gervuogių krūmas ant drožliųPastaraisiais metais gervuogė tampa vis populiaresnė, o daugelyje priemiesčių vietovėse buvo skirta ne mažiau vietos nei ilga ir žinoma aviečių. Ir šis dėmesys yra gana nusipelno, nes sodo gervuogė, veislių nuotraukos ir aprašymas, kurie stebina dideliais uogų dydžiais, yra ne tik geri ir skanu, bet ir yra labai paprasti.

Pasaulio “gervuogių mados” įstatymų leidėjai ir šios uogos auginimo lyderiai jau seniai yra amerikiečiai. Nenuostabu, kad dauguma šiuolaikinių veislių yra mokslininkų ir entuziastų iš JAV kūriniai, naudojantys veisimo darbus skirtingų gervuogių rūšių.

Gervuogių rūšys: nuotrauka ir aprašas

Sausminga uogų gervė (Rubus fruticosus)Daugumoje Rusijos ir Europos laukiniai daugiamečių krūmų sodinukai formuojami gervuogių sizos (Rubus caesius) ir gervuogių (Rubus fruticosus). Tačiau yra keletas kitų rūšių, kurių uogos yra valgomos, ir augalai turi bendrų bruožų.

Pavyzdžiui, ilgą laiką nuotraukoje vaizduojama didžiulė juoda iš Armėnijos (Rubus armeniakas), kartais vadinama Himalajų, buvo masinė auginta JAV ir Europoje. Bušo populiarumo priežastis buvo paprastas – didelis, masyviai nokintantis uogas su saldžiu desertu. Tačiau rūšys turėjo didelį trūkumą. Ši kultūra atrodė labai dūriama, ir, atsiradus gervuogių užkietėjimui (Rubus laciniatus), ji buvo palikta.

Blackberry split photo (Rubus laciniatus)Šiandien apie Šiaurės Amerikos žemyne ​​plantacijų ir visame pasaulyje yra auginamos veisles, kurios remiasi gervuogių erškėčio ir krzaczkowatą mėlyna-pilka, o kultūros formų be erškėčių, bendrai vadinami Bezcierniowy.

Lauko auginamų gervuogių rūšių atveju, uogos keičia spalvą nuo žalios iki raudonos ar rudos, kai jos subrandina, o po to tamsiai violetinė arba beveik juoda. Tokiu atveju uogos oda, kaip parodyta mėlynosios gervuogės nuotraukoje, yra padengta žydinčiu, kuris nustatė rūšies pavadinimą ir nėra kitų rūšių.

Blackberry Sizaya (Rubus caesius)Yra skirtumas tarp krūmo struktūros rūšių ir lapų išvaizdos. Tai ypač pastebima, kai žiūri į anglies kaulo plyšį, kuris yra savotiškas. Ši rūšis smarkiai išstumta išilgai krašto, susidedanti iš 5-7 dalių lapų, daugiasluoksnių šepečių ir apsaugotų lanksčių ūglių.

“Blackberry bushy” ir “Sizaya” yra plačiai paplitusios rūšys Rusijoje, kurias galima rasti pakraščiuose, užaugusiose kirtimuose, griuvėsiuose ir upių krantuose. Tačiau sode augalai buvo tik dėl selekcininkų, kurie sukūrė didelės uogos ir derlingos gervuogių veislės.

Sodo gervuogių veislės

Augančios gervuogės ant groteliųKadangi veislių uogoms veisti buvo naudojamos kelios veislės, daugiamečiai krūmai turi skirtingą struktūrą ir vaismedžių rūšis. Kaip ir jų laukiniai augantys protėviai, daugelis veislių išsaugojo šliaužiančią formą. Augalai su ilgais, iki kelių metrų ūglių auginami ant trellises, o tai leidžia jums gauti didžiausią derlių iš vieno krūmo.

Gervuogių veislės yra labiau panašios į avietes. Tokie egzemplioriai duoda vaisių dvejų metų senumo ūglių, kurie išlaiko stačią ar pusiau vienodą formą. Augalų aukštis siekia 2-2,5 metrus ir reikalauja genėjimo.

Supaprastinti sodinimo priežiūrą leidžiama gauti veislių girlianda gervuogių. Tokios veislės lengvai gali būti identifikuojamos pagal pavadinimą, prie kurio pridedamas beviltiškas priedas, t. Y. “Be smaigalių”.

Gervuogė turi ilgą vegetacijos laikotarpį. Viena vertus, tai leidžia augalui apsisaugoti nuo pavasario šalčių ir pasikartojančių peršalimų. Kita vertus, derlius brandinamas vėlai, o šiauriniuose regionuose kiaušidės, neužpildančios pačios, eina po sniegu. Atnaujinta gervuogė, kuri puoselėja visą sezoną, leidžia išspręsti šią problemą.

