Skvošas dėžutėjeCukinijos – universalus ir skanus daržovių, be kurių valgomasis stalas vasarą atrodo pernelyg nuobodus. Jei žinote paslaptis, kaip laikyti cukinijas iki pavasario pabaigos, tuomet galite įsigyti jų taip ilgai, kaip norite. Laimei, patiekalų, kuriuos galima virti iš šių vaisių, skaičius yra toks daug, kad juos galima tiekti bent kasdien. Kepta su česnakais, troškinta, kepta, saldžiųjų cukinijų (džemas iš daržovių pasirodo puikus) – visi ir ne skaitomi.

Kokios rūšys yra tinkamos ilgalaikiam saugojimui?

ankstyvos brandinimo rūšys cukinijųSiekiant parengti kvapnią vasaros patiekalą iš šio daržovių, su lovos geriau sutrikdyti jauną Skvošas mažas dydis, oda, kurios nėra coarsened ir lengvai pažeisti išorinį poveikį. Nesubrendusio daržo šerdyje nėra sėklų, todėl galite jį paruošti be vidurinės dalies valymo.

Tačiau sėkmingai išsaugokite iki pavasario pabaigos, jūs galite tik brandinti tam tikrų veislių cukiniją. Jie yra apsaugoti nuo tankios, šiurkščios odos, o šerdis yra pilnas sėklų, kurias galima naudoti kitam sodinimui.

Ilgalaikiam sandėliavimui tinka tokie ženklai:

  • Kriaušės formos. Kabachokui buvo suteiktas toks vardas dėl jo ypatingos formos, primenančios kriaušes. Jis turi puikių skonio savybių. Tamsiai oranžinė spalvos kūnas. Vidutinis svoris yra 1,3-1,5 kg.
  • Geltonos spalvos. Paprastoji veislė, kuriai būdingas puikus sėklų daigumas. Daržovės ir iki kito vasaros atrodo taip, kad tiesiog išsiplėtė, jei žinote, kaip laikyti cukinijas žiemą su geltona žievė.
  • Negra. Įdomus ir labai neįprastas daržovių, kurių pavadinimas atsirado dėl juodos ir žalios odos. Kūnas turi neįprastą žalią spalvą. Naudingos skonio minkštimo savybės gali būti saugomos iki 2 mėnesių.
  • Aeronautikas. Mėgstamiausia vejapjovės ūkininkų, nes vaisiai sunaikinami anksti, ir tik po 1,5 mėnesio po pirmųjų ūglių atsiradimo cukinijos su tamsiai žaliąja žievėle galima pašalinti iš lovų. Jie išlaiko savo kokybę iki 4 mėnesių sandėliavimo, o jų vidutinis svoris – iki 1,5 kg.

Cukinijų tinkamumo laikas priklauso nuo jų paruošimo žiemai

Jei sutrikdyti lyjant cukinijos ir tada įdėti dėžės saugojimo, po kelių savaičių sodininkas kenčia stiprų nusivylimą, nes daržovės supus.

Patarimai, kaip laikyti cukinijas prieš pavasarį, yra naudinga rekomendacija: vaisiai turi būti kruopščiai išdžiovinti, prieš pradedant gaminti. Bet jokiu atveju jų negalima nuplauti!

geltonai cukinijos gerai laikomiPer mažai nupjautas stiebas negali apsaugoti daržovių nuo penetruojančių patogeninių bakterijų, kurios sukelia skilimą. Kojos, kurios ilgis yra ne mažesnis kaip 5 cm, padės saugoti pilvą. Kad būtų galima laikyti, tinkamos daržovės, kurių ilgis yra 15-45 cm, turintis storą odą ir tvirtą pedunculą. Nenukreipkite pernokusių cukinijų, nes jų skonis yra gerokai mažesnis už ankstesnius vaisius, ir jie yra daug blogesni.

Kaip laikyti cukinijas namuose

saugoti cukinijas saugotiJei nėra rūsio ar rūsio, yra pagrįstas klausimas: kaip laikyti cukinijas bute ar namuose?
Gyvenamojoje vietoje puikiai saugomos daržovės, jei jų laikymui pasirenkama tamsi, vėsa vieta. Kad nebūtų suklupti apie cukinijas, jiems reikia rasti nemokamą vietą, kur skaldyti vaisiai nepasileidžia į akis ir nepakenks estetiniam kambario išvaizdžiui. Svarbu, kad jie būtų sausi ir be purvo, bet neplauti vandeniu. Geriausias variantas yra sausa šluoste, kuri gali lengvai pašalinti dulkes nuo žievės.

Tai gali būti sandėliukas ar vieta po loveliu. Vaisius galima įdėti į specialų dėžutę. Bet jei nėra, cukinija turėtų būti suvyniota į popierių ir laikoma tokioje supakuota forma atskirtame kampe. Nepalikite daržovių šalia radiatorių arba drėgnose vietose, kuriose nėra šildymo.

Jei šiems tikslams naudosite šaldytuvą, cukinijų saugojimo laikotarpis gerokai sumažės – iki 1 mėnesio.

Tačiau tokios sąlygos labiausiai tinka ankstyviems, nepasirengusiems plonai odai, kurių ilgai negalima laikyti. Daugybė jaunų cukinijų, esančių šaldytuve, negali tilpti, o tokio poreikio nėra, nes vasaros metu labai greitai išauga vaisiai.

Derlių rudenį reikėtų labai atsargiai. Ilgalaikiam saugojimui tinkami subrendę vaisiai, tačiau jie nėra per daug subrendę ir nepakankami. Be pernokusių kūne po trumpą laiką įgyja kartaus skonio ir ankstyvieji vaisiai pablogėti dėl to, kad apsauginiu “šarvais”, kuri apsaugo cukinijos iš temperatūros kraštutinumų ir patogenų nebuvimo. Puikus konservuotas iki pavasario sultingų, vidutinio dydžio vaisių su tankia oda.

Kaip laikyti cukinijas – video