karbamidasŠlapalas (karbamidas) yra labai efektyvi, universali, granuliuotos azoto trąšos, plačiai naudojamos sodininkams ir sodininkams. Kai tinkamai ir dozuojant tam tikrai kultūrai, naudojant karbamidą kaip trąšą, augalai reaguoja gero augimo ir vystymosi, taip pat gausiai vaisių. Be universalumą, yra du svarbesnis veiksnys, dėl kurių karbamidas yra labai populiarus tarp ūkininkų – karbamido trąšų yra nebrangios ir labai prieinamos.

Išvaizda, cheminės savybės ir fizinės karbamido savybės

karbamido karoliukai

 • Išvaizda – apvali, labai lengva (iki baltos spalvos) arba skaidrios granulės. Didelis karbamido gamyboje granuliavimas neleidžia trąšoms kauptis saugant ir transportuojant.
 • Cheminė charakteristika – (NH2)2CO, kur beveik pusė (46%) viso kiekio – azotas.
 • Fizinės savybės – karbamido trąšų, tirpių daugelyje polinių tirpiklių, įskaitant paprastojo vandens, kuris leidžia jį naudoti abu grynos formos (granulės) ir norimos koncentracijos vandeninio tirpalo.

Atitikmenų trūkumas sodo ir sodo pasėliuose

 1. Neprotingai lėtas, depresinis augalų augimas.
 2. Ploni, silpni ir trumpi ūgliai prie krūmų ir medžių.
 3. Lapai: siaura ir maža, šviesiai žalios (blyškios) arba ryškios geltonos spalvos. Augalai, kenčianti nuo azoto trūkumo, yra linkę anksti leaffall.
 4. Gėlių pumpurai: silpni ir nepakankamai išvystyti, jų formavimas įvyksta daug mažesniu kiekiu nei turėtų būti. Ir dėl to augalai turi nepakankamą vaisių augimą.

Šlapalo trūkumo požymiai

Karbamido naudojimo instrukcijos

karbamido tręšimasKarbamido prašymą kaip sode arba sodo sklypas trąšų reikėtų turėti omenyje, kad tik kelias dienas ji yra transformuojama ir modifikuotas pagal dirvožemyje bakterijų įtakos šio proceso metu išsiskiria anglies amonis, kuris yra gana greitai suyra po atviru dangumi, taip, kad paviršiaus panaudojimas karbamido Žinoma, tai yra įmanoma, bet neveiksminga.

Geriausi ir geriausi rezultatai gaunami taikant šias trąšas ne tik apsaugotoje dirvožemyje, pavyzdžiui, šiltnamiuose ar šiltnamiuose, bet ir įprastuose sodo ir sunkvežimių ūkiuose. Vienintelė sąlyga siekiant maksimalaus efektyvumo karbamido – jos greitu įterpimu į dirvą, dėl to, kad nors amonio karbonato (amoniako dujų) nuostoliai yra sumažintas iki minimumo, tai žymiai padidina maistinių medžiagų prasiskverbimą, ypač azoto, į augalus.

Related  Su fitostimuliuojančiu Kornevinu mes sužinome visas vegetatyvinės reprodukcijos subtilybes

Nepriklausomai nuo to, kur ir kas gamina karbamido, visi gamintojai vieningai jų rekomendacijas ir taškas naudojimo instrukcija karbamido, kad ji gali būti naudojama bet kokio naudingo dirvožemio kaip bazinis trąšų arba kaip vaisių ir / ar daržoves trąšų.
Nepaisant šio lankstumo, nors reikia pažymėti – skirtingos kultūros turi būti skirtingi kiekiai trąšų, ryšium su tuo, ką žemės ūkio praktika yra skatinami atlikti maisto papildai tam tikrų dozių, priklausomai nuo faktinių poreikių augalų.

Svarbu! Karbamidas iš esmės dirvožemį rūgština – tai faktas. Jei dirvožemis yra toks rūgštinis, kalkakmenis (kreida) naudojamas neutralizuoti šiuos procesus. Jis įvedamas kartu su azoto trąšomis 0,5 kg karbamido, 0,4 kg kalkių.

