Nuotraukos serbentų lapų išdžiūvoNegalima sodo sodo be serbentų krūmų. Berys yra ne tik skanus, bet ir labai naudingas, ypač rekomenduojama valgyti žiemą ir pavasarį kovojant su vitamino trūkumu. Dėl šios priežasties visi sodininkai nori surinkti gerą derlių. Bet kartais karstinės sausa lapus, ir tai yra rimta problema, dėl kurios augalas gali mirti.

Priežastys

Žinoma, lapai gali išdžiūti dėl labiausiai nereikšmingų priežasčių – sausros ir vandens stygiaus. Jei nėra lietaus, serbentų krūmai turi būti gerai išvalyti, kad būtų išvengta naudingos augalo džiovinimo. Tai ypač svarbu laikotarpiais, už kuriuos atsakingi už vaisius:

  • lapų išvaizda;
  • pumpurų formavimas;
  • žydėjimas;
  • būsimų vaisių kiaušidės.

Laistymas turėtų būti atliekamas šaknyse, bandant neliesti lapų. Priešingu atveju jie gali degti saulėje.

Problema dėl drėgmės trūkumo yra lengvai išspręsta, tačiau tai nėra labiausiai paplitęs atsakymas į klausimą, kodėl juodųjų serbentų džiūsta. Deja, dažniausiai problema siejama su amarų invazija. Vabzdžiai dėmė lapus taip, kad jiems sunku gauti reikiamas medžiagas iš saulės. Be to, kenkėjai čiulpia sultis iš lapų, iš kurių jie pasidaro geltonos, sausos ir garbanoti.

Ką daryti, jei veršeliai džiūsta?

amaraiJei atsakymas į klausimą, kodėl sūreliai džiūsta, yra amarų invazija, tai laikas imtis ryžtingų priemonių, nes vasarą gali būti šešios ar septynios kenkėjų kartos, o augalų rodiklis žudikas.

Yra keletas būdų apsaugoti serbentų krūmus nuo pavojingų vabzdžių:

  • Ten, kur yra skruzdėlės, pasirodys paukščiai. Norėdami visam laikui atsikratyti vabzdžių, turite išnaikinti pievą iš to, kur auga serbentai. Lengviausia užpildyti skruzdėlių skylutes, iškastas su skruzdėliais. Dėl specialaus efekto naudokite specialią priemonę, o ne įprastą vandenį. Kartais apskritai sunku padengti visą viskį, nes neįmanoma pažvelgti po žeme. Labai gerai užpildyti vabzdžių būstą kelias dienas, kad būtų užtikrinta teigiamo poveikio.
  • Pavasarį, kai atsiranda nauji pumpurų, išsiplėtusius ir didelius, reikia pašalinti, nes jie labai tikėtina, kad bus užkrėstos amarimis. Pašalinti inkstus yra tikslingiau deginti, kad infekcija nėra įpratusi kitoje vietoje. Žydintys ūgliai paprastai apdorojami pelenais. Viena yra patogesnė augalų milteliams, kiti purškiami peleniniu tirpalu. Jis paruoštas iš pelenų stiklo vandens litrui.
  • Labiausiai sunku su tulpėmis susidoroti vasarą, nes cheminis poveikis sunaikina vaisius. Jei infekcija nustatoma tik vaisiaus laikotarpiu, leidžiamos tik vaistažolių užpilai. Taigi, amarai neleidžia pjuvenų, todėl šios piktžolės tinktūros išsaugos serbentus nuo išdžiūvimo.
  • Dar vienas įdomus būdas gali padėti, jei serbentai palieka sausą. Pati gamta padeda kontroliuoti amarą, kai jūs žinote, kaip jį naudoti. Geriausias kovotojas su šiuo kenkėju yra berniukas, todėl patartina juos įvilioti į savo sodą. Norėdami tai padaryti, pakanka sodinti tam tikrus žolės aplink serbentų krūmus, kurie taip pat gali būti naudingi. Tarp jų – krapai, kalendra, paprika, bazilikas arba ramunėlė. Tokia priemonė ne tik padės kontroliuoti amarą, bet ir bus apsaugoti krūmus ateityje.

kenkėjaiKiekvienas pradžia sodininkas yra prarastas, kai serbentų sodas išdžiūsta. Ką daryti šioje situacijoje dabar tapo aišku. Visi kenkėjai daro neigiamą poveikį augalams, bet amarai yra labai dažna serbentų liga, taigi yra daug būdų, kaip jį sėkmingai pašalinti.

Vaizdo įrašas: kodėl juodųjų serbentų džiūsta