Šiuolaikinės kopūstų veislės buvo išaugintos iš laukinių rūšių. Kai kurios šios kopūstų rūšys yra labai naudingos ir labai populiarios.

Tarp jų yra tokie lapinės kopūstų rūšys:

 • Kalė yra raudona;
 • Reflex f1;
 • Calais yra žalia;
 • Redbor f1 ir kiti.

Kopūstai plumutas

Lapų kopūstus galima auginti skirtingomis klimato sąlygomis. Jis yra labai gerai toleruojamas net esant stipriam šalčiui iki -15 ° C. Yra įvairių lapų kopūstų, kurie puikiai toleruoja karštą orą. Todėl regionuose, kuriuose yra skirtingos klimato sąlygos, populiarios įvairios lapinių kopūstų rūšys.

Tačiau, nepaisant nepasitenkinimo klimato sąlygomis, yra vienas reikalingas reikalavimas, kuris palieka kopūstus augimo vietą. Šis reikalavimas yra derlingas ir gerai nusausintas dirvožemis, kurio vidutinis azoto kiekis.

Lapų kopūstas nėra pasirinktas sodinimo būdui – galite naudoti sodinukus, ir jūs galite sėti sėklas. Be to, jei pasodinta ankstyvą pavasarį, derlių galima surinkti vasarą. Jei jums reikia derliaus rudenį ar arčiau žiemos, geriau vėlyvą pavasarį auginti kopūstai.

Lapų kopūstai yra skirtingo dydžio, priklausomai nuo veislės. Žemas auga ne daugiau kaip 30-40 cm. Aukštos klasės pasiekia įspūdingą 90 cm aukščio. Be to, skirtingos veislės skiriasi lapų forma: plokščios, garbanotos arba dvigubos briaunos.

Rūsių kopūstų raudonųjų lapų savybės

Kale lapų raudonaKale lapų raudona – kasmetinis daržovių augalas. Tai nėriniai lapai su violetine spalva. Kochan šioje kopūstų veislėje nėra. Kai kurie augina šį kopūstą dekoratyviniais tikslais arba kaip pašarines kultūras. Jame yra daug naudingų elementų ir vitaminų, todėl jis yra būtinas produktas dietinei mitybai. Tai prisideda prie populiarumo tarp žmonių, kurie nori vadovauti sveikam gyvenimo būdui. Tarp jų yra šie elementai:

 • Vitaminai K, C ir A;
 • Antioksidantai;
 • Kalcio;
 • Mikroelementai magnio.

Kailinės lapinės raudonos klevos vidutinės brandos laipsnis. Jos pagalba restorane virėjai dekoruos patiekalus. Aukštis 60-80 cm. Atsparios šalčiui iki -15 ° С.

Fekalų augimo metodai raudoni

Busho kopūstų lapų išmatos raudonosŠi kopūstų rūšis dažniausiai auginama sodinukų metodu, tačiau be sėklų metodas taip pat yra labai dažnas. Ankstyvą pavasarį sėklos sėjamos dirvoje, jei tai leidžia orai. Naudojant sodinukų metodą, sodinimas turėtų būti atliekamas balandžio ar gegužės pradžioje. Lovų pasirinkimas ir paruošimas turi prasidėti rudenį. Norėdami tai padaryti, turite pasirinkti gerai saulėtą žemę su derlingu dirvožemiu. Prieš sodinimą, jūs turite papildomai apvaisinti šią teritoriją humuso ir kompleksinių trąšų. Augalai turėtų būti sodinami 45 cm atstumu viena nuo kitos 45-55 cm atstumu tarp eilių. Ir šioje svetainėje neturėjo būti kryžmažiško augalo.

Raudonųjų kopūstų sėklos puikiai dygsta esant + 4 ° C iki + 6 ° C temperatūrai. Norėdami pagerinti šios kopūstų veislės augimą, galite uždengti savo skyles stiklu ar kita skaidrios medžiagos. Po maždaug 5 dienų pasirodo pirmieji ūgliai. Po to dangų medžiaga turi būti pašalinta ir pašalinti silpni augalai.

Siekiant padidinti derlių, piktžoles reikia reguliariai pašalinti, dirvą reikia šerti ir sodinukus laistyti laiku. Vasarą galite pjauti lapus. Jei išsaugosite sodinimą žiemą, ankstyvą pavasarį galėsite gauti naują kopūstų derlių. Beje, pasibaigus šalnoms kopūstų lapai įgijo turtingą violetinį spalvą. Užkandžių kokybė taip pat pagerėja, kai kopūstai tampa sultingesni ir saldesni.

