Pora prie name Sodinti porai atvirame lauke priklauso nuo konkretaus regiono ir numatomo derliaus laiko. Norėdami gauti gerą derlių pakankamai sekti keletą paprastų patarimų ir tai daržovių visada maloniai nustebins su savo dygimo.

Porai yra puikus daržovių, be kurių sunku įsivaizduoti bet kokią Europos virtuvę. Be puikių skonio savybių, porai vis dar turi daug naudingų savybių, kurios sėkmingai naudojamos šiuolaikinėje dietologijoje. Writer Anatole France vienoje savo istorijoje pavadino porą “Šparagai vargšams”. Ir iš tikrųjų daug patiekalų, kuriuose porai pakeičia šparagus, neatsižvelgiama į pradinį skonį, o kartais ir net juos pagerina. Anglijoje tokio tipo svogūnai naudojami ne tik gastronomijos reikmėms, bet ir trąšoms. Jei žemėje paliekama galinga šaknų svogūnų sistema, ateityje ji bus praturtina žemę organinėmis medžiagomis. O Velse, jo paveikslėlis flaunts ant 1 svaro monetos.moneta su porankio paveikslu

Nusileidimas

daigai porų sėklosLaidojimo porai atvirame lauke prasideda nuo sėklų ir sodinukų paruošimo.
Sėklų metodo pasirinkimas arba sodinukų sodinimas priklauso nuo klimato sąlygų. Norėdami augti porai atvirame lauke su sėklomis, jums reikia patogių ir šiltų sąlygų. Jei jūsų klimatas yra būdingas ilgą žiemos ir pavasario šalną, tada ši parinktis nėra tinkama. Jei sėklos vis dar įpratės ir pakils iki galo, galite gauti ploni ir silpni stiebai, o ne daug kaip porai.

Sėklų paruošimas yra mirkymas šiltu vandeniu (kambario temperatūra 20-25C) per dieną ir toliau džiovinant tol, kol gaunama biria medžiaga.

porų sėklų sodinukaiNorėdami gauti sodinukus, porai dedami į mažus dėžes su iš anksto paruoštu dirvožemiu. Sėjos tankis gali būti bet koks, bet norint nardyti lanką toliau ant 1 dėžutės su matmenimis 35×50 cm, pakanka 2 g sėklų. Prieš sodinimą, paruoštos sėjinukai turi būti šiek tiek grūdinti, užtenka 2 dienas išimti jį į gatvę vėjo apsaugotoje vietoje.

Related  Braškės: brendimas priklausomai nuo veislės

porai sodinti atvirame laukeVeislinis porankis porai yra pakankamai ilgas 60-70 dienų. Ir sodinimo laikas priklauso nuo jūsų klimato. Norėdami sužinoti, pavyzdžiui, kai pasodinti porai į žemę Sibire reikia žinoti apie pavasario laikotarpiu ir atstumiami iš jo, neskaičiuojant 60-70 dienas nokinimo daigai. Pora laikoma šalčio atspariu augalu, tačiau jauni ūgliai negali išgyventi atleidus nuo peršalimo.

Sibiro regionui sodinti tik sodinukai.

Sodinti porankius priemiesčiuose priklauso nuo pageidaujamo derliaus laikotarpio. Paprastai sėklos pasodintos 70 dienų prieš sodinimą atvirame lauke, tai yra viduryje – vasario mėn. Pabaiga. Tada pirmoje gegužės pusėje nuo 5 iki 15 sėjinukai pasodinami atvirame lauke. Norint geriau išgyventi, augalų stiebai ir šaknys turėtų būti sutrumpinti 1/3. Derliaus nuėmimas vyksta nuo vidurio iki spalio pabaigos.

giraitė, porų sodinimoPyragai Uraluose sodinami taip pat ir dirvožemyje, kaip Sibire. Porai yra dvejų metų augalas, o antrus metus paliekami šaknys gali atlaikyti net stiprias šaltis.

Priežiūra

porai nuo sodinimo iki derliaus nuėmimoPorai atvirame lauke reikalauja mažai priežiūros. Jį sudaro:

  1. Laistymas. Norint gauti geriausią derlių, pageidautina, kad daržovės būtų ilgą sausrą ir aukštą temperatūrą.
  2. Dirvožemio plovimas ir piktžolių pašalinimas. Periodiškai, tarp augalų, būtina pašalinti visas piktžoles ir atlaisvinti dirvožemį, šią procedūrą galima pakartoti iki to momento, kai nebegalima nužudyti piktžolių svogūnų kamieno.auga porai
  3. Mulčiavimas. Siekiant išsaugoti dirvožemio drėgmę ir, jei įmanoma, užkirsti kelią piktžolių atsiradimui, augalams ar durpams praktikuojama mulčiavimas.
  4. Hillingas. Jei nuo vasaros vidurio pradedate pjauti porai, tuomet galite gauti daugiausiai balintos kotelio, kuris naudojamas virimo.porai
  5. Viršutinis padažas. Norėdami gauti tikrai didelių stiebų, porai turi būti šeriami mažiausiai 3 kartus vegetacijos laikotarpiu.

svogūnai skristiKenkėjams, porai yra linkę į invaziją į svogūnų muses. Siekiant kovoti su šiuo kenkėju, pakanka morkų auginti tarp lovų ir purkšti svogūnų giraites su tabaku. Šis kvapų derinys baugina svogūnas. Jūs taip pat galite periodiškai pabarstyti lovelėmis su stipriais ir aštriais kvapais, pvz., Pušies spygliais, mėtų ar plunksnų, skirtais svogūnais.porankio žievė

Ženklo išvaizdą kenkėjų ant lovos yra sausų lapų išvaizda.

Sandėliavimas

porų derliusPorai puikiai tinka saugojimui ir tuo pačiu nepraranda savo naudingų savybių.

Related  Nuotraukos su aprašymu vyšnių slyvų rasta

poraiJūs galite laikyti svogūnus keliais būdais:

  • užšaldyti;
  • išdžiūti;
  • kasti su upių smėliu;
  • marinuoti.

Jei atliksite rekomenduojamas sodinimo datas ir tinkamai pasirūpinsite porai, galite suteikti savo šeimai naudingą daržovę visus metus.

Taip pat skaitykite straipsnį: kaip sodinti svogūną sėjant atvirame lauke!

Landing porai atvirame lauke – video