Šiandien, sodininkams, yra daug įdomių gervuogių veislių, suteikiant didelę deserto uogų. Jau lieka tik studijuoti gervuogių veislių nuotraukas ir aprašymus ir, atsižvelgiant į regiono klimato sąlygas, pasirinkti tinkamą.

Related  Kaip auginti rabarbarą vasaros sode ir gauti turtingą derlių

Blackberry Thornless Evergreen

Blackberry Thornless Evergreen“Blackberry Thornless Evergreen” be gervuogių buvo gauta dėl pastebėtos natūralios Blackberry išpjaustytos mutacijos. Dėl to Europos ir Amerikos ūkininkai praėjusio amžiaus pradžioje gavo amžinai augantį augalą su puikiu derlingumu, be to, jis neturi erškėčių.

Evergreen Thornless Blackberry BlossomNors 3-gramos gervuogių veislės uogos, parodytos fotografijoje, yra daug mažesnės ir didesnės nei daugumos naujų veislių, jų skaičius ant šepečio nėra lygus. Viename žiedynu galima skaičiuoti iki 70 kiaušidžių, kurie po senėjimo įgijo mėlynos ir juodos spalvos, subtilus aromatas ir malonus saldžiųjų rūgščių skonis.

Aštrios, o gana tankios lapinės šios rūšies gervuogės liko gyvos ir po sniegu, todėl augalas greitai atnaujina augimą pavasarį ir žydi.

Augalas turi daug privalumų, tarp jų – derlingumas, erškėčių trūkumas, atsparumas šalčiui ir galimybė vežti uogas. Pagrindinis trūkumas, išskyrus nedidelę vaisių masę, yra didelė gervuogių sėkla Evergreen Thornless.

Blackberry Black Satin

BlackBerry Nuotraukos Black SatinŠios veislės gervuogių šviesios šaknys yra pusiau augančios formos ir sudaro galingą krūmą. Nors Black Satin gervuogių stiebai nepasiekia 2 metrų aukščio, augalas išlieka vertikalus. Kai auga ūgliai, vaisių derliaus nuokrypis pasiekia 4-5 metrus. Briliantas vidutinio dydžio uogose yra nuo 5 iki 8 gramų. Suapvalintų ar apvalaus-ovalių vaisių subrendimas yra palaipsnis, taigi pasėlis daug kartų pašalinamas.

Supjaustytos uogos turi saldžią, gaivinantį visuotinio skonio skonį.

Blackberry Natchez

Nuotrauka gervuogių Natchez2007 m. Amerikos mokslininkai iš Arkanzoso valstijos pristatė naują “Blackberry Natchez” įvairovę. Kultūros bruožas yra ankstyvas brendimas didelės 8-10 g uogų. Derliaus nuėmimas prasideda pirmąjį liepos dešimtmetį ir tęsiasi iki rugsėjo. Šios veislės blizgančios juodos uogos turi pailgą formą, mažas sėklas, sultingas desertinių skonio minkštimas ir ryškus, būdingas rūšies aromatui.

Nuimtas derlius, neprarandant kokybės, saugomas kelias dienas ir gali būti vežamas.

Blackberry Agavam

Šepetys gervuogių rūšies AgavamRugpjūčio mėn. Išilgai gervuogių Agavamo blizgančios gervuogės. Galingi augalai, augantys iki 3 metrų ūglių, antrus gyvenimo metus duoda vaisių ir atlaiko daugybę derlių. Tačiau žiemą be prieglaudos krūmų sugadina šaltis ir reikalinga prieglauda. Dėl įvairovės, parodytos fotografijoje, būdingas palaipsnis pasėlių derlius ir universalios paskirties uogos puikios skoninės savybės, trunkančios maždaug mėnesį.

Blackberry Ruben (Reuben)

Ištaisyta gervuogė RubenHibridinis gervuogių Rubenas daro vaisius ant pirmojo ir antrojo gyvenimo metų. Pirmasis derlius yra liepos mėnesį, tada labai didelis, vasarą baigiantis vasarą sveriančioms 10-16 gramų uogų, ir surinkti iki spalio. Remiantis gervuogė ne tik skiriasi dvigubas uogų derlius, bet ir didelis derlius.

Galingi krūmai yra tiesūs, be jokios paramos ir gerai toleruojami šalnų.

