Augti mėgstamiausios veislės moliūgų šalyjeTarp sodo sklypų gyventojų moliūgai neužima paskutinės populiarumo vietos, tačiau dėl paprastumo priežiūros ir gebėjimo ilgai laikyti jie nėra lygūs. Gali būti, kad sodininkai dažnai nepakankamai dėmesio skiria kultūrai, o augalų augimas ir galingų augalų vystymasis auga savarankiškai.

Dėl to, dėl prasto apdulkinimo ar priežiūros klaidų, derlius nėra toks gausus, kaip to reikalauja. Vaisiai nėra malonūs skonio, skilimo kiaušidžių stadijoje ir prastai saugomi.

Kaip auginti moliūgą, kuris būtų tikrai skanus? Kokios veiklos apima rūpinimąsi kultūra? Ir kokiais požymiais turėtumėte skirti didžiausią dėmesį, žvelgdami, kaip moliūgai auga?

Priešakinė veikla

Moliūgas pakylaKiek saldžių ir sultingų moliūgų, auginamų jo vietoje, bus, priklausomai nuo sėjimui parinktų sėklų ir preparatų, kuriuos jie imsis prieš sėją.

Sėklos, gautos iš vaisių, auginamų jų daržovių sode, turi būti apsodintos prieš sodinimą, dezinfekuojant iš ligų ir kenkėjų, naudojant kalio permanganato tirpalą. Skysčio sėklos yra iki 30 minučių. Po to, gyvybingos sėklos yra parenkamos panardinant 25 procentų druskingo tirpalo:

  • Tuščios, nepakankamai nokintos sėklos atsipalaiduoja, paviršiaus danga.
  • Pamesta – paruošta suteikti sveiki didelius daigai.

Pasirinktos sveikos sėklos plaunamos grynu vandeniu ir apie 3 valandas, džiovinamos 55-60 ° C temperatūroje ir perpjaunamos 18-24 valandas.

Kaip auga moliūgas: būtinos sąlygos ir savybės

Moliūgų ant aukštos lovosNorėdami auginti saldus sultingas moliūgas savo svetainėje, privalote laikytis sėjomainos taisyklių ir kultūros reikalavimų, atsižvelgiant į lovų sąlygas. Paprastai moliūgų šeimos augalai gali grįžti į savo pradinį kultivavimo laiką tik po 4-5 metų. Ir geriausią derlių galima gauti sėjant sėklą po ankštinių ar cruciferių.

Kaip auginti moliūgą šalyje, kokios sąlygos reikalingos šiai kultūrai? Visų veislių moliūgai, ar cukinijos, žlugdytos žiemos ar vėlai subrandinto muskato riebalų fazėje, labai reikalauja apšvietimo sąlygų.

Kai trūksta saulės, kiaušidžių skaičius mažėja, augalai ištempiami, padidėja grybelinių ligų, puvimo ir kenkėjų antpuolių rizika.

Aktyviojo augimo stadijoje, ty nuo pirmųjų ūglių atsiradimo iki kelių tikrų lapų, augalai turi būti laikomi 9-10 valandų šviesoje. Toks režimas leis suvienodinti moterų gėlių formavimąsi. Optimali šviesos dienos trukmė jau auginamam moliūgų yra 10-12 valandų.

Moliūgų vaisiaiVaizdas apie moliūgų auginimą atvirame lauke išsamiai paaiškina šios vertingos daržovių kultūros agrotechniką ir gudrybės. Privačiose teritorijose, kuriose moliūgai dažnai yra laistomi atvirame lauke, kultūra auginama plataus, iki 3 metrų lovų.

Didelių griovių išdėstymas padėtų netgi nepalankiomis oro sąlygomis gauti ankstyvą derlių ir apsaugoti vaisius nuo puvinio lietaus šalto vasaros metu.

Dėl moliūgų veislių moliūgų, reikia gana didelių intervalų tarp augalų nuo 150 iki 300 cm.

Krūmų formos yra kompaktiškesnės ir nereikalingos didelės plotų vaisių šerti, todėl atstumas tarp moliūgų šiuo atveju sumažėja iki 70-100 cm.

