvapni pavadintas taip nuostabiam aromatui, kuris kvepia kaip geriausia kinų arbata. Europa žinojo apie šio augalo egzistavimą XIX amžiuje. Geltonoji rožė buvo importuota iš Kinijos 1824 m., O rožinė rožė – šiek tiek vėliau, 1860 m., Atvyko į Angliją iš Rytų Indijos. Dėka veisėjų darbui, dvi veislės, kryžminančios su Prancūzijos rožių hibridais, ištisos klasikos šiuolaikinių arbatėlių hibridinių rožių, įskaitant klasterius ir lobate kladerius.

Remiantis kita versija, rožė buvo vadinama arbata, nes iš Azijos atplaukę konkursiniai augalai buvo greitųjų laivų, vadinamųjų arbatmedžių kirpimo mašinėlių, kurie dažniausiai buvo susiję su arbatos transportavimu.

Bet kokiu atveju, pirmosios arbatos rožės bijojo jokio nemalonumo, nebuvo pritaikytos prie Europos orų ypatumų. Palaipsniui jie išlaikė aklimatizaciją ir auginimą, tapo ilgesni ir įvairiausi. Šiandien dauguma remonto rožių (ilgai ir pakartotinai žydintys) vienaip ar kitaip yra kilę arbatai.

Arbatos rožių veislės

Botaninis arbatos rožių aprašymas

 • Juos išskiria grakštus plonas, bet tvirtas stiebas ir gana didelės dvigubos gėlės, atsiskyrusios arba surinktos iki 6 vnt. Puokštyse.
 • Krūmų dydis priklauso nuo konkrečios augimo įvairovės ir sąlygų. Aukštis svyruoja nuo 50 cm (mažai augančios veislės) iki dviejų metrų ar net aukštesnės (plakti), plitimo – nuo metro iki dviejų pločio.
 • Dideli odiniai tamsiai žalieji lapai turi taisyklingą ovalią formą su smulkiomis dantuojančiomis briaunomis.
 • Kiekvienas pumpuras turi iki 60 žiedlapių. Atviroje formoje gėlių skersmuo gali siekti 10 cm, jo ​​forma yra išilgai smaili arba pilkoji. Atspalvių spalvų diapazonas yra labai platus ir svyruoja nuo baltos ir švelnios kreminės iki raudonos ir ugningos oranžinės spalvos. Klasikoje vis tiek atsižvelgiama į skirtingus rožinės spalvos atspalvius. Kai žiedlapiai yra visiškai atviri, viduryje gali būti ryškių geltonų taurių.

Related  Aprašymas ir nuotraukos vyšnių slyvų veislių “Traveler”

arbatos hibridinės rožės

Šiuolaikinės arbatinės hibridinės rožės savybės

 • Yra daug veislių, atsparių ligoms ir oro sąlygoms, kurioms nereikia rūpestingai rūpintis. Nepaisant to, augalas ir toliau lieka šilumą, netoleruoja šalčių ir netinka augti atvirame lauke centrinėje Rusijos juostoje.
 • Praktizuojama žiema, verčianti arbatos rožių šiltnamiuose ir šiltnamiuose, taip pat jų mažesnių veislių kiekį kambaryje.
 • Žydinčiomis sąlygomis jis skleidžia malonią, rafinuotą kvapą, stiprų, bet ne agresyvų. Kvepalų išraiškumas priklauso nuo pumpurų spalvos: tuo šviesesnė spalva, tuo intensyvesnis kvapas.
 • Ji turi daug naudingų ir gydomųjų savybių. Žiedlapiuose yra vitaminų, eterinių aliejų, pektino, organinių rūgščių, antiseptinių medžiagų. Skonis yra kartaus ir saldus. Jie naudojami medikamentinei arbatai, kepiniams ir losjonams, želė, uogiene ir vynui, sumalti su cukrumi ar medumi.

Agrotechnika

Tinkamai rūpindamasi arbatos roze, ji padėkos savininkui už ilgą žydėjimą.

arbatinės hibridinės rožės

Arbatos rožės sodo versija

 • Auginant, rekomenduojama, kad dirvožemis būtų prisotintas geležimi, o jo kiekis yra mažas.
 • Priklausomai nuo klimato sąlygų pavasarį, paprastai gegužės viduryje, nuo krūmų jos pašalina žiemos apsaugą arba persodina juos iš puodų į žemę. Mulčiavimas yra sveikintinas.
 • Rekomenduojama formuoti augalą, kad visos savo jėgos nukreiptų į žiedynų vystymąsi. Krūmai valomi iš sausų stiebų, o sveiki šakeliai yra išpjauti apie tris ketvirčius 45 ° kampu. Apie mėnesį prasidės žydėjimas.
 • Rožė myli reguliarų gausų laistymą, be kurių šaknų sistema yra blogai išvystyta. Laistydami bent kartą per savaitę, turite užtikrinti, kad vanduo nepatektų į lapus, kad nebūtų provokuojamos ligos.
 • Kad galingas žydėjimas nesumažina augalo, kas dvi savaites reikia skystų trąšų, kurios turėtų būti nutrauktos likus mėnesiui iki laukiamo šalčio. Valgomoji druska padės padaryti gėlių atspalvius ryškesnes.
 • Bijoti miltligės. Profilaktikai – pabarstykite dilgėlių infuziją ar lauko gaudymo nuoviras.

Related  Nuotrauka ir vyšnių veislių aprašymas

Kambarinės arbatos rožės versija

 • Nors augalas mėgsta karščio ir saulės spindulių, namuose auginant arbatos rožę ant lango, nukreipto į pietus, nerekomenduojama: pumpurai bus išblukę pumpurą, o rožė (ypač jaunoji) gali mirti dėl perkaitimo. Geriausia, kad rožė jaučiasi ant rytinio lango palangės.
 • Vasarą karštame ore jūs turite kasdien užpilti rožių, o šaltuoju metų laiku – kas dvi dienas ar kas dvi dienas, vengiant džiovinimo iš žemės. Pašarinti skystomis trąšomis.

Vaizdo įrašas apie arbatos rožes