BlackBerry Navajo (Navaho)

Navajo veislės gervė“Bearless” gervuogė “Navajo” sudaro didelį, tiesų krūmo aukštį nuo pusantro iki dviejų metrų. Augalas yra nepretenzingas, reikalauja minimalios priežiūros ir nereikalingas palaikymas. Rugpjūčio mėn. Brandinamas didelių, ovalių arba suapvalintų uogų derlius, kurio surinkimas trunka apie mėnesį. Uogos masė yra violetinės-juodos spalvos atspalvis yra 5-7 gramai. Vaisiai yra skanūs, saldūs su lengvu rūgštumu.

Šios gervuogių veislės privalumai – aukštas derlius, puikus skonis ir uogų rūšis.

Blackberry Triple Crown (Triple Crown Thornless)

Vaisingos gervuogių šūvis Triple CrownKitas Amerikos gervuogių veislė buvo sukurta Oregono augalų veisėjų. Augalas, kuris duoda stabilų derlių, sudaro krūmus su pusiau auginančiais stiebais iki 3 metrų ilgio. Kad išnaudotumėte visas, ūgliai gervuogės Triple Crown atsiųstus grotelės arba remti stiprus, pajėgus atlaikyti šepečiai su subręsta antroje vasaros pusėje didelių uogų.

Related  Morkų sodinimas Uraluose

Veislės specialybė yra uogų atsparumas aukštai temperatūrai ir transportavimui, ryškus vaisių skonis ir jų stabiliai dideli dydžiai visą brandinimo laikotarpį. Vidutiniškai derlius iš krūmo yra apie 10 kg desertinių uogų, kurios nekeičia skonio netgi tada, kai auginamos be atspalvių.

“Blackberry Triple Crown”, kaip ir daugelis amerikiečių veislių, neturi aukšto žiemos atsparumo ir reikalauja atšilimo.

“Blackberry” Česteris (“Chester Thornless”)

Gervuogių uogos Česteris po derliaus nuėmimoSodo gervuogės gerokai skiriasi nuo laukinių rūšių pagal uogų dydį, derlingumą. Be to, kai kuriose veislėse, tokiose kaip Česterio gervuogė, nėra erškėčių, kurie labai supaprastina sodinimą ir auginimą. Kultūra reiškia vėlyvą brandą. Pirmosios uogos, sveriančios nuo 5 iki 8 gramų, ruošiamos renkant rugpjūčio viduryje, paskutinius juodus kvapus vaisius galima valgyti arčiau spalio. Vaisiai gerai saugomi, jie išlaiko formą ir saldumą. Krūmai su plačiu vainiku yra lengva valyti ir lengvai pasislėpti žiemai.

Blackberry Karaka Black (Karaka Black)

Didžiosios gervuogių uogos Karaka JuodaTyrinėdami gervuogių veislių aprašymus ir nuotraukas, galite ne tik įvertinti kultūros nuopelnus ir silpnybes, bet ir padaryti nuostabius atradimus. Pavyzdžiui, nauja gervuogė “Karaka Black” – tai gimtoji iš Naujosios Zelandijos, o genties augalas turi ne tik artimiausius giminaičius, bet ir hibridus, gautus gervuoges su avietėmis.

Šis metodas leidžia mokslininkams pasiekti didžiausių uogų, sustiprinti jų subtilų aromatą ir padaryti vaisius labiau tinkamus transportuoti. Nuotraukoje išdėstytos gilios, gardžiosios gervuogių veislės uogos masė yra apie 10 gramų. Oda yra stora, juoda blizgus. Minkštimas yra sultingas, skanus.

Dėl palaipsninio brendimo, pastoviai didelis derlius surenkamas 1,5-2 mėnesius.

Gervuogių veislės Loch Ness (Loch Ness) aprašymas

Nuotraukos gervuogių šepečio Loch NessRyškus aromatas, puikus skonis su tortų ir gražus ryšį, liniuotas formą uogų nuo 5 iki 10 gramų svorio – ypatybių besshipnoy Blackberry Loch Ness, kurio dėka veislė buvo labai pripažintas britų Karališkosios sodininkystės draugijos.

Iš kiekvieno priemiestyje esančio krūmo galima gauti apie 15 kg prinokusių uogų, intensyvaus auginimo sąlygomis derlius didėja iki 25-30 kg. Šiuo atveju vaisiai išlaiko savo išvaizdą ir skonį keletą dienų, tai yra svarbu komerciniam sodinimo darbui. Pagal aprašymą, “Loch Ness” veislė yra paruošta derliui rugpjūčio viduryje.

