Garbanotų petražolių kvapasSu šios kultūros asmeniu susipažinimo istorija prasideda Viduržemio jūros šalyse ir prasideda nuo piramidžių ir senovės Hellų statybos eros. Didžiausias prieskonių pripažinimas nusipelnė vėliau, romėnai, kurie pristatė likusių europiečių aštrų žole. Lotyniškas petražolių pavadinimas Petroselinum crispum, greičiausiai gali būti išverstas kaip garbanotas, augantis salierų akmenyse. Tai rodo kultūrų panašumą, tačiau tai nereiškia, kad senovės Romoje galima pamatyti šiuolaikines garbanotas petražoles, gerai žinomas sodininkams visame pasaulyje.

Rūšis petražolių ant kovosLaukiniai augalai, vis dar randami visoje Europoje, Rusijos Europos dalyje ir Šiaurės Kaukaze, turi plokščius lapus, kurių nelygus kraštas. Tokia rūšis vis dar vadinama itališku petražolėmis, o pagrindinis šios rūšies pavadinimas pridedamas neapolitanas. Jauniausias petražolės, šaknys, turi priekinę skiltinę tuberozę, o europiečiai nori vadinti tokias veisles Hamburgas.

Gilios petražolės, turinčios įprastą lapų formą, sudaro tankus žalias dangtelius virš lovų, kurių aukštis nuo 15 iki 40 cm, vadinamas Petroselinium Crispum var. Crispum.

Rusijoje ši veislė pasirodė palyginti neseniai, tačiau Europoje tai yra garbanotas petrazolas, kuris yra tarp nurodytų susijusių rūšių palmių.

Kaip petrazė atrodoma nuotraukoje

Augantis garbanotas petražolėsĮdomu tai, kad iš plitimo traškūs žolelių priežastis, pavyzdžiui, Jungtinėje Karalystėje tapo ne efektingas lapai ir puikus skonis. Net viduramžiais pasodinti lovos augalų su lygaus lapai, į pirmąją vietą, jie bijojo dėl savo panašumo į pavojingą piktžolių nuodingoji šunpetrė šuo ar petražolių gausa rosshey visur.

Normalus ir garbanotas petražolėsNorėdami suprasti, kaip jis atrodo garbanotas petražoles, reikia tik pažvelgti į nuotraukas vaizdavo dviejų lapo tipo toliau. Tokio augalo negalima supainioti su bet kokiais kultūriniais ar laukiniais giminaičiais. Įprastuose daržo petražolių apatinių lapų, sudarančiomis rozetė, turi trikampio formos, buki dantytomis galus ir sklandžiai lakštu tamsiai žalios.

Garbanotų petražolių žalia yra labiau suapvalinta ir iškirsta. Dantys, kurie aiškiai matomi ant jaunų augalų, taip pat yra suapvalinti, o lapų plokštelė tampa ryški, besiplečianti forma. Likusieji susijusių formų požymiai yra beveik identiški. Tiesa, ginčai tarp virėjų ir sodininkų apie garbanotų ir itališkų petražolių dorybes ir silpnybes nemažėjo keletą šimtmečių.

Tie, kurie mėgsta veisles su banguota lapų forma, kalba apie didesnį augalo ornamentalumą ir jo nepretenzybes:

  • Garbanotas petražolės puikiai auga atvirame lauke ir šiltnamiuose.
  • Dėl gofruoto lakšto plokštės, kultūra mažiau praranda drėgmę karštose ir sausose dienose.

Todėl, auginant petražoles namuose, patyrę sodininkai pataria pasirinkti tiksliai garbanotas veisles:

  • Sodo petražolės su sklandžia lapija gali prašyti ryškių aromatų, būdingų tiek lapams, tiek jų šaknims.
  • Petražolių kvapas lieka po terminio apdorojimo, kuris nėra būdingas garbanotiems veislėms.

Puikus dekoravimas patiekalųGaivi lapai su pakankamai minkštesniais ir sultingais konsistencija yra gaivieji. Skaldyta lapija yra gera patiekalais daugeliui patiekalų, ji naudojama sultyse, padažuose ir padažuose, taip pat džiovinama.

Kaip augti ir auginti petražolių garbanotas atvirame lauke?

Atidarykite plekšnę iš petražoliųPrieš sodindami petražoles, rudenį jie paruošia būsimų lovų vietą. Derliaus įspūdingas žaluma kitą sezoną buvo draugiškas ir gausiai, tai geriau nutraukti petražolių plantacijų svetainėje, kur anksčiau auginami kopūstai, agurkai ar kitų rūšių moliūgų, bulvių, baklažanų ar pomidorais. Jei kiaulė garbanotas petražoles įdiegtos susiję augalų, jums negali padėti sumažinti derlių, nes dirvožemis gali būti agentai pavojingų ligų Kultūros ir lervų kenkėjų.

