laistymo siurblysKiekvienas vasaros gyventojas ar mėgėjų sodininkas žino, kaip svarbu laistyti sodą ir sodą. Vaismedžiai, gėlės, daržovių kultūros, dekoratyviniai žolės, krūmai – visi šie augalai turi drėgmę. Tikrasis sprendimas yra sodo laistymo siurbliai. Įrenginys yra paprastas ir efektyvus naudoti. Bet kaip tinkamai pasirinkti sodo siurblį? Kokie yra perkamojo navigacijos kriterijai?

Apžvalga siurblių laistymo sode

Sodo pompa gali priklausyti nuo vandens tiekimo šaltinio.

Drėkinimo prietaiso klasifikavimas:

 • giliai;
 • paviršutiniškas;
 • iš konteinerio (cilindro);
 • drenažas.

Norėdami pasirinkti tinkamą jūsų svetainės variantą, verta nustatyti, iš kur bus vanduo, taip pat atsižvelgti į augalų pageidavimus. Cultures kaip nusistovėjęs ir ne šaltas skystis. Labai svarbu, kad augalai gautų lietaus vandenį. Jį galima surinkti konteineriuose: statinėse, baseinuose ar kaušeliuose, po to laistyti lovos.

Soduose ir priemiesčiuose yra iškasti baseinai ir tvenkiniai. Vandens pakeitimas bus naudingas dirbtiniams rezervuarams. Jei jie nėra valomi cheminėmis priemonėmis, leidžiama laistyti iš baseinų ir tvenkinių. Kai kurie sklypai yra šalia upės ar kito tvenkinio, o sodininkai juos naudoja apiplėšti savo žemę. Pagal tai, iš kur vanduo ateina, ir pasirinkti sodo siurblį.

Be to, sodininkai statyti šulinius, iš kurių galima vandenį. Šio tipo vandens gamybai geriau įsigyti siurblį. Tai palengvins visą procesą.

Kokie turėtų būti sodo siurbliai?

Visi siurbliai skirti pumpuoti vandenį. Kai kurie naudojami nuolatiniam skysčių tiekimui (vandens tiekimui namuose), o kiti yra naudojami laikinam laistom sodui. Renkantis agregatą, svarbu atkreipti dėmesį ne tik į prekės ženklo populiarumą, bet ir į siurblio galią, turimų keičiamų dalių pardavimą rinkoje, veiklos taisykles.

laistymo siurblys

Drėkinimo prietaisas turėtų būti kuo kompaktiškas, mažo dydžio ir svorio. Jei reikia, jį galima lengvai perkelti iš vienos vietos į kitą. Tai neturėtų būti sunku įdiegti, įdiegti ir valdyti. Jei automatizuotas drėkinimo procesas, geriau pasirinkti sodo siurblius su slėgio jungikliu, manometru ir hidrauliniu akumuliatoriumi. Šie elementai leidžia įrenginiui veikti maksimaliu režimu be žmogaus pajėgų dalyvavimo.

Related  101 pelenų naudojimo būdas namų ūkyje

Tipai siurblių drėkinimui iš šulinio, jų privalumai ir trūkumai

Siurbliai sodo laistymui iš gręžinio yra sumontuoti ant paviršiaus arba siurblys panardinamas į šulinį. Kuo jie skiriasi?

Paviršius gali būti mažame kambaryje, esančiame šalia šulinio. Šiuo metodu naudojama žarna – vienas galas prijungtas prie siurblio, o kitas – nuleistas į vandenį. Šis įrenginys taip pat yra įrengtas šulinio skysčio paviršiuje. Norėdami tai padaryti, pastatykite plūdurą, kuris išlaikys siurblį šalia vandens.

