žydi vyšnių sodasKlausimas, kodėl vyšninė džiūsta po žydėjimo, neturi vienareikšmio atsakymo. Manoma, kad smurtinis žydėjimas silpnina medį, mažina jo atsparumą ligoms. Kita vertus, ji yra matoma, kad gausiai žydinčių vienos instancijos, palyginti su likusiu – signalas apie ligą, ir pratęsti paskutinio pastangų gyvenimą, sukuriant sėklų partijos. Dažnai neteisinga žemės ūkio technologija yra pagrindinė ligos priežastis.

Būtinos ligos sąlygos

vyšnia išdžiūsta po žydėjimoVisur, kur vyšnių sodai auginami dideliuose plotuose, bet kokia infekcija plinta greitai. Todėl sodininkai turėtų įspėti dėl kokcikokozės ir monilizės palankių veisimosi vietų, oro sąlygų. Pavasaris yra kietas ir drėgnas, o tai turi įtakos žydėjimo trukmei. Užpildant uogas šiltas ir lietingas, vėl palanki aplinka grybams. Tik apsaugoti ir naikinti sodą nuo vabzdžių bus išgelbėti medį nuo grybelių įvedimo.

Vyšnios sausos, ką turėčiau daryti? Bet koks nesuprantamas pagreitėjimas, džiovinimas savaime neįvyksta, tai yra ligos požymis, greičiausiai grybelis. Senas nevalytas sodas tampa daugelio ligų židiniu. Palaipsniui jie plinta vabzdžiais ir vėju prie kaimyninių plantacijų.

Jei egzistuoja išankstinės sąlygos, dažniau būtina imtis prevencinių priemonių. Bet bet koks apdorojimas turėtų būti sustabdytas 20 dienų iki derliaus nuėmimo.

Ligos prevencija

prevencija yra būtinaSveikos pasėlių augalai gali būti auginami tik tada, jei laikomasi žemės ūkio praktikos. Laiko apdorojimas vyšnių ir krūmų nuo kenkėjų ir ligų bus nužudyti infekciją pumpurą.

Medis, gaunantis visaverčią mitybą, bus stiprus, bus pakankamai sveikatos rezervų, kad žydėtų ir užpiltų uogas, nepažeidžiant vainiko. Gauta žala koriai turėtų būti nedelsiant ištirta, dezinfekuota ir suremontuota. Tai lengviau užkirsti kelią infekcijai, nei ją gydyti netoleruojamais būdais. Kodėl vyšnių žiedai sausa po kaimyno?

Atsakymai yra paprasti:

 1. Medis yra pasodintas ant kalvos ar šlaito, gerai vėdinamas.
 2. Jaunuolis buvo nupirktas selekcijos stotyje, atsparioje monolitinėms veislėms.
 3. Medžiai kasmet balina, ne tik lagaminai, bet ir skeleto šakos. Visi žievės įtrūkimai yra dezinfekuojami ir padengiami sodo dūmais, todėl sporos nenuodyti yra niekur.
 4. Lapai yra surenkami, liemens apskritimai yra gerai prižiūrimi.
 5. Filialai praskiedžiami pagal principą – žvirblis skris.

Related  Pagrindinės žiemos rožių pjovimo taisyklės, kad būtų išsaugotas jų senovės grožis

Nepaisant trampo priemiesčio, vyšnia turi būti pakankamai maisto.

Norint puoselėti sveikų uogų spalvą ir gausą, medis turėtų būti tinkamai sodinamas ir laistomas laiku. Vyšniai nemėgsta drėgnumo ir gilaus sodinimo, šaknys gali sulenkti.

įsiskverbti į žievęPurškimas tam tikru laikotarpiu atliekamas kaip grybelinių ligų profilaktika:

 • atvirame gėlių kanaliklyje;
 • šviežia žaizda skaldytuose šakuose;
 • įtrūkęs ant žievės.

Gėlės ir šakutės susižeidė, todėl vyšnia išdžiūsta po žydėjimo.