Vienas iš efektyviausių būdų, kaip auginti saldžius, sultingus moliūgai jūsų svetainėje, gali būti laikoma, kad sodinimas atvirame lauke yra ne sėkla, o sodinukai. Jei sėklos sėjamos durpių puodeliuose arba didelėse tabletėse, kai jie patenka į žemę, šaknų sistema nėra sužeista, tai reiškia, kad derlius gali būti tikimasi 3-4 savaites anksčiau:

  • Lentavimas atvirame lauke atliekamas, kai dirvožemis pakankamai pašildomas. Cukinijos ir labiausiai paplitusios kietųjų moliūgų veislės auginamos esant 12-14 ° C dirvožemio temperatūrai.
  • Ir šilumą mylinančiam Muskato moliūčiui dirvą reikia šildyti iki 15-16 ° C.

Moliūgų priežiūra atvirame lauke

Norint gauti gerą derlių, mes rūpinamės augalaisDėl ūglių net trumpalaikės šalnos yra mirtina, kai ant žemės temperatūra nukrenta iki minuso ženklų. Normaliam augimui ir vaisių formavimui moliūgams reikia 22-28 ° C temperatūros. Jei oras yra aušinantis, augalas sulėtėja, sumažėja gėlių ir kiaušidžių išvaizda.

Norint apsaugoti jaunus ūglius nuo besikeičiančių orų pasireiškimų vasaros pradžioje, bus padengta medžiaga.

Sėjamos ar sodinamos sodinukai ant žemės, kuriame yra kryžminiai pjūviai. Kai jie auga, jie plečiasi. Dėl to, dėl mažiau drėgmės išgarinimo ir didesnės 4-5 ° C temperatūros dirvožemio atšilimo, moliūgai vystosi greičiau ir lengviau formuojasi. Sumažintos ir darbo išlaidos, susijusios su moliūgų priežiūra.

Gruntas aplink moliūgo mulčias ir periodiškai laistomasNors augalai yra maži, labai svarbu išlaikyti dirvožemio gniaužumą ir užkirsti kelią drėgmei, dėl kurio prasiskverbia drėgmė ir deguonis. Kaip minkštimo priežiūros priemonę, naudinga mulčiuoti tarpą tarp augalų ant kalnelių su pjuvenomis, smėliu, jei dirvožemis yra molio ar šiaudų. Per antrą atsipalaidavimą, atliktą po 30 dienų po atsiradimo, pašalinkite piktžolių augmeniją ir paskleiskite augančius blakstienas.

Atplėšimas ir ravėjimas yra patogu drėkinimui, o dirvožemis neturėtų būti auginamas giliau nei 5-7 cm, kad nebūtų pažeisti paviršiaus šaknys.

Kaip dažnai vanduo moliūgų lauke?

Ant šios lovos bus puikus pasėlisŠakninė moliūgo sistema yra išdėstyta taip, kad net sausringuose laikotarpiuose ji gali tiekti augalui reikiamą drėgmės kiekį. Žaliosios dalies džiovinimo išvengti padeda pastebimas kietas krūvas, padengiantis jaunus stiebus, auginius, lapų plokštes ir net iš dalies gėlių žirniai.

Tačiau kultūrai reikia daug drėgmės, o retas, bet gausus laistymo grafikas turėtų atitikti augalų vystymąsi ir moliūgų sodinimo išlaikymą. Prieš pirmą atsipalaidavimą ir kalinimą, priklausomai nuo oro, moliūgai gausiai girdomi vieną ar du kartus. Ir tada jie imasi pertraukos 2-3 savaites, siekiant skatinti aktyvų formavimąsi ir šaknų augimą.

Kai tik augaluose atsiranda moteriškos gėlės, o vaisių formavimas prasideda, moliūgą reikia laistyti dažniau, pavyzdžiui, po 7-10 dienų.

Šis režimas palaikomas tol, kol moliūgai pilami ir pridedami. Rugpjūtį moliūgų laistymas tampa vis retesnis. Tokia priemonė yra sukurta taip, kad vaisiai kauptų cukrų ir formuotų kietą žievę, kurią turėtų išlaikyti žiemos saugykla. Stebint, kaip moliūgai auga, 20-25 dienų iki derliaus nuėmimo, laistymas visiškai sustabdomas.

Puikus derlius yra tinkamos priežiūros rezultatasKaip rezultatas, auginimo sezono metu moliūgai laistomi nuo 5 iki 10 kartų. Viršutinis apsirengimas, kartu su laistymu, atliekamas pirmojo kalimo metu, augalų žydėjimo metu ir kiaušidžių masinio susidarymo pradžioje.

Mineralinės trąšos yra ribotos, keičiamos organinėmis trąšomis. Gera reakcija, ypač tose vietose, kuriose yra prastas dirvožemis, parodoma, kad augalai yra šerti pelenais, žolių užpilu ir nuolatiniu moliūgų priežiūra.