Paviršiaus įtaisai kainuoja. Jų populiarumas yra labai didelis dėl to, kad juos lengva valdyti, prižiūrėti ir įdiegti. Svarbiausia tai sumontuoti ant plokščio guminio paviršiaus. Siurblio siurbimo gylis neviršija 10 metrų. Galva leidžia išspausti stresą 30-50 metrų atstumu. Tai didelis našumas, leidžiantis padengti didelį sodo plotą. Bet paviršiaus siurbliai turi vieną minusą – jie yra labai garsūs triukšmai. Todėl jie dedami į namus ar kitus ūkinius pastatus ir sumontuoti ant guminių kilimėlių.

povandeninis siurblysPovandeninių įrenginių pasirinkimas dabar yra labai platus. Jie pagaminti iš neperšlampamų medžiagų, jie gali būti nuleisti į vandenį bet kokio gylio. Svarbiausia yra ne mažiau kaip vienas metras nuo šulinio apačios. Jei ši taisyklė bus ignoruojama, vandens tiekimo kokybė pablogės, nes į žarną pateks smėlis ir dumblas. Gilias aparatas yra vertinamas gero įsiurbimo skysčio galvu, taip pat jis nėra veikiamas drėgmės.

Bet gilus siurblys turi savo neigiamas puses. Jų įrengimą ir techninę priežiūrą turėtų atlikti tik specialistai. Be to, prietaisas nėra pigus, o žiemą tam reikalingos tam tikros laikymo sąlygos.

Bowl siurbliai laistyti sode

Remiantis augalų pageidavimais drėkinimui, tinkamiausi yra būgniniai siurbliai sodo laistymui. Vaisiai augantys medžiai ir krūmai, daržovių augalai reikalauja pastovaus ir šilto skysčio. Laistymas šaltu vandeniu (pavyzdžiui, iš šulinio) gali sukelti augalų puvimą ir sulėtinti augimą. Todėl soduose statomi dirbtiniai baseinai ir tvenkiniai. Norėdami pumpuoti vandenį iš jų į aikštelę naudojant būgninius siurblius.

Related  Naujos vynuogių veislės perkėlimas į seną krūmą

būgninis siurblys

Kas yra tinkamas tokiam siurbliui:

 1. Pirma, tai yra tvirtinimo detalės, kuriomis jis įmontuotas ant rezervuarų sienų;
 2. antra, mažo dydžio ir svorio siurblys, todėl paprasta ir patogu jį perkelti į kitą vietą;
 3. trečia, drėkinimo prietaisas turi aukštą slėgio lygį: nuo 20 iki 25 metrų;
 4. Ketvirta, vandens našumas iki 3000 litrų;
 5. Penkta, įrenginio automatizavimas, naudojant šią sistemą, leidžia pasirinkti optimalų laistymo režimą;
 6. Šešta, filtro buvimas, leidžiantis pervesti net neapdorotus skysčius arba tręšimo tirpalus;
 7. Septinta, siurblio kaina yra maža;
 8. Aštuntasis – žemas triukšmo lygis.

Tarp sodininkų ir sodininkų yra labai populiarūs dviejų pakopų būgniniai siurbliai sodo laistymui. Jie veikia ilgaamžiai.

Drenažo siurbliai sodui laistyti

Drenažo siurbliai, naudojami sodo laistymui, naudojami labai drėgnam vandeniui pumpuoti: pavyzdžiui, iš natūralių tvenkinių – ežerų ar upių. Tokie prietaisai nebijo šiukšlių. Siurbliai aprūpinti purentuvais, kurie gali susidoroti su lapais ar mulais. Drenažo įrenginys – optimalus užblokuotų rezervuarų sprendimas. Pjaustytuvas nupjauna žolę, nulenkiamas į smulkius gabalėlius ir pašalina vandenį lauke. Tai leidžia dirvožemiui gauti papildomas mineralines trąšas. Kiti tipai siurbliai negali dirbti su purvinu vandeniu, nes jie bus nuolat užsikimšę ir dėl to bus remontuojami.

Patalpų siurblių parinkimo taisyklės – video