Blackberry Polar (Polar)

Užšalusi gervuogė, polaarLenkijos augintojai buvo veisiami gervuogės Polar įdomių Rusijos sodininkai dėl savo didelio atsparumo šalčiui ir auga krūmai be papildomų prieglaudų galimybę. Stiprūs augalai užtikrina stabilų derlių iš didelių ovalų uogų su blizga juoda oda ir puikiai saldaus skonio. Vaisius galima naudoti namams konservuoti ir valgyti šviežiai.

Related  Jums, kažkoks stulpelis slyvų

Blackberry Loch Tay (Loch Tay)

Blackberry Loose veislė Loh TeiBesshipnaya BlackBerry Loch Tay kompleksas hibridas kilmė suteikia saldus dideles uogas su tvirtu kūnu ir sklandžiai blizgus juoda oda. Lygiuoti deserto vaisiai pradeda sulaukti per paskutines liepos mėnesio dienas, vėliau kolekcija nesibaigia maždaug mėnesį. Semistrališki krūmai formuojasi iš tvirtų, tylų bevandenių ūglių, sudarančių kompaktišką, lengvai prižiūrimą vainiką.

“Blackberry Thornfree” (“Thornfree”) aprašymas

Vienas iš pirmųjų bevychnyh veislių gervuogių, kuri vis dar turi nusipelnęs populiarumas tarp vasaros gyventojų. Pagal veislės aprašymą gervuogė Thornfrey sudaro didelę pusiau nuolatinę krūmą, kurią sudaro iki 5 metrų ilgio ūgliai.

Tvirti stiebai puikiai atlaiko nuo rugpjūčio-rugsėjo ovalios uogos, sveriančios nuo 5 iki 8 gramų, nokinimo svorį.

Šiai veislei būdingas atsparumas ligoms ir didelis derlius.

Vienu šepečiu gali būti nuo 30 iki 120 uogų. Juodieji lukštenti vaisiai turi sultingą minkštimą ir puikų saldžiųjų rūgščių skonį, tačiau pilnai brandinant uogas greitai raukšlina ir nėra saugomos.

Blackberry Giant (Bedford Giant) aprašymas

Blackberry Bedford GiantBlackberry sodinukai “Bedford Giant” yra vienodai gerai įrodyti pramoniniuose ir privačiuose soduose. Pasak veislių aprašymo, gervuogės milžinas – augalas su šliaužti, padengtas spygliais daigų, kurie prasideda liepos mėnesį, tankus juodųjų vaisių brendimo sveria iki 7 gramų. Vaisiai turi puikų skonį, stiebai gerai auga ir žiemą toleruoja.

Blackberry Arapaho (Arapaho)

Blackberry ArapahoAmerikos veislės Blackberry veislės yra vieni iš populiariausių pasaulyje. BlackBerry arapahų gautas mokslininkų iš Arkanzaso narė 1993 metais, įrašytos į platų serijos augalų pavadintas Amerikos indėnų genčių. Tarp bešhipinių veislių ši veislė yra laikoma anksčiausiai.

Liepos mėn. Antroje pusėje brandina uogos, sveriančios iki 7 gramų. Saldūs vaisiai su juoda blizga oda yra plataus kūgio formos ir sultinga minkštimas, kurio skonį praktiškai nedaro mažos sėklos.

Labai produktyvūs krūmai nebijo ligos ir gali atlaikyti iki -24 ° C šalčių.

Blackberry Kiowa

Didžiulė gervuogių Kiova uogaKita Arkanzoso mokslininkų įvairovė suteiks sodininkams neįtikėtinai dideles uogas, kurias galima pavadinti įrašais. BlackBerry vaisių veislių Kyowa atneša iki 20 gramų su vidutinio dydžio sėklų, tankus odos ir puikios skonio masės. Uogos palaipsniui subrandami, transportuojama gerai ir sezono pabaigoje neišnyksta. Patys krūmai, suformuoti tiesiomis ūgliais iki 160 cm aukščio, gali atlaikyti šalnų iki -23 ° C.

BlackBerry Apache (Apache)

Foto iš Amerikos gervuogių veislės ApacheJAV vaismedžių atsparumas ugniai atsparioms “Apache” rūšims 1999 m. Pirmą kartą buvo pristatyta sodininkystės bendruomenei. Nesugingos gervuogės su energingais stačiais ūgliais suteikia didelę, iki 10 g svorio pailgią saldaus skonio uogienę. Aromatiniai vaisiai yra vienodai tinkami naudoti šviežiai ir užšaldyti. Šiai veislei būdingas puikus derlius, palyginamas su geriausiomis komercinėmis veislėmis, taip pat atsparus šalčiui.

Augalų apžvalga kai kurių gervuogių veislių – video