Petražolės sodeBe petražolių žalumos, sunku įsivaizduoti mažą vasaros gyventojo sodą ir šiuolaikinio ūkininkavimo sritis. Net ir senais laikais, tapus vertingu žemės ūkio kultūra, iš Viduržemio jūros pakrančių petražolės palaipsniui plinta beveik visuose žemynuose.

Rusijoje sodinami ir lapai, ir šaknies petražolės, ir žalumynai auginami kaip veislės su įprastine lapų forma ir su garbanotais.

Šaknies kultūrą atskirti nuo lapo galima ant tankios, kūgio formos lygios šaknies, tokios kaip lapai, turintys daug vitaminų, cukrų, aromatinių medžiagų ir mikroelementų. Lapų petražolėse šaknys nėra plonesnės ir šakotosios. Žaliai suteikia abiejų rūšių augalus.

Taigi, petražolių auginimas atvirame lauke yra atliekamas dviem tikslais:

 • šakniavaisių ir žolelių auginimui, kurių derlius yra pasodintas sėklomis;
 • Dėl šviežios lapijos, įgytos pastarųjų metų šaknų sodinimo metu, priversti.

Sodinimo metodai ir petražolės atvirame lauke

Petražolių sėklų rinkimasPetražolių ypatybė yra tai, kad pirmojo sezono metu visos augalo jėgos eina į augimą tiek lapų, tiek šaknis. Jei šakniavaisiai pasodinami antrus metus arba paliekami žiemai, jau balandžio mėnesį bus lapų rozetė, o vasarą žydintys petražoliai. Norėdami auginti petražoles atvirame lauke, kiek įmanoma, naudokite ankstyviausią ir gausų žalumos derlių.

Sėjami petražolės atvirame laukeJei pavasarį petražolės sėjamos atvirame lauke su sėklomis, tada augalus galima palikti žiemą. Norėdami petražolės turėjo laiko pasiruošti auginimo sezono pabaigos, palieka su savo geriausiu supjaustyti ne vėliau kaip rugsėjo mėnesį, bet su šaltu oru augalų Bulves atėjimas ir motyvacinį sluoksniu mulčiuoti lapų, šiaudų arba pušų spyglių.

Nuo pavasario pradžios ir sniego mulčiavimo tirpimas pašalinamas, o virš lovų – filmas prieglauda. Kiek laiko laukti lapų išvaizdos ir kiek petražolių šiuo atveju pakyla? Balandį atvyksime ant stalo šviežios žalios petražolės, lapai gali būti nukirpti, kol rozetė neapsaugo gėlių stiebo.

Jei petražolės nelaikomos žiemą dirvožemyje, ankstyvą pavasarį rūsyje laikomos šaknys:

 • sutrumpinti iki 12-15 cm;
 • išvalyti iš džiovintų ir supuvę lapų ir drožlių;
 • gydoma stimuliuojančia medžiaga, skirta geresnei šaknei;
 • pasodinti po filmu, paliekant tarp augalų 8-10 cm tarpą.

Related  Kaip purkšti vynuoges iš ligų

Taigi petražolės duos tris ankstyvą žalumyną.

Petražoliai išeinaPagrindinis būdas yra sodinti petražolių sėklą atvirame lauke. Svarbu atsižvelgti į tai, kad kultūrai būdingas greitas daigumas. Todėl petražolės dažniau pasėtos daigiu sėklomis nuo ankstyvos pavasarį iki liepos. Šiuo atveju kultūra sugeba išgauti vieną derlių ir gali sėkmingai žiemoti.

Šaknų veislės sėjamos ne vėliau kaip gegužės viduryje, taigi petražolės gali sudaryti visą šaknį.

Sausos sėklos žiemą patenka į dirvą. Šiuo atveju jie yra įterpti į dirvožemį nuo spalio 2 d. Iki labai šalčio, o kai nustatomas sniego dangalas, papildomai apibarstomas sniegas. Spyruokliniai tokias kultūras pradėti kurti net esant 4 ° C, gali būti auginamos pagal juostų arba atvirame žemės, kaip auginami atvirame lauke petražolių nėra bauginanti net užšaldymo iki -9 ° C temperatūroje

Daug petražoliųMes taikome auginant lapų petražolių ir sodinukų metodą. Paprikos sėklos pirmiausia auga durpių puodeliuose ar tabletėse, o balandžio mėnesį, esant 30-40 dienų, jie persodinami į atvirą žemę. Naudodami šią techniką galite gauti ankstyvą žalumyną ir praleisti iki šešių mokestį vasaros sezonui.

Sodinti petražolių sėklos atvirame lauke

Jauni petražolių krūmaiDėl atsparumo šalčiui petražolių sėklų kultūra yra sėjama, pradedant ankstyvuoju pavasariu. Ar galite auginti petražolių liepos mėnesį, ar augalas turi laiko suteikti žalią? Iki liepos pabaigos arba pirmųjų dešimt rugpjūčio dienų lapų veislės gali būti pasėtos. Jei petrazės yra skirtos šakniavaisiams auginti, tada nuo augalų, pasėtusių po gegužės vidurio, mažai tikėtina, kad tikimasi gerų rezultatų.

Liepos žolinių veislių pasėliai gali leisti vasarą antrąją pusę, tada eiti po žiemą ir kitais metais pasodinti.