Kaip, auginant petražoles, paruoškite lovos šiai kultūrai?

  • Po žiemos, ši vieta yra iškasta, tuo pačiu įdiegiant humusą, pereprevshy kompostą ar mėšlą.
  • Ir pavasarį, kai nusileidžia sniegas, dirva turi būti atlaisvinta, derinant šį procesą su mineralinių priedų pridėjimu.

Prieš pavasarį sodinamus garbanos petražolių sėklos griežtai plaunamos šiltame vandenyje ir paliekamos patintis 18 valandų. Kadangi kultūra turi gerą atsparumą šalčiui, balandžio antrąją pusę galima sėti sėklos atvirame lauke. Sėjos tos pačios garbanos petražolės gali būti iki rugpjūčio. Ir pagal žiemą sausos sėklos į žemę įstumiamos iki lapkričio, tikintis, kad ankstyvą pavasarį pasirodys ūgliai ir sultingi žalumynai.

Grioveliai, kurių gylis yra 0,6-1,2 cm, yra 7-10 cm atstumu vienas nuo kito, sėklos nuleidžiamos tame pačiame atstumu nuo žemės. Vienoje skylėje esančiame atvirame lauke galite sėti 2-3 sėklos, kad vėliau išstumtumėte sodinimą ir pasirinktumėte stipriausią daigą. Po to, kai buvo sėjamos petražolės, lovos švelniai laistomos, kad neplautų dirvožemio ir mulčiavimo. Jei pavasaris yra užsitęsęs, o užšalimo pavojus neužbaigtas, geriau padengti lovas filmu.

Sausos sėklos pakils tik po 2-3 savaičių, o daigai bus patenkinti kaip daigai prieš savaitę.

Antrojo metų puotos petražolių garbanotaiLapų veislės petražolės gali būti pasėtos vasarą iki liepos pabaigos. Žaliosios masės garbanojo petražolių formavimas du kartus vasaros laikotarpiu yra šeriamas trąša, kurioje yra azotas. Pavyzdžiui, druska už gailestingumo metrą turėtų būti nuo 50 iki 60 gramų. Mes neturėtume pamiršti laistymo aikštelių. Kad lapai nebūtų deginami, vasaros laistymas yra geresnis.

Pirmąjį žalumyną galima išpjaustyti jau liepos mėnesį ir surinkti iki šalčiausio. Nuotraukoje pamatysite, kokia yra petražolių išvaizda kitais metais. Šį sezoną garbanos petražolės bus mėgsta storą lapų dangtelį balandžio ar gegužės pradžioje.

Auga petražolės namuose

Žalioji petražolių garbanotas yra paruoštas naudotiNaudokite šviežios prieskoninės žolės valgyti, ne tik šiltuoju metų laiku, o ištisus metus galite, jei garbanotas petražoles augalų bute, ant palangės, balkone ar lodžija. Šiuo atveju, sėja atliekama vasario besivystančių daigų stiprėja ne šviesos apačioje yra prailginta.

Auginti petražoles vazonuoseSėklos yra iš anksto įmirkuotos ir pasėtos dirvožemyje, susidedančios iš dviejų dalių sodo žemės ir paimtos iš vienos dalies smėlio, durpių ir humuso. Tolesnė petražolių auginimas namuose beveik sutampa su žemės ūkio technikų atvirame lauke. Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas drėkinimui, nes ribotame dirvožemyje drėgmė prarandama greičiau.

Nerta petražolių pasirodoLengviau gauti garbanotas žalumynai gali, jei naudojamos petražolių vienamečiais šaknų distiliacijos. Kaip sodinti petražoles tokiu būdu? Ruduo Metinė kasti šaknis ir persodinti giliai puodai su 2 cm sluoksnio drenažas ir purią dirvą maistingųjų medžiagų mišinys. Prieš petražolių augalas, šaknys gali būti gydomi augimo faktorius, kuris aktyvina augimą ir pareikšti žalia išvaizdą.

Norėdami augti ant palangės, pasirinkite net dideles šaknis su sveikais apykakliais pumpurais, kurie, pripildę, lieka virš dirvožemio lygio.

Garbanoti petrazė puodąKartais patartina beveik glaudžiai auginti petražolių šaknis. Tai bus gauti lapija daug, bet greitai nusausinti ir šaknis ir dirvožemį. Todėl šiuo atveju negalima elgtis be reguliaraus pašaro. Auginamas namuose riesta petražoles, jei tai laikas palaistyti ir patręšti kartais, po pusantro mėnesio suteikia griežtą dangtelį lapų, vazos gyvenimą ir paruoštas naudoti.

Augalų petražolių paslaptys – video

https://www.youtube.com/watch?v=6qpaW_6XanQ