Sporos, bakterijos, vabzdžių kenkėjai vystosi natūraliu ciklu. Todėl neįmanoma apdoroti augalų narkotikais, kaip pasirodo, yra grafikas:

 • iš karto po sniego nusileidimo kultivuojami kamienai ir medžiai 3% Bordeaux skysčio arba Bordeaux mišinio “Extra”;
 • purškiamas 1% vario sulfato tirpalu ant žalios spalvos kūgio;
 • Prieš žydėjimo pradžią vyšną reikia gydyti Horus iš moniliozės;
 • Per vegetatyvinį laikotarpį atlikite profilaktinį gydymą vaistais Abiga-Peak, Zato, Topsin, Horus.

Grybelinės ligos yra įvestos drėgname ir šaltajame laikotarpyje, o žolėjimas ilgėja. Būtina imtis prevencinių priemonių, vadovaujasi oru, neprarandant gero laiko.

Simptomai ligų, kai vyšnia išdžiūsta po žydėjimo

ligonių genėjimo genėjimasŠiuolaikinių vyšnių sodų audra buvo liga moniliozė, importuota iš Amerikos. Prieš kirtimą yra grybelinė liga pavasarį ir vaisius. Pavasario infekcijos ženklas yra tas, kad vyšnių lapai sausa po žydėjimo, atsiranda šakų nekrozė. Šiuo metu grybelis greitai įsiskverbia į visą medį. Nustatyti moniliozę galima rasti pjaunant tamsaus žiedo šaka.

Vienintelis tinkamas sprendimas yra iškirpti visas šakas 5-15 cm už matomo džiovinimo ir visų augalų likučių deginimo vietos. Vasarą reikia stebėti medį ir toliau džiovinti šakas. Sunaikinus židinį, kitais metais turėtų būti užkirstas kelias pagal grafiką.

nugalėjo vaisiusLikę vaisiaus šakelės vabzdžių įkandimo vietose yra pilkos sporos laikymo kilimėliai. Jie yra chaotiškai, o tai skiriasi nuo pilkojo vaisiaus puvinio. Mumifikuoti vaisiai, nukritę lapai taps infekcijos šaltiniu kitais metais. Jei liga prasideda, ant žievės atsiranda pilki augalai.

Svarbu, kad kaimyninėse plantacijose būtų atsargūs, kad būtų pašalinta infekcija. Pati liga nebus išnyks, medis bus visiškai sunaikintas. Sisteminiai fungicidai dėl grybų Monilia cinerea sporų neveikia.

Klyasterosporiozė ar tepimas – taip pat yra priežastis, kodėl lapai išdžiūvo vyšne. Liga pasireiškia visame medyje, įskaitant šaknis. Šiuo atveju žiedų ir lapų pumpurai būna juodi, nukrenta, lapai tampa kaip sietas. Vyšnios, paliktos filialuose, yra mumifikuoti ir tapti ginčo vežėjais. Mišelis sunaikinamas vario oksichloridu ir Bordo mišiniu.

Related  Augantys braškių maišeliai – visos subtilybės ir paslaptys!

Klyasterosporiozė arba tepimasCockomicosis – grybelis aktyviai atgamina po medžio žydėjimo ir kodėl vyšna išdžiūsta. Infekcijos požymiai yra raudoni taškai lapuose iš viršaus, rožinės sporos gali būti aptinkamos gale. Lapai tampa geltoni, nukrenta, uogos liejasi. Jei yra kokkokikozės požymių su dabartinių metų pasėliais, reikės atsisveikinti. Žiedo medis turėtų būti apdorotas 3,5% vario sulfato tirpalu. Jei derlius tęsiasi, po derliaus nuėmimo uogas reikia apdoroti “Horus”. Praskieskite dirvą su karbamido tirpalu, apskaičiuojant 40 gramų litre.

Tik vykdydami priemones, skirtas išsaugoti sveiką sodą, galite sumažinti nuostolius nuo grybelinių ligų.

Kovos su vyšnių ligomis sode – video