Be paruošiamojo paruošimo, petražolių sėklos gniuždomos labai lėtai. Kiek petražolių pakyla? Paprastai tai įvyksta ne anksčiau kaip po 2-3 savaičių. Didesnę augimo ir daigumo energiją turi sėjos medžiaga, surinkta ne anksčiau kaip prieš metus, tačiau šiuo atveju dygimą galima pagreitinti:

 • Prieš pavasarį ar vasarą sėjant atvirame lauke sėklų medžiaga mirkoma vandenyje 18-22 ° C temperatūroje.
 • Vanduo sėklos dėžėje keičiamas kas 3-4 valandas.
 • Po 2-3 dienų palikite dar 18 valandų augimo stimuliatoriaus arba mikroelementų tirpalui. Geriau, jei šiuo metu deguonies patenka per skystį, tai pagreitina sėklų rauginimo procesą.
 • Sėklos iš augančių sėklų pasirodo per savaitę.

Related  Sodo sklypo vaismedžiai ir krūmai

Prieskoniai, paruošti derliaus nuėmimuiKvadratinio metro kraigo, sodinant petražoles atvirame lauke su sėklomis, reikia apie 1 gramą paruoštų sėklų. Jei kultūra sėjama vasarą, tada prieš dedant į dirvožemį, gumbai gausiai laistomi, o sėklų skaičius vienam kvadratiniam metrui padidėja trečdaliu.

Augantis petražolės atvirame lauke užtikrina, kad tarp mažų augalų, kurių nedidelis intervalas yra nuo 4 iki 12 cm, išsaugojimas priklauso nuo rūšies ir veislės:

 • Rožių petražolės pasėtos 1-4 cm intervalu, o sėklos paimamos į vagą.
 • Petražolių lapų įprasti veislių įterpiamos 10-12 cm atstumu, ir puikiu tarpais 8-10 cm. Ši kultūra yra pasėlis prie sėklos 3 arba 4 duobutėje, po to sunaikinimas.

Sėklų sėklų sėjos gylis pavasarį ar vasarą sėja 6-10 mm, rudens grioveliuose yra dvigubai giliau.

Po to, kai sodinami petražolės atvirame lauke su sėklomis ir drėkina vagas, dirvožemis sutankinamas šiek tiek, laistydami sodinukus, kurie yra mulčiuoti iš viršaus arba padengti plėvele.

Rauginti petražolės auginant lauke

Pritraukti petražolių ūgliai ant atvirų lovųRenkantis svetainę sodinimo ir priežiūros petražolių atviro grunto geriau teikti pirmenybę sodo lovos, kur kadaise augo moliūgai, moliūgai, agurkai ir pomidorai. Po sėklų petražolių ar kitų skėčių grąžinimas po trejų iki ketverių metų. Dėl petražolių, ypač šaknų veislių, reikia laisvai auginamo dirvožemio, turtingo ekologiškų.

Per didelis dirvožemio tankis sukelia negraži šaknis, sėklos auga blogiau ir lėčiau.

Rudenį, kai ruošiamas sklypas sklype, nuo kasimo į kvadratinį metrą, pridedama nuo 3 iki 5 kg mėšlo ar humuso. Po lydymosi sniego, lovos tręštos visapusiškai. Šiuo atveju kvadratiniam metrui yra 4 kg komposto, 15 g superfosfato, 10 g kalio chlorido ir 20 g druskos.

Laistyti petražolesTuo tarpu, kai ūgliai neatsiranda ūgliai, petražolių priežiūra ir auginimas yra kruopščiai laistyti ir vėsinti, pasėliuose. Besivystančios piktžolės yra pašalinami, o sudygus priemonių, kurių turi rūpintis pasodinti atvirame žemės petražolių pridedama ne tik ravėti, bet atsipalaidavimo dirvožemio, tręšimo ir retinimo sodinukai, kuri atliekama ne 2-3 etape tikruosius lapelius išsiskyrimo.

Related  Bulvių pasodinimas su gręžtuvu su kalviu

Puikus derlius yra tinkamos priežiūros rezultatasPrieš formuojant pilną lankstinuką, petražolės šeriamos du kartus, daugintuvėlių ar komposto infuzija. 8-10 litrų vandens imate 1 kg organinių, apie 15 gramų superfosfato ir tokio paties kiekio kalio sulfato. Rugpjūčio mėnesį augalai, ypač tie, kurie auginami šakniavaisiais, neturėtų gauti azoto turinčių trąšų, kad šis elementas nesikauptų šaknyse ir virš žemės.

Petražolės, pasodintos atvirame lauke su sėklomis, puikiai reaguoja į lapinių viršūnių padažą su mikroelementais, kurie taip pat tinka du kartus auginimo sezono metu.

Žalios aštrus petražolėsPetražolės gerai toleruoja karštas dienas, tačiau žaliuzės, neturinčios drėgmės, tampa pastebimai griežtesnės ir sunkesnės, tačiau geriau kauptis aromatinės medžiagos ir eteriniai aliejai:

 • Jei petražolės skirtos šviežiam vartojimui, augalui reikia laistyti, kuris užtikrina 60-70% dirvožemio drėgmės.
 • Norėdami gauti daugiau aromatinių žaliavų džiovinti, porą savaičių prieš derliaus nuėmimą, petražolės yra apriboti laistyti.

Šaltai atsparių žalių petražolių rinkinys gali būti atliekamas iki vėlyvo rudens, kol prasideda šaltis.

Tuo pačiu metu, šakniavaisiai yra nuimami saugoti. Augalai, likę žiemoti į žemę, švelniai korpusas ir mulčiavimas.

Kaip auginti petražoles – video