Kvapi krapai auga ant lovosKeptas yra naudingas, vitaminams turtingas augalas, kuris yra tiesiog nepakeičiamas virimo ir medicinoje. Ji priklauso vienam iš nepretenzingiausių augalų ir nereikalauja ypatingos priežiūros. Tačiau vis dar yra tam tikrų rekomendacijų, kaip sodinti krapą, kad gautų storus aromatinius žalumynus ir ilgą laiką mėgautų šviežiais prieskoniais.

Kaip sodinti krapą?

Žiedas, pasodintas atvirame lauke, vystosi geraiNorėdami auginti kvapą ir naudingą krapą, reikia žinoti keletą labai paprastų tinkamo sodinimo principų. Kad krapai sėkmingai auginami, labai svarbūs šie veiksniai:

 • pasirinkti tinkamą vietą;
 • dirvos paruošimas;
 • dirvos tręšimas;
 • gausiai laistyti.

Augantis kraikas šiltnamyjeKrienų lengvoji augalija, kuri netinkamai auga šešėlyje. Su saulės spindulių trūkumu augalai gali augti labai plona ir šviesiai. Todėl, norint gauti gerą derlių, rekomenduojamas krapais gerai apšviestose vietose. Dirvožemio paruošimas apima privalomą kasimo, kuris atliekamas rudenį arba pavasarį prieš sodinimą. Žemė turi būti laisva, kad gerai įsiskverbtų drėgmė ir oras.

Sodinti krapai yra geriausia derlingame organiniame dirvožemyje. Norėdami tai padaryti, būtina sudaryti humusą dirvožemyje (pusė juodraščio už 1 m²). Jei trūksta humuso, kaip trąšos naudojamos praskiestos sūrelės ar paukščių išmatos. Augalų mėgsta kalio ir fosforo, todėl dirvožemio rekomenduojama, kad amonio nitratas, kalio karbonatą ir superfosfato. Geriausią apsirengimą galima atlikti rudenį, kasimo metu arba pavasarį prieš sodinant sėklą.

Reikėtų nepamiršti, kad rūgštus ir sunkus dirvožemis, nepaisant kasimo ir tręšimo, apskritai nėra tinkamas auginti krapais.

Žuvis turi reguliariai laistytiKvapas mėgsta drėgmę, taigi jums reikia atidžiai stebėti, kad žemė neišdžiūtų. Sėklų sėją reikėtų atlikti tik drėgnoje dirvoje. Augalų krapai prasideda balandžio mėnesį, tada pasikartoja pasėlius kas 15 dienų, kad būtų užtikrintas nuolatinis derlius.

Ūgliai toleruoja iki -5 ° C temperatūros. Tačiau aštrių temperatūros pokyčių (aušinimo ar staigios šilumos) gali prisidėti prie augalų slopinimo. Todėl, jei yra šalčio tikimybė, pageidautina padengti ūgliais polietileno plėvele. Krūmų veisles galima pasodinti per sodinukus. Tam reikia sodinti vieną sėklą mažose talpyklose, užpildytose durpėmis, ir tada auginti krūmus šiltnamyje.

Related  Už tai, kas ir kada yra nulupta slyvų

Kaip tinkamai paimti kraują?

Sėjame krapą sodePrieš sodinimą sėklos mirkomos arba sėjamos sausos. Minkštos sėklos augs greičiau, o drebulės iš sausų sėklų geriau pritaikomos oro sąlygoms.

Kad augalai vystėsi vienodai, be slopina vienas kito, nes siaurumo, pankolių pasėtų į 1 g sėklų norma 1 kvadratinį metrą žemės.

Kaip tinkamai sėti krapai:

 • Pirma, reikia paruošti sodinimo staliuką, tręšti jį gerai pergrevshego humuso sluoksniu, storis apie 15 cm.
 • Kruopų sodinimo vieta turėtų būti gausiai laistoma ir paliekama 1-2 dienas, kad susitrauktų dirvožemis.
 • Drėgno sodo grioveliai yra apie 5 cm pločio ir gausiai laistomi.
 • Pankolio sėklos sėjamos zigzago būdu išilgai vagos, ir yra įleistos į žemę iki 1-2 cm gylio. Iš viršaus jie yra įrengta su plonu sluoksniu dirvožemio arba komposto. Sėjamos sėklos nebereikia laistyti, kad jos nebūtų labai giliai nuplaunamos į žemę.

