Chardjou melionasGulab chardzhuyskie arba melionų mylimas visų, kurie paragauti tik vieną gabaliuką kvapnios vaisių. Vėlai ZARD, kuris apima keletą veislių Centrinės Azijos Gulab, pavadinimas “karalienė melionų” yra teisingas.

Didelės pailgos arba kiaušinėlių vaisiai yra lygūs, šiek tiek sudrėkinti arba padengti nevienodo akių paviršiaus. Tankus žievė, priklausomai nuo veislės ir veislės, gali būti žalia, balkšva arba geltona. Minkštimas storas, tankus su nuostabiu saldžiu skoniu ir ryškiu skoniu. Visų jų savybių dauguma gulabi veislių įsigyja tik kelias dienas ar savaites po kolekcijos. Dėl šios savybės melionai gali būti laikomi beveik pavasarį ir gabenami dideliais atstumais, nebijodami sugadinimo ar skonio praradimo. Melionai yra nepretenzingi ir lengvai laikomi pakabinamoje formoje ir sulankstyti į karoliukus.

Kaip ir daugelis tūkstančių metų senumo, Centras auga Gulab Chardzhuysky plotas Turkmėnistanas, tačiau šio meliono tipo populiarumas yra tai, kad kultūra gali būti lengvai matomas ant meliono srityse Uzbekistano, Kazachstano, Tadžikistano ir pietinėje Rusijoje, pavyzdžiui, Astrachanės regione. Melionų augintojai išskiria keletą rūšių gouilabi.

Oranžinė lazda

Oranžinė lazdaRūšiavimo tipą atrenka Uzbekistano augalų auginimo tyrimo instituto veisėjai. Čia yra šios kultūros veislių ir hibridų, populiarių šiandien. Augalija trunka nuo 100 iki 115 dienų. Oranžinės gulabi meliono vaisiai yra kiaušinio formos ir pasiekia nuo 4 iki 5 kg svorio. Meliono paviršius yra netgi, kai kuriose veislėse, esančiose šalia pjūvio, galima pastebėti silpną padalijimą į segmentus. Žievė yra tanki, oranžinė geltona, be rašto, bet su dideliu tinkleliu.

Ant meliono šis melionų porūšis nesudaro. Šviežiai supjaustyti vaisiai turi mažai cukraus minkštimo su mažu cukraus kiekiu, kuris keičia savo savybes dėl nėrimo.

Valgomojoje melionai sukaupta 8,5% cukraus, kūnas tampa balta, ji yra sultingas ir labai kvapnus.

Goludai yra žalia

Goludai yra žaliaPriešingai nei oranžinė spalva, paviršiuje esanti žalia įvairovė rodo nedideles raukšles, o tinklelis nėra toks ryškus. Tankus, traškus meliono minkštimas po žievelėmis yra žalsvas, o arčiau centro – baltos spalvos. Pagal skonį, tai ne mažesnė nei ankstesnė gulabino rūšis.

Nepažeistas vaisius specialiu pynimu galima laikyti iki kitų metų pavasario.

Sary-gulabi

Sary-gulabi melionasToks ilgai ąžuolo melionus lengvai atpažįsta tvirta didelė tinklelis, padengiantis tolygią odos paviršių. Kai jūs subrendote, vaisiaus spalva pasikeičia nuo geltonos iki oranžinės spalvos. Kūnas yra storas, klampus-pluoštinis, sultingas ir labai saldus.

Melionai Alla-hamma

Kiaušinio formos vaisiai gali pasiekti 6-7 kg svorį. Melionai, kurių vos pastebimas tinklelis yra šviesiai geltonos spalvos. Atsižvelgiant į tai, matoma plona suporuotas, dažnai pertrūkiais juostų rudai oranžinės spalvos. Aukščio stovi puikų skonį, maloni tekstūra ir trapumą balta kūnas, kurį užima beveik visą interjerą vaisių.

Vaizdo įrašas apie prinokusių saldžių melionų pasirinkimo taisykles