Lapų kopūstinių kopūstų spalvos žaluma

išmatos žaliaDėl kopūstų kopūstų žalias yra tas pats, kas jos raudonam giminaičiui.

Vienintelis skirtumas yra lapų spalva – ji visada išlieka žalia, net ir po žiemos.

Lapų kopūstų auginimo ypatumai

Kale redbor F1 yra hibridinis ir nurodo kurchavolistnym veislių dekoratyvinių kopūstų. Kaip ir daugelis dekoratyvinių kopūstų rūšių, tai yra dvejų metų senumo augalas. Todėl jis pradeda vaisius tik antrus metus. Daugumoje Rusijos priemiesčių jie atlieka tik dekoratyvinį vaidmenį. Bet tai veltui, nes iš žalios baltymu kopūstų, cukraus, vitamino C ir karotino forma teritorijos naudojimo esančius kas daugiau nei kitų rūšių kopūstai. Ši kopūstų rūšis yra labai skanus ir nereikia daug riebalų gaminti.

Lapų kopūstų raudonasis f1Šis hibridas turi labai gražią išvaizdą. Jis pasiekia 70-150 cm aukštį. Lapai yra marooniniai ir turi delno formą. Šio augalo aukštis priklauso nuo jo nusileidimo metų. Jei norite gauti aukštą augalą, kovo mėn. Pabaigoje sėklos bus sėjamos. Tada po 30-40 dienų kopūstų krūmus reikia persodinti į nuolatinę augimo vietą. Ši kopūstų rūšis nebijo šalčio, ir ji jaučiasi puikiai, net jei ji yra padengta sniego. Perkeliant pirmą šalną, šio augalo lapai tampa minkštesni ir sultingi.

Lapų kopūstų Redding f1 išvaizda priklauso nuo saulės spindulių, paveikiančių augalą. Labai svarbu yra dirvožemio drėgmė. Tai ypač pasakytina apie karštą sezoną. Prieš sodinant šią kopūstų įvairovę, būtina tinkamai tręšti žemės sklypą, ant kurio planuojama auginti lapuočių kopūstų raudoną borą f1.

Kopūstų lapų refleksas f1

Dekoratyvinės kopūstų refleksas f1Labai populiarus yra profesionalių kopūstų savininkų vairuotojas lapų refleksas f1. Šis neįprastas augalas gali būti naudojamas kaip dekoratyvinis sodo ornamentas, bet daugiausia šis rūšies kopūstas vertinamas dėl naudingų jo savybių.

Nebūtina iš karto nutraukti visos galvos. Norėdami paruošti naudingą salotą, pakanka atsikratyti kelių lapų iš rozetės centro. Kopūstų lapų refleksas f1 turi puikių skonio savybių. Tai nėra karšta ir yra puikus priedas prie mėsos ir žuvies patiekalų. Reguliariai naudodami tokius kopūstus maistui, galite praturtinti savo kūną šiomis naudingomis medžiagomis:

 • Kalcio;
 • Azoto junginiai;
 • Sieros druskos;
 • Fosforas;
 • Kaliem;
 • B grupės vitaminai, taip pat C, A P, K, U;
 • Angliavandeniai;
 • Pluoštas:
 • Phytoncids.

Kopūstų lapų refleksas f1 yra būtinas maisto komponentas kiekvieno sveiko mitybos mėgėjams ir žmonėms, kurie nori išmesti porą kilogramų. Jo šiluminė vertė yra tik 24 kcal 100 gramų.

Šio lapo kopūstų rūšis yra tamsiai žalios spalvos hibridas. Augalas atsparus žemai temperatūrai. Minimali riba yra -18 laipsnių. Lizdas yra pusiau vertikalus. Lapai stipriai gofruojami. Aukštyje augalas gali siekti 80 cm. Kopūstų lapų reflekso svoris yra f1 300 – 1400 gramų. Sodinant reikia laikytis optimalios 60 x 70 cm schemos. Jokiu būdu ekspertai rekomenduoja iškirpti apatinius šio nuostabaus augalo lapus, kitaip jis tiesiog mirs.

Žiediniai kopūstai