petunia grandiflora limboGrandiflora petunijos Grandiflora Limbo yra nykštukė augalų su gera šakojasi ir gausiai žydinčių ilgą laiką. Geras augimas rodomi saulėtoje ir apsaugotoje nuo lietaus ir vėjo priemolio ir smėlingų priemiestų dirvožemių.

Petunia grandiflora yra būtinas bet kurio gėlių sodo ar balkono gyventojas. Manoma, kad yra beveik populiariausias augalas, skirtas papuošti gėlių lovelius. Toks gėlė nusipelnė gėlių už malonų aromatą, spalvų ir formų įvairovę. Ryškios kvepalų gėlių kaskados, kurias galima pastebėti nuo vasaros pradžios iki pirmųjų šalčių, gali transformuoti net ir primityviausią sodą.

Nuo paprastos, bet galingos augalijos 200 metų veisimui mokslininkai sukūrė stebėtinai gražią petunijos grandiflora veislę. Paprastai jis sodinamas gėlių lovomis, brošiūromis ir iškabomis. Nuotraukoje Petunia grandiflora gali būti vertinamas net mažus puodus, kur jie klesti ir auga dėka puikiai išvystyta šaknų sistema, kuri leidžia jas naudoti kaip kabinti apdaila.

petunijaPlotas sodinimo, jie sugyvena gerai su begonijų, lobulyariyami, Coleus, Cyneraria ir kitų dekoratyvinių augalų. Derinys grandiflora Petunia grandiflora su Verba, snapdragons, medetkų leukonija, celiozija, Ageratum ir kitų vienamečių sukurti gėlynas nepaprasto grožio, nes visi augalai yra tas pats aukštis ir puikus spalvų derinys.

Nykštukų “Petunia grandiflora limbo” augimas įvyksta tik skersmens. Todėl nereikia naudoti įvairių augimo stimuliatorių. Bruožas Petunia grandiflora, nuotrauka kurią jūs matote šiame puslapyje, yra stipriai šakojasi krūmas, dygliuotos su milžiniškais gėlių su 12 centimetrų skersmens. Jo didžiausias aukštis gėlių puokštėje yra apie 15 cm, o ant atvirų gėlių lovelių jis pasiekia 25 centimetrus. Be to, hibridinės veislės privalumai yra ankstyvas ir ilgas žydėjimas, palyginti su kitais didelių gėlių serija.

Augančios petūnijos grandiflora

Geriau auginti petuniją sėjinukais. Naudojant šį metodą galima suaugę augalai gauti daug anksčiau ir augti ant gėlių. Didėjanti petunias grandiflora daugiausia priklauso nuo kokybiškos sėklos, taigi geriau pirkti iš patikimo gamintojo.

Sėklos gali būti pasodintos paruoštuose dirvožemiuose nuo vasario iki kovo pabaigos. Sėkloms tinka mažos talpyklos, kurių aukštis – 7 cm, su dugnu esančiomis skylėmis. Taip pat ypatingas dėmesys skiriamas dirvožemio paruošimui, nes petunijos turi savo pageidavimus dirvožemio sudėtyje. Žemės mišinys turi būti laisvas, akytas ir neutralus.

Floristai pataria pasirinkti tokią kompoziciją:

  • Humusas (1 val.);
  • Soddy žemė (1 valanda);
  • Durpės (1 val.);
  • Smelis yra šiurkščiavilnių grūdelių (0,5 val.).

Dezinfekcijai rekomenduojama sumaišyti mišinį su karštu kalio permanganato tirpalu.

petunijaParengtame žemės sėklų, sumaišytų su upės smėlio, pabusti tolygiai visoje teritorijoje nupurkšti augimo faktorius ir uždenkite stiklu arba plėvele sukurti mikroklimatą. Iki žemės griovių geras drėgmės palaikymas jį purškiant arba pilant vandeniu į indą.

Maždaug 5-7 dienos pasirodo pirmieji ūgliai. Nuo šiol laistymas turėtų būti sumažintas. Per šį laikotarpį pagrindas turi būti šiek tiek sudrėkintas, bet ne šlapias. Dengimas gali būti palaipsniui perkeltas į šoną ir po 3-4 dienų visiškai pašalinti.

Po to, kai ant sodinukų pasirodė pirmieji tikri lapai, jie turi būti neria. Kiti pasodinti augalai laistomi skystomis trąšomis kas 10-15 dienų.

Norėdami auginti petunijos grandiflora, labai svarbu organizuoti papildomą apšvietimą, nes jis labai reikalingas šviesai. Norėdami tai padaryti, galite naudoti specialius fitolamps, LED lempos ar fluorescencines lempas. Vienintelis jiems keliamas reikalavimas yra ne padidinti temperatūrą ir sukurti stiprią drėgmę aplink augalą.

Kai šaknys atsiranda puodo apačioje, daigai yra paruošti sodinti atvirame lauke.

Priežiūra dėl petūnijų

petunijosRenkantis petunijos sodinukų sodinimo vietą, būtina atsižvelgti į jo trūkumus. Esant stipriam lietaus poveikiui, jis gali būti smarkiai sugadintas, supuvęs ar net visiškai žydėjęs. Todėl geresniomis sąlygomis nuo vėjo ir lietaus geresniam ir smėlingam priemolio dirvožemiui geriau atsikratyti gėlių lovelių šiltose ir apsaugotose vietose.

Petunijų priežiūra nėra ypač sunki, tačiau ilgai išdžiūvus orui gėlė reikalauja papildomo drėkinimo. Be to, nuo tręšimo priklausys nuo žydėjimo krūmo gausa. Savaitę po sodinukų pritaikymo prie naujų sąlygų ir iki rugpjūčio pabaigos, kas dvi savaites augalui taikomos kompleksinės trąšos.

Jei rūpiniesi petunijais, neturėtumėte pamiršti laiko pašalinti džiovintus lapus ir raukšles. Tai pagerins sodinimo dekoratyvumą.

“Petunia Pet Care” savybės