Karbamido naudojimas trąšose sode ir sode

Vegetatyvinis laikotarpis

 • Kopūstai, burokėliai, svogūnai, pipirai, pomidorai, česnakai ir bulvės – 19-23 g / m².
 • Jei naudojate agurkų ar žirnių karbamidę, pagaminkite apie 6-9 g / m².
 • Patissons, baklažanai ir cukinijos – 10-12 g / m². Viršutinis padažas yra atliekamas 2 kartus per visą augimo periodą, pirmą kartą persodinant, o antrasis – vaisiaus formavimo pradžioje.
 • Žemuogės ir sodo braškės – trąšos nepakitusios formos įvedamos į dirvą, paruoštą uogoms sodinti. Gaminant pumpurus ir kiaušidines uogas, purškiama 10 g. už 2 litrus vandens. Norėdami padidinti derlių rugsėjo pradžioje arba rugpjūčio pabaigoje, augalus apvaisinti koncentruotu 60 g tirpalu. 20 litrų vandens.
 • Grūdai – 300 gr. per šimtą dalių granuliuotos formos.
 • Augalinių augalų lapinės daržovės, taip pat apsauga nuo ligų ir kenkėjų (purškiami augalai) – 9-15 g. Kas 10 litrų. vanduo.

Prieš sodinant uogas ir daržoves

Tręšti dirvą pagal uogų ir daržovių pasėlių išankstinio laikotarpį, pakankamą, kad karbamido granules (be skiedžiant) į 5-11 g / m² normą. Kaip taisyklė, 60% nuo bendro reikiamą kiekį karbamido, yra įvesta į kritimo, prieš kasti, o likusi dalis trąšose yra papildomas pavasarį.

Kaip veisti karbamidą vaismedžių ir uogų krūmų tręšti

Svarbu! Augalų azoto trąšų perteklius netinkamas augalams, jie gali pradėti intensyvų augimą, susidarę gausiai žalią masę, kad būtų blogai auginami vaisiai. Galima suformuoti neišvystytas kiaušides ir / arba vaisius.

Jei naudojate granulės yra aiškus – jis matuojamas reikiamą svorį ir viskas gali būti padaryta žemės, kaip veisti karbamido ir padaryti jį būtina tirpalo koncentracija, daugelis, ypač pradedant ūkininkams gali kelmas. Šis klausimas yra ypač aktualus sodininkams. Priežastis yra tai, kad medžiai ir krūmai apvaisinto, pageidautina, skiedžiami vandeniu ir karbamido, granulių karbamido retai – tik prieš sodinant daigus, jis klojamas tiesiogiai į paruoštą angą.

Related  Burokėlių ligos ir kontrolė: nuotraukos ir aprašymai

Norėdami medžiai ir krūmai yra gerai išvystyta ir gausiai nepilnas nedidelių vaisių iš karbamido, kaip jau minėta, koncentruotas tirpalas yra paruoštas, kuri atnešė tiesiai į šaknų pasiskirstymą (medžių kamienus), ir medžių kamienus juostelės. Jei dėl kokių nors priežasčių neįmanoma parengti sprendimą, tai galima padaryti ir granulės, nors tai ne pats geriausias variantas, bet jis yra privalomas, vėliau gausiai laistyti. Tuo pačiu metu, kaip svarbu tam, kad karbamido praskiedimo proporcijas.

 • Obuolys – kiekvienam suaugusiam medžiui apie 200 g karbamido (granulių) arba tirpalo – nurodytas šlapalo kiekis praskiedžiamas 10 litrų vandens.
 • Slyvų slyvos, sūrio, sorgo ir vyšnios – 120 g / 10 l.

Patarimai! Nesijaudinkite, jei nežinote, kaip taikyti šlapalą šalyje ir kaip tai teisingai įvertinti, kai neturite svorio.

Tokiu atveju galite naudoti improvizuotus įrankius:

 • 1 valgomasis šaukštas l gali laikyti 10 gr. karbamidas;
 • į įprastą dėžutę (be skaidrių) dedama 13 gr. karbamidas;
 • 200 g stiklo – apie 130 g. ši trąša.

Savybės ir programos karbamido – video