medžio patikrinimas pavasarįVaisių sodas reikalauja visų sezonų priežiūros, o tai geriau, jei tai yra prevencija, nei ligų gydymas ir kenkėjų naikinimas. Ypač erzina kriaušių ir obelų ligos sodininką. Vasara 6 hektarai yra daugelio ligų veisimosi vieta. Būtina lapus pririšti prie kaimynų medžių, per savaitę visose sodininkystėse aptariama ataka. Tik bendroji kova su ligomis ir kenkėjais padės sutaupyti saldžių, sulaužytų sulčių, kriaušių.

Problemos, kylančios kriaušių auginimui

Kokie negalavimai laukia kriaušių sodo ir kaip kovoti su jais:

  • orlaivių kataklizmai, kurie silpnina medį;
  • vainikinės ir vaisiaus grybelinės ligos;
  • ląstelių ir šaknų sistemos bakterinės ir grybelinės ligos;
  • virusines ligas;
  • vabzdžių kenkėjai.

Retai, kai atsiranda liga prie kriaušių. Dėl susilpninto medžio, plonos sudygsta kompleksas. Agrotechninės sodo priežiūros priemonės gali pašalinti daugelį ligų priežasčių.

Kodėl rudenį ir pavasarį reikia derliaus augalų likučius? Žiemoti lapų ligos ir kenkėjų buvo sunaikinti. Kodėl jie balinti medinius kamienus? Apsaugoti žievę nuo saulės spindulių. Plyšiai valomi ir padengiami sodu, kad grybelinės sporos nepatektų į medieną, vabzdžiai ten nedaug. Laiko viršūnė, purškiama fungicidais – ir kriaušių ligos nekenksmingos. Sodas bus žydintis su gėlėmis, gražia lapija, gabus medaus vaisiais.

Dažniausiai būdingų kriaušių ligų požymiai ir gydymas

lapeliai ir kriaušių vaisiaiNepatogus siurprizas yra sode pasirodymas. Jis paveikia daugybę vaismedžių, bet kiekvienas augalas turi savo grybą – Fushchadium pirinum vystosi ant kriaušės, žūsta visą žalią augimą. Jei ant kriaušių matomos lapų ligos, kaip parodyta nuotraukoje, gydymas pradedamas nedelsiant. Po lapų nemalonūs šukeliai padengia vaisius, įtrūkimus ir puvinį.

Gydymas yra nedelsiant pašalinti paveiktus ūglius. Visas medis yra tris kartus apdorojamas 1% vario fungicido tirpalu. Pradedant jauną, po žydėjimo, ir vėl po 2 savaičių. Jei sode yra smarkiai užkrėstas kriaušių šveika, kontrolės priemonės apima pjaustymo rato apdorojimą. Rudenį, po derliaus nuėmimo ir augalinių liekanų derliaus, žemė aplink vaismedį turėtų būti sudrėkinta 10% amonio nitrato. Nepurškite į statinę!

Related  Nuotrauka su geriausių veislių actinidia kolomikta aprašymu dachoms netoli Maskvos

bakterinis deginimasDar viena didžiulė sodų liga yra užkrečiama vabzdžiais, vėju. Grybas Erwinia amylovora tik laukia, kol sporos nukris ant vabzdžių kojų. Indikacija yra juodos arba rudos spalvos lapų išvaizda karūna. Tai bakterinis kriaušių uždegimas, kurio gydymas turėtų būti nedelsiant pradėtas. Grybas prasiskverbia į vidų, praeina kampinį ir gali sunaikinti medį. Todėl pirmiausia turite išnaikinti visus pažeidimus sveikam audiniui. Tai darydami nepamirškite dezinfekuoti peilio po kiekvieno pjovimo. Jei dauguma filialų yra nukentėjo, medis yra geriau išnaikinti, kad išgelbėtų nuo kaimynų infekcijos.

Purškimas atliekamas su fungicidais 1% vario, 0,7% geležies sulfato arba antibiotikų rifampicino, gentamicinu ir panašiais.

juodasis pliuksas ant kriaušėsKą turėčiau daryti, jei kriaušės lapai būna juodi, juodais grybais? Iš pradžių grybas sureguliuojasi ant lapų, kuriuos paveikė amarai, ant jų saldžiųjų sekretų. Bet pati kriaušė patraukli grybai. Tai nėra įgyvendinta tik klasėje Katedroje. Labai greitai pralaimėjimo sritis užfiksuoja visą karūną, atimdama vaisių fotosintezę. Būtina praskiesti 0.5% vario sulfato arba chloroksido muilo tirpalą. Ruošiant kibirą, reikia pakoreguoti ir supilti į homogeninę būseną 150 g muilo.

Kiekvieną kartą, dėl kriaušės ligos, lapai ir vaisiai būna juodi, reikia rasti ligos priežastį ir kovoti su ja.

rūdys ant kriaušių lapųRūdys yra ne mažiau žalos sodui, kurio negalima supainioti su kitais pažeidimais. Oranžinės dėmės yra paveiktos ne tik lapų, bet ir vaisių. Grybas užkrėstą augalą vasaros pradžioje, o rudenį lapų nugaros pusėje sulaukia sporos papiliarėse. Medis praranda gyvybingumą. Kova su pykčiu – pašalinti paveiktas dalis, gydyti fungicidais, pelenų įpylimais, karbamidu. Gali augti spygliuočių medžiai, o tada eina į sodą.

