Catnip adores catsTarp daugybės mėtų, kačių, kačių ar šlaunų tipų išsiskiria. Ar katinas yra naudingas ir kas tai yra? Augalas skiriasi daugeliu atžalynių variantais, dydžiu ir ornamentais. Neatsiejama augalo priklausomybės nuo šios rūšies ženklas bus visų kūnų meilė, nepriklausomai nuo jų buveinių. Tuo pat metu pastebima, kad katės katės veiksmai yra mažesni nei valerijono.

Katniono aprašymas ir nuotraukos

Catnip kraštovaizdžio dizainasAugalas, turintis stiprų kvapą su citrinų lapais. Gamtoje augalas yra žemas, turintis tetraedrinį stiebą. Tokiu atveju stiebas neauga į viršų, bet prasiskverbia ties dirva, kai jis liečiasi su žeme, jis išleidžia šaknis į mazgus ir plinta, kad suformuotų griovius. Kultūros srityje stiebai auga aukštyn, formuojant gražų kilimą. Lapai ant ūglių yra priešingos, gėlės yra piltuvo formos, apatiniai žiedlapiai primena pailgą lūpos. Gėlės yra apgaulinguose skliaustuose. Ant apatinių žiedlapių yra tamsių taškų. Sumušdamas, stiebas smarkiai kvapo iš didelės eterinių aliejų koncentracijos.

Gražiai gėlių kačiukaiAugalas auginamas soduose, jis naudojamas kaip vazoninis augalas namų sodininkystei. Nepakankamas kačiukas auga šešėliai ir temperatūroje iki 25 šiluma Jis mėgsta vidutiniškai laistyti. Iš kenkėjų kenkėjų, tik voras erkės yra baisus.

Kodėl katės myli budu?

Seksualiai brandūs asmenys nėra abejingi katėmsJau seniai žinoma, kad kačiukai myli Valerijoną. Tačiau ne visi žino apie savo abejingumą žolių šlaunams ar katėms. Tuo pačiu metu ne tik naminiai gyvūnai, bet ir žvėries karalius ir gracinga lūšis nelinkę įkvėpti kvepalų ir kramtyti katinai lapelį. Zoologai nustatė, kad šios rūšies gyvūnų lytinės brandos laikotarpiu augalų kvapas jiems yra panašus į moterį, paruoštą poravimui. Eterinėje kačių aliejuje yra nepetaloktonas. Būtent ši medžiaga veikia akivaizdžiai trečdalis lytiškai subrendusių vyrų. Kiti ramiai toleruoja savo kvapą.

Catnip katėms yra feromonai. Nepatalaktono poveikis yra nukreiptas į smegenėlę ir hipotalamus. Smegenėlė formuoja kačių elgesį atsakant į gautas stimuliacijas. Tačiau kačiukams iki šešių mėnesių ir daugumoje suaugusiųjų augalas neduoda elgesio reakcijos, kaip moteris. Gyvūnai ramiai pasivaikščioti sodo sodo kačių griuvėsiais.

Related  Kodėl lapai būna geltoni?

Kačiukas myli maudytis saulėje prie mėtos krūmo

Naudingos katės savybės žmogui

Katytės pavadinimai kalba apie jos platinimą visame pasaulyje. Kodėl žmonėms reikia katės mėtų? Jis žinomas dėl savo dekoratyvinių ir gydomųjų savybių. Jis naudojamas:

  • sodo kompozicijų kūrimas;
  • virimo metu;
  • medicininiais tikslais.

Gėlių katė su katinaiKraštovaizdžio dizaino metu naudojamos kačių kultūros formos. Dekoratyviniai augalai naudojami medikamentų žaliavoms surinkti. Jie prisideda prie grožio kurdami rockeries ir akmeninius sodus. Tačiau ypatingas dekoratyvumas gaunamas, sukuriant gėlių vazonus iš daugiamečių augalų, auginamų gerai dirvoje. Catnip su dėkingumu reaguoja į organinių tręšimą ir laistymą. Šiuo atveju augalų gėlių šepečiai tampa ilgesni. Ne visada įmanoma pripažinti nepastebimą miško gyventoją dekoratyvioje prabangioje gėlėje.

Antruosius auginimo metus katė išpjaunama vaistiniais tikslaisPer pirmuosius metus po sodinimo katė neskrudinta, kad gautų vaistinių žaliavų. Valymas prasideda antrus metus su visa viršutine augalo dalimi. Palikite tik stiebus 10 cm aukščio. Džiovinkite augalus su kekėmis, naudokite augalo lapus, gėles ir stiebus. Jie gaminami kaip prieskoniai. Kontraindikacijos dėl prieskonių naudojimo šiek tiek. Nerekomenduoti nėščioms ir žindančioms moterims.

Tačiau tradiciškai gaminant šią žolę vartojama rečiau nei kitiems aromatiniams augalams. Gydymui naudojama daug dažniau. Naudotos įpylimai ir kepiniai:

  • naudojamas kaip priešuždegiminis vaistas;
  • hemostatikas;
  • atkūrimo priemonė;
  • pagerinti virškinamojo trakto sistemos darbą;
  • sunaikinti konvulsijas;
  • odos bėrimų gydymas, nusišalinimas, uždegimas.

Ivy formos katė yra geras nemigaKatės sultinys pašalina peršalimo karščiavimą. Tai padeda pašalinti skreplius iš plaučių sausu kosuliu. Katės lašukas padidina imunitetą ligos, kuri išsiblaškusi dėl ligos, sukelia apetitą. Pilvo skausmui naudojamas anestezinis infuzijos poveikis. Jis anestezuoja ir padeda sušvelninti spazmą. Ypač gydomosiomis savybėmis yra katės, gebenės, populiariai vadinamos sorokovnikom, nurodant keturiasdešimt ligų.

Naudojamas ir kačių žolių eterinis aliejus. Jis naudojamas kaip antiseptikas ir naudojamas mėsos, žuvies ir saldžių patiekalų gamybai. Žmonės, kurie kenčia nuo nemigos, geria puodelį arbatos su naktį katinu. Be to, šis vaistas atpalaiduoja nuo naktinių spazmų.

Related  Karbamidas – dirvožemio azoto trąša

Catnip mėtų galima auginti vazonuose ant palangėsGalite turėti šviežių katės lapų ištisus metus. Namuose augalas tampa vaistine ant palangės. Sodinti reikia naudoti plačią dubenį, nes augalo šaknys yra paviršutiniškos. Žinoma, tai įmanoma, jei butas neturi katės, meilužio iš budo.

Vaizdo įrašai apie katinai