Krūmų pankolio krūmasPo poros savaičių pirmieji ūgliai atauga, jums reikia praretinti, išlaikyti atotrūkį tarp augalų 5-10 cm. Reikėtų pasirūpinti, kad būtų išvengta sustorėjimas iškrovimą, nes pankoliai gali sustabdyti augimą. Be židinius ir šiltnamiuose krapai gali būti sėjami nuo ištrauka perimetrą ir šiaurinės sienos. Didelė oro drėgmė skatina augalų augimą ir sultingumą.

Ar galite auginti krapų liepos mėnesį?

Sėjami krapai atvirame laukePavasario sezono metu, įskaitant krapą, nusileidžia beveik visi sodo pasėliai. Tačiau daugeliui šio skanių prieskonių mėgėjų, klausimas yra neatidėliotinas: ar galite auginti krapą liepos mėnesį, ar jis augs ir brandinamas? Kruopos yra gerai, nes ją galima sėti visą vasaros sezoną, nuo pavasario iki rudens. Tačiau vasaros pasėliams būdingi tam tikri ypatumai.

Sėjomainos laikymasisLovos paprastai jau užpildytos kitais augalais. Todėl reikia rasti tinkamų kaimynų pankolę. Gyvenamoji vieta su kopūstais, agurkais ir pomidorais yra geriausia. Eteriniai aliejai, kurių sudėtyje yra krapų, žymiai pagerina šių daržovių skonį ir atsikratė kai kurių kenksmingų vabzdžių. Drėgnas ir gerai apvaisintas dirvožemis po jomis puikiai tinka sėkmingam krapų daigumui.

Šiltnamiuose ir šiltnamiuose vasarą krapai nerekomenduojami sodinti. Esant tokioms sąlygoms, po pjaustymo jis nebus toks kvapus ir labai greitas.

Kitas niuansas, jei sėklos pasėtos sausai, jie gali pakilti tik po 15 dienų. Todėl sėjant krapų vasarą reikia privalomai mirkyti sėklų.

Related  Olandijos technologijos braškių auginimas

Kaip sodinti krapą greitai pakilti?

Pankoliai augaPirma, išsiaiškinsime, kiek dienų kraujas auga. Jei oro temperatūra yra + 5 ° C, krapai paprastai pakyla po 14-20 dienų. Šiltesniu laikotarpiu, esant + 20 ° C temperatūrai, sėklos sudygsta per 10-15 dienų. Tačiau kai kuriais atvejais būtina paspartinti sėklų daigumą. Todėl kyla klausimas: kaip sodinti krapeles, kad greitai pakiltų?

Dėl to būtina imtis šių priemonių:

 • įdėti molio sėklų marlės mazgu, palaikykite 1-2 minutes karštu vandeniu (60 ° C);
 • tada 2-3 dienas supilkite į vandenį kambario temperatūroje. Kas 8 valandas vanduo turi būti pakeistas, o krapų sėklos turi būti nuplaunamos. Arba dienos metu leiskite orui per vandenį, naudodami akvariumo kompresorių;
 • tada išdžiovinkite sėklas prieš sodinimą.

Su šių procedūrų eteriniai aliejai, taip užkertant kelią daigumas, sėklos plaunamos ir po pasodinimo krapų kopūstai jau ant 4-6th dieną. Sėklos sėjamos į drėgną dirvą, viršutinis sluoksnis yra užpildytas su plonu (5 mm), durpių, humuso ir smėlio. Papildomai laistyti, mirkyti sėklos nereikia. Sėklos taip krapai nulupami per 30 dienų, kai jis augs iki 20-25 cm.

Kaip išauginti pankolių – video