Kodėl moliūgų puvinys ant lovos?

Pirmųjų kiaušidžių išvaizdaMoliūgo žydėjimas prasideda po 50-55 dienų. Iš pirmųjų augalų atskleidžiamos vyrų gėlės, kurių lazdelėse yra iki 90% viso kiekio, o krūmų moliūguose – apie 50-60%. Jei pastebėsite, kaip auga moliūgai, moteriškos gėlės, po apdulkinimo, kuriam susidaro kiaušidės, gali būti matomos tik 7-10 dienų vėliau nei vyrų.

Kadangi moliūgai apklausiami įvairiomis vabzdžių grupėmis, tikimybė pernešti žiedadulkes iš gėlių, kurios gyvuoja tik vieną dieną, į kitą gėlę smarkiai sumažėja nepalankiomis sąlygomis, pavyzdžiui, šaltuoju, lietingą ar vėjuotą orą. Dėl to apdulkinimas neatsiranda apskritai, o susilpnėjęs kiaušidžių miršta kartu su gėlių žarnyne.

Kai kuriais atvejais tai yra priežastis, dėl kurios moliūgai puvės ant lovos, o derlius sumažėja. Padėtis gali būti ištaisyta dirbtiniu apdulkinimu. Norėdami tai padaryti, nuimkite žiedlapius nuo iškirptos žmogaus gėlės ir perkelkite žiedadulkes į moterišką gėlę su švelniais judesiais. Geriau atlikti šią procedūrą ankstyvuoju rytu, apsaugoti žiedadulkes nuo drėgmės.

Mes apdulkiname augalus rankomisPatyręs sodininkas pažymi, kad laiku pašalinus išblukusias gėles ir neformalus kiaušidės, jis padeda apsaugoti augalus nuo kenkėjų antpuolio ir plėšrios bakterijos, kurios gali užmušti jau nokinančius vaisius.

Moliūgai netoleruoja dirvožemio peršalimo. Todėl augalų ir vaisių sveikata priklauso nuo to, kaip dažnai vanduo moliūgų atvirame lauke. Ypač pavojinga, jei ant šalto, prisotinto drėgmės žeme lietingomis dienomis jau įgauna svorio vaisius. Pagal tokias moliūgas turėtų būti iš anksto įdėti stiprus, drėgmei atsparias atramas, ne žaizdos žievės.

Minkštimas lauke

Priežastis, kodėl moliūgai puvinio ant lovos, gali būti pernelyg sodrios sodinimo, o krūmo veislių – kiaušidžių gausa, kuri neleidžia viena kitai vystytis.

Moliūgų veislių formavimas nereikalingasSiekiant sunaikinti moliūgų, siekiant užtikrinti geresnį oro ir šviesos įsiskverbimą į visas augalų dalis, taip pat skatinti jau sudarančių vaisių subrendimą, kultūra turi būti formuojama. Krūmo rūšys nereikalingos. Šiuo atveju pašalinkite tik perteklinį kiaušidę, paliekant 3-4 vaisius augalui ir įsitikinkite, kad išblukusios gėlės nesukelia spygliuočių, stiebo ir vaisių puvinio.

Atvirame lauke, marinuotų moliūgų špagavimas atliekamas liepos mėnesį, kai blakstienose yra 1-2 kiaušidės, kurių skersmuo yra 10 cm. Prievartavimas sutrumpinamas per 4-6 lapus po paskutinio vaisiaus. Didžiausia krūmo apkrova apskaičiuojama pagal veislės savybes ir brandžių moliūgų svorį. Paprastai, kuo didesnis vaisius, tuo mažiau jis turėtų likti po to, kai augalas yra užkimštas atvirame lauke.

Čia yra moliūgai, išauginti dėl krūmo įbrėžimoVisi tušti, tuščios ūgliai nupjaunami, ir palikti tik iš stipriausių pora pusę, sutrumpinti juos 50 cm.

Augti dydžio moliūgų gavo papildomą paramą, kartu su keliais papildymo tarpiniai skelbimai skyla blakstienas apibarstyti su dirvožemiu ir drėkina. Per 8-10 dienų po dirvožemiu susidaro stiprios šaknys, kurios maitina nelaimę. Ši priemonė yra atvira bus apsaugoti augalą nuo vėjo ir plakti, ir vaisius nuo pažeidimų.

Moliūgo kultivavimas ir štampavimas – vaizdo įrašas