kerpės ant vaismedžiųBe apleto sodo, galite pamatyti kerpius ant vaismedžių, jų valdymas yra prieinamas kiekvienam sodininkui. Bet geriau ne kovoti, bet neleisti, kad ant medžio žievės nepatektų grybų ir dumblių sąjungos. Nesvarbu, ar grybai, ar dumbliai gyvena ant medžio žievės, o ne parazituoja. Tačiau pažeidžiamos kortikos oro mainų procesai, gofruotose žiedlapiuose gali rasti prieglaudą vabzdžių kenkėjai. Nepertraukiamai drėgnoje aplinkoje gimsta grybelinių ligų sporos. Kerpių atsiradimas ant medžio signalizuoja imuniteto silpnėjimą ir kad sodas yra ekologiškai švarioje vietoje.

Keleivių rūšys

kerpių rūšisLicėjimai visada auga grupėmis, bet pirmoji šiaurės pusėje ant medžio žievės atsiranda drėgnų dėmių su žalsvaisiais mikroskopiniais dumbliais. Grybelis yra užtvindytas dumbliais, apsaugo jį nuo saulės spindulių, maitina druskomis ir yra suskaidytas su sintetiniais cukrumi. Mediena žievė yra substratas, ant kurio vystosi lygiagretus pasaulis, bet medis užsikimšęs nuo prigimtinių neoplazmų.

Kalyklos pasaulyje yra daugiau nei 25 tūkstančių rūšių. Visi jie yra suskirstyti į grupes:

  • nudrus ar kortikalus, pritvirtinkite prie bet kokio kieto objekto, uolos ar medžio;
  • lapai, flounces, kabantys žemyn ir pločio pločio;
  • gausiai – plonieji lapai kaip augantis krūmas, nesvarbu, plokštės aukštyn arba žemyn.

Ant vaismedžių yra kerpės, kurių pavadinimai ir nuotraukos yra žemiau:kerpės ir jų pavadinimai

Licėjos palepia kamieną su įvairiomis spalvotomis dėmelėmis, užfiksuojamos naujos vietovės, mažėja medžio derlius, augalas yra apsvaigęs.

Ženklai, rodantys ankstyvą kerpių atsiradimą ir prevencines priemones

Jei vaismedžių sodas tamsus ir drėgnas, turėtumėte ieškoti dumblių pėdsakų iš šiaurės pusės ant medžių žievės. Siekiant išvengti kerpių atsiradimo vaismedžiams, pirmasis kovos būdas yra retinimas. Iškirpti reikia mažai derlingų šakų ir užtikrinti, kad vainikas būtų prapūstas, šlapio ploto ant žievės nebūtų.

Būtina išsiaiškinti priežastis, dėl kurios medis nekenčia nuomininkams:

  1. Pirmoji obuolių ir kriaušių priežastis yra šaknų mirkymas, kai požeminis vanduo yra daugiau nei metras ir pusė nuo paviršiaus.
  2. Kitas priežastys gali būti plyšių žievės, iš kurios srovės teka, kuriant drėgmę.
  3. Gausus ir dažnas sodo laistymas gali lemti panašų rezultatą.

Pripažįsti, kad kerpių atsiradimas neturėtų būti, nes jų aplinkoje atsikuria patogenai, kurie maitina medžio sapą ir sunaikina jį.

Kaip elgtis su kerpėmis

vaismedžių kerpių kontrolėNorėdami išsirinkti kovos būdus kerpių atsiradimui ant vaismedžių, galima išnagrinėti padėtį ir pažeidimo laipsnį. Raugeliai negali pritvirtinti, jei auga kortizo ląstelės. Tik tuo atveju, jei augimas sulėtėjo ar sustabdytas, kerpės auga sparčiai.

Pastebėta, kad medžiams, kuriuose yra kerpių, niekada nevyksta juodas vėžys – siaubinga vaismedžių liga.

Jei augalai pastebimi vystymosi pradžioje, juos galima pašalinti mechaniškai – išbrėžti iš filtro ant pagrindo ir sudeginti. Tačiau grandiklis turi būti medžio arba plastiko, kad nebūtų pažeista žievė. Kova su keršytuvais vaismedžiose prasideda iš apačios, nuo artimosios barrelio apskritimo. Atlaisvinusi medžio žievę nuo užsieniečių, būtina atlikti bagažo apdorojimą geležies sulfato tirpalu. Po to, kai padarė vaismedžių pašalinimą.

Kaip matote, atsikratyti kerpių vaismedžiams yra lengva, jei sodas neveikia. Geriausios apsaugos priemonės yra tankesnių šakų genėjimas, prevencinis purškimas vario sulfatu, kalkių liemenės. Bet jei lagaminai ir šakos tampa vienu rausvu kilimu, tada medis miršta.didelė žala medžiams kerščiais

Kad nebūtų sukurtas pavojaus dėmesys visam sodui, medis turi būti pašalintas. Tuo pačiu metu kruopščiai kaupkite ir sudeginkite juos.

Jei medis vis dar gali būti išgelbėtas, galima paruošti žudomą gydymą, kurio negalima laikyti kenkėjais.

Šis tirpalas yra pavojingas žmonėms, todėl valgant ir perdirbant sode būtina naudoti apsaugos priemones.

Paimkite 0,5 litro verdančio vandens, 600 g tešlos pagamintos kalkės ir lėtai ugnies, maišydami, kad supiltų masė. Įlašinkite į tirpalą palaipsniui 400 g sieros miltelių, įpilkite dar 1,5 litro vandens ir virkite 15 minučių, uždarykite dangtį. Raudonos spalvos nuoviras turėtų atvėsti iki 37 C. Įpilkite turinį į stiklinį indą su dangteliu.

Norėdami gydyti kerpščius vaismedžiams, paimkite 100 ml koncentrato, praskieskite 5 litrus vandens ir pabarstykite medžius, nepamirškite savo saugumo. Koncentruoto tirpalo dėkite oksidacijos vengiant variklio alyvą ant filtro.vaismedžių gydymas nuo kerpių

Sveikos gerovės užtikrinimas yra puikus ir dėmesingas vaismedžių priežiūra. Labai svarbu pasirinkti vietą, kurioje yra žemas požeminio vandens lygis, o ne sodinti. Savalaikė ligų prevencija, rekomenduojamų gydymo priemonių naudojimas padės išlaikyti naminių gyvūnėlių sveikatą.

Vaizdo įrašas apie vaismedžių kerpių valdymą