Ne mažiau žalos gali sukelti medžių liga citospores kriaušės. Cytosporozą sukelia Cytospora leucostoma ligos, grybelinės ligos sukėlėjas. Bet patogeną įvedama į pažeistą medžio žievę. Pagrindinė priežastis gali būti saulės nudegimas arba apsaldymas. Tuo pačiu metu žievė išdžiūsta, išsiplėšta, tampa raudonai ruda spalva.

miltligė ant kriaušiųPieniškoji miltligė pirmiausia suformuoja dangą, lapai yra panaši į miltus. Tada lapai rausvi, sulenkiami išilgai vidurinės juostos ir nulupkite. Sekite jaunų augalų poreikį, nors jie turi subtilus lapų mentes. Išnaikinti grybą gydant penicilinu ir tetraciklino antibiotikais. Gerai padeda purkšti šviežią “iš uodegos” sultinio ir natrio kalkių tirpalą skystu muilu.

Related  Vario sulfato naudojimo įvairiose srityse instrukcijos

Su nuotrauka aprašytos kriaušių ligos ir jų gydymas yra įvairūs, tačiau jie visi sukelia mirtį arba žymiai sumažina derlių, nepatogių vaisių.

Yra tam tikrų grybinių ligų atsiradimo būdų. Jie įvedami į drėgną šiltą orą arba esant staigiems temperatūros pokyčiams.

Gausios rasos išvaizda yra laikas, kai reikia būti ypač budrus. Sustingusi medžio vainiko, kuriame ilgą laiką palaikoma drėgmė, grybelis yra patogus. Norint nesuprasti, kodėl lapai yra juodi kriauše, kaip išgydyti, ką gydyti, būtina tinkamai vesti sodą.

Tačiau kriaušių mediena, jos žievė, šaknys yra kitos grupės ligų buveinė.

šaknies kriaušių vėžysŠaknies vėžys – bakterinė liga, kurią plinta bakterija Agrobacterium tumefaciens. Svetainėje yra užkrėstos sodinamosios medžiagos. Žemėje yra keli metai. Aptikti ligos užuominas gali būti kruopščiai išnagrinėję sodinamąją medžiagą. Prieš sodinimą būtina pašalinti abejotinas vietas, dezinfekuoti vario sulfato šaknis.

Kriaušės gali užkrėsti juodomis vėžinėmis ligomis, kai bagažinė pradeda plisti ir išsivystyti šviesiai rudos spalvos. Žievės įtrūkimo priežastys yra daug, netgi pernelyg giliai nusileidžiančios. Bet kiekvienas krekas yra užkrečiamųjų ir grybelinių ligų vartai. Ir medžio gyvenimo kova nežino poilsio.

 Kriaušių kenkėjai

pirštaiDaugelis medžiotojų valgo vabzdžių ir nariuotakojų pasaulyje kriaušių lapus ir vaisius. Sodininkis privalo atlikti prevencinį kriaušės apdorojimą masinėse kenkėjų invazijoje. Tačiau ramiai, palaipsniui, nepastebimai į žalią dangą įvedami nariuotakojų – erkių. Dėl kriaušių, pats baisiausias kenkėjas yra kriaušės ar tulžies erkė.

Mažoji 1 mm dydžio būtybė, turinti 4 kojas, patenka į vėjo sodą, drabužius ir batus, kuria kolonijas. Sodininkyste gali užimti kenkėją, sodinti augalus, kuriuose gyvena erkės.

kriaušės erkėJei ant lapo yra patinimas, tada ši erkučių kolonija pradėjo daugintis. Vezikulės vadinamos golėmis, jie gaunami pakeičiant lapų ląsteles po nuodų. Kenkis sugeria sulčių iš lapų ląsteles, audinys miršta, lapai tampa juodais ir išmesti.

Related  Agrastų ligos ir jų gydymas

Pirminio erkinio ant piršto kontrolės priemonės susideda iš:

  • sistemingai surinkus kritusius lapus su arachnidinių vabzdžių kolonijomis;
  • sodinamos veislės, atsparios kenkėjų naikinimui;
  • rudenį kasti rudenį.

Cheminis valymas nuo pelės erkių yra sieros ir fosfato preparatų naudojimas. Iš paruoštų insekticidų tinka Vertimek. Visi šie vaistai yra pavojingi sveikatai, jie turi būti naudojami apsauginiuose įrenginiuose.

Žiemą medumi negalima palikti mumifikuotų lapų – tai žiemoja gudobelių palikuonis. Kopūstai, panašūs į kopūstą, su palankiomis žiemos lapais padengia ne tik kriaušes, bet ir gudobelius, paukščių vyšnius, obelis.

lervos iš kriaušių lentpjūvėsKriaušių lentpjūvė, iki 6 mm dydžio vabzdys, laukia žiedinių žiedpumpurių atidarymo, kad kiekvienoje gėlėje būtų vienas kiaušinis. Karkasas vystosi per 4 žarnas. Kontrolės priemonės – voverinių kokonų kasimas, sunaikinimas, kuriame buvo ateities palikuonys.

Viename straipsnyje neįmanoma nurodyti visų kenkėjų kriaušių. Tačiau prevencinių priemonių įgyvendinimas padės išspręsti daugelį problemų.

Kova su kriaušių liga